خانه - آخرین خبرها - پیتر جکسون: «نبرد پنج سپاه» فیلم مورد علاقه من در سه گانه هابیت هست، سیلماریلیون را نخواهم ساخت

پیتر جکسون: «نبرد پنج سپاه» فیلم مورد علاقه من در سه گانه هابیت هست، سیلماریلیون را نخواهم ساخت

Ian McKellen, Luke Evans, The Hobbit: The Battle of the Five Armies

به نقل از گاردین، این سه‌گانه سفری بلند و البته غیرمنتظره برای پیتر جکسون بود، کسی که حدود ۱۰ سال پیش اولین قسمت ارباب حلقه‌ها را ساخت. بازگشت وی با دو فیلم دیگر از سرزمین میانه همراه شد و کمی دیگر سه‌گانه دومش را تکمیل می‌کند. جکسون بعد از ورشکستگیِ «مترو گلدن مایر» و کناره‌گیری «گیرمو دل تورو» فکرش را نمی‌کرد که روزی قرار باشد او به جای «دل تورو» بر صندلی کارگردانی تکیه کند.
از همان شروع و با وارد شدن کمپانی «برادران وارنر»، این کمپانی ابتدا تعیین کرد که فیلم از دوگانه به سه‌گانه تبدیل شود. عده‌ای هنوز باور دارند که صرف نظر از کم بودن منبعِ اقتباسی برای هر قسمت؛ جکسون نیاز به یک باز خوانی همه جانبه اطلاعات مهم دنیای تالکین دارد.
حال تنها کمتر از پنج ماه به روی پرده رفتن قسمت نهایی از حماسه سرزمین میانه زمان باقی است و کارگردان این شش فیلم بازتاب خود از شش فیلمش را اعلام کرده است:

«با ساخت این فیلم، دیگر کار ما به اتمام می‌رسد، تصور می‌کنم این قسمت؛ بسیار احساساتی خواهد بود و از بیشترین استحکام در میان این سه قسمت برخوردار است، فکر می‌کنم این را بیش‌تر از آن دو دوست دارم. این را واقعاً میگویم، هیجان و سرعت در این قسمت خوب است و این دقیقاً همان چیزی بود که ما برای پایان فیلم در نظر داشتیم و این حس به ما دست داد که در آینده حلقه یگانه دست برده‌ایم. من همیشه می‌دانستم که این مجموعه شش قسمتی خواهد شد. همیشه این احساس را داشتم که یک روز، بعد از مدت‌ها همه این‌ها تمام می‌شود و اگر چیزی از آن در جهان بجا بماند همین شش فیلم خواهد بود و اینکه آیندگان چگونه در مورد آن فکر خواهند کرد؛ در مورد سفری که با «سفری غیرمنتظره» شروع و با «بازگشت پادشاه» پایان یافت.»

جدا از شعار وارد شدن به آینده، گوش کردن به حرف‌های پیتر جکسون یک حس خوب و ملموسی به آدم دست می‌دهد که «هابیت: نبرد پنج سپاه» به اندازه کافی پلی مستحکم برای این دره میان «ارباب حلقه‌ها: یاران حلقه» و سه‌گانه هابیت خواهد بود و اینکه آن‌ها به این سری به چشم یک روایتِ ممتد نگاه کرده‌اند نه فیلم‌هایی جداجدا …یک افسانه و حماسه در ۶ قسمت. جکسون تاکید کرد اگرچه بسیاری از دوست داران منتظر این هستند که بوسیله سیلماریلیون سرزمین میانه بیش از این بزرگ‌تر شود، اما به نظر نمی‌رسد که او یا هر کارگردان دیگری در هالیوود به دنبال این باشد که از دنیای تالکین بیش از این بر پرده‌های اکران چیزی بگوید.
برادران وارنر تنها حق ساخت ارباب حلقه‌ها و هابیت را خریده اما حق کتاب «سیلماریلیون» همچنان در دستان خانواده تالکین است و با توجه به رابطه بسیار سرد میان هالیوود و بنیاد تالکین، کسانی که عدم سازگاری کار جکسون را با آثار تالکین زشت و تنفر انگیز خوانده‌اند، زمان زیادی لازم است تا بار دیگر شاهد منبعی برای اقتباس از سرزمین میانه بر روی پرده‌های سینما باشیم.
جدا از اینکه این سرزمین در آینده برای همیشه بایگانی می‌شود یا نه جکسون (درحالی‌که جکسون با حالت طعنه آمیزی به آن‌هایی اشاره کرد که با وجود زنده بودن شخص، فیلم وی را بازسازی می‌کنند) گفت که او هیجان زده خواهد شد اگر زمانی بشنود که فیلمسازی باور دارد که نتیجه برداشت داستانی جکسون رضایت بخش بوده است. با این همه هابیت همچنان برای برخی از طرفداران ناامید کننده است؛ اندازه کوچک‌تر و نرسیدن به مقامی مانند سه‌گانه لوتر از مهم‌ترین دلایل ناامیدی بعضی طرفداران به شمار می‌رود.
امید داریم که جکسون از اینکه نبرد پنج سپاه را فیلم مورد علاقه‌اش در این سه‌گانه می‌داند مبالغه نکرده باشد، البته جکسون هیچ اشاره‌ای به رده فیلم در بین شش قسمتِ این مجموعه نکرد. با این تفاسیر اگر گزارش جکسون در مورد این فیلم صحیح باشد پس با یک فیلم هیجانی-احساسی مواجه خواهیم بود که این امکان پذیر است، چون نیاز است یکبار هم که شده این رکود حاکم بر تماشاگر را در دو قسمت نخست از بین برد. به‌عنوان یک چرخه؛ تماشاگران ارزش بسیاری را در قسمت‌های قبلی خواهند یافت.

