آخرین مقالات فرهنگنامه
خانه - فرهنگ نامه - فهرست الفبایی انگلیسی - A - آراهاد دوم (دهمین سر کرده ی دونه داین)

آراهاد دوم (دهمین سر کرده ی دونه داین)

تاریخ : تولد: ۲۵۶۳ دوران سوم . مرگ : ۲۷۱۹ دوران سوم (او به مدت ۱۵۶ سال زیست). فرماندهی دونه داین از ۲۶۵۴ دوران سوم (به مدت ۶۵ سال حکم راند).
نژاد: انسان ها
بخش : دونه داین
خانواده : خانه ی ایسیلدور
معنی : Ar(a) به معنای نجیب و سلطنتی است و بخش had از کلمه ی آراهاد مبهم است و شاید معنای خاصی نداشته باشد.
عناوین: فرمانده ی دونه داین، فرمانده ی شمال ، وارث ایسیلدور

از نوادگان مستقیم ایسیلدور، آراهاد جانشین پدرش آراوورن شد و به مقام دهمین سر کرده ی دونه داین شمال دست یافت. در طول زندگی او چندین اتفاق برجسته افتاد، اما تعداد کمی از آنها مستقیم بر وی تاثیر داشت. (بعنوان مثال او فقط شش سال داشت که کار ساخت تالار طلایی در مدوسلد در روهان تکمیل شد). از آن اتفاقات احتمالا فقط آشنایی با تنباکوی شایر از بری در سالهای اولیه ی فرمانروایی اش تاثیر مستقیمی بر وی داشت. این سرزمین ها، مکان هایی بودند که دونه داین در آنجا حضور داشت اما ما نمی دانیم که در آن زمان ها آیا این طرز استعمال تنباکو از آن ها گرفته شده یا نه . (اگرچه می دانیم که نواده ی آراهاد، آراگورن هر از گاهی پیپ می کشیده است).
به نظر می رسد آراهاد دوم از دوران فرمانروایی نسبتا مسالمت آمیزی برخوردار بوده است، اما آن صلح به سرانجام نرسید. بعد از ۶۵ سال فرماندهی نسل او توسط پسرش آراسوییل ادامه یافت، و طولی نکشید که اورک ها شروع به تاخت و تاز به سرزمین های اریادور کردند.
یادداشت :

  1. به نظر می رسد که تاریخ تولد آراهاد فقط در کتاب تاریخ سرزمین میانه جلد ۱۲ در بخش مردم سرزمین میانه آمده باشد، اما این سند بطور کامل قابل اطمینان نیست.
  2. در کلمه ی کالن هاد بخش had به معنای مکان و موقعیت است و امکان دارد که همین معنا در اسم آراهاد وجود داشته باشد اما به نظر مکان سلطنتی، اسمی عجیب و غریب برای یک فرمانده باشد.

درباره 3DMahdi

x

شاید بپسندید

متن ترانه ترک آخرین وداع (The Last Goodbye)

ترک «آخرین وداع» از آلبوم موسیقی فیلم «هابیت: نبرد پنج سپاه» است، این ترانه زیبا ...