رفتن به مطلب

Recommended Posts

Gladriel

ترسو که نه فقط تو هابیت یه کم شیرین میزنن! :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

این یکی دیگه از خصوصیات این نژاده که تو این تاپیک بهش نپرداختیم! کلا الفها (از نظر من) نقاط ضعف زیادی دارن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
great beren

اگه بخاطر برن و امثالش نبود که با الفها وصلت کنن نژادشون دیگه بیخاصیت میشد :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

به نظر من الف ها ترسو نيستند بلكه خيلي خيلي مغرور هستند

فكر كنم تو قسمت هاي اوليه سيليماريليون گفته بود كه الف ها از اين كه موجب اذيت لرد مانوه مي شن ناراحت هستند اين در صورتيه كه فكر كنم ايلوواتار بيشتر از نژاد انسان ها خوشش مياد در ضمن فكر كنم الف ها به انسان ها حسوديشون مي شه :ymapplause:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

اصلان !

چی باعث شد فکر کنی الف ها به انسان های فانی ، زشت ، بی هنر ، سوسول و مردنی حسودیشون بشه ؟

انسانها مثل برگ بودن در مقابل درخت عمر الف ها ! اگه قرار به حسودی باشه ، آدم ها حسودن که واسه خاطر داشتن عمر جاویدان به والینور لشکر میکشن . :-?

شاید به دلایلی که دوستان قبلا گفتن ، الف ها کمی محتاط و کمی ترسو باشن ولی حسود نیستن!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

با Aslan مخالفم.

نولدور برای حرف مانوه پشیزی ارزش قائل نشدن و برخلاف نظرش به سرزمین میانه اومدن.

به چیه انسانها حسودی بکنن؟!! همیشه انسانها به نامیرایی الفها حسودی میکردن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

اولا که دوباره بحث منجرف داره میشه.

دوما به نظرم حرف اصلان تا حدی درسته.مشخصا تو کتاب اومده که حتی والار هم به هبه ای که ارو به انسان ها داده رشک میورزن.اصلا همین هبه باعث میشه که هورین بتونه به تورگون اونطوری با افتخار در نبرد اشک های بیشمار بگه:برو دادش.ما مردتریم :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

الف ها مغرورند؟؟؟؟ اونهم خيلي خيلي.... :ymsmug: :-o خدايييييييييييا :D

من كه وقت ندارم. اما اشتباه است. با هزار و دو دليل ثابت كردم ترسو نيستن با هزارو سه دليل ثابت ميكنم خيلي مغرور نيستن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan
الف ها مغرورند؟؟؟؟ اونهم خيلي خيلي.... :- :D خدايييييييييييا :-

من كه وقت ندارم. اما اشتباه است. با هزار و دو دليل ثابت كردم ترسو نيستن با هزارو سه دليل ثابت ميكنم خيلي مغرور نيستن.

من حال و حوصله ی بحث ندارم و وقتش رو هم ندارم اما در کل یک کلام می گم این الف ها آدم های مغروری هستند که به خودشون می نازند از همه بیشترشون هم اون دسته ی وانیار ها هستن حالم از این چابلوسان بهم می خوره

حیف نیستند این انسان های زیبا حتی از نومه نوری ها هم دل خوشی ندارم آراگورن ( اله سار ) این هم روش :ymsmug: :-o

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Gladriel

هاه!چه حرفا! :- اگه میخوای بگی بعضی از الف ها مغرور بودن باهات موافقم ولی انسان ها هم به همون تناسب مغرور بودن(نمونش ارباب سرنوشت!) ولی اگه کل جامعه ی الف هارو میگی به شدت مخالفم! :D :ymsmug:

پی نوشت: خودت فهمیدی اینجا چی گفتی؟! :-o :

این الف ها آدم های مغروری هستند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy

به نظر این جانب غرور رو که همه باید تا یه حدی داشته باشن. به نظرم شاید الف ها نگران دیگران بودن ولی تو عمل کردن در نظرشون، خودشون تو ارجعیت بودن. البته ما این جا هیچ آدمی نیستیم که بخوایم نظر بدیم ولی...

ولی اگه کل جامعه ی الف هارو میگی به شدت مخالفم!

