آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - آخرین خبرها - انتشار زیرنویس فارسی اختصاصی قسمت هشتم و پایانی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

انتشار زیرنویس فارسی اختصاصی قسمت هشتم و پایانی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

انتشار زیرنویس فارسی اختصاصی قسمت هشتم و پایانی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

زیرنویس فارسی اختصاصی آردا برای قسمت هشتم و پایانی فصل اول سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت منتشر شد. این زیرنویس مشتمل بر توضیحاتی مبتنی بر متون کتاب‌های تالکین است که می‌توانید آن را از اینجا دانلود کنید.

درباره الوه

۹ دیدگاه

 1. سلام. کاش لینک دانلود قسمت‌هاش رو هم میذاشتین

  • حالا ک فصل تموم شد دیگ لطفا مقاله های بررسی قسمت ها و اینکه نظر کلی خودتون در باب هر قسمت رو در سایت قرار بدید

 2. دیگه تموم شد

 3. سلام
  فصل به اتمام رسید و نکته متمایزی با نسخه تالکین مشهود بود و اینکه سائرون در قامت فردی به نام آناتار می زیسته اما در سریال هالبراند نام داشت.
  نکته دیگر اینکه در سیر تولید حلقه طبق سند های کاملا واضح در ابتدا حلقه ها خلق شدند و همزمان سائرون حلقه ی یگانه رو تولید کرد ان هم در خفا! در سریال خیلی زود سائرون لو رفت و من این رو از سر عجله میدونم که در ۷ اپیزود تلاش بر شخصیت پردازی داشت سریال، و ظاهرا در تلاش برای پر هیجان ساختن انتهای فصل بود که عجولانه سائرون رو به موردور پرت کرد!

  • تغییر نام بیشتر برای هیجانی کردن داستان بود تا خواننده ها هم متوجه نشن ولی کلا سیر داستان فیلم خیلی با کتاب متفاوت بود. همه میگن جکسون کلی انحراف از داستان داشت ولی سریال تقریبا خیلی از مهمترین بخشهای رو تغییر داده بود. از فشردگی زمانی که بگذریم، نحوه رفتن سائورون به نومه نور و اقامتش در نومه نور تا سقوط کامل کلا تغییر کرده بود. شخصیت گیردان اصلا نشون داده نشد در حالی که مالک ناریا در اصل گیردان بود و بعدا به گاندولف داده شد و کلی تغییر دیگه.
   تنها چیزی که به کتابها واقعا وفادار بود جذابیت ظاهری مکانها و لوکیشنهای داستان بود.

 4. برده نشدن نام آناتار به این علته که خالقان سریال حق پخش سیلماریلیون رو ندارند و آناتار فقط در اونجا ذکر شده. درگیری‌های نومه‌نور و سائورون و آمدنش به آرمنه‌لوس هم بعد از ساختن حلقه‌ها اتفاق می‌افته، زمانی که فارازون خودش رو شاه خطاب کرده و به زور با میریل ازدواج می‌کنه. احتمالا فصل سوم درباره سقوط نومه‌نور باشه. چون قبلش باید با همکاری الف‌ها یکبار سائورون رو شکست بدن و بعنوان زندانی بیارنش نومه‌نور، بعد زوال و سقوط نومه‌نور آغاز میشه. فصل چهارم برپایی پادشاهی آرنور و گوندور رو خاهیم داشت و فصل پایانی نبرد اتحاد آخر و شکست سائورون.

 5. خب خیلی چیزا آشکار شد. و برداشت من اینه: نکته مهمش این بود که ملکور یا مورگوث همون شخصیتی بود که از ابتدا کنار ایلواتار بود گفت که می خواد خدا باشه. توی سریال هم گفت که هنوز خدا نشده.
  تنها یه شخصیت در کل داستان هست که دستش از گوهر های سلمارین سوخت و برای همیشه سیاه شد و دردش رو التیام نبود. درست شخصیت آدا در فیلم که به نام پدر هم میشناختن دستی داشت که دستکش آهنی به دست داشت. و حتی نکته بعدی این بود ملکور سرزمین موردور رو از اول میخواست برای همون کوه های پر ارتفاعش رو دور تا دور اون کشید که والار ها و الف ها نتونن به اون سرزمین بیان.
  و هالبراند که همون سائرون بود تنها میتونست خشمش رو نصیب یه شخصیت بکنه که از اول اونو به وجود آورده بود، اونم ملکور بود. با وجود اینکه در زمان توبه خودش بود.

 6. چرا تو اپارات پنج قسمت داستان تورین نشون داده نمیشه
  لطفا راهنمایی کنین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

آیا می دانستید

آیا می‌دانستید اورک‌ها توانایی شورش علیه سائورون را داشتند؟ البته بنا بر یادداشتی در کتاب ...