خانه - فرهنگ نامه - فهرست الفبایی انگلیسی - A - آرولگ اول (هشتمین پادشاه آرتداین)

آرولگ اول (هشتمین پادشاه آرتداین)

زمان: تولد: سال ۱۳۰۹ دوران سوم [۱]. مرگ: ۱۴۰۹ دوران سوم. (وی به مدت ۱۰۰ سال زیست). پادشاهی آرتداین از سال ۱۳۵۶ دوران سوم. (او به مدت ۵۳ سال بر آرتداین حکم راند.)

نژاد: انسان

بخش: دونه داین

فرهنگ: آرتداین

خاندان: خاندان ایسیلدور

جایگاه: فورنوست اراین

معنی: نامشخص است، اما احتمالاً به معنای سلطنتی– بزرگ [۲] می‌باشد.

عناوین: وارث ایسیلدور، پادشاه آرتداین

آغاز و پایان حکومت آرولگ در جنگ و نبرد صورت گرفت. او زمانی پادشاه شد که پدرش آرگلب اول به جنگ با متحدین جدید، آنگمار و رودائور، رفته بود و در همان نبرد کشته شده بود. آرولگ نیز برای خود اتحادی ساخت از مردان کاردولان و الف‌های لیندون و پس از آن به سرزمین شرقی حمله برد.

به نظر می‌رسد که اتحاد بین آن دو لغو شده باشد. برای بیشتر از ۵۰ سال، آرولگ توانست خطی دفاعی در شرق از ودرتاپ تشکیل دهد که نیروهای آنگمار نتوانند آن را شکست دهند. ریوندل در پشت این خط مقدم قرار نگرفت و به نظر می‌رسد در این زمان تحت محاصره قرار گرفته باشد.

سرانجام توازن به هم ریخت. آنگمار نیروهایش را جمع کرد و به خط مقدم دفاعیِ آرولگ نفوذ کرد. پس از عبور از رودخانه‌ی هورول، نیروهای آنگمار به سمت غرب حرکت کردند و ودر تاپ را به محاصره‌ی خود در آوردند. پس از آن برج وردتاپ را نابود کردند و نیروهای خود را به سمت آرتداین فرستادند تا به آن‌هایی که در حال عقب نشینی به فورنوست بودند، حمله کنند. در این حمله، آرولگ کشته شد و پسر جوانش، آرافور بر تخت پادشاهی جلوس کرد.

آرولگ اول به مدت ۵۳ سال بر آرتداین حکم راند و آرافور، پسرش جانشین او شد.

یادداشت:

  1. به نظر می‌رسد که تاریخ تولد آرولگ تنها در کتاب تاریخ سرزمین میانه، جلد دوازدهم، بخش مردم سرزمین میانه آمده باشد که با این اوصاف، منبع کاملاً موثقی به نظر نمی‌رسد.
  2. آر، پیشوندی است که معنای سلطنتی می‌دهد، که ادعای آرولگ بر حکمرانی بر سرزمین باستانی آرنور را بیان می‌کند. در معنای بخش پایانی نام وی، ولگ، خیلی مطمئن نمی‌توان سخن گفت. اما احتمال با تغییراتی به شکل بلگ، به معنای بزرگ یا قوی می‌باشد. این حقیقت که در نوشته‌های اولیه این پادشاه بلگ نام گذاری شده بود، این احتمال را قوت می‌بخشد.

درباره 3DMahdi

x

شاید بپسندید

متن ترانه ترک آخرین وداع (The Last Goodbye)

ترک «آخرین وداع» از آلبوم موسیقی فیلم «هابیت: نبرد پنج سپاه» است، این ترانه زیبا ...