وقتی ما داریم در مورد یه گروه صحبت می کنیم همیشه حرف ما 100% نیست و بیشتر مبتنی بر اکثریت هست.

در کل بحث سازنده نیست. بهتره کامل و جامع و با مدرک باشه(انگار نه انگار خودم خیلی دلیل آوردم.)

با هزار و دو دليل ثابت كردم ترسو نيستن با هزارو سه دليل ثابت ميكنم خيلي مغرور نيستن.

اگه اشکال نداره اون 1002 + 1003 = 2005 رو بیان کنید.

من حال و حوصله ی بحث ندارم و وقتش رو هم ندارم

اگه حال و حوصله و وقتشو ندارین پس نمی شه بحث کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

باز دارید آدمو مجبور میکنید تو این تاپیک پست بزنه! :ymsmug:

فکر میکنم این دفعه چهارم یا پنجم باشه که این بحث دوباره راه میافته. توی این 19 صفحه قبلی چندین و چند دلیل برای ترسو خطاب کردن الفها آوردم.

اما در باب غرور(که شاید اصلا جاش تو این تاپیک نباشه) باید بگم که اکثر الفها مغرور بودن. غرور تا یه حدی خوبه اما اگه از یه حدی بگذره میشه مخرب. نمونه غرور مخرب رو در تورین و تا حدی هورین هم میبینیم اما توی الفها این موضوع بیشتره. الفها خودشون رو برترین موجودات آردا میدونن و غیر از عده انگشت شماری(مثل فینرود، فینگولفین و جوانی های مائدروس) بقیه با دیده حقارت به انسانها و دورفها نگاه میکردن. نمونه بارز این مسئله رو در تینگول، ائول، سایروس، فرزندان فئانور(مخصوصا کارانتیر) و غیره میبینیم. شورش الفها در برابر والار هم ناشی از همین غرورشون بود. غرور فئانور هم به همین شکل بود.

انسانها هم غرور داشتن اما نه از نوع مخرب. غرور هالت نه تنها مخرب نبود بلکه سرزمین و قلمرویی برای مردمش بوجود آورد که سالها با آرامش توش زندگی کردن.

مخلص کلام اینکه درصد غرور مخرب در الفها به مراتب بالاتر از انسانهاست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

به ! بعد سالها زخم کهنه داره سر باز میکنه !

ما که عمری به طبل شجاعت الف ها کوبیدیم ، اما کو گوش شنوا ؟ :- وقتی با تعصب به انسانها نگاه میکنید مگه میشه بهتون ثابت کرد الف ها تو یه چیزی برترن ؟! :D

همین مونده چند وقت دیگه تو این تاپیک یا تاپیک همسایه بگید انسانها از الف ها زیبا تر هستند :ymsmug:

در مغرور بودن تنی چند از الف ها شکی نیست ، کسی مثل فئانور مگه ممکنه غرور نداشته باشه ؟ خفن ترین الف دوران ، خالق زیبایی سیلماریل ها که حتی والار هم از خلق چنین زیبایی عاجز بودند ! آره الف ها بعضی هاشون غرور داشتن ، اما بی دلیل مغرور نبودن ، انسانهایی مثل تورین که مثل طبل توخالی بودند هرگز با کسی مثل فینگولفین شهید قابل قیاس نیست .

اینبار دیگه واقعا در حق الف ها جفا میشه اگه بازم بخوایید در مورد مغرور بودنشون پا فشاری کنید ! :-o

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
حتی والار هم از خلق چنین زیبایی عاجز بودند !

آرون، این سخن را فراموش مکن به سان خود فئانور که فراموش کرد

«سخن بگوی، ای نولدو، آری یا نه! اما کیست که از خواسته ی یاوانا روی برتابد؟ و مگر روشنایی سیلماریل ها از همان ابتدا نتیجۀ کار و کوشش او نبود؟»

روشنایی و زیبایی سیلماریل ها چیزی نبود مگر پرتویی در برابر درختان

نسانهایی مثل تورین که مثل طبل توخالی بودند

شاید مغزش یکم خالی باشه اما اگه اینهمه بلا سرت بیاد اینطوری میشی :دی

همین طبل توخالی نزدیک بود از تقدیری که ملکور میخواست سرش بیاره فرار کنه و همین طبل عزیز اژدها به اون بزرگی رو کشت :ymsmug:

مثال الف مغرور توی تاپیک زیاده ها :دی

پ.ن.

