آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - فرهنگ نامه - فهرست الفبایی انگلیسی - B - خانواده باتربار (خانواده‌ای که مهمانخانۀ اسبچه راهوار را اداره می‌کرد)

خانواده باتربار (خانواده‌ای که مهمانخانۀ اسبچه راهوار را اداره می‌کرد)

یکی ازخانواده‌های قدیمی بری که برای سالهای طولانی نامشخص مهمانخانۀ اسبچه راهوار را اداره می‌کردند. در زمان جنگ حلقه صاحب مهمان خانه بارلیمن باتربار بود.

یادداشت‌ها:

شکی نیست که باتربارها مسافرخانۀ اسبچۀ رهوار را در بری برای مدتی استثنایی نگه داشته بود، اما محاسبۀ دقیق اینکه این مدت ممکن است چقدر بوده است دشوار است. تنها چیزی که به یقین می‌دانیم این است که آنها از زمانی قبل از ثبت سوابق مهمانخانه‌دار بوده‌اند، اما این اطلاعات چندانی به ما نمی‌دهد. اولین رکوردهای شایر در کتابی به نام زردپوست وجود داشت که به حدود ۹ قرن قبل از جنگ حلقه برمی‌گردد، اما هیچ راهی برای اطمینان از اینکه آیا تاریخ مشابهی در بری-لند اعمال شده است وجود ندارد. از نظر واقع بینانه، نهصد سال زمان فوق العاده طولانی به نظر می‌رسد، و خانواده احتمالا جوان‌تر از این بوده است. به‌عنوان مثال، اصل و نسب برندی‌باک‌ها به بیش از هزار سال قبل می‌رسد، بنابراین نهصد سال باتربارها ممکن است مطلقاً غیرممکن نباشد.

اگرچه باتربرها به عنوان مهمانداران مسافرخانۀ بری شناخته می‌شدند، اما چندان قابل قبول به نظر نمی‌رسد که تک تک اعضای خانواده در طی دوره‌ای طولانی شاید قرن‌ها در آنجا باقی مانده باشند. در پایان عصر سوم، بدون شک باتربارهای دیگری در جاهای دیگر در بری-لند یا شاید حتی دورتر یافت می‌شدند.

باتربار (Petasites hybridus) گیاهی کم رشد با برگهای گوشتی و گل های صورتی مایل به قرمز است. باتربارها ترجیح می‌دهند در شرایط آبی رشد کنند، که شاید نام خانوادگی باتربار را با مردآب‌های میج‌واتر که در نزدیکی بری قرار دارند، پیوند می‌دهد.

درباره الوه

x

شاید بپسندید

تام بامبادیل در فصل دوم سریال حلقه‌های قدرت حضور خواهد داشت

یک‌چهارم دیالوگ‌های تام بامبادیل در سریال برگرفته از کتاب است

جی‌دی پین از شورانرهای سریال حلقه‌های قدرت به توتال فیلم می‌گوید که یک‌چهارم دیالوگ‌های شخصیت ...