گلوئین (پدر گیملی)

Peter Hambleton در نقش گلوین در سه‌گانه هابیت

یکی از اعضای گروه تورین و شرکا و پدر گیملی. گلوین[۱] پسر گروین در سال ۲۷۸۳ دوران سوم به دنیا آمد. برادر بزرگتر او اوین بود. آنها از نسل دورین بودند. بعد از نبرد آزانول‌بیزار در سال ۲۷۹۹، گلوین به همراه تراین و تورین سپربلوط سرگردان بود تا اینکه در نهایت در کوهستان آبی ساکن شدند. گیملی پسر گلوین در سال ۲۸۷۹ به دنیا آمد.

در سال ۲۹۴۱ وقتی تورین به همراه گندالف نقشه باز پس گیری تنها کوه از دست اسماگ اژدها را می کشیدند گلوین به عنوان یکی از ۱۳ دورف انتخاب شد. باشلق گلوین سفید بود. گلوین و برادرش اوین در سفر بسیار کارگشا بودند مخصوصا اینکه خیلی خوب آتش درست میکردند. گلوین در ابتدا زیاد به بیلبو بگینزِ عیار اعتماد نداشت و می گفت: «او بیشتر به عطار میخورد تا عیار!» اما بیلبو در طول سفر لیاقت خود را نشان داد و اعتبار و احترام زیادی نزد گلوین به دست آورد.

گلوین در ارباب حلقه‌ها – یاران حلقه

بعد از نبرد پنج سپاه، گلوین در تنها کوه ماند و دورفها در آنجا موفق بودند. اما گروهی بیقرار بودند و به همراه بالین به سفر بد فرجامی در موریا رفتند. در حدود سال ۳۰۱۷ قاصدی از موردور به دنبال اطلاعاتی در مورد هابیتها و حلقه یگانه به تنها کوه آمد. در اکتبر سال ۳۰۱۸ گلوین به همراه پسرش گیملی  به ریوندل سفر کرد تا در مورد خطر به بیلبو هشدار دهد و با الروند مشورت کند. گلوین فرودو بگینز را در ریوندل ملاقات کرد و در شورای الروند شرکت کرد. گیملی، پسر گلوین به عنوان یکی از یاران حلقه انتخاب شد.

اوین(راست) و گلوین(چپ) در انیمیشن هابیت(۱۹۷۷)

 


[۱] گلوین نام یکی از دورفها در منظومه Voluspa از افسانه های اسکاندیناوی است به معنی «درخشان».

درباره 3DMahdi

x

شاید بپسندید

متن ترانه ترک آخرین وداع (The Last Goodbye)

ترک «آخرین وداع» از آلبوم موسیقی فیلم «هابیت: نبرد پنج سپاه» است، این ترانه زیبا ...