آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - آخرین خبرها - فصل دوم سریال حلقه‌های قدرت چگونه شروع می‌شود؟

فصل دوم سریال حلقه‌های قدرت چگونه شروع می‌شود؟

فصل اول سریال حلقه‌های قدرت ما را با جوامع و قهرمانان بسیاری از سرزمین میانه آشنا کرد. دورف‌‌ها، الف‌ها، هارفوت‌ها، جادوگری عجیب، جنوبی‌ها، و در خارج از سرزمین میانه مردمان نومه‌نور. طبق گفته‌های پاتریک مک‌کی، این گروه‌های مجزا با بازگشت سائورون در فصل ۲ دیگر از هم جدا نخواهند بود.

تیم سریال حلقه‌های قدرت از ماه اکتبر و همینطور در طول زمستان در لندن در حال فیلمبرداری بوده است. طراح تولید، کریستین میلستد به وب‌سایت Nerdist می‌گوید:

«معمولاً باید از فیلمبرداری در لندن در این فصل خودداری کرد اما در این مورد سرمای غم‌افزا و منظره‌هایی با درختان بی‌جان، به جهان تاریک‌تری که در فصل ۲ سعی در به تصویر کشاندن آن داشتیم نزدیک‌تر بود.»

تهیه کننده اجرایی، لیندزی وبر می‌گوید:

«سائورون ظهور کرده و مردمان سرزمین میانه باید با این حقیقت روبرو شوند. چیزهای زیادی برای از دست دادن وجود دارد، بنابراین ماهیت داستان‌سرایی کمی متفاوت و البته بسیار پرحرارت‌تر خواهد بود.»

جنیفر هاچیسون، نویسنده قسمت آخر فصل ۱ و قسمت اول فصل ۲ درباره شروع داستان می‌گوید:

«زمان زیادی بین ماجراهای دو فصل نگذشته است و داستان از همان جایی که پایان یافته بود ادامه می‌یابد اما ابتدا شاهد یک فلش بک خواهیم بود.»

طبق گفته‌ شورانرها، فصل ۲ با نشان دادن دژ یخی که گالادریل در قسمت آغازین فصل ۱ به آن قدم گذاشته بود آغاز می‌شود. زمانی که گالادریل وارد دژ شد، با مکانی متروکه روبرو شد که تنها ساکنینش یک ترول برفی و البته حضور نیرویی شرارت‌بار بود. پین می‌گوید:

«در آغاز فصل ۲ شاهد وارد شدن اورکی به دژ یخی هستیم و سپس در می‌یابیم که او تنها اورک حاضر در دژ نیست بلکه هزاران اورک دیگر در آن مکان گرد هم جمع شده‌اند. و البته دیگر با مکانی مخروبه روبرو نیستیم.

ما شاهد قسمت‌هایی کلیدی از مسیر سائورون و تاریخچه پیچیده‌اش با آدار خواهیم بود. همچنین می‌بینیم که سائورون چگونه به ظاهر مبدل هالبرند دست یافته و چگونه گالادریل را در اقیانوس ملاقات می‌کند.»

سائورون در کالبد آناتار در فصل دوم سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

در فصل ۲ سائورون چهره آناتار، “خداوندگار هبه‌ها” را به خود گرفته است؛ با سیمایی زیباتر و الفی‌تر. پین در رابطه با سائورون می‌گوید:

«سائورون قابلیت این را دارد که اعمال نیک همه را بر ضدشان به کار بگیرد. او تجسم حلقه یگانه است. حلقه بشارت قدرتی غایی را می‌دهد و هنگامی که شما به کسی قدرت می‌دهید می‌توانید ذات واقعی‌شان را ببینید. از خود می‌پرسید اگر می‌توانستند هرچه را که اراده می‌کنند خلق کنند، چه چیز را خلق می‌کردند؟ پس هنگامی که رابطه سائورون با دیگران را می‌بینید شاهد رابطه‌ای متعارف نیستید چرا که او به دیگران قدرت می‌بخشد.»

همچنین آغاز فصل ۲ تصویری مجذوب کننده‌تر از آدار ارائه می‌دهد. پین در این باره می‌گوید:

«آدار در موقعیتی جالب و متزلزل قرار دارد. او به تازگی موردور را ایجاد کرده و پدر ملتی بزرگ از اورک‌ها است. اما از طرفی دیگر، او اکنون به هدفی بزرگ برای دشمنانش تبدیل شده و باید از سرزمین بسیار بزرگی محافظت کند. جاه‌طلبی‌های او تمام نشده؛ او اکنون بیش از همیشه اشتیاق امنیت فرزندانش را دارد. در گذشته او بدون جلب توجه کسی نقشه‌هایش را پیش برده بود اما اکنون نه تنها الف‌ها، بلکه سائورون نیز از وجود او آگاه است.»

طبق گفته‌های مک‌کی، فصل ۲ عمیق‌تر به شخصیت آدار می‌پردازد:

«ما می‌دانیم که او یکی از اولین اورک‌هاست. چرا و چگونه به این روز افتاد؟ خواسته واقعی او چیست و سفرش در جستجوی آن خواسته چگونه قرار است او را حتی بیش از پیش تغییر دهد؟»

درباره مرجان نظری

مرجان هستم. در طفولیت و از طریق فیلم‌ها با تالکین آشنا شدم و به خاطر شباهت تصاویر فیلم با رویاهای ۶ سالگیم، به سرزمین میانه نقل مکان کردم. منتظرم ۵۰ ساله بشم تا گندالف بیاد و من رو با خودش به ماجراجویی ببره.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

50 نکته جالب درباره فصل دوم سریال حلقه‌های قدرت که نمی‌دانید

۵۰ نکته جالب درباره فصل دوم سریال حلقه‌های قدرت که نمی‌دانید

رسانه IGN در بازدید از پشت صحنه فیلم‌برداری سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت با عوامل ...