۵۹ دیدگاه

 1. چند روز پیش بعد از دیدن سفر غیر منتظره به فکرش بودم، داستانی که اونطوری شروع میشه و اون حس خوب رو بهت میده، داستانی که اینقدر جای گسترش داره، این بلاها سرش میاد؛ برهوت اسماگ اونطوری میشه! الانم که منتظر آخرین اقتباسیم 🙁

 2. واقعاَ دیگه نمی شه برای دیدن آخرین قسمت هابیت صبر کرد. امیدوارم زمان زودتر بگذرد و روز اکران هابیت ۳ برسد.

 3. پس به احتمال زیاد هابیت٣آخریشه اگر هم بخوان سیل رو بسازن فکر کنم تا اون موقع من نود سالم شده باشه…:دی
  ولی من نفهمیدم چطوری میخوان در آینده حلقه یگانه دست ببرن؟ قراره حلقه از دسترس بیلبو خارج بشه؟

 4. من آرزوی ساخته شدن سیلم رو به گور می برم:دی
  پ.ن:
  آدرس پیج غلط املایی داره.
  پتر jacksin

 5. حالا که اینا رو خوندم دیگه هرگز دوست ندارم زمان اکران نبرد پنج سپاه برسه چون دیگه امیدی برای سرزمین میانه نمونده

 6. دوستان به پایان کار اقتباس های سینمایی از دنیایی که همیشه میخواستیم در آن باشیم و با دیدن فیلم ها و خواندن کتاب ها به آنجا سفر میکردیم رسیدیم خدانگهدار سرزمین میانه…………………………………….. ای کاش سیلماریلیون یک سریال بشود ای کاش میشد

 7. من نه خوشحالم نه زیاد ناراحت. خیلی وقته جکسون میگه هابیت کار آخرش خواهد بود چون توان زیادی ازش برده و کاملا پیداست. شش گانه موفقی که واقعا عملی کردنش کار هر کسی نبود. اولین سه گانه که شاهکار شد و وارد لیست های برترین فیلم های تاریخ سینما شد و هابیتی که تا این حد پروژه بزرگیه دیگه گفتن نمیخواد.
  اما امیدوارم غیر از پیتر جکسون احد دیگه ای سراغ سیلماریلیون نره و ابدا هیچ شبکه ای هوس نکنه سیلماریلیون رو سریال کنه. وا اسفا اگر سیلماریلیون با وضع سریال های امروزی بخواد تصویر بشه.
  اما امیدوارم روزی پیتر جکسون برگرده و برای طرفداران شده یه سکانس از سیلماریلیون رو تصویر کنه پیتر نشون داده اگر بخواد میتونه اشک از چشمان طرفدارانش با تصاویرش روان کنه تو هابیت ۱ و ارباب حلقه ها اثبات کرده.

 8. راداگاست قهوه ای

  بای بای…….سرزمین میانه.

 9. ” با ساخت این فیلم، دیگر کار ما به اتمام می‌رسد ”
  نمی دونم چی بگم ؟! 🙁 دلم نمی خواد سرزمین-میانه رو تمام شده ببینم 🙁

 10. الندیل پادشاه انسان ها

  با سلام خدمت دوستان عزیز

  من از این بابت که پیتر جکسون این فیلم رو آخرین اقتباسش از سرزمیم میانه اعلام کرده نه خوشحالم ونه ناراحت .

  همین عزم واراده پیتر جکسون برای به تصویر کشیدن بخشی از تاریخ سرزمین میانه به تنهایی بسیار قابل ستایشه.اگر شخصی به نام پیترجکسون به دنیا نمیومد شاید هیچ وقت هیچ کس دیگه ای درباره سرزمین میانه فیلم نمی ساخت. من مطمئنم که این دو سه گانه در طول تاریخ سینما به آثاری بی بدیل تبدیل خواهند شد که نامشان همیشه جاودانه خواهد ماند.

  نباید ناراحت بشیم.همیشه امیدی وجود داره .پیتر راه رو برای بقیه باز کرد.نمیشه به این راحتی قضاوت کرد. شاید در آینده یک کارگردان با استعدادی هم پا به عرصه گذاشت که بخواد در مورد تالکین وسرزمین میانه فیلم بسازه.

  بعدها به طور کامل ظرفیت و عمق معنایی این شش فیلم درک خواهد شد.گذشت زمان این نکته رو آشکار تر خواهد کرد.

