خانه - آخرین خبرها - مجموعه «آموزه های اخلاقی ارباب حلقه ها» – غلبه بر نفس

مجموعه «آموزه های اخلاقی ارباب حلقه ها» – غلبه بر نفس

fotrd2-000584

به همت کاربران آردا مجموعه ای تدارک دیده شده برای انعکاس مفاهیم اخلاقی و نکات آموزنده سه گانه سینمایی ارباب حلقه ها به کارگردانی پیتر جکسون اهل نیوزیلند. مفاهیمی که همگی وامدار منبع اقتباس یعنی کتاب ارباب حلقه ها هستند. این شاهکار دنیای ادب فانتزی نوشته پروفسور جان رونالد روئل تالکین است که بعنوان پرفروش ترین کتاب داستانی در اروپا شناخته می شود، همچنین خیلی از مکاتب دینی سرتاسر دنیا خواندن آن را به عموم مردم توصیه کرده اند. در مجموعه پیش رو سعی خواهد شد بارز ترین این مفاهیم و نکات مورد بررسی قرار گیرد تا تصویری درست از این داستان را در ذهن مخاطب عام شکل دهد.

در قسمت اول با ذکر مقدمه ای از کلیات داستان، موضوع قدرت حلقه سائورون در جلب نظر افراد به خود و سپس غلبه بر نفس مطرح می شود. شما را به دیدن این مستند کوتاه و زیبا دعوت می کنم. در قسمت های بعدی نیز همراه ما باشید.

لینک دانلود با کیفیت خوب

درباره تور

۱۹ دیدگاه

 1. خیلیم کار خوبیه!اصن از هر کدوم از نو آوری ها استقبال باید کرد.

 2. خیلی هم کار خوبیه!

 3. این بی نظیره! غلبه بر نفس از بهترین موضوعاتی بود که میشد بیان کرد.خیلی لذت بردم
  روح استاد شاد:) کاش این برداشت ها رو میدید

 4. رستاخیز دنیای تاریکی

  آفرین.من خیلی وقته منتظر چنین چیزی از این سایت بودم.تو دهنی خوبی به بعضیا.

 5. مرسی از تایمی که گذاشتین…
  اما چرا؟ یا بهتره بگم که چی؟ چرا من باید از لوتر درس اخلاق بگیرم؟ چه نیازی هست که اینقد کالبدی به قضیه نگاه کنیم؟
  والا با تمام احترامی که واسه ی همه ی رفقا قائلم به نظرم این حرکت شما مثل اون افرادی بود که یه دوره دنبال نماد ها توی لوتر میگشتن… منتها دید اونا تخریبی بود و شما از دید طرفداری به قضیه نگاه میکنید…

  به نظرم اصن نیازی نیست اینقد قضیه رو پیچیده کنیم. لوتر یه رمان فوق العاده س که من از خوندنش لذت میبرم و همین لذت بردن به نظرم هدفه… نه چیز دیگه ای.

  با احترام…
  ت.ت

 6. خیلی عالی بود
  باید از این فیلم بزرگ همچین نکات خوبی بهره برد نه اینکه مثل بعضی افراد تمام نکات بد این فیلم به اسلام نسبت دهیم

 7. ممنون از نظرات همگی دوستان. 🙂
  یک نکته قابل ذکره اونم این که ساخت چنین مستندی مدت ها رویای من بود که حالا به ثمر رسیده.
  ما این مجموعه و امثال چنین کارهای طرفداری رو برای دل خودمون درست میکنیم. برای شکوفایی استعداد هامون. برای بار و محتوای سایتمون. و نگاهمون به هیچ شخص و یا مکتب خاصی نیست و خوشامد هیچکس برامون مهم نیست و نیازی به مهر اعتبار هیچ گروهی نداریم بنابراین حدالامکان در پست هاتون روی این قضیه مانور ندید و یا اسمی نبرید. ممنون از توجهتون.

