آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - فرهنگ نامه - فهرست الفبایی انگلیسی - C - کریک هالو (روستایی در باک لند شمالی)

کریک هالو (روستایی در باک لند شمالی)

روستایی در قسمت شمالی باک لند. این روستا در دو و نیم مایلی شمال شرقی باکلبری و همچنین مشابه این فاصله را با جنوب روستای نیوبوری دارد. قابل توجه است که این روستا به پرچین بزرگ نزدیک است که باک لندی ها برای محافظت از خود در مقابل درختان عجیب و غریب جنگل قدیمی ساخته بودند.
کریک هالو نزدیک به مرز شرقی سرزمین هابیت هاست و این یکی از دلایلی بود که فرودو خانه ای در آنجا برای پوشش راز خروج خود از شایر، خرید. اگرچه فرودو و دوستانش تنها یک شب را در خانه جدید ماندند ولی فردگار بولگر آنجا ماند تا خروج فرودو را مخفی نگه دارد. این حیله و نیرنگ تقریباً خیلی خوب کار کرد، پنج روز بعد از خروج فرودو، سه سوار سیاه به خانه حمله کردند اما فردگار توانست زنگ هشدار را به صدا در آورد و سواران از آنجا دور شدند. بعد از آن در همان روز، گندالف در جستجوی فرودو به کریک هالو وارد شد اما متوجه شد که فرودو خانه جدید را ترک کرده است.
وقتی که مسافران از سرزمین‌های جنوبی برگشتند خانه کریک هالو فراموش نشده بود. آن‌ها زمانی را برای استراحت قبل از عزیمت به شایر در نظر گرفتند اما خراب کاری‌های شارکی به این برنامه پایان داد. بعد از نابودی شارکی، فرودو بگینز یکبار دیگر مالک بگ اند شد. همچنین توسط مالک آن، خانه کریک هالو بین مری برندی باک و پیپین توک تقسیم شد.
یادداشت ها:

  1. نام کریک هالو ممکن است تحت تأثیر نام‌های انگلیسی روستاها و شهرهای آغاز شده با کریک باشد. این ها از کلمات سلتیک (با در نظر گرفتن سنت نامگذاری سلتیک برندی باک ها) گرفته شده اند و به احتمال زیاد ریشه آن کروگ (crúg) است که به معنی پشته یا تپه است (ما می دانیم که کریک هالو در منطقه ای تپه ای واقع شده است.)
  2. مؤکدا، متن ارباب حلقه‌ها می‌گوید که تنها مری و پیپین برای مدتی در کریک هالو زندگی می‌کرده‌اند (بازگشت پادشاه، جلد ۹، بندرگاه های خاکستری). ولی این مطلقاً نمی‌گوید که آن‌ها خانه‌ی قدیمی فرودو را اشغال کردند اما در متن این بطور ضمنی تأیید می‌شود.

درباره 3DMahdi

x

شاید بپسندید

متن ترانه ترک آخرین وداع (The Last Goodbye)

ترک «آخرین وداع» از آلبوم موسیقی فیلم «هابیت: نبرد پنج سپاه» است، این ترانه زیبا ...