 11. همیشه توی نمایه هام میگفتم که : آردایی ها قدر این روزا و ماه ها رو بدونین… دیگه ممکنه هرگز این ایام برای آردایی ها تکرار نشن و بعد از هابیت برای مدت ها قصه ای آردا از روی هیچ یک صفحه های سینما و تلویزیون ظاهر نشن… بنظر میرسه پیتر با این حرفاش، نظرم رو تایید کرده 🙁

  • حالا ناراحت نباش اونایی که تو ی این سایت عضون و بلدن چطوری انیمیشن بسازن تو ی ساخت انیمیشن با هم دست یاری بدن و هر ماه یه انیمیشن از سرزمین میانه رو بیرون بدین

 12. سلام
  چرا نا امید هستید؟ من فکر نکنم پیتر جکسون این میراث باقی مانده از تالکین رو نیمه کاره تموم کنه. تالکین این دنیا رو خلق کرده و واقعا سخت هم بوده چرا که این دنیا وسیع و گسترده س. حالا چرا پیتر جکسون که فقط کافیه داستان رو به تصویر بکشه این کار رو نکنه. اون کارگردانه و کارش فیلم ساختنه، یعنی فکر می کنید این آخرین اثر پیتر هست و بعد از این کارگردانی رو می بوسه میذاره کنار؟ خودش هم دلش نمیاد تمام تمرکزش رو روی یک فیلم دیگه بذاره. یادتون نره اون هم شاید بیشتر از ما عاشق این دنیاس. لطفاً برید در صفحه خود پیتر جکسون در توییتر و فیسبوک بنویسید شاید نخواد دل طرف دارانش رو بشکونه. البته توی صفحه واقعی پیتر جکسون. اگه کسی آدرسش رو داره بگه. اگر هم نداره توی این سایت این همه فرد متخصص یکی بالاخره می دونه. در تالار مطرح کنید. نظر آقای ۳dmahdi چیه؟

 13. یعنی چی؟ مگه دست خودشه پس ما ها بعد هابیت منتظر چی باشیم؟ بچه ها باید انقد تحت فشار بذاریمش تا مجبور بشه بسازه

 14. یعنی چه؟ قرار بود پیترجکسون هابیت رو بسازه واگرفیلم موفقی میشد که شد قرار بود سیلماریلیون رو در یک پنج گانه بسازد تازه تریلری هم براش ساخته بودند من که روی ده سال آینده حساب باز کرده بودم که فیلمهای پیترو میبینیم.افسوس

 15. به قول تئودن (چطور شد که کارمون به اینجا کشید )
  از این به بعد ما دو راه بیشتر پیش رو نداریم
  ۱- بشینیم و منتظر اکران هابیت باشیم و بعد کم کم آردا رو فراموش کنیم
  ۲- خودمون دست به کار بشیم راه پیتر رو ادامه بدیم همین پروژه ساخت انیمیشن خیلی خوبه من خودم هیچی بلد نبودم حالا چند وقته شروع کردم دارم یاد میگیرم و اونم فقط و فقط به خاطر آرداست جایی که توش احساس آرامش میکنم جایی که بهترین دوستام توش هستن جایی که من یه خانواده جدید پیدا کردم پس اگه آردا براتون مهمه همه با هم دست به کار بشین تا نزاریم نام آردا از یاد ها بره

 16. نه منظور من تحت فشار گذاشتن نبود. منظور من این بود که این کار رو بکنیم که متوجه بشه چه قدر طرفدار منتظر سیلماریلیون هستند. شاید نظرش تغییر کنه. پیتر جکسون هم مثل ما عاشق این دنیاست و به جای اینکه یک فیلم دیگه بسازه (بالاخره میسازه چون حرفه اش همینه) میاد سیلماریلیون رو می سازه.
  قبول دارید

 17. واقعا ناراحتم.بنیاد تالکین بایدخودشو مدیون جکسون بدونه.اگه جکسون نبود الان غیر از ما دیوونه های تالکین کی اثارشو میشناخت؟اگه سیلماریلیون ساخته نشه باید فاتحه سرزمین میانه رو خوند.الان یه دلم میخواد هرچه زودتر هابیت۳ اکران بشه و یه دلم نمیخواد این اتفاق بیفته.اکران نبرد پنج سپاه برابر با مرگ دنیای تو اذهان عمومی جهانه هرچند ما دیوونه های تالکین عشقشو تا گور میبریم

 18. پیتر جکسون حتی اگر بخواد هم نمیتونه سیلماریلیون یا هر کدوم دیگه از آثار تالکین رو بسازه. تمام امتیازات این اثر دست بنیاد تالکین و پسرش کریستوفر تالکین هست و هرگز راضی نمیشن که پیتر بیاد و اونها رو بسازه. کریستوفر خیلی از تحریفاتی که توسط پیتر جکسون توی فیلمها انجام داده شده ناراحته. توی هابیت هم که این تحریفات بیشتر شد و بعید میدونم اجازه ساختش رو بده.

 19. من در یک سایت دیگه مطلبی رو خوندم که جکسون علاقه اش رو برای ساخت فیلمی از روی رمان های نائومی نوویک ابراز کرده و گفته که اگر من در سینما ، اژدهایانی که در بالای کشتی ها می چرخند رو نبینم خودم دست به کار خواهم شد و آن ها رو به تصویر خواهم کشاند. شاید بعد از پروژه ی تن تن اش و همینطور یک فیلم جنگی دیگرش ، یک فیلم یا یک سه گانه ای از روی رمان های نائومی نوویک (که به نظر می رسه رمانش در مورد دزدان دریایی هست که با اژدهایان مبارزه می کنند و یا همچین چیزی باشد) بسازه.