 8. ﺳﻼﻡ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ اﻳﻦ ﻛﺎﺭ ﺯﻳﺒﺎﻳﻲ ﺑﻮﺩ ﻭاﻗﻌﺎ. ﺩﺭﺟﻮاﺏ ﺑﻪ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﺩﻳﮕﻪ
  اﮔﺮﺩﻳﻨﻲ ﻭﺟﻮﺩ ﺩاﺷﺖ ﻛﻪ ﺗﺎﻟﻜﻴﻦ ﻣﻌﺮﻓﻲ ﻛﻨﻪ ﻣﻦ اﻭﻥ دﻳﻦ ﺭﻭ ﺩﻳﻦ ﺧﻮﺩﻡ ﻣﻴ ﺪﻭﻧﺴﺘﻢ. ﺷﻴﻂﺎﻥ اﮔﺮ اﻧﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩاﺷﺘﻨﻳﻪ ﻣﺜﻞ ﮔﺎﻧﺪاﻟﻒ ﻣﻦ ﺩﻭﺳﺘﺶ ﺩاﺭﻡ ﻭﻟﻲ ﺷﻤﺎ ﺭﻭ ﺑﻪ ﻗﺮﺁﻥ اﻳﻦ ﺁﺛﺎﺭ اﺳﺘﺎﺩ ﺭﻭ ﺑﻪ اﺳﻼﻡ ﺭﺑﻄ ﻧﺪﻳﺪ. ﻫﺮﺩﻭ ﻗﺎﺑﻞ اﺣﺘﺮاﻡ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻣﻦ ﻭﻗﺘﻲ ﻗﺮﺁﻥ ﻣﻲ ﺧﻮﻧﻢ ﻫﻤﻮﻥ ﺣﺲ ﺧﻮﻧﺪﻥ ﻫﺎﺑﻴت ﻳﺎ اﺭﺑﺎﺏ ﺣﻠﻘﻪ ﻫﺎ ﺭﻭﺩاﺭﻡ
  اﺣﺘﺮاﻡ
  اﻳﻦ ﭼﻴﺰﻳﻪ ﻛﻪ ﺑﻬﺶ ﻋﻼﻗﻪ ﺩاﺭﻳﻢ ﺑﺎﺯﻡ ﺗﺸﻜﺮ اﺯ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ

 9. رستاخیز دنیای تاریکی

  به خدا قسم که دیگر در او هیچ شکی نیست هم تالکین و هم پیتر جکسون وچه بقیه دنیای تالکین جزو خدایی ترین افرادی هستند که من تا به حال دیدم.به خدا قسم ششگانه سرزمین میانه پر از مفاهیم ناب خدایی است.به هر یک دلیلی که مردم بگند این گروه شیطانی است من میتوانم ده دلیل بیاورم که این گروه خدایی است.این را به شما اطمینان میدهم که به خدایی بودن آنها شک نکنید.ای کاش میشد با این افراد گمراه تهمت زن گفتگویی داشته باشم تا هرچه میگویند با یک دلیل معقول خداوندی تو دهنی خوبی به آنها بزنم.اگر بخواهیم از ارباب حلقه ها آموزه اخلاقی بگیریم من میتوانم یک کتاب بنویسم.امیدوارم طرفداران ارباب حلقه ها هم سعی کنند مانند آن خدایی باشند.چون این فقط یک نظر است نمی توانم چیز زیادی بنویسم وگرنه حرفهای بسیار زیادی برای گفتن دارم.با تشکر واحترام به همه دوستان واقعی.

  • دوست محترم
   احتمالا شما هم مثل همون عزیزان که اشاره کردید در تفسیر ماجرا اشتباه می کنید. بهتره اگه لازم می دونید همون کتاب اخلاق رو بنویسید و بزارید هر کسی راه خودش رو بره.

 10. چه حرکت به جایی …. خسته نباشید مواردی که بهشون اشاره کردید کاملا درست بودن و جای بحث زیادی دارن

  خسته نباشید …. اگر بشه در تاپیک های انجمن هم دربارشون بحث بشه بهتره

 11. واقعا خسته نباشید کار خیلی خوبی کردین…….