آرون، الان پست بزنی میشی 1000 پست /m\

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Gladriel
شاید مغزش یکم خالی باشه اما اگه اینهمه بلا سرت بیاد اینطوری میشی :دی

همین طبل توخالی نزدیک بود از تقدیری که ملکور میخواست سرش بیاره فرار کنه و همین طبل عزیز اژدها به اون بزرگی رو کشت

اتفاقا به خاطر مغز خالیش بود که اونهمه بلا سرش اومد! بازم اگه از تقدیر ملکور فرار میکرد یه چیزی! به نزدیک بودن به یه اتفاقی که هرگز به وقوع نپیوست که نمیشه افتخار کرد! بعله!در طول عمرش سر جماعت بسیاری رو به باد داد تا بلاخره یه اژدها کشت! تازه با کشتن اون تمام جنایت هایی که ناخواسته(البته با حماقتش!) مرتکب شده بود رو بی حساب کرد!

پ ن:

مثال الف مغرور توی تاپیک زیاده ها :دی

منظور؟! :ymsmug:

.

.

.

:-o

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
اتفاقا به خاطر مغز خالیش بود که اونهمه بلا سرش اومد! بازم اگه از تقدیر ملکور فرار میکرد یه چیزی! به نزدیک بودن به یه اتفاقی که هرگز به وقوع نپیوست که نمیشه افتخار کرد! بعله!در طول عمرش سر جماعت بسیاری رو به باد داد تا بلاخره یه اژدها کشت! تازه با کشتن اون تمام جنایت هایی که ناخواسته(البته با حماقتش!) مرتکب شده بود رو بی حساب کرد!

الان بیشتر بحث طبل توخالی بود، نه مغز بیچاره بانو گالادریل :پی

قضیه ی سر جماعت:

اگه منظورتون به لگ هست، وقتی اینهمه آزارت بدن و هنوز فکر کنی پیش اورک ها هستی، از هر فرصتی استفاده میکنی که آسیب بزنی بعد نگاه میکنی چه کردی، اصلا تقصیر آنگلاخل سخن گو بود که از دست به لگ پرید بیرون :-o

:D

در ضمن خون اون لنگ (بیچاره اسم داره ها، من یادم نیست :دی) فقط به ناحق میشه گفت ریخته شد، که اونم از کسی که نظر به نیه نور داشت و تورین فکر میکرد همسرشه نمیخواست حرفشو باور کنه، میخواست نپره وسط معرکه

(آدم وقتی کلی چیز بریزه سرش و دنیایی که فکر میکرده نابود بشه، اولین کاری که میکنه انکار هست، اگه توی انکاره بمونه دیوانه میشه، مثل مشدی حسن در داستان گاو از (؟)ساعدی - اینجا برادر آرون نظریات کامل تری میتوانند ارائه دهند...)

منظور؟! :-

.

.

.

:-

به من چههههههههههههههههههه با شما که نبودم :ymsmug:

خودتون بخونین قضاوت کنین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

همین مونده چند وقت دیگه تو این تاپیک یا تاپیک همسایه بگید انسانها از الف ها زیبا تر هستند

البته همین قصد رو بنده دارم :D

آره الف ها بعضی هاشون غرور داشتن ، اما بی دلیل مغرور نبودن ، انسانهایی مثل تورین که مثل طبل توخالی بودند هرگز با کسی مثل فینگولفین شهید قابل قیاس نیست .

این جمله ای رو که با قرمز مشخص کردم واسه من معنی کن ببینم :-

دلیلشون واسه غرور چی بود ؟؟؟ :ymsmug: :-o :D

انصافا کل الف های سرزمین میانه به غیر از تنی چند مثل گلورفیندل - فلاگوند و تنی چند دیگر , الف هایی خوبن بقیه شون رو به ذار در کوزه آبش رو بخور

آخه این فیگولفین کجاش شهیده

سرش رو انداخته پایین رفته در خونه ی ملکور می گه بیا با من بجنگ آخه حماقت از این بیشتر :-

اگه واقعا مرد این کار ها بود همون روز ها جلوی فئانور وای می ایستاد می گفت برادر من من به والار خیانت نمی کنم :-

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

شما قصد کن انسانها رو زیباتر از الف ها نشون بدی،منم قصد میکنم خورشید رو خاموش کنم،اگه من موفق شدم،تو هم میتونی!

