آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - فرهنگ نامه - فهرست الفبایی انگلیسی - R - انگشتر یاقوت کبود (حلقه هوا که توسط الروند در ریوندل استفاده می‌شد)

انگشتر یاقوت کبود (حلقه هوا که توسط الروند در ریوندل استفاده می‌شد)

هر یک از سه حلقه ی الفی، جواهر مخصوص خود را داشت؛ یاقوت کبود، یاقوت سرخ و الماس که حلقه ای که دارای یاقوت کبود، ویلیا، حلقه ی هوا بود. وقتی سه حلقه ی الفی در اره گیون ساخته شد و کله بریمبور خطر سائورون را دریافت، ویلیا را به همراه حلقه ی یاقوت سرخ، ناریا، برای حفاظت به شمال و پیش گیل-گالاد فرستاد. (سومین حلقه، حلقه ی الماس توسط گالادریل و در لورین نگه داشته می شد)

ترس کله بریمبور رنگ واقعیت به خود گرفت و سائورون وارد جنگ با اره گیون که به نابودی آنجا انجامید شد. هر آنچه از حلقه های قدرت باقی مانده بود به دست سائورون افتاد اما مکان سه حلقه ی الفی از او پنهان بود. الروند با ارتشی برای کمک به اره گیون روانه شد اما قدرتش در برابر ارتش سائورون ناکافی بود و مجبور به عقب نشینی به سمت کوهستان مه آلود شد. در آنجا الروند پناهگاهی پنهانی ساخت که به زودی در معرض محاصره قرار گرفت. در پایان نومه نوری ها به کمک سرزمین میانه آمدند و سائورون را از اریادور خارج کردند، الروند در ریوندل ماند و گیل-گالاد حلقه ی یاقوت کبود را برای کمک در حفاظت آنجا به او داد.

رینوندل از زمان ساخت تا حدود ۵هزار سال زیر نظر الروند پابرجا ماند که با نابودی حلقه ی یگانه و از بین رفتن قدرت سه حلقه ی الفی، حفاظت ویژه ی خود را از دست داد و الروند پناهگاه خویش را در دره های اریادور رها کرد  و با حلقه ی یاقوت کبود که حالا قدرتش را از دست داده بود، از بندرگاه های خاکستری به سوی غرب رهسپار شد.

درباره الوه

x

شاید بپسندید

«ارثیه‌ی فرودو» اثر دوناتو هیانکولا

برندگان جایزه انجمن تالکین ۲۰۲۴ اعلام شدند

جایزه انجمن تالکین که چندین سال است با هدف شناسایی آثار برتر خلق شده در ...