 12. سلام بر شما دوستان گرامی که واقعا زحمت میکشید و چنین هنر نمایی ها و فهالیتهای فرهنگی و هنری و آموزشی دارین و دنیای آردا رو با حضورتان سبز کردید. واقعا جالب بود منتظر قسمتهای بعدی هم هستیم.
  در اخر اضافه کنم که امیدوارم برنامه ای برای تحلیل کاراکتر ها و نمادهای آردا هم بتوانید تهیه کنید که نظرات اساتید تاریخ و سینما و زبان شناس و روانشناسی اجتماعی و نویسندگان و مترجمان کتابهای مختلف دنیاهی مجازی و فانتزی هم در آن وجود داشته باشد.
  باز هم خسته نباشید میگم به همتون
  سپاس

 13. با سلام به دوستان و آردایی های عزیز…
  از نظر من ساخت همچین مستندی واقعا یک نیاز بود. یک نیازی که مردم را از دیدگاه های منفی که به خوردشان داده اند بیرون بکشد و آن ها را به زیبایی هایش هم نیز دعوت بنماید. اینروزه هر کسی، پشت یک سیستمی می نشیند، و هر گونه مطالبی را بنا به اهداف خودش در مورد هرکسی و هر چیزی قضاوت می کند و در موردش می نویسد و منتشر می کند، خواه مطالب خوب و پسیندیده و خواه مطالب بسیار زشت و خواه هم نیز مطالب بسیار عجیب! که در مطالب زشت، پشت آن نقابی که به نام بیداری زده اند، درصدد تخریب یک اثر بلند پروازانه هستند که حتی ارباب حلقه ها هم نیز از زیر تیغ این گونه آدم ها در امان نمانده است. و حتی بعضی افراد نه تنها فیلم ارباب حلقه ها رو شیطانی توصیف کرده اند بلکه حالا به خود این جرات را داده اند که پروفسور تالکین را هم نیز فردی در خدمت شیطان معرفی کنند آن هم در حالی که هیچ شناختی از ایشون و هیچ مطالعه ای از کتاب هایش نداشته اند. قضاوت اینگونه انسان ها همواره یکسویه و پر از تخریب هستش، نمونه اش جی کی رولینگ که به ایشان خدمتگذار شیطان گفته اند، در حالی که وی در جوابیه ای به روبرت مرداکی که گفته بود همه ی مسلمانان تروریست هستند، گفته است که هر کسی که مسلمان باشد دلیل بر تروریست بودنش نیست! که همین بیان جوابی محکم به انسان هایی که هرگونه به اسم الله درصدد تخریب شخصیت های برجسته هستند می باشد. اینگونه افراد، انسان های بزرگ را به یک چشم می بینند و دوست می دارند که بقیه هم با همان چشم به آن ها نگاه کنند. و حالا نوبت ما رسیده که آن ها را از اینگونه قضاوت های یکسویه دور کنیم و طرز تفکری که در میان سلول های مغزشان هست را منطقی و منطقی تر بکنیم…
  انشالله اینگونه ویدئو و مطالب را بیشتر ببینیم…

 14. این مستند ها واقعا عالی هستن و کمک خیلی زیادی میکنن که داستان ها رو عمیق تر درک کنیم.

 15. این مستند ها واقعا عالی هستن و کمک خیلی زیادی میکنن که داستان ها رو بهتر و عمیق تر درک کنیم. به نظر من جناب تالکین به شما افتخار میکنن.

 16. میخواد باورتون بشه یا نه. به دلایلى نزدیک گریه کردن بودم. آراگورن رو حسش کردم.

 17. سلام.ازسایت خوبتون ممنونم..بارها سعی کردم عضو شوم اما نتوانستم.یک سوالی ذهنم را مشغول کزده وآن این است که گالادریل(بانوی جنگل)اگه حلقه قدرت دستش می اومد چی میشد؟
  اصلا مگه حلقه فقط برای سایرون جواب نمیداد پس چرا بانوی جنگل وقتی درخواست فرودو رومبنی بربخشیدن حلقه به اون شنید خوشحال شدو یک جوری شد که انگار با حلقه بسیار قدرتمند میشه؟
  مشکل الف ها و دورف ها ازکجا آغاز شد؟
  بالروگ از کجا اومده بود؟اگه یک اهریمن باستانی بود وازتاریکی خازادوم اومده بود چرا تا الانش دورف های موریا زنده بودن؟
  پادشاه انگمار و اون ۸ تای دیگه که انسان بودند چطور کشته شدند؟چون تو داستان هابیت گندالف و جادوگر قهوه ای به گورستانشم رفتن.
  چطور شد که ۹ تا انسان سوار سیاه ویا نزگول شدند؟حلقه های قدرت دروغین باعث نفرینشون شد؟قبل ازنابودی ظاهری سایرون توسط ایزیلدور یا بعدش؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می‌خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.