آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - فرهنگ نامه - فهرست الفبایی انگلیسی - S - نبرد دوم (نبرد زیر ستارگان)

نبرد دوم (نبرد زیر ستارگان)

دومین نبرد بزرگ بلریاند و اولین نبردی که نولدور به طور مستقیم در آن حضور داشت. این جنگ پس از نابودی دو درخت اتفاق افتاد اما قبل از اولین طلوع ماه و خورشید بود و به نام داگور-نوئین-گیلیات یا نبرد زیر ستارگان شناخته ‌می‌شود.

مدت کوتاهی پس از رسیدن نولدور به سرزمین میانه، مورگوت نقشه کشید تا دشمنان خود را تا نا آماده هستند نابود سازد و به همین جهت سپاهی بزرگ از اورک‌ها را علیه آنان به زمین‌های میت‌ریم فرستاد. با وجود این که تعداد آن‌ها به شکل نا امیدکننده‌ای بی شمار بود اما نولدور توانستند در مقابل آن‌ها ایستادگی کرده و نتیجه را برگردانند. آن‌ها بازماندگان اورک‌ها را به شمال راندند و سیندار بلریاند را نیز آزاد ساختند.

فئانور مردمش را برای شکست دادن مورگوت و باز پس گیری سیلماریل‌ها به سرزمین میانه رهبری کرد و به هنگام این پیروزی بزرگ دریافت که می‌تواند به سرعت به خواسته‌های خود نیز برسد. او تنها با گروه کوچکی از محافظان خود به سوی آنگباند حرکت کرد اما توسط بالروگ‌ها مورد هجوم قرار گرفت و مجروح شد. بنابراین اگرچه دومین نبرد موفقیت نظامی فوق العاده‌ای برای نولدور بود ولی با پایان زندگی شاه برین آنان همراه شد.

درباره الوه

x

شاید بپسندید

تام بامبادیل در فصل دوم سریال حلقه‌های قدرت حضور خواهد داشت

یک‌چهارم دیالوگ‌های تام بامبادیل در سریال برگرفته از کتاب است

جی‌دی پین از شورانرهای سریال حلقه‌های قدرت به توتال فیلم می‌گوید که یک‌چهارم دیالوگ‌های شخصیت ...