دلیل غرورشون چی بود ؟! بگو چی نبود ؟ خرد ، زیبایی ، جاودانگی ، هنر ، تقرب به والار و ... بازم بگم ؟

تعداد الف های بد و خیانت پیشه از انگشتان دست کمتره ، اما صد افسوس که تو چشمت رو به کرور کرور انسان جفا کار بستی ، ازخائنین نبرد اشکهای بیشمار بگیر تا کافران نومه نور :ymsmug:

نه ، پس فکر کردی تورین شهیده ؟

فینگولفین مثل بعضی از انسانهای نابکار ، ابله نبود که شمشیر به روی خودی بکشه !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

دلیل غرورشون چی بود ؟! بگو چی نبود ؟ خرد ، زیبایی ، جاودانگی ، هنر ، تقرب به والار و ... بازم بگم ؟

دیگه نگو که .....

- خرد باشه آقا این خرد رو به نفع شما علامت می زنیم اما همن خرد شما باعث شد که فیگولفین بره در خونه ی ملکور بگه بیا با من بجنگ همین خرد شما باعث شد که تین گول طمعش واسه سیلماریل ها بیفته با این که از سرنوشت نولدو ها خبر داشت

البته خرد بانو گالادریل که از سرنوشت نولدو چیزی به میلیان و شوی گرامیشون چیزی نگفت تا این که بتونه آزادا نه با کله بورن در دوریات خوش بگذرونه و به خیال خودش شاید ماندوس از سر تقصیر گالادریل بگذره و بلاخره هم این جوری شد

- زیبایی در مورد زیبایی هم حق با شما اما ارزونی خودتون ما نخواستیم زیبایی

- تقرب به والار :-o :- :-

تو این مورد این والار بودن که فورا رفتن سراغ الف ها

انگار این الف ها چی دارن که فورا والار رفتن سراغ اون ها و انسان ها رو .....

تعداد الف های بد و خیانت پیشه از انگشتان دست کمتره ، اما صد افسوس که تو چشمت رو به کرور کرور انسان جفا کار بستی ، ازخائنین نبرد اشکهای بیشمار بگیر تا کافران نومه نور :ymsmug:

خائنین نبرد اشک های بی شمار رو با اون سرنوشت نولدو ها که با خودشون به سرزمین میانه آوردن و باعث بدبختی خیلی از الف ها - انسان ها - دورف ها شدن فکر کنم قابل قیاس باشه

کافران نومه نور هم بهشون حق می دم این قدر توجه والار به الف ها خوب من هم اگه جای اون ها بودم .....

نه ، پس فکر کردی تورین شهیده ؟

فینگولفین مثل بعضی از انسانهای نابکار ، ابله نبود که شمشیر به روی خودی بکشه !

من نگفتم تورین شهیده اما با افتخار مرد یادمان نرفته هورین و برادرش هور بودند که به تورگون گفتن جیگر تو برو گاندولین ما هستیم :D :- به این انسان ها باید افتخار کرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

باز اومدیم دوتا بحث تخصصی بکنیم متعصبانه و با شوخی برخورد کردین.

کی میگه انسانها از الفها زیباتر بودن؟ اصلان، تو تا حالا الف دیدی که با انسانها مقایسه شون کنی؟ تالکین میگه الفها قشنگترن و توش هیچ شکی نیست!

به آرون:

اگه نومه نور رو کافر میدونی باید کل نولدور رو هم کافر بدونی. هر دو از فرمان والار سرپیچی کردن.

تعدادی از انسانها در نبرد اشکهای بیشمار خیانت کردن قبول اما الفها هم تو خیانت استاد بودن. خیانت نولدور در آلکوئالونده، خیانت فئانور در لوسگار و سوزاندن کشتی ها، خیانت مائگلین و لو دادن گوندولین، خیانت فرزندان فئانور و حمله به دوریات، خیانت فرزندان فئانور و حمله به بندرگاه و جنگ با بازماندگان بدبخت دوریات و گوندولین. خیانت های الفها بیشتر از انسانها نباشه کمتر نیست.

