خانه - آخرین خبرها - اندی سرکیس بازیگر نقش گولوم کتاب هابیت را بی وقفه به صورت زنده می‌خواند

اندی سرکیس بازیگر نقش گولوم کتاب هابیت را بی وقفه به صورت زنده می‌خواند

-ترجمه: ایمان صاحبی

اندی سرکیس، بازیگر نقش گولوم در سه‌گانه ارباب حلقه‌ها و هابیت، قرار است در اقدامی خیرخواهانه تمام کتاب هابیت را در استریم زنده‌ای به مدت ۱۰ تا ۱۲ ساعت به‌صورت پیوسته برای علاقه‌مندان بخواند.

او از طرفداران آثار تالکین خواسته تا ضمن تماشای این استریم از طریق کمپینی در وب‌سایت GoFundMe به دو خیریه بریتانیایی Best Beginnings و NHS Charities Together کمک کنند. سرکیس هدفی ۱۰۰ هزار پوندی را برای این کمپین تعیین کرده و می‌گوید که اگر مبلغ موردنظر گردآوری شود احتمالا شاهد سورپرایزی ویژه خواهیم بود.

پخش زنده مطالعه هابیت فردا جمعه ۱۹ اردیبهشت ساعت ۱۴:۳۰ بعد از ظهر به وقت تهران آغاز می‌شود و نحوه مشاهده آن در صفحه اختصاصی این کمپین اعلام خواهد شد.

همچنین اندیس سرکیس در مصاحبه‌ای با نشریه PA پیرامون این پروژه گفت:

مدتی بود که می‌خواستم کاری انجام دهم تا بیانگر ایده ایزوله بودن و حضور در قرنطینه باشد و نشان دهد که مردم در حال گذراندن چه شرایطی هستند و همه ما به دنبال چه چیزی هستیم؛ این که آزاد باشیم و بیرون برویم و ماجراجویی کنیم. ایده تعطیلات، رفتن به تپه‌ها و انجام کارهایی که نمی‌توانستیم انجام دهیم الهام‌بخش من بوده است.

من کوهنوردم و رفتن به طبیعت را دوست دارم، پس می‌دانم که ناتوانی در بیرون رفتن و انجام فعالیت‌های خارج از منزل چقدر برای افرادی که عاشق این کارها هستند دشوار است. پس به سرم زد که با هم به یک ماجراجویی بزرگ برویم.

بیلبو بگینز هابیتی است که نمی‌خواهد خانه را ترک کند و فکر رفتن به ماجراجویی برایش ترسناک است، ولی وقتی به ماجراجویی می‌رود متوجه چیزهای زیادی درباره خودش می‌شود و برای من این ماجرا نشان داد که در طول دوران قرنطینه می‌توانیم چه چیزهایی درباره خودمان یاد بگیریم و ببینیم که چطور می‌توانیم به زندگی ادامه بدهیم و خود را از نظر ذهنی و فیزیکی با شرایط وفق دهیم.

این بازیگر ۵۶ ساله گفت در ابتدا می‌خواست هنگام خواندن هابیت صدای شخصیت‌ها را از روی بازیگران آن‌ها تقلید کند اما بعدا به این نتیجه رسید که نمی‌تواند صدای افراد بزرگی مثل ایان مک‌کلن یا حتی مارتین فریمن را تقلید کند. با این حال، احتمالا در طول خواندن کتاب اشاراتی به ایفای نقش آن‌ها خواهد داشت. او در خصوص شرایط اجرای زنده گفت:

خواندن کتاب خشک نخواهد بود. این ماراتن زنده است و مطمئنا پر از تپق و ایراد و خطا خواهد بود. ما ضبط استودیویی نداریم که بتوانیم به عقب برگردیم و خطاها را تصحیح کنیم. همه چیز زنده است و حتی شاید گربه‌ام روی میز بپرد و جلوی دوربین قرار بگیرد. اگر نیاز به استراحت یا دستشویی داشته باشم علامت «پنج دقیقه دیگر برمی‌گردم» را جلوی دوربین می‌گذارم و از کادر خارج می‌شوم. باید ببینیم چه پیش می‌آید.

سرکیس درباره پیوند مجدد با شخصیت گالوم گفت:

سال‌ها گذشته است، ما هابیت را در سال ۲۰۱۲ فیلمبرداری کردیم و اگر فکرش را بکنید باورنکردنی است که ۲۱ سال از زمان فیلمبرداری ارباب حلقه‌ها در سال ۱۹۹۹ می‌گذرد. نمی‌توانم باور کنم که تمام این اتفاقات چگونه پشت سر گذاشته شد. ولی گالوم هرگز از زندگی من خارج نشد و هنوز افراد زیادی از من می‌خواهند که صدای این شخصیت را برایشان دربیاورم. بنابراین او هنوز همین اطراف است و من می‌توانم به سراغش بروم.

اندی سرکیس پس از حدود ۱۰ ساعت پخش زنده پیوسته توانست کتاب هابیت را به طور کامل بخواند و در مجموع تا پایان استریم خود ۲۵۵ هزار پوند کمک مالی جمع‌آوری کند.
این رقم اکنون از مجموع مشارکت حدود ۲۰ هزار نفر به ۲۸۲ هزار پوند رسیده است.

درباره ایمان صاحبی

از سال ۱۳۹۰ با نام کاربری لگولاس در قلمروهای جنگلی آردا سرگردانم و این‌جا می‌خوام دینی رو ادا کنم که از تالکین به گردن دارم. ماموریت من این است که با قلم‌فرسایی در قالب خبر و مقاله ادامه‌دهنده راه غول‌هایی باشم که روی شانه‌هایشان ایستاده‌ام.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می‌خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.