خانه - فرهنگ نامه - فهرست الفبایی انگلیسی - A - آمروت (ارباب محزون لورین)

آمروت (ارباب محزون لورین)

زمان: از سال ۷۳۰ در دوران دوم به وجود او اشاره شده است تا زمانی که در سال ۱۹۸۱ از دوران سوم در دریا گم شد.

نژاد: الف ها

تقسیم بندی: احتمالا سیندار

معنی: بطور کامل مشخص نیست اما به احتمال قوی بالا رونده معنی میدهد.

 

او از دیرباز پادشاه الف ها بود.

از لگولاس در سرود نیمرودل – ارباب حلقه ها کتاب دوم فصل ۶، لوتلورین.

ارباب پیشین لورین، او در جستجوی نیمرودل به جنوب رفت، و در دریا گم شد. بعد از درگذشتن او کله بورن و گالادریل، ارباب و بانوی لورین شدند.

یادداشت ها:

  1. در داستان الداریون و ارندیس، الداریون در سفر دومش به سرزمین میانه، سرزمین آمروت را دیده بود، که تقریبا در این زمان[سال ۷۳۰ دوران دوم ] اتفاق افتاده است.
  2. منابع متناقض زیادی در مورد سیندار بودن او وجود دارد. بحث درباره ی خانواده ی آمروت را در ذیل ببینید (یادداشت ۴)
  3. بر طبق بعضی از نسخه های داستان، آمروت سازنده ی تالان (فلت) بود. در بعضی از منابع مخصوصا ضمیمه ی F از کتاب ارباب حلقه ها، اینگونه بیان شده که کلمه آمروت به لهجه ی سیلوانی است.
  4. نسب آمروت بطور کامل مشخص نیست – در نسخ متعددی که در کتاب داستان های ناتمام نومه نور و سرزمین میانه آمده اند نیز بیان های متفاوتی وجود دارد. نسخه ای که در اینجا با اطلاعات کتاب ارباب حلقه ها داده شده به نظر می رسد که از همه استوارتر باشد اما در هر صورت نسخ زیادی وجود دارند.
    بطور خاص روایتی نیز وجود دارد که اینگونه توضیح می دهد که او پسر کله بورن و گالادریل بوده است. کریستوفر تالکین بیان می کند که این ایده متعلق به زمانی پس از انتشار کتاب ارباب حلقه ها می باشد که بعدها به نوبه ی خود رد شده است. در نسخه ای دیگر جزییات بطور گسترده ای با احتمالی که در بالا بیان شد شباهت دارد اما شاه قبلی لورین (که هیچ گاه به صراحت به عنوان پدر آمروت معرفی نشده) ماگالاد بوده نه آمدیر.

درباره اله سار

x

شاید بپسندید

فرهنگ لغت الفی به فارسی

کتابی که پیش رو دارید، فرهنگ لغتی از زبان الفی به فارسی معاصر است که ...