خانه - آخرین خبرها - رونمایی از سه نقاشی منتشر نشده از جی.آر.آر. تالکین

رونمایی از سه نقاشی منتشر نشده از جی.آر.آر. تالکین

کتابخانه بادلیان آکسفورد قرار است نمایشگاهی با نام «تالکین: خالق سرزمین میانه» را در اواخر تابستان سال ۲۰۱۸ برگزار کند که در این نمایشگاه قرار است به آثار مشهور تالکین پرداخته و دست نوشته ها، نقاشی ها، نقشه ها، وسایل و موارد کمتر دیده شده از تالکین را به نمایش بگذارد. در این راستا و به مناسبت روز تالکین خوانی (۲۵ مارس)، این نمایشگاه ۳ نقاشی منتشر نشده از تالکین را پیش از شروع نمایشگاه برای دید عموم قرار داده است.
این نقاشی ها شامل: یک طرح در دهه ۶۰ میلادی با حال و هوای ژاپنی از چندین بامبو با نوشته الفی کوئنیا «Linquë súrissë» به معنای علف‌زار در باد، یک نقاشی سیاه و سفید انتزاعی در دهه ۵۰ با نوشته‌های الفی بر روی آن که احتمال دارد یک طرح برای جلد کتاب بوده که در پست یک برگه برای بحث موضوعی در کالج مرتون پیدا شده؛ و طرح سوم یک نقاشی از جغد برای مایکل تالکین در زمان کودکی بوده که در آن بازه زمانی کابوس‌هایی در باب جغد می‌دیده.
از نظز یکی از تالکین‌شناسان کتابخانه بادلیان، کاترین مک‎ایلواین، این ۳ تصویر منتشر شده الزاما مرتبط با رشته افسانه یا نوشته‌های تالکین نیستند اما در ۲ مورد یاد شده نوشته های الفی دیده می‌شود که ارتباط مستقیمی با سرزمین میانه، هابیت و ارباب حلقه ها دارد. در باب آن طرح انتزاعی جذاب که هیچ مثالی ندارد، هیچ توضیحی از سمت تالکین وجود ندارد و نمی‌توان متوجه شد آیا این یک طرح جلد بوده یا نقشی مرتبط با رشته افسانه یا تنها یک نقاشی عادی، این نقاشی ۲ سال قبل از بازنشسته شدن وی (در سال ۱۹۵۷) کشیده شده است.
از دیگر مواردی که قرار است در نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گیرد، نسخه‌های خطی اولیه هابیت و ارباب حلقه ها که تالکین آن ها را در نزدیکی بازنشستگی به مبلغ ۱۵۰۰ پوند به دانشگاه مارکیت در میلواکی فروخته بود، یک نقاشی انتزاعی دیگر که تالکین در زمان دانشجویی در کالج اکستر در سال ۱۹۱۴ نقاشی کرده بود و موارد دیده نشده بسیاری مرتبط با کتاب اخیر منتشر شده (برن و لوتین) خواهد بود.

۱ دیدگاه

  1. چه زیبا!استاد تالکین کلا هنرمند بوده ها!نقاشی شعر داستان!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می‌خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.