آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - فرهنگ نامه - فهرست الفبایی انگلیسی - J - جواهرات فئانور (بزرگترین ساخته دست الفها)

جواهرات فئانور (بزرگترین ساخته دست الفها)

سه جواهر بزرگی که توسط فئانور، بزرگترین صنعتگر نولدور، ساخته شدند. بسیار پیش‌تر از بوجود آمدن خورشید و ماه، فئانور نور دو درخت والینور را در این سه جواهر به دام انداخت. این جواهرات، که گفته میشود کروی شکل بودند، از سیلیما، ماده ای که خود فئانور پیدا کرده بود، ساخته شدند و به همین دلیل سیلماریل‌ها نامیده می شوند.

بعد از اینکه دو درخت والینور به وسیله مورگوت و اونگولیانت نابود شدند، جواهرات فئانور آخرین نور آنها را نگه داری میکردند. والار میتوانستند با استفاده از آنها دوباره نور دو درخت را برافروزند اما جواهرات فئانور از بین میرفت، پس او از روی غرور از دادن آنها سر باز زد. اگرچه، مورگوت جواهرات را از دژ فورمنوس دزدیده بود و با خود به سرزمین میانه آورده بود.

فئانور با مردم خود در پویشی مرگبار و بی ثمر به دنبال مورگوت رفت و با پسرانش پیمانی ناگسستنی بستند که جواهرات را از هر کسی که آنها را از صاحب بر حقشان دریغ میکند باز پس گیرند. فئانور و هفت پسرش با خیانت و دستانی آلوده به خون به سرزمین میانه بازگشتند و جنگی را علیه فرمانروای تاریکی شروع کردند، جنگی که اغلب از آن به عنوان جنگ جواهرات نام برده می شود.

درباره 3DMahdi

x

شاید بپسندید

متن ترانه ترک آخرین وداع (The Last Goodbye)

ترک «آخرین وداع» از آلبوم موسیقی فیلم «هابیت: نبرد پنج سپاه» است، این ترانه زیبا ...