قلمرو نفوذ ناپذیر دوریات و گوندولین مخفی که مورگوت بیشتر از همه دنبال نابود کردنش بود به دلیل خیانت الفها بود. بدبختی اینه که الفها توی همه این موارد به هم نوع خودشون خیانت کردن.

از نظر من تورین و فین گولفین هر دو بزرگ هستن و با افتخار مردن. هر دو کاری رو کردن که فکر میکردن درست ترین کار ممکنه. همونطور که تورین در اوج نا امیدی اطرافیانش به جنگ گلائرونگ میره فین گولفین هم به نبرد با مورگوت میره. هر دو کار رو عقل محکوم میکنه اما شجاعت چیزی نیست که با عقل سنجیده بشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

به اصلان:

شجاعت، بیش از خرد ، در رو یارویی فین گولفین با مورگوت سهم داشت ! سیلماریل ها چیزی بودند که حتا والا آرزوی داشتنش رو داشت ، بنظر غیر عادی میرسه یه الف بهشون دل ببنده ؟

مگه من در مورد تقرب گفتم: الف ها رفتن پی والار ؟

محبوب بودن نزد خداوندگاران کم چیزیه؟

بنده خدا ! اگه نولدور به سرزمین میانه نمی آمدند ، کی از انسانها در مقابل مورگوت محافظت میکرد ؟ کوتوله ها ؟! مورگوت قبل الف ها به سرزمین میانه اومد ، انسانها خواه ناخواه عذاب بر سرشون نازل شده بود ، الف ها بودن که از غرب رسیدند و 400 سال محاصره اش کردند تا انسانها بالیدند ! فکر میکنی اگه نولدور نبود هورین و اجدادش دستشون به دورلومین میرسید ؟ در بهترین حالت زاده نمیشدند !

اگه جای نومه نوری های کافر بودی چیکار میکردی ؟ چیکار میتونستی بکنی ؟ حقت رو از والار میتونستی بگیری ؟ با خشم ایلوواتار چطور می جنگیدی ؟

به تورین باید افتخار کرد که خودش رو انداخت رو شمشیر ، ولی نباید به فین گولفین افتخار کرد که به جنگ خداوندگار تاریکی رفت و 7 زخم بهش وارد کرد ! اینه حرف و منطق تو ؟

به مهدی :

نومه نوری ها رو کافر خطاب میکنم چون از والار روی گرداندند و به خداوند سائرون نماز گذاشتند و به پرستش مورگوت روی آوردند ( میشه بجز کلمه کافر از چیز دیگه ای استفاده کرد ؟) . شما الف هایی رو که به جنگ مورگوت رفتند با نومه نوری که به جنگ والار رفت، یکی میدونید ؟

الف ها با هم جنگیدند ، همانطور که گوندور با شرقی ها میجنگید ، اما الف ها هرگز مثل انسانها ( به تعداد زیاد )به متحدین خود از پشت خنجر نزدند ! نولدور کشتی میخواستند ، سیلماریل ها را میخواستند ، برایش جنگیدند ، خیانت نکردند . همچنین هرگز هیچ الفی به سپاهیان خصم نپیوست اما ننگ این عمل تا دنیا دنیاست گریبان گیر دیگر فرزندان ایوواتار است ، چه ، گروهی از انسانها همواره در خدمت مورگوت و سائرون بودند .

من منکر شجاعت تورین هنگام مقابله با گلائرونگ نیستم ( هرچند از پشت بهش خنجر زد ) اما مقایسه اش رو با فین گولفین، تاب نمیارم . تورین خسته و درمانده از سرنوشت که قدم به قدم دنبالش میکرد شجاعت بخرج داد و تصمیم گرفت فرار نکند ، گلائرونگ به دنبال او بود نه او به دنبال خزنده ، اما فینگولفین خود خواسته به مبارزه یک والار رفت ، چشم درچشم قدرتمند ترین والار دوخت و دلیرانه هفت زخم بر اوزد .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan
باز اومدیم دوتا بحث تخصصی بکنیم متعصبانه و با شوخی برخورد کردین.

