آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - فرهنگ نامه - فهرست الفبایی انگلیسی - G - خاندان گولد (خانواده مانگیلدا گولد)

خاندان گولد (خانواده مانگیلدا گولد)

خانواده‌ای از هابیتهای شایر و یا اهالی باک‌لند که تنها عضو شناخته شده‌شان مانگیلدا گولد بود. مانگیلدا با خانواده‌ی برندی‌باک وصلت کرد: در واقع او با روریماک، ارباب باک‌لند ازدواج کرد و احتمالا به این ترتیب بود که خانواده‌اش توانستند به آوازه‌ای، دست کم در سال‌های پایانی دوران سوم، دست یابند. بعد از دوران مانگیلدا، اربابان باک‌لند هر یک تا اندازه‌ای، از طریق نسلی که به پسر مانگیلدا، سارادوک و نوه‌اش، مریادوک برندی‌باک معروف می‌رسید، از نسل گولدها بودند.

یادداشت‌ها:

تاریخ‌های تولد و مرگ مانگیلدا جایی آورده نشده است و تخمین‌هایی که در اینجا ارائه شده با این فرض بوده که او با همسرش روریماک برندی‌باک که می‌دانیم از سال ۲۹۰۲ تا سال ۳۰۰۱ دوران سوم زندگی می‌کرده است، هم‌سن بوده. شایان ذکر است که گرچه از روریماک چندین بار در رابطه با مهمانی جشن تولد بیل‌بو بگینز در سال ۳۰۰۱ دوران سوم یاد ‌می‌شود، هیچ نشانه‌ای از حضور مانگیلدا وجود ندارد. با اینکه چندان مسلم نیست اما این امر ممکن است نشان‌دهنده‌ی این موضوع باشد که روری پیر تا این تاریخ همسرش را از دست داده بود.

به عنوان یک نام خانوادگی واقعی، گولد می‌تواند بر این دلالت داشته باشد که نیاکان این خانواده موطلایی و یا به شکل قابل ملاحظه‌ای ثروتمند بودند. این موضوع ممکن است این فکر را مطرح کند که گولدهای اهل شایر از اعقاب سرسلسله‌ی فالوهید (شاخه‌ای از هابیت‌ها که موی طلایی داشتند) بودند. از طرف دیگر، مانگیلدا از دو طریق به ثروت مرتبط بود (نامش شامل گیلدا (gilda) به معنی شیء باارزش بود و همسرش نیز لقب پدر طلا داشت). پس تفسیر دوم محتمل‌تر  است.

درباره الوه

x

شاید بپسندید

«ارثیه‌ی فرودو» اثر دوناتو هیانکولا

برندگان جایزه انجمن تالکین ۲۰۲۴ اعلام شدند

جایزه انجمن تالکین که چندین سال است با هدف شناسایی آثار برتر خلق شده در ...