 20. با این نظرات پر احساس!!! فکر می کنم جکسون هم آخرش باید نگران خودش باشه 🙂
  ولی واقعا عجیب و برای من ناراحت کننده اس که نزدیک به ۱۰۰ سال آثار تالکین از نظر بعضی از طرفدارانش وابسته به این دو سال اخیر باشه. بله درست که جکسون کار بزرگی کرد و من هم از فیلم هاش خوشم میاد ولی…..
  اگه قرار بود که سرزمین میانه با فیلم هاش معنا پیدا کنه٬ باید فاتحه اش رو خوند.
  اونقدر سیلماریلیون عجیب و شگرف که من نمی دونم آیا میشه تصور کرد روزی تصویر بتونه به درستی اون را مجسم کنه یا نه.
  امیدوارم اینگونه آثار رو فقط با یه نوع رسانه تصویری ارزش گذاری نکنیم چرا که اون ها مستقل از تصویر و رسانه اند و آمیخته به قدرت فکراند.

 21. سلام به همه دوستان و اساتید محترم
  من راستش رو بخواید با سه گانه ارباب حلقه عاشق فیلم دیدن شدم
  خیلی طول کشید ولی باز هابیت بالاخره اومده
  حقیقتش خیلی عاشق تالکین بودم و هستم ولی اهل کتاب نبودم ولی کتاب های نغمه آتش منو کتاب خون کرد
  الان نمیخوام از هیچکدوم طرفداری کنم ولی قطعا تالکین خیلی قویتره
  و الان از همه اساتید میخام منو راهنمایی کنن؟؟
  من همه کتاب هاش رو میخام بگیرم
  آیا ترتیبی داره؟؟
  منظورم اینه از کدوم باید شروع کنم و از کدوم تموم کنم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام، به آردا خوش اومدید 🙂
   وستروس چه کارها که نمیکنه :پی درهرحال خوشحالم که به کتاب ها روی آوردید، برای آشنایی اگه در صفحه ی اصلی و روی عکس تالکین در اسلایدر که نام “اینجا کجاست؟” کلیک کنید، وارد این صفحه (https://arda.ir/guide-for-newcommers/) که میتونه خیلی بهتون کمک کنه و مثلا برای این سوالتون میتونید به بخش “ترتیب خواندن کتاب‌ها به چه صورت است؟” در اون صفحه مراجعه و جواب مورد نیاز خودتون رو پیدا کنید 😉

 22. سلام من تازه عضو این سایت شدم ولی حدود سه ماه هست که به این جا میام و واقعا باید بگم کارتون فوق العاده ست و یه خسته نباشید بگم بهتون واسه زحمت هایی که میکشین . من خیلی وقت پیش فیلم ارباب حلقه ها رو دیدم وواقعا ازش خوشم اومد ولی اصلا به این فکر نرسیدم که تالکین کیه تا این که به این وب سایت اومدم و باعمق کاری که تالکین انجام داده آشنا شدم و الان هم یکی از طرفدارهای پروپا قرص تالکین و پیتر جکسون هستم .
  فقط یه سوال : شما نسخه ی با کیفیت زیاد (۱۰۸۰) هابیت نبرد پنج سپاه رو تو سایتتون قرار میدین ؟ اگه قرار میدین احتمالا چند روز بعد از اکرانش تو ۲۶ آذر قرار میدین ؟ نسخه ی اکستندد برهوت اسماگ رو چی ؟ ممنون میشم اگه جواب بدین !!!

 23. سلام
  خوش اومدید
  لینک دانلود فیلم ها رو روی سایت قرار نمیدیم اما اعضا توی تاپیکهای فروم قرار میدن. نسخه ۱۰۸۰ توی آخر اسفند یا اول فروردین میاد.
  نسخه اکستندد برهوت اسماگ هم احتمالا مهر یا آبان میاد که بلافاصله توی همون تاپیکها قرار میگیره.

 24. با تمام احترامی که به تاکین وطرفداراش قائلم می خوام بگم که هم پسرش و هم بنیادش باید بدونن که این پیتر جکسون بود که به اثر بزرگ و شاید خشکش زندگی بخشید و به همه ی دنیا فهموند که همجین اثری هم وجود داره.

  خودشون هم می دونن که اگه پیتر جکشون یه روزی شاید ۱۰ سال دیگه شروع به ساختن سیلماریون کنه به نفع خودشون هست. مطمئنن فروش کتاب هاشون بیشتر میشه و همین مقایسه ها بین کتاب و فیلمه که این اثر رو ویژه کرده.

  از همه گذشته پیتر جکشون هم عاشق هویجه. فکر نکنین که این آخریشه. 😀

 25. دوستان میخاستم بدونم اون کتاب چند جلدی سرزمین میانه ترجمه شده؟؟
  کدوم سایت برای فروش داره؟؟

 26. فین رود فلاگوند

  با عرض اجازت
  همان بهتر که جکسون سیلماریلیون را نسازد.

 27. شاید دلیل اینکه جکسون نمیخواد سیلماریلیون رو بسازه این باشه که سیلماریلیون شامل داستان های تقریبا پرداکنده ست و خیلی ها ها نمیتونن این اثری که میخواد ساخته بشه رو درک کنن و خیلی چیزی آیدشون نمیشه. عده ی کثیری از مخاطبین سینما با جزئیات رشته افسانه تالکین آشنا نیستن.

