آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - فرهنگ نامه - فهرست الفبایی انگلیسی - E - سرزمین‌های خالی (منطقه‌ای ناشناخته در شرق سرزمین میانه)

سرزمین‌های خالی (منطقه‌ای ناشناخته در شرق سرزمین میانه)

منطقه‌ای اسرارآمیز در شرق دور دنیا. زمین‌های خالی از آن جهت حائز اهمیت‌اند که فراتر از مرزهای شرقی سرزمین میانه قرار دارند و سرنخی حیاتی درباره استخوان‌بندی و جرافیای آردا به ما می‌دهند.

با توجه و بر طبق به آمبارکانتا (که در کتاب چهارم تاریخ سرزمین میانه بازتولید شده است) در فراسوی ساحل شرقی سرزمین میانه، در آنسوی دریای شرقی، سرزمینی دوردست قرار داشت که آن را به سادگی سرزمین‌های شرقی یا سرزمین خورشید می‌خواندند. این زمین‌ها باید همان زمین‌های خالی مورد اشاره در آکالابت باشند. اما تنها اطلاعات دقیق ما از جغرافیای آنجا گزارشی است در مورد رشته کوهی بلند به نام دیوارهای خورشید.

دروازه صبح ، جایی که خورشید طلوع می‌کند هم در شرق دور قرار دارد و با توجه به جغرافیای زمین‌های خالی به نظر می‌رسد که دروازه صبح باید جایی در این زمین‌ها قرار داشته باشد. در واقع از نام دیوارهای خورشید پیداست که در کوهستان قرار دارند پس برای اینکه نومه‌نوری‌ها آن را از کشتی‌هایشان ببینند، همانطور که میدانیم دیده‌اند، دروازه‌ها باید خیلی عظیم بوده باشند.

یادداشت‌ها:

می‌دانیم که این زمین‌ها در زمان سقوط نومه‌نور به تاریخ پیوسته بوده‌اند. هرچند نمی‌دانیم دقیقا چه اتفاقی افتاده است، ممکن است که این منطقه به‌طور کامل و به یکباره از دنیا حذف شده باشد، مانند آمان در غرب، یا تغییر شکل داده باشند تا بخشی از دنیا را آنطور که ما امروزه می‌شناسیم شکل بدهند. هر بلایی بر سرزمین‌های خالی باستانی آمده باشد پس از تحولات سال ۳۳۱۹ دوران دوم این زمین‌ها شکل اصلی خودشان را از دست داده و تغییر شکل داده‌اند.

درباره الوه

x

شاید بپسندید

«ارثیه‌ی فرودو» اثر دوناتو هیانکولا

برندگان جایزه انجمن تالکین ۲۰۲۴ اعلام شدند

جایزه انجمن تالکین که چندین سال است با هدف شناسایی آثار برتر خلق شده در ...