آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - بخش ویژه سریال «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» - مصاحبه‌های بازیگران سریال - لوید اوون پاسخ می‌دهد: چه می‌شد اگر حلقه یگانه به دست الندیل می‌افتاد؟

لوید اوون پاسخ می‌دهد: چه می‌شد اگر حلقه یگانه به دست الندیل می‌افتاد؟

پوسترهای شخصیت‌های سریال که در کامیک‌کان منتشر شده‌اند

وب‌سایت کولایدر در مصاحبه‌ای با لوید اوون، بازیگر نقش الندیل در سریال ارباب حلقه‌ها، اطلاعات بیشتری درباره این کاراکتر به دست آورد. اوون درباره آغاز داستان الندیل در سریال گفت: «از نظر جایگاه ابتدایی در سریال، او یک کاپیتان توانمند در کشتی‌هاست. و سعی دارد سه فرزند خود را هدایت کند. ولی اخیرا همسرش را از دست داده. بنابراین تلاطمی در خانواده آن‌ها وجود دارد که او می‌خواهد آن را از بین ببرد. او سعی دارد آب‌های آرام را پیدا کند، اما فکر می‌کنم چیزی که واقعا به دنبالش می‌گردد، یک پناهگاه امن است. و کم‌کم راه خود را پیدا می‌کند.»

این بازیگر ۵۶ ساله بریتانیایی ادامه می‌دهد: «فکر می‌کنم این ایده که کاراکترها ناگهان متوجه می‌شوند سرنوشت‌شان کجاست، این که می‌فهمند تقدیر خاصی دارند، ایده‌ای کاملا تالکینی است که آن را خیلی زیاد در کتاب‌های ارباب حلقه‌ها می‌بینید. و این نبردی است که همه ما انسان‌ها بین عقل و دل خود با آن مواجهیم. این که دل و غریزه‌تان ممکن است به شما بگوید به مسیر خاصی بروید و عقلتان مسیر دیگری را انتخاب کند. این درون‌مایه از تالکین گرفته شده است.»

اوون در پاسخ به این سوال که چه می‌شد اگر الندیل زنده می‌ماند و حلقه را از سائورون می‌گرفت، می‌گوید: «نکته هیجان‌انگیز درباره الندیل برای من این است که تالکین در طول مسیر نشانه‌هایی را به ما ارائه کرده. ما در پایان باید به آخرین اتحاد الف‌ها و انسان‌ها: همراهی الندیل و گیل-گالاد با گالادریل و الروند برسیم، ولی او چطور به آن‌جا می‌رسد؟ وقتی با طرفداران حرف می‌زدم، متوجه شدم که خیلی‌ها نسبت به الندیل احساس تعلق دارند. او یک قهرمان الگوی اصلی است اما اطلاعات خیلی کمی از او وجود دارد.»

اوون همچنین درباره این که آیا الندیل در صورت تصاحب حلقه تصمیم متفاوتی از ایسیلدور می‌گرفت، افزود: «من این سوال را از چند نفر پرسیدم که اگر به جای ایسیلدور، الندیل حلقه را به دست می‌آورد، آیا آن را به درون آتش می‌انداخت؟ وقتی این سوال را از کوری اولسن، موسوم به تالکین پروفسور، پرسیدم، گفت نه. واکنش او خیلی سریع و پراحساس بود، و من گفتم خیلی خب، پس شما خیلی در این باره تحقیق کرده‌اید. نمی‌دانم پاسخ این سوال چیست. اما گمان می‌کنم که تالکین می‌گفت مشخص نیست که او چنین کاری می‌کرد یا نه، چون با در دست نگه داشتن حلقه، فریب در هر انسانی آشکار می‌شد و او هم یک انسان جایزالخطاست. پس بله، من به این امتیاز ویژه برای ایفای نقش او آگاهم و می‌دانم که مسئولیت سنگینی دارم.»

درباره ایمان صاحبی

از سال ۱۳۹۰ با نام کاربری لگولاس در قلمروهای جنگلی آردا سرگردانم و این‌جا می‌خواهم دینی را ادا کنم که از تالکین به گردن دارم. ماموریت من این است که با قلم‌فرسایی در قالب خبر و مقاله ادامه‌دهنده راه غول‌هایی باشم که روی شانه‌هایشان ایستاده‌ام.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

فصل دوم سریال حلقه‌های قدرت متمرکز بر ضدقهرمان‌ها است

فصل دوم سریال حلقه‌های قدرت متمرکز بر ضدقهرمان‌ها است

به‌گزارش توتال فیلم، فصل دوم سریال حلقه‌های قدرت به پیامدهای تصمیم طرد دورین چهارم توسط ...