در مود معتصبانه بودن که حق با تو اما در مورد شوخی فکر نکنم من حرفی زده باشم که شبیه شوخی کردن باشه :ymsmug:

کی میگه انسانها از الفها زیباتر بودن؟ اصلان، تو تا حالا الف دیدی که با انسانها مقایسه شون کنی؟ تالکین میگه الفها قشنگترن و توش هیچ شکی نیست!

چرا یه الف دیدم و اون هم تو و آرون هستید :- :D

در ضمن من کجا گفتم انسان ها زیبا تر از الف ها هستن :-o

تو زیبایی الف ها هیچ جای شکی نیست

شجاعت، بیش از خرد ، در رو یارویی فین گولفین با مورگوت سهم داشت ! سیلماریل ها چیزی بودند که حتی والا آرزوی داشتنش رو داشت ، بنظر غیر عادی میرسه یه الف بهشون دل ببنده ؟

دل بستن الف ها با ل بستن والار فکر کنم فرق داره

والار سیلماریل ها رو برای خودشون نمی خواستن اما الف ها اون رو برای خودشون می خوان و مخصوصا برای قدرت مخصوصا فئانور که فکر کنم از 100% حدود 90% سیلماریل ها رو برای قدرت می خواست.

بنده خدا ! اگه نولدور به سرزمین میانه نمی آمدند ، کی از انسانها در مقابل مورگوت محافظت میکرد ؟ کوتوله ها ؟!

یه بک آپ به عقب بزن آرون جون چرا الکی بزرگش می کنی الف های نولدو درست سیصد و اندی سال سال ملکور رو محاصره کردن و درست 350 سال که از اومدن نولدو ها گذشت انسان ها به دنیا اومدن از این موقع تا جنگ چهارم بلریاند هم فکر کنم 100 سال طول کشید حالا می شه نتیجه گرفت که نولدو ها 100 سال از انسان ها حمایت کرن البته این حفاظت نولدو از انسان ها هم به نفعشون بود چون تونستند متحدانی جدید برای خودشون دست و پا کنن.

در مورد فیگولفین شاید یکی از بهترین الف هایی بود که پا به عرصه ی گیتی گذاشت و به نظر من بعد از این که فئانور اون رو تو قضیه کشتی های لوسگار قال گذاشت و فینگولفین و تبارش رنج زیادی کشیدند ماندوس می تونست از سر تقصیراتش بگزره و اون دوباره به والینور برگرده و در مراحل زندگیش کارهایی کرد که پادشاهی نولدور واقعا حقش بود اما رفتن به جنگ پادشاه تاریکی اون هم بدون هیچ سپاهی کار احمقانه ای بود و احمقانه تر از اون این بود که فینگولفین با این که 400 سال آنگباند رو محاصره کرده بود اما تو جنگ چهارم بلریاند به راحتی هر چه تمام شکست می خوره تو این 400 سال نتونسته بود یه لشکر درست حسابی درست کنه ؟؟؟

البته شاید تو هم در جواب اشتباهات تورین و هورین رو بگی اما من این ویژگی های فیگولفین رو گفتم چون به نظر من تو خیلی ایشون رو بزرگ جلو دادی :-

در کل من منظور بدی از فینگولفین نداشتم اما تو شخصیتش رو خیلی بزرگ کرده بودی

در رابطه با نومه وری ها هم به نظرم 60% تقصیر رو خود والار داشتن اگه از اول بهشون بها می دادن و همون روز ها که پا به عرصه گیتی گذاشتن انسان ها رو زیر بال و پرشون می گرفتن این جوری نمی هر چند به خاطر این که انسان ها در کنار الف ها دوشادوش الف ها جنگیدن و والار هم قسمتی از این کارشون رو پاداش دادند اما انسان ها مزد زحماتشون رو گرفتن نه چیزه دیگر...

در مورد خیانت انسان ها هم به نظرم اگر انسان ها محبت والار و الف های رو می دیدند فورا حرف های نرم ملکور اون ها رو به طرف خودشون نمی کشید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tar-Isilmo

در مورد کفر(به آرون:مبتونی از شرک هم استفاده کنی) انسانها که خب،چیز عجیبی نیست...معلومه که انسان ها حسادت کردن.حسادتشون هم به جا بود...والار مرتب از الفها طرفداری میکردند اما ایلوواتار هیچ کاری نکرد تا به انسان ها بقهمونه من پشت شما هستم...انسان ها به خاطر بها دادن بیش از حد والار به الف ها کافر شدند.مشخصه که انسان حسوده و والار تو اینجا یه اشتباه گنده کردن:بدون توجه به حسادت انسان ها و حرف های زیر زیرکی ساوئورون هی از الف ها طرفداری میکردند،و در نتیجه حسادت انسان ها بر انگیخته شد.

