آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - فرهنگ نامه - فهرست الفبایی انگلیسی - E - ارستور (مشاور ارشد الروند)

ارستور (مشاور ارشد الروند)

ارشدِ مشاوران مردم الروند در زمان جنگ حلقه، کسی که در شورای الروند حضور داشت. او ایده‌ی از بین بردن حلقه پشتیبانی نکرد و به جای آن پیشنهاد محافظت از آن شاید با کمک تام بامبادیل را ترجیح داد.

یادداشت‌ها‌:

۱) ما فقط تاریخ‌های حضور ارستور در طول جنگ حلقه را می‌دانیم که در طول آن، او در شورای الروند حضور دارد و همچنین در ازدواج آراگورن و آرون در سال بعد. برای تبدیل شدن به ارشدِ مشاوران الروند ما باید فرض کنیم که او یک الف صاحب سن و تجربه‌ی قابل ملاحظه بوده است. جدول زمانی بالا این فرض را ارائه می‌دهد که او همراه با الروند به ریوندل در زمان تأسیس در سال ۱۶۹۷ در دوران دوم آمده باشد. اما باید توجه داشت که هیچ شواهد مستقیمی برای اینکه نشان دهد ارستور جایگاه بالایی در خاندان الروند داشت وجود ندارد .

۲) اطلاعات ما از ارستور آنقدر کم است که حتی نمی‌توانیم به قطعیت بگوییم او به کدام شاخه از الف‌ها قرار داشت. او به نظر نمی‌رسد که در ابتدا به عنوان یک «تمام الف» در نظر گرفته شده باشد. در یادداشت‌های اولیه، تالکین او را یک «نیم الف» می‌نامد و حتی به‌صورت موقت او را در میان اعضای یاران حلقه قرار می‌دهد. این ایده‌ها به‌نظر می‌رسد به سرعت رها شده است، و هیچ شواهدی مبنی بر اینکه او چیزی جز یک «تمام الف» است در نسخه‌های متأخر داستان وجود ندارد.

۳) نام ارستور به سادگی قابل توضیح نیست اما می‌تواند به‌عنوان «برادر تنها» تفسیر شود، اگر این درست باشد این آشکارا به دور از معنی است که آن را نقل می‌کند. با توجه به نخستین پیش‌نویس‌های داستان که او را یک «نیم الف» دانسته است، شاید تالکین در مقطعی او را یکی از اعضای خاندان الروند نیم الف دانسته باشد یا حتی رسما برادر خود الروند. اگر چنین باشد هیچ اثری از این مفهوم در کار نهایی باقی نمانده است.

درباره الوه

x

شاید بپسندید

کتاب صوتی نامه‌های جی. آر. آر. تالکین منتشر خواهد شد

کتاب صوتی نامه‌های جی. آر. آر. تالکین منتشر خواهد شد

بنا بر اعلام اخیر انتشارات هارپرکالینز، کتاب صوتی نسخه بازبینی‌شده و گسترش‌یافته نامه‌های جی. آر. ...