خانه - فرهنگ نامه - فهرست الفبایی انگلیسی - B - بومبور (چاق‌ترین فرد گروه تورین و شرکا)

بومبور (چاق‌ترین فرد گروه تورین و شرکا)

یکی از اعضای گروه تورین و شرکا. بومبور[۱] از دورف‌های خزد-دوم بود اما از نسل دورین نبود. برادرش بوفور و پسر عمویش بیفور بود. او یکی از دورف‌هایی بود که توسط تورین سپربلوط برای بازپس گیری قلمرو و جواهرات تنها کوه از دست اسماگ انتخاب شد. باشلقش سبز روشن بود و طبل میزد.

Stephen Hunter در نقش بومبور در سه‌گانه هابیت

او بسیار چاق بود و همین موضوع چندین بار در طول سفر باعث مشکل شد. وقتی به خانه بیلبو بگینز در بگ‌اند رسیدند، بیلبو در را چنان ناگهانی باز کرد که بومبور بر روی تورین افتاد. بومبور در فرار کردن از دست اورک‌ها در کوهستان مه آلود به مشکل برخورد، مخصوصا زمانی که مجبور بود بیلبو را نیز با خود حمل کند. وقتی گندالف از دورف‌ها خواست که دو به دو وارد خانه بئورن شوند، گفت که بومبور دو نفر حساب می‌شود و باید آخر از همه برسد اما بومبور قبول نکرد و همزمان با گروه آخر وارد شد.

بومبور آخرین کسی بود که باید از رودخانه افسون شده در سیاه بیشه عبور می‌کرد اما در همان لحظه ناگهان آهویی ظاهر شد و بومبور به داخل آب افتاد و به خواب فرو رفت. گروه مجبور شدند چندین روز او را در سیاه بیشه با خود حمل کنند اما بالاخره بیدار شد و با تعریف کردن غداهای خوشمزه‌ای که در خواب خورده بود باعث آزردگی سایر همراهانش که از گرسنگی رنج می‌بردند شد.

وقتی که دورف‌ها توسط عنکبوت‌ها اسیر شدند، دورف چاق اولین گزینه آنها برای خوردن بود. بیلبو با پرت کردن سنگ آنها را از او دور کرد و با استینگ بسیاری از آنها را کشت.

در دامنه تنها کوه، بومبور نمی‌توانست از کوه بالا برود و به در مخفی برسد. برای همین در پایین ماند تا از اسبچه‌ها محافظت کند. وقتی اسماگ حمله کرد او را به سرعت با طناب بالا کشیدند. وقتی بیلبو تصمیم گرفت که مخفیانه از کوه خارج شود و گوهر آرکن را به بارد بدهد، بومبور نگهبان بود اما با رضایت حاضر شد جایش را به بیلبو بدهد و خودش بخوابد.

بومبور در انیمیشن هابیت(۱۹۷۷)

بومبور از نبرد پنج سپاه جان سالم به در برد و در تنها کوه ماند. وقتی گلویین در سال ۳۰۱۸ فرودو بگینز را در ریوندل ملاقات کرد گفت که بومبور به حدی چاق شده است که نمی‌تواند راه برود و شش دورف قدرتمند باید او را حمل کنند.

 


[۱] بومبور نام یکی از دورفها در منظومه Voluspa از افسانه های اسکاندیناوی است به معنی «چاق و فربه».

درباره 3DMahdi

x

شاید بپسندید

متن ترانه ترک آخرین وداع (The Last Goodbye)

ترک «آخرین وداع» از آلبوم موسیقی فیلم «هابیت: نبرد پنج سپاه» است، این ترانه زیبا ...