آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - فرهنگ نامه - فهرست الفبایی انگلیسی - E - الف‌های بیشه (الف‌های شمال سیاه‌بیشه)

الف‌های بیشه (الف‌های شمال سیاه‌بیشه)

مردمی از الف‌های سیلوان که در اصل عضوی از تله‌ری بودند که در سال‌های دو درخت از سفر بزرگ به سمت سرزمین میانه برگشتند. آنها در زیر ستارگان در میان درخت‌های سبز بیشه بزرگ در دوران‌های طولانی دنیا ساکن شدند. در اوایل آن زمان آنها عمدتاً در مناطق جنوب جنگل وسیع در سراسر رودخانه بزرگ، در سرزمینی که بعدها با نام لورین شناخته شد زندگی می‌کردند.

در طول دوران دوم یک گروه از سیندار از غرب دور به سبز بیشه وارد شدند و الف‌های بیشه که اوروفر رهبر آنها بود را به عنوان پادشاه پذیرفتند (معلوم نیست که آیا الف‌های سیلوان هیچ ارباب و یا پادشاهی قبل از ورود سیندار داشتند یا نه). در پایان این دوره اوروفر نیرویی را برای نبرد آخرین اتحاد رهبری کرد و در این نبرد کشته شد پس بنابراین پسرش تراندویل به جای او در مسند پادشاهی قرار گرفت.

پس از آنکه سال‌های زیادی از دوران سوم گذشت، یک سایه شروع به گسترش در جنگلی که خانه این الف‌ها بود کرد و سبز بیشه بزرگ به سیاه‌بیشه تغییر نام داد. الف‌های جنگل به تدریج مجبور به رفتن به سمت شمال جنگل به دور از تاریکی ناشی از دول گولدور شدند. در نهایت آنها به سمت منتها الیه شمال شرقی جنگل رانده شدند. آنها روابطی دوستانه با دشمنان سائورون داشتند با این حال طبیعتاً به غریبه‌‌ها مشکوک بودند و برای زمانی چند تورین و گروهش را در طی تلاش آنها برای رسیدن به اره‌بور، زندانی کردند.

الف‌های بیشه بعداً وقتی آراگورن گولوم را دستگیر کرد، با نگه داشتن او برای مدتی در سیاهچاله‌هایشان  نقشی فعال در کمک به گندالف ایفا کردند. گولوم در نهایت فرار کرد و تراندویل پسرش لگولاس را برای گزارش این رویداد ناراحت‌کننده به ریوندل فرستاد. بنابراین لگولاس در شورای الروند حاضر بود و به نمایندگی مردم خود در میان  یاران حلقه حضور داشت.

درباره الوه

x

شاید بپسندید

حضور فرودو و سم در مراسم جوایز انجمن بازیگران فیلم (SAG Awards)

حضور فرودو و سم در مراسم جوایز انجمن بازیگران فیلم (SAG Awards)

۲۰ سال پس از آنکه فیلم ارباب حلقه‌ها: بازگشت شاه موفق به کسب جایزه انجمن ...