آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - فرهنگ نامه - فهرست الفبایی انگلیسی - E - الف‌های فالاس (الف‌های سرزمین‌های ساحلی بلریاند)

الف‌های فالاس (الف‌های سرزمین‌های ساحلی بلریاند)

در زمان باستان، الف‌های تله‌ری سال‌های درازی در بلریاند ساکن شدند و چیزهای زیادی از اوسه، یک مایای دریا یاد گرفتند، زمانی که اربابِ اوسه، اولمو بیشتر الف‌های تله‌ری را به سمت غرب هدایت کرد، اوسه بعضی‌ها را متقاعد کرد که بمانند. آنها در ساحل غربی بلریاند ساکن شدند و پناهگاه‌هایشان را در بریتومبار و اگلارست ساختند. گیردان رهبر آنها بود و آنها به عنوان فالاتریم، یا الف‌های فالاس، اولین سازندگان و ملوانان کشتی در تاریخ میانه زمین شناخته شدند.

پس از بازگشت نولدور، الف‌های فالاس سریع با آنها دوستی عمیقی ایجاد کردند. با کمک فین‌رود لنگرگاه‌های فالاس تقویت و بازسازی شدند. آنها در کنار نولدور می‌جنگیدند. همچنین در داگور براگولاخ، ملوانان آنها پادشاه بلندمرتبه فین‌گون را از گروهی بیشمار و منکوب کننده در هیت‌لوم نجات دادند، و آنها به فین‌گون در نبرد اشک‌های بی‌شمار (نیرنایت آرنویدیاد) کمک کردند.

پس از فاجعه نیرنایت، بیشتر باقی ماندگان به پناهگاه‌های فالاس فرار کردند اما در آنجا برای مدتی طولانی در آمان نماندند، یک سال پس از شکست بزرگ، مورگوت بندگان خود را برای محاصره آنها فرستاد و هر دو لنگرگاه سرنگون شدند. بسیاری از الف‌های فالاس در پاییز در لنگرگاه جان باختند یا دستگیر شدند، اما گیردان فرار کرد و با پیروان باقی مانده خود به سوی جنوب رفت و برای یک مدت در جزیره بالار ساکن شد. او در آنجا برای سال‌های سال یک بندرگاه را سر پا نگاه داشت، اما پس از آن به سوی لیندون رفت و بدون شک همراه با دسته‌ای از فالاتریم در آنجا در بندرگاه‌های خاکستری سکونت گزید.

درباره الوه

x

شاید بپسندید

«ارثیه‌ی فرودو» اثر دوناتو هیانکولا

برندگان جایزه انجمن تالکین ۲۰۲۴ اعلام شدند

جایزه انجمن تالکین که چندین سال است با هدف شناسایی آثار برتر خلق شده در ...