آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - فرهنگ نامه - فهرست الفبایی انگلیسی - S - س.-ب.س (ساک‌ویل-بگینزها)

س.-ب.س (ساک‌ویل-بگینزها)

تاریخ‌ها:  اولین ساک‌ویل-بگینز (اوتو) در ۲۹۱۰ عصر سوم (۱۳۱۰ به حساب گاهشمار شایر) متولد شد. آخرین فرد به جا ماندۀ صاحب این نام خانوادگی (همسرش، لوبیا) در سال ۳۰۲۰ عصر سوم ( به حساب شایر ۱۴۲۰) از دنیا رفت. بنابراین این خانواده در مجموع ۱۱۰ سال عمر داشت.

ریشه‌ها: خانوادۀ ساک‌ویل-بگینز با ازدواج کامیلا ساک‌ویل و لونگو بنگیز به وجود آمد.

نژاد: هابیت

فرهنگ: هابیت‌های شایر

خانواده: ساک‌ویل-بگینز

معنا: شکل اختصاری نام خانوادگی «ساک‌ویل-بگینز»

نام‌های دیگر: ساک‌ویل-بگینز

شکل اختصاری نام «ساک‌ویل-بگینز» که توسط بیل‌بو، فرودو و دوستانشان با لحنی اندکی تحقیرآمیز استفاده می‌شد. اگر بیل‌بو فرودو را به عنوان وارث خود به فرزندی نمی‌گرفت، S.-B. ها بگ اند را به ارث می بردند، و آنها تا سال ۳۰۱۸ عصر سوم، زمانی که فرودو سرانجام سوراخ معروف هابیت را به آنها فروخت، در این باره تلخ‌کام ماندند.

خود تالکین عادت داشت که مرتب اسامی را به این شکل به حروف اولشان تقسیم کند، و نامه‌هایش پر از اختصارات قابل مقایسه است (مانند « L of the R» که برای «Lord of the Rings» (ارباب حلقه‌ها) استفاده شده است یا «C.S.L» که شکل اختصاری نام «C.S.Lewis» است و دیگر موارد این‌چنین.) این عادت به دوران دانش‌آموزی او در مدرسۀ شاه ادوارد در بیرمنگام بازمی‌گردد، جایی که به نظر می‌رسد این عمل رایج بوده است. یکی از نمونه‌های اولیه، نام یک باشگاه غیر رسمی است که توسط تالکین و دوستان مدرسه‌اش تشکیل شده است: Tea Club و Barrovian Society، که معمولاً با مجموعه حروف اول خود به عنوان T.C.B.S شناخته ‌می‌شود.

درباره الوه

x

شاید بپسندید

معرفی چند کتاب جدید مربوط به انیمه جنگ روهیریم

معرفی چند کتاب جدید مربوط به انیمه جنگ روهیریم

قرار است که یک کتاب راهنمای مصور و یک کتاب رنگ‌آمیزی برای انیمه ارباب حلقه‌ها: ...