 28. من شخصا از فیلم هابیت خوشم نیومد چون علاوه بر اینکه جکسون تحریفش کرده بود جذابیتی هم نداشت
  اما از ارباب حلقه ها واقعا خوشم اومد اون یه چیز دیگه بود خدایی درسته جکسون اونم یکم تغییر داده بود ولی عااالی درستش کرده بود

 29. ناراحت نشید بچه ها وقتی ارباب حلقه ها ساخته شد کی فکرشو میکرد هابیت هم ساخته بشه؟ پس از بیست سال سیلماریون هم ساخته میشه.

 30. https://www.youtube.com/watch?v=RT9UcZPT2DU

  in linke trailere film silmarillione
  mage nagofte ke nemikhad besazatesh ???

 31. سلام…ببخشید هابیت سه اکران شده یا نه..تورو خدا یکی جواب بده..لطفا

 32. تاریخ انتشار نبرد پنچ سپاه کی هست؟؟؟

 33. من فکر می کنم پیتر جکسون می دونه به تصویر کشیدن سیلماریلیون واقعا از هابیت و ارباب حلقه ها مشکل تره و مسلما طاقت فرسا تر و با هزینه بیشتریه. به هر حال فقط بحث تکنیکی سینمایی نیست ، بحث به تصویر کشیدن دوره اول سرزمین میانه و بحث آفرینش هست و خیلی جلوه های خاص و متفاوتی نیاز هست که شاید هنوز زمانش فرا نرسیده و یا حداقل فکر می کنه با تکنیک و هزینه های امروزی باصرفه و عملی نباشه.

 34. من هابیت ۳ رو هم دیدم . فیلمش خیلی خوب بود و همش فکرم پشتشه . امید وارم سیلیماریون هم ساخته بشه به دست خود پیتر جکسون . بعد از ارباب حلقه ها فکر نمی کردم فیلمی ساخته بشه ولی شد به اسم هابیت . به نطرتون سیلیماریون هم ساخته میشه؟ لطفا جواب بدبد .

 35. کلا درس نیس از اخر به اول بره ، اگه قصد داشت سیلماریلیون بسازه باید قبل از هابیت میساخت

 36. ﺳﻼﻡ ﺣﺎﻻ ﻛﻪ ﺩاﺭﻡ اﻳﻦ ﻣﺘﻦ ﺭﻭ ﻣﻴﻨﻮﻳﺴﻢ ﻓﻴﻠﻢ ﭘﻨﺞ ﺳﭙﺎﻩ رو ﺑﺎﻛﻴﻔﻴت ۱۰۸۰ ﺩﻳﺪﻡ ﺑﺎﻭﺭ ﻛﻨﻴﺪ اﺧﺮ ﻓﻴﻠﻢ ﺑﻐﺾ ﮔﻠﻭﻡ ﺭﻭﮔﺮﻓﺖ ﭼﻪ ﺧﺪا ﺣﺎﻓﻆﻲ ﺗﻠﺨﻲ اﻣﺎ ﺑﻪ ﺧﻮﺩﻡ اﻣﻴﺪ داﺩﻡ ﻛﻪ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﻛﺘﺎﺏ ﻭﻫﺎﺑﻴﺖ ﺭﻭمﻴﺨﻮﻧﻢ و ﻫﻤﻴﻦ ﻃﻮﺭاﺭﺑﺎﺏ ﺣﻠﻘﻪ ﻫﺎﺭﻭ. ﺯﻧﺪﮔﻲ ﻳﻌﻨﻲ اﻣﻴﺪ. ﺟﻲ ﺁﺭﺁﺭﺗﺎﻟﻜﻴﻦ

 37. پیتر جکسون نابغه سینماست.
  اون کارشو خوب یاد داره.
  سکانس هایی که اون برداشته به همه چیز توجه داشته و حتی سرزمین هایی که روی نقشه هستند با دقت رسم شدند.
  پیتر جکسون فقط پیتر جکسون هست و هیچ کس تا کنون نتوانسته جای اونو بگیره.
  پیتر جکسون اسطوره سینماست.

 38. عجب فیلمی بود واقعا با کیفیت و بدون اشکالاتی در فیلم بود واقعا دست کارگردان درد نکنه دمش گرم که یه همچیز فیلمی ساخت واقعا من کلا من کلا سه مجموعه فیلم رو دیدم واقعا عالی بود ومخصوصا قسمت اخر که نبرد ۵ ارتش بود واقعا فوق العاده بود و بسیار هیجان داشت ولی حیف که جکسون گفت که اخرین مجموعه فیلم بود و بعد از ان هیچ فیلمی در کار نبود به میشه من بعید میدونم هنوز این فیلم کامل نیست ناقص است دلیلش به خاطر این این است که سه نفر مردند از جمله تورین و غیره و اون دو نفر خیلی ناراحت کننده بود واقعا اشکم از چشمام امده بود بیرون واقعا بعد اینکه فیلم تموم باید یه قسمت دیگه نشون خواهند داد۱ چه کسی شاه غار کوه خواهد شد ۲ حالا به دستور چه کسی تمام جنگ هایی کردند و خسارت هایی به وجود اوردند رو بازسازی و درستش میکنند یا نه ۳ایا اون روستا و داخل کاخ غار بازسازی و درست میشود یا نه ۴ ایا اون سه نفر که مردند زنده میشوند یا نه۵ ایاگاندولف خاکستری و سفید در ادامه بازی و بیلیبوز خواهند کرد هنوزم کلی سوال داره و هنوزم این ادامه داره ما و همه ی مردم جهان اعتراض کنند که هنوز ناقصه بعد جکسون مجبوره قسمت بعد بعد فیلم هابیت رو خواهد ساخت

