آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - فرهنگ نامه - فهرست الفبایی انگلیسی - A - آرافور (نهمین پادشاه آرتداین)

آرافور (نهمین پادشاه آرتداین)

تاریخ: تولد: ۱۳۹۱ دوران سوم . مرگ : ۱۵۸۹ دوران سوم (او به مدت ۱۹۸ سال زیست). پادشاه آرتداین از سال ۱۴۰۹ پادشاه آرتداین بود. (به مدت ۱۸۰ سال حکم راند)
نزاد: انسان
بخش : دونه داین
فرهنگ : آرتداین
خانواده : خاندان ایسیلدور
معنی : نامشخص است
عناوین : وارث ایسیلدور، پادشاه آرتداین

پسر آرولگ اول، خیلی زود پادشاه آرتداین شد. درحالیکه او هنوز سالهای جوانی عمرش را طی می کرد (احتمالا بیشتر از ۱۸ سال نداشته است.)، پادشاه جادوپیشه ی آنگمار حمله ی بسیار وسیعی را علیه پادشاهی آرافور انجام داد، که تا نابودی کامل آن پادشاهی نیز پیش رفت. پدر آرافور، آرولگ اول برای دفاع از برج آمون سول جنگید و مرگ زودهنگامش در آن نبرد، پادشاهی را برای آرافور به ارث نهاد.
رویدادهایی که در این زمان اتفاق افتاده اند بطور کامل ثبت نشده اند، اما به نظر می رسد که پادشاه جادوپیشه ی آنگمار شهر پادشاهی فورنوست را تحت محاصره ی خود قرار داد. آرافور جوان به کمک گیردان و الفهای لیندون به جنگ رفت و محاصره را شکست و نیروهای انگمار را به عقب راند.
بعد از دفاع آرافور از نبردهای بعدی او در منطقه ی وسیعش اتفاقی ثبت نشده است. در عین حال او بر مردمی که هم تعدادشان تقلیل یافته بود و هم نیروهایشان تحلیل یافته بود حکمرانی می کرد. دیده می شود که در طول نبردهای دوران جوانی او دونه داین شمالی به نابودی کامل نزدیک شد به صورتی که رودائور حالا ایالتی تابعه ی آنگمار شده بود، و دونه داینِ کاردولان تا حد انقراض نیز پیش رفتند.
آرافور برای صد و هشتاد سال بر آرتداین حکم راند. پادشاهی او به پسرش انتقال یافت. او را به نام پدربزرگ بی باکش آرگلب نامگذاری کرد، کسی که به عنوان آرگلب دوم حکمرانی کرد.

درباره 3DMahdi

x

شاید بپسندید

متن ترانه ترک آخرین وداع (The Last Goodbye)

ترک «آخرین وداع» از آلبوم موسیقی فیلم «هابیت: نبرد پنج سپاه» است، این ترانه زیبا ...