آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - بخش ویژه سریال «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» - مصاحبه‌های بازیگران سریال - بازیگر نقش الندیل از تجربه کار در بالیوود و حلقه‌های قدرت می‌گوید

بازیگر نقش الندیل از تجربه کار در بالیوود و حلقه‌های قدرت می‌گوید

بازیگر نقش الندیل از تجربه کار در بالیوود و حلقه‌های قدرت می‌گوید

بازیگر هالیوود، لوید اوون در راه یک ماجراجویی جدید است، و این بار مقصدش سرزمین میانه خواهد بود. این بازیگر، نقشی برجسته را در ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت ایفا خواهد کرد.

در یک گفت‌وگو با تایمز هند، لوید که اولین حضورش در بالیوود را با شاهکار «اوباش هندوستان» آغاز کرد، از شباهت این فیلم هندی به سریال مورد انتظار آمازون سخن گفت. و در میان صحبت‌هایش، همچنین در خصوص ایفای نقش برای قهرمان «دور از انتظار» الندیل هم اشاراتی داشت.

وقتی از او در مورد تجربه‌اش از بازیگری در فیلم بالیوود و حلقه‌های قدرت سوال شد، اوون پاسخ داد: «این یک فرصت فوق‌العاده بود. «اوباش هندوستان» که مربوط به چند سال پیش است، یکی از پربودجه‌ترین فیلم‌هایی بود که در آن بازی کرده‌ام. ملاقات با عامر خان و آمیتاب باچان و فرصت بازی کردن با چنین بازیگرانی یک شانس بزرگ بود. اتفاقی که می‌افتد این است که شما این شانس را پیدا می‌کنید تا به این دنیاهای جدید معرفی شوید. چیزی که آنها برای «اوباش هندوستان» ساختند، فوق‌العاده بود و این دقیقاً همان چیزی است که در اینجا (حلقه‌های قدرت) هم می‌بینیم. این یک فرصت عظیم است و شما احساس مسئولیت می‌کنید و مردم هیجان‌زده هستند در خصوص اینکه شما چه چیزی را می‌توانید به ایشان تحویل بدهید.»

هر چند که لوید نقش ضد قهرمان جان کلایو در «اوباش هندوستان» را داشته است، او حالا برای شخصیت حماسی الندیل ایفای نقش خواهد کرد که بازماندگان نومه‌نور را به سواحل سرزمین میانه رهنمون می‌شود و بدین‌سان تبدیل به نخستین شاه برین دونه‌داین می‌گردد.

در خصوص ماجراجویی‌های که در انتظار این شخصیت نشسته است، او می‌گوید: «در آغاز سریال، الندیل یک ناخدا و یک دریانور کارکشته است. او که همسرش را از دست داده، تلاش می‌کند سه فرزند بالغ خود را به درستی تربیت کند. همۀ ما در سوگ بزرگی ملالت می‌کشیم و آشفتگی بزرگی در خانواده جریان دارد. چیزی که شما خواهید دید نومه‌نوری می‌باشد که در میان دو قطب تقسیم شده است، دسته‌ای که دیدگاهی ملی‌گرایانه دارند، افرادی که می‌خواهند تا ابد زندگی کنند – مردان شاه. و دسته‌ای که به الف‌ها وفادار هستند. این دو دستگی در میان خانواده راه یافته است و الندیل خودش را می‌بیند که دارد به سوی جایگاه قدرت کشیده می‌شود. در میان فکر و قلب او کشمکشی در جریان است. قلب او، الفی و وفادار است، اما فکر او، واقع‌بین است و در تلاش برای طرح ریختن مسیری زیبا برای خانواده‌اش در جهان جدید و شهر جدید.»

شخصیت الندیل پیش از این حضوری کوتاه در نبرد آخرین اتحاد، در آغاز فیلم ارباب حلقه‌ها: یاران حلقه داشته است. در کتاب‌ها نیز تنها اشارات کوتاهی به این شخصیت شده است. اوون می‌گوید: «تالکین برای شخصیت الندیل اشارات و تابلوهای راهنمایی را در طول مسیر برجا گذاشته است پس شما یک ایدۀ کلی دربارۀ اینکه او کیست دارید، اما شناخت کاملی از او ندارید و این چیزی است که واقعاً قضیه را هیجان انگیز می‌کند.»

او در ادامه می‌گوید: «چیزی که در خصوص ایفای نقشِ این شخصیت شگفت‌انگیز است، این است که از نوشته‌های تالکین می‌دانیم که ما باید او را به نبرد آخرین اتحاد از الف‌ها و انسان‌ها برسانیم که شامل او، گیل-گالاد، الروند و گالادریل است که در مقابل سائورون می‌جنگند. من بسیار کنجکاو هستم تا بدانم جی.دی و پاتریک چگونه می‌خواهند شخصیت این قهرمانِ مردد را بنویسند – مردی که به دنبال رهبری نیست، کسی که سرش به کار خودش است و در سوگ از دست دادن همسرش نشسته. این قضیه مربوط به گریزناپذیری او در روبرو شدن با مسئولیت است. فضای تالکینی داستان تقدیر و شناختن تقدیرتان است. چه‌بسا چیزی که ما در فصل اول خواهیم دید الندیلی است که گمان می‌کرد تقدیر خود را شناخته ولی حالا می‌فهمد تقدیرش چیز دیگری است.»

ما همچنین از او پرسیدیم که آیا شمشیر معروف او نارسیل در این فصل ساخته می‌شود یا نه، و او بدون اینکه جزئیات زیادی آشکار کند پاسخ داد: «یک شمشیر در این فصل وجود دارد، اما من نمی‌توانم به شما بگویم که نارسیل است یا نه.»

دو قسمت اول ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت جمعه ۱۱ شهریور ساعت ۵:۳۰ به وقت ایران از طریق سرویس استریم پرایم ویدیو پخش خواهد شد.

درباره آرش شامرادلو

من آرش شامرادلو هستم، لقبم ماشین کار هست :) از بهمن 98 عضو آردا هستم. کاراکتر آرداییم آگارواین هست و با دکستر مورگان احساس همذات‌پنداری دارم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

پوسترهای شخصیت‌های سریال که در کامیک‌کان منتشر شده‌اند

گفتگو با سارا زوانگوبانی بازیگر ماریگولد برندی‌فوت در سریال ارباب حلقه‌ها

به‌دست آوردن حق و حقوق اقتباس از داستانی که یکی از بهترین سه‌گانه‌های تاریخ سینما ...