ویرایش:بابت غلط های املایی عذر میخوام،با کامپیوتری بودم که لیبل فارسی نداشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

نومه نوری ها نه والار رو دیدن و نه والینور رو، و تنها مایایی که دیدن سائرون بود و یک تحریمی براشون وضع شده بود که درکش نمیکردن. وقتی سائرون با اون زبان چرب و نرم میاد و ذهن اونا رو شستشو میده و یه سری دروغ به خوردشون میده چه چیزی ازشون توقع داری؟ کسی نیست که به شبهاتشون پاسخ بده.

اما نولدور یه عمر پیش والار زندگی کرده بودن، خباثت مورگوت رو دیده بودن، حرفهای ماندوس که میدونستن حتما اتفاق میافته رو شنیده بودن اما باز هم به شورششون ادامه دادن.

فرق نولدور با نومه نوری ها اینه که نولدور به هر دو جناح اشراف کامل داشتن و میدونستن که کی داره راست میگه اما باز هم به حرف والار گوش نکردن. اما نومه نوری ها فقط حرفها و دروغهای سائرون رو شنیده بودن و هیچ کس نبود که براشون از والار بگه و دروغهای سائرون رو برملا کنه.

نولدور با اطلاع کامل راه اشتباه رو انتخاب کردن اما نومه نوری ها فریب خوردن. اگه اونا هم از والار چیزی میدونستن وضعیت جور دیگه ای میشد.

تو داری جنگ گوندور با شرقی ها رو با حمله فرزندان فئانور به دوریات مقایسه میکنی؟ شرقی ها به سائرون ملحق شده بودن. گوندور داشت با دشمن میجنگید، اما الفها چی؟ اونا با هم دشمن نبودن، خویشاوند بودن! ضربه ای که الفها از خودشون خوردن از مورگوت نخوردن.

نولدور به چه حقی کشتی های تله ری رو بردن؟ با کشتی دزدی برای پس گرفتن سیلماریل دزدیده شده رفتن! مورگوت یک دشمن(فینوه) رو کشت و سیلماریل رو دزدید. فئانور صدها خویشاوند رو کشت و کشتی هاشون رو دزدید! کار کی ناجوانمردانه تره؟

در مورد فین گولفین و تورین اصلا حرفت درست نیست.

تالکین دلیل حمله فینگولفین رو اینجوری بیان میکنه:

"اینک خبر به هیتلوم رسید که دورتونیون از دست رفته و پسران فینارفین از پا درآمده اند، و پسران فئانور از سرزمین هاشان بیرون رانده شده اند، آنگاه فیلگولفین که به گمان خود شاهد نابودی تمام و کمال نولدور و شکست جبران ناپذیر تمام خاندانهای ایشان بود، مالامال از خشم و نومیدی بر توسن بزرگش روخالور نشست و یکه و تنها پیش تاخت، ..."

یعنی فینگولفین از روی نا امیدی و اینکه میدونست شکست خورده این کار رو انجام داد و با شجاعت آخرین تیر ترکشش رو در تاریکی زد.

"لیکن دل قوی دار نی نیل. چه، به تو میگویم: تو و من به دست این اژدها کشته نخواهیم شد، و نه به دست هیچ دشمنی از شمال."

این متن هم میگه که تورین از روی نا امیدی به جنگ اژدها نرفته. حتی یه جای دیگه به نیه نور میگه که من زود برمیگردم(یا یه همچین چیزی).

مورگوت رو میشه رو در رو باهاش جنگید اما گلائرونگ رو نمیشد. بار اول در نارگوتروند رفت رو در رو باهاش بجنگه اما گلائرونگ با افسونش اونو میخکوب کرد، تورین از اون ماجرا درس گرفت و با تاکتیک دیگه ای به جنگش رفت و پیروز شد.