 39. هابیت ناقص نیست بلکه پیش درآمد ارباب حلقه ها و تموم این سوالات جواب دارن ،حالا این جواب ها ممکنه در کتاب یا فیلم ارباب حلقه ها باشه که میتونی بخونی و ببینی یا با یه سرچ ساده به دست بیاد
  و اما جواب سوالات :
  .ثورین،فیلی و کیلی زنده نمی شوند و داین جانشین ثورین شد. با پادشاهی داین دوم و آمدن دورف‌های تپه‌های آهن به اره بور، دوباره آنجا رونق گرفت و دورف‌ها قدرتمند شدند و آنجا برای همیشه مسکون شد. در زمان شروع جنگ برای تصاحب حلقه یگانه سائورون، به دنبال نابود کردن اهدافی در شمال بود. وی برای انجام این مهم، اورک‌های دول گولدور و آدم‌های رون را داشت که از نیروهای دول گولدور برای حمله سبزبیشه و لوتلورین و از شرقی‌ها برای حمله به دیل و اره بور استفاده کرد. در جنگی که مقابل دروازه اره بور در گرفت، پادشاه دورف‌ها، داین دوم سر دفاع از جنازه شاه براند، نوهٔ بارد کماندار کشته شد و دورف‌ها و آدم‌ها در اره بور، مادام که حلقه نابود شد حصاری شدند. پس از اینکه خبر نابودی حلقه به شمال رسید و سپاهیان سائورون درمانده شدند، دورف‌ها و آدم‌ها از اره بور بیرون آمدند و سپاه شرقی‌ها را تار و مار کردند. ثورین سوم یا تورین سنگ خود که پسر داین دوم بود به همراه بارد دوم، پسر شاه براند شرقی‌ها را شکست داد و ثورین سوم و بارد دوم در اره بور و دیل به پادشاهی رسیدند.
  و اما بالین :
  بعد از رفتن اسماگ بالین و تورین گنجینه های ساخته شده در تنها کوه را به یاد آوردند. بالین پیشنهاد داد که به برج دیده بانی تپه زاغ بروند و در آنجا با روآک ملاقات کردند و متوجه شدند که اسماگ مرده است و ارتش مشترک انسان ها و الف ها در حرکت هستند.بعد از نبرد پنج سپاه، بالین در تنها کوه مستقر شد. در سال ۲۹۴۹ بالین به همراه گندالف به ملاقات بیلبو در شایر رفتند.در سال ۲۹۸۹ بالین بی قرار شد. او تصمیم گرفت با یک گروه اکتشافی به موریا برود، جایی که قبل از اینکه به تاریکی فرو برود قلمرو مستحکم خزد-دوم بود. بالین امیدوار بود که در آنجا میتریل و نیز هفتمین حلقه دورف ها که مدت ها پیش مفقود شده بود را پیدا کند. اوری و اوین نیز به همراه چندین دورف دیگر با او همراه شدند.
  وقتی به دره دیمریل رسیدند، بالین و دورف ها متوجه اورک هایی که در دروازه شرقی موریا نگهبانی میدادند شدند. آنها بسیاری از اورک ها را کشتند و در تالار بیست و یکم موریا ساکن شدند. بالین تخت پادشاهی را در تالار «مزربول» نهاد و شاه موریا نامیده شد. دورف ها میتریل را پیدا کردند اما بیشتر از ۵ سال دوام نیاوردند. بالروگی که در اعماق موریا بود حضور آنها را حس کرد و به بالا آمد.در دهم نوامبر سال ۲۹۹۴ دوران سوم بالین به دیمریل رفت تا به دریاچه «خلد-زارام» بنگرد اما به وسیله اورکی کشته شد. او را در تالار مزربول دفن کردند. دورفها توسط اورکها محاصره شدند و نگهبان دریاچه دروازه غربی موریا را مسدود کرد. تمام دورفهای گروه بالین کشته شدند.در ۱۵ ژانویه سال ۳۰۱۹ یاران حلقه مقبره بالین را در تالار مزربول به همراه کتاب مزربول که پایان تلخ دورفها در آن ثبت شده بود یافتند. سقف تالار مزربول در نبرد بین گندالف و بالروگ فرو ریخت و مقبره بالین زیر آوار مدفون شد.
  در مورد گندالف و بیلبو:
  گندالف خاکستری نقش خودشو در حوادث سرزمین میانی ادامه میده ولی بیلبو ادامه میده ولی کمتر و میتونیم بگیم که نقش بیلبو در هابیت رو فرودو در ارباب حلقه ها ادامه میده

