آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - فرهنگ نامه - فهرست الفبایی انگلیسی - R - حاملان حلقه (کسانی که حلقه یگانه را در دست داشته‌اند)

حاملان حلقه (کسانی که حلقه یگانه را در دست داشته‌اند)

عنوانی که برای سه هابیتی که حلقه ی یگانه را به دست و هم در امر نابودسازی آن مشارکت داشتند (بیلبو بگینز، فرودو بگینز و سم وایز گمگی) به کار برده می شد. به خاطر همین عنوان، به آن ها حق سفر کردن از راه مستقیم به سرزمین قدسی عرضه شد.

درحالی که تنها به سه تن از هابیت ها عنوان حامل حلقه ملقب شده بود، کسان دیگری هم حلقه را حمل کرده بودند. آنهایی که حلقه را علاوه بر حمل کردن، به انگشت هم کرده اند در زیر به صورت درشت مشخص شده اند:

سائورون: او حلقه ی یگانه را در حدود سال ۱۶۰۰ (دوران دوم) برای خویش ساخت و تا حدود ۱۸۴۰ تا روز شکستش در حصر باراد-دور در سال ۳۴۴۱ (دوران دوم) آن را حمل می کرد.

ایسیلدور: برخلاف پند الروند و گیردان، او حلقه را برای خودش برداشت. او مدت زیادی صاحب حلقه نبود و پس از حدود دو سال توسط اورک ها کمین خورد و حلقه ی یگانه برای بیشتر دوران سوم در رودخانه ی آندوین گم شد.

ده آگول: او حلقه را هنگام ماهیگیری در دشت های گلادن و حدود سال ۲۴۶۳ (دوران سوم) پیدا کرد. او زمان کوتاهی صاحب حلقه بود و توسط دوستش سمه آگول (گولوم) به قتل رسید و حلقه از او گرفته شد.

گولوم: او حلقه را از ده آگول گرفت و اندکی بعد به درون ریشه های کوهستان مه آلود رفت و به مدت تقریبا پانصد سال در تاریکی مخفی شد.

بیلبو بگینز: او حلقه را «تصادفی» هنگامی که در اعماق کوهستان مه آلود زندانی بود در جولای [۱]  ۲۹۴۱ پیدا کرد. او حلقه را به شرق در سفرش به اره بور و در هنگام بازگشتش به غرب، شایر، برد و در آنجا مالکیت حلقه را به مدت ۶۰ سال در اختیار داشت.

فرودو بگینز: با توصیه ی گندالف، حلقه از بیلبو به فرودو رسید. او حامل حلقه ای بود که حلقه را از شایر تا اورودروین و تا خود شکاف های هلاکت برد. در آنجا بود که قدرت حلقه بر او کاملا تسلط یافت و او حلقه را از آن خود خواند. اما گولوم حلقه با انگشت از فرودو گرفت و در آتش افتاد. او به مدت ۱۷ سال تا نابودی حلقه ی یگانه صاحب آن بود.

گندالف: او حلقه را فقط برای لحظاتی، صبح روز ۱۳ آوریل سال ۳۰۱۸ (دوران سوم) پیش از انداختن آن در آتش، در دست داشت. آنجا بود که نوشته های آتشین روی حلقه نمایان و مشخص شد که این حلقه، حلقه ی یگانه است.

تام بامبادیل: او حلقه را برای لحظاتی در ۲۷ سپتامبر سال ۳۰۱۸ (دوران سوم) به دست کرد. اما حلقه روی وی تاثیری نگذاشت و وی را نامرئی نکرد. علت این امر تا حدی به صورت راز باقی مانده است.

سم وایز گمگی: او به مدت دو روز در مارس ۳۰۱۸ (دوران سوم) هنگامی که فرودو، اربابش، در چنگال اورک های کیریت آنگول اسیر بود در دست داشت.

[۱] این ماه، جولای (بعد از لایت) در تقویم شایر، بر این اساس گفته شده که بیلبو در میانه ی تابستان ریوندل را ترک کرده و ماجرایشان در کوهستان مه آلود تقریبا بلافاصله اتفاق افتاده بود.

درباره الوه

x

شاید بپسندید

با شیرزن «سرکش» و شریر «مسحورکننده» در انیمه پیش‌درآمد ارباب حلقه‌ها آشنا شوید

با شیرزن «سرکش» و شریر «مسحورکننده» در انیمه پیش‌درآمد ارباب حلقه‌ها آشنا شوید

تهیه کننده فیلیپا بوینز، کارگردان کنجی کامیاما و صداپیشه گایا وایز پیش‌نمایشی از «جنگ روهیریم» ...