آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - آخرین خبرها - چرا اولین قسمت بازی ارباب حلقه‌ها از دو برج شروع شد؟

چرا اولین قسمت بازی ارباب حلقه‌ها از دو برج شروع شد؟

چرا اولین قسمت بازی ارباب حلقه‌ها از دو برج شروع شد؟

بازی‌های معروف EA با اقتباس از فیلم‌های پیتر جکسون طرفداران زیادی دارند، ولی اگر آن‌ها را تجربه کرده باشید، می‌دانید که با دو برج شروع می‌شوند و با بازگشت پادشاه به پایان می‌رسند. چرا؟ «جیسون اپس» طراح ارشد بازی‌ها اخیرا در مصاحبه با Retro Gamer اعلام کرده که اولین بازی EA از ارباب حلقه‌ها قرار بود بر اساس یاران حلقه ساخته شود اما محدودیت‌های زمانی اجازه نداد چنین اتفاقی بیفتد.

استودیو Stormfront در واقع کار روی بازی‌های ارباب حلقه‌ها را یک سال قبل از اکران فیلم یاران حلقه شروع کرد، اما توسعه‌دهندگان خیلی زود متوجه شدند که نمی‌توانند بازی را برای عرضه با فیلم اول آماده کنند. بنابراین تصمیم گرفتند که بازی خود را همزمان با فیلم دوم به بازار بفرستند.

از آن‌جایی که حجم زیادی از محتوای فیلم یاران حلقه در بازی پیاده‌سازی شده بود، Stormfront و EA تصمیم گرفتند محتوای فیلم اول را نگه دارند، اما از اسم دو برج استفاده کنند تا از کارزارهای تبلیغاتی فیلم دوم بهره‌مند شوند. در نهایت بازی به ترکیبی از دو فیلم اول تبدیل شد و در سال ۲۰۰۲ به بازار آمد.

گفتنی است که بازی دیگری با نام یاران حلقه در سال ۲۰۰۲ عرضه شد که با این سری کاملا فرق داشت و توسط استودیوی WXP برای ایکس باکس ساخته شده بود. منبع اقتباس این بازی برخلاف عناوین Stormfront کتاب تالکین بود.

درباره ایمان صاحبی

از سال ۱۳۹۰ با نام کاربری لگولاس در قلمروهای جنگلی آردا سرگردانم و این‌جا می‌خواهم دینی را ادا کنم که از تالکین به گردن دارم. ماموریت من این است که با قلم‌فرسایی در قالب خبر و مقاله ادامه‌دهنده راه غول‌هایی باشم که روی شانه‌هایشان ایستاده‌ام.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

بازی MMO آمازون از ارباب حلقه‌ها

آمازون با همکاری امبریسر گروپ از دنیای ارباب حلقه‌ها بازی MMO می‌سازد

امبریسر گروپ امروز از طریق شاخه Middle-Earth Enterprises خود اعلام کرد که با بخش بازی‌های ...