 40. پادشاه مردم دورین (خاندان سلطنتی ریش دراز ها) بچه ها این اطلاعات کامل از (خاندان ریش دراز ها برای سیلمارلیون و ارباب حلقه ها و هابیت است لطفا کامل بخوانیش از این اطلاعات بهتر گیر و بیدا نمیشه) لطفا نظراتون درمورد این اطلاعاتی که گذاشتم بزارید من درخدمتون هستم یادتون نره نظراتون بنویسید باتشکر

  توسط: محمد سالار اطمینان۱۴خرداد ۱۳۹۵دیدگاه‌ها برای پادشاه مردم دورین (خاندان سلطنتی ریش دراز ها) بسته هستند ۶۳۹ نمایش

  عنوانی که به دورین بی مرگ و جانشینانش نسبت می دهند که بر دورف های مردم دورین فرمانروایی می کردند. از شاهان مشهور بین آنها، تورین دوم (سپربلوط) کسی که پادشاهی اره بور را از اسماگ گرفت و داین دوم (پا آهنین) کسی که در جنگ حلقه حصور داشت را می توان نام برد.

  فهرست کاملی از این پادشاهان در دسترس نیست. در پایین، نام پادشاهانی آورده شده که در تاریخ ثبت شده اند، یا وجود آنها قابل اثبات است. وقتی که شرایط جانشینان دورین را مجبور کرد که در سرزمین میانه سرگردان شوند، محل اصلی فرمانروایی آنها متغیر بود؛ که مکان پادشاهی هر کدام در کنار نام شان آورده شده است.

  دورین اول (خزد دوم)

  یکی از آبای هفتگانه دورف ها و پدر ریش دراز ها، یا همان مردم دورین. او برای قرن ها بر مردمش پادشاهی کرد، در حقیقت او به نام دورین بی مرگ مشهور شده بود. ولی سرانجام او درگذشت. در گذر زمان، در هر میلیون سال یک نفر از میان جانشینان دورین مانند جد بزرگش دورین بر می خیزد و مانند او عمری دراز خواهد داشت. که او هم به نام دورین شناخته خواهد شد.

  دورین دوم (خزد دوم)

  ما تقرببا هیچ چیز از این پادشاه نمی دانیم، به جز اینکه جانشین او، دورین سوم، در اواسط دوران دوم حکومت می کرده. پس دورین دوم باید در زمانی قبل از آن فرمانروای خزد دوم بوده.

  دورین سوم (خزد دوم)

  فرمانروای خزد دوم در زمان ساخته شدن حلقه قدرت؛ دورین سوم دوست و متحد بزرگ کله بریمبور، ارباب اره گیون در غرب بود. دورین یک حلقه ی قدرت به عنوان هدیه از کله بریمبور دریافت کرد ( که بعد ها به نام حلقه ی ترور شناخته شد).

  دورین چهارم و دورین پنجم (خزد دوم)

  مثل دورن دوم، اطلاعات زیادی از فرمانروایی این دو پادشاه در دسترس نیست، به جز اینکه زمان حکومت آنها می بایست در اواخر دوران دوم یا اوایل دوران اول باشد. می توانیم با راحتی از وجود این دو پادشاه اظهار اطمینان کنیم، زیرا می دانیم پادشاهی به نام دورین ششم وجود داشته که تاج و تخت سلطنت را از پادشاه قبلی خود در نیمه ی دوم دوران سوم گرفته است.

  دورین ششم ( فرمانروایی تا سال ۱۹۸۰ دوران سوم، خزد دوم)

  اولین پادشاهی از مردم دورین که از او اطلاعات مشخصی در دسترس می باشد، دورین ششم است، که در زمانی بر خزد دوم فرمانروایی میکرد که بالروگ بیدار شد. بالروگ دورین را به قتل رساند، و به همین دلیل به بلای جان دورین شهرت یافت. بلافاصله بعد از مرگ دورین، پسرش به عنوان جانشین او بر تخت نشست.

  ناین اول ( یک سال حکومت تا سال ۱۹۸۱ دوران سوم، خزد دوم)

  او فقط یک سال پادشاه خزد دوم بود، قبل از آنکه او هم به دست بالروگ کشته شود. بعد از او پسرش جانشین او شد.

  تراین اول (۲۰۹ سال حکومت تا سال ۲۱۹۰ دوران سوم)

  او خیل عظیمی از مردمش را از خزد دوم به بخش شمال شرقی سرزمین میانه هدایت کرد. تراین بود که قلمرو پادشاهی دورف ها در اره بور (تنها کوه) در شمال دریاچه لانگ را بنیان نهاد. بعد از او پسرش جانشینش شد.

  تورین اول (۹۹ سال حکومت تا سال ۲۲۸۹ دوران سوم، کوهای خاکستری)

  وقتی که او فهمید گروه زیادی از مردمش در حال جمع شدن در بخش شمالی کوه های خاکستری هستند، تورین اول اراه بور را ترک کرد و آنجا را با دورف های آنجا به کوه های خاکستری رفت. بعد از او، پسرش جانشینش شد.

  گلوین (۹۶ سال حکومت تا سال ۲۳۸۵ دوران سوم، کوه های خاکستری)

  او به فرمانروایی موردم دورین در کوه های خاکستری ادامه داد، و بعد از او پسرش جانشینش شد.

  اوین (۱۰۳ سال حکومت تا سال ۲۴۸۸ دوران سوم، کوه های خاکستری)

  بعد از او پسرش جانشینش شد.