تورین کسی بود که هیچ جا جاش نبود و تعداد کسانی که دوستش داشتن به اندازه انگشتان دست نبود اما باز هم تورین با تمام توانش برای حفاظت از سرزمینهایی که متعلق به خودش نبود و مردمی که دوستش نداشتن و بهش حسادت میکردن با سخت ترین شرایط در مقابل قوی ترین دشمنان ایستادگی کرد. مهمترین دلیلی که من تورین رو دوست دارم همینه، با اونهمه بدبختی و نفرینی که از بچگی رو سرش بود بازهم درست زندگی کرد و تسلیم نشد.

باز به اصلان:

منظورم از شوخی همین بود که گفتی میخوای درباره زیباتر بودن انسانها حرف یزنی.

این که میگی من الفم رو به حساب تعریف بذارم یا فحش! :ymsmug: :-o

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

به اصلان :

سیلماریل ها جز زیبایی ، قدرت خاصی نداشتند . زیبایی اونها وسوسه کننده بود اما فاقد قدرت بودن . ( از سوزاندن دست پلیدی + توانایی بازگرداندن دو درخت فاکتور میگیرم ، چراکه قدرت کاربردی برای فئانور نداشتند ) .

چی ؟ سیصد و اندی سال بعد اومدن نولدور به بلریاند ، انسانها بیدار شدند ؟ نخیر دوست من ! تاریخی که تو میگی احتمالا مربوط به زمانیه که فلاگوند با بئور کهنسال ملاقات کرد ، نه تاریخ بیدار شدن انسانها ! انسانها با طلوع خورشید و ماه بیدار شدند ( که بعد از خاموش شدن دو درخت اتفاق افتاد ) . اگه الف ها نبودند احتمالا انسانها قبل اینکه یادبگیرند لباس بپوشند ، برده مورگوت می شدند .

فین گولفین درسته آنگباند رو به مدت چهارصد سال محبوس کرده بود اما نمیتونست که تمام مردمش رو سرتاسر سرزمینهای شمالی برای مراقبت نگه داره ! لشکر کشی و قشون بازی یه هفته ، یه ماه ، یه سال یا حداکثر چند ساله ، نه چهارصد سال !

به مهدی :

نومه نوری ها والار رو ندیدن اما الطاف رحمتشون رو دیده بودن که ! نومه نور چطور به دستشون رسید ، عمرطولانی و برکت رو مگه بابت کمک به الف ها ، هدیه نگرفته بودند ؟ چرا فرزندان هیچ الفی در سرزمین میانه کافر نشد ؟ خیلی از انسانها و الف ها والار رو درک نکردن اما هرگز برعلیه اونها نشوریدن !

نولدور به حرف والار گوش نکردن ، اما برعلیه اونها هم هیچ اقدامی نکردن ! آرفارازون از روی حماقتش بود که به حرف های سائرون گوش میداد ! مگر سائرون دشمن قبلی و اسیر زمان حالش نبود ؟! خرد آرفارازون چطور بهش اجازه داد به حرف دشمنش اعتماد کنه ؟

نولدور برسر سیلماریل ها میجنگیدند ! سیندار وقتی با حماقت میراث فئانور رو که بابتش این همه کشته داده بودند بهشون پس نمیداد ! انتظار چی رو داشتند ؟ ((قابلی نداره )) ، اگه سیلماریل به وارث فئانور تحویل داده میشد ، پسران فئانور به دوریات حمله نمیکردند !

چطور میتونی مبارزه با گلائرونگ رو سخت تر از مبارزه با خداوندگار تاریکی بدونی ! والا ای که شعله فناناپذیر وجودش رو شکل داده و تواناترین مخلوقه ایلوواتاره ! فینگولفین مجبور نبود به تانگوردیم بتازه ! اما تورین یا باید میماند و میجنگید یا باید تمام چیزهایی رو که با زحمت به دست آورده بود رها میکرد ، حتی اگه فرار میکرد میتونست از سرنوشتش و از گلائرونگ فرار کنه ؟

من نگفتم تورین نا امید از جنگ با اژدها بود ! ( حداقل میدونست که حریفش میراست ) میگم ناگزیر به اینکار بود ! بلا نسبت ، حتی گربه هم وقتی عرصه رو به خودش تنگ می بینه و راه فراری نمیبینه ، خطرناک میشه !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...