آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - فرهنگ نامه - فهرست الفبایی انگلیسی - R - کوه ره‌ریر (کوه بالای دریاچۀ هله‌ورن)

کوه ره‌ریر (کوه بالای دریاچۀ هله‌ورن)

قله‌ای در شمال دور کوه‌های آبی، بالای دریاچه هله‌ورن.

یادداشت‌ها:

پس از جنگ خشم، زمین‌های غرب کوه‌های آبی عمدتاً توسط دریا بعلیده شدند، اما خود کوه‌ها برجا ماندند. کوه ره‌ریر در غرب محدوده جای داشت، اما مشخص نیست که آیا در برابر فاجعه مقاومت کرده یا خیر. نقشه‌های مربوط به دوران سوم این منطقه، ارتفاعاتی را نشان می‌دهد که زمانی ره‌ریر در آن قرار داشت، اما هیچ قله‌ای نشان داده یا برچسب‌گذاری نشده است. مفهوم این است که ره‌ریر در طول جنگ آخر دوران اول بسیار کاهش یافته، اما احتمالاً کاملاً غرق نشده است.

نام ره‌ریر توضیح داده نشده است، و به نظر نمی‌رسد که ریشۀ آشکاری از زبان الفی داشته باشد. شاید از نام شخصیت ره‌ریر در حماسه وولسونگا گرفته شده باشد. اگر چنین باشد، این یک ریشه‌شناسی منحصر به فرد در میان نام‌های مکان‌ها در سیلماریلیون است، اگرچه استفاده از منابع به این شکل این برای تالکین ناشناخته نبود. بسیاری از نام‌های دورف‌ها در عصر سوم، و همچنین نام «گندالف» از ادای شاعرانه، همان منبع حماسه ولسونگا آمده‌اند.

تالارهای کارانتیر در هیچ نقشه‌ای دیده نمی‌شوند، اما طبق فصل ۱۸ کوئنتا سیلماریلیون، از ویرانی بلریاند و سرنگونی فین‌گولفین، این قلعه «…در دامنه‌های غربی کوه ره‌ریر» بود. با این حال، در جاهای دیگر این تالارها ایستاده در کنار دریاچه هله‌ورن، که در جنوب کوه قرار داشت، توصیف شده‌اند.

درباره الوه

x

شاید بپسندید

تام بامبادیل در فصل دوم سریال حلقه‌های قدرت حضور خواهد داشت

یک‌چهارم دیالوگ‌های تام بامبادیل در سریال برگرفته از کتاب است

جی‌دی پین از شورانرهای سریال حلقه‌های قدرت به توتال فیلم می‌گوید که یک‌چهارم دیالوگ‌های شخصیت ...