  ناین دوم (۹۷ سال حکومت تا سال ۲۵۸۵ دوران سوم)

  در زمان او، اژدهایان شمالی شروع به اذیت و آزار دورف های کامیاب تحت حکومتش کردند. بعد از او، پسرش جانشینش شد.

  داین اول (۴ سال حکومت تا سال ۲۵۸۹ دوران سوم)

  دوران حکومت کوتاه او وقتی به پایان رسید که یک اژدهای سرد-دم او را در مقابل دروازه هایش کشت. از بین سه پسرش، فرزند ارشد او جانشین او شد.

  ترور (۲۰۱ سال حکومت تا سال ۲۷۹۰ دوران سوم، اره بور)

  او مردمش را از هجوم اژدهایان در شمال به تنها کوه بازگرداند، در حالی که برادرش گرور گروهی از مردمانش را به سوی تپه های آهن در شرق تنها کوه هدایت کرد. ترور برای مدتی بیشتر از ۱۸۰ سال پادشاه زیر کوه بود تا وقتی که اسماگ اژدهای غول پیکر به آنجا آمد و قلمرو او را غارت کرد. ترور با پسرش و نوه اش از ویرانی جان به در برد، و در سرزمین وحش سرگردان شد تا اینکه سرانجام به خانه ی باستانی مردمش، خزد دوم رسید. او آنجا را پر از اورک یافت. مرگ او به دست فرمانده اورک ها، آزوگ، شروعی برای جنگ بین دورف ها و اورک ها بود.

  تراین دوم ( ۶۰ سال حکومت تا سال ۲۸۵۰ دوران سوم، دونلند و کوه های آبی)

  او با شکست دادن اورک های آزوگ در نبرد آزانول بیزار انتقام پدرش را گرفت. در اوایل دوران حکومتش، او در دونلند ساکن بود، ولی بعدا او به شمال رفت و در کوهای آبی در غرب اریادور اقامت گزید. او در اواخر عمرش تصمیم گرفت که به اره بور برگردد، ولی در حالی که در سرزمین های وحش سرگردان بود، نیروی اهریمنی ای او را اسیر کرد و در سیاهچاله های نکرومنسر جان سپرد.

  تورین دوم (۹۱ سال حکومت تا سال ۲۹۴۱ دوران سوم، کوه های آبی)

  او سالها پادشاه دورف ها در کوه های آبی بود؛ ولی مثل پدرش، او هم تصمیم گرفت که به خانه ی باستانی اش در اره بور برگردد. با همراهی گندالف و بیلبو بگینز، او گروهی کوچکی از دورف ها را به دور دست ها در شرق برد و برخلاف انتظار همگان، تنها کوه را از اسماگ ستاند. بعد از مرگ اسماگ، نبرد پنج سپاه در دامنه های تنها کوه رخ داد و تورین در آن نبرد کشته شد. تنها بازمانده های خانواده ی ترور، فیلی و کیلی جوان، خواهر زاده های تورین بودند که آنها هم در نبرد کشته شدند. بنابراین پادشاهی به خانواده ی برادر جوان تر ترور، گرور، رسید و داین پا آهنین، نوه ی گرور پادشاه مردم دورین شد.

  داین دوم (۷۸ سال حکومت تا سال ۳۰۱۹ دوران سوم، اره بور)

  او برای سال ها پادشاه زیر کوه بود و رونق و شکوفایی را به اره بور بازگرداند که تا زمان جنگ حلقه پایدار ماند. او در جنگ حلقه کشته شد، در نبرد دیل، و بعد از او پسرش جانشین او شد.

  تورین سوم (اره بور)

  او به مدت هفت روز در اره بور بعد از کشته شدن پدرش، محاصره شده بود. ولی وقتی خبر نابودی سائورون به دشمنان رسید، تورین توانست آنها را به عقب براند. در دوران او، تاریخ می گوید که دوران پادشاهان اره بور به سر آمد؛ ولی همچنین مدارکی در دسترس هست که از یکی از جانشینان او می گوید.

  دورین هفتم (خزد دوم)

  در مورد او گفته می شود که او آخرین “دورین”ای خواهد بود که بر مردم دورین فرمانروایی می کند. بلای جان دورین در جریان جنگ حلقه نابود شده بود، بنابراین خزد دوم آماده ی بازیابی توسط صاحبان باستانی اش بود. و شواهدی در دسترس است که نشان می دهد دورین هفتم کسی بود که سرانجام به این مهم دست یافت.

  می دانیم که دورین اول قبل از پایان دوران اول مرد، بنابراین بین دوران حکومت او و دوران حکومت دورین سوم، فاصله ای تقریبا ۶۵۰۰ ساله وجود دارد. اگر به طور کلی میانگین سلطنت هر کدام از پادشاهان ریش دراز ها را یک قرن حساب کنیم، می توانیم به این نتیجه برسیم که در این فاصله زمانی حداقل پنجاه پادشاه وجود داشته اند که نام آنها در این لیست وجود ندارد.

 41. سلام دوستان من هم از اینکه این آخرین فیلم در مورد دنیای تالکین هست ناراحتم. اما شنیدم که میخواد یه سریال درمورد تین دنیا ساخته بشه .

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می‌خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.