• اطلاعیه ها

  • الوه

   برخورد با اسپویل و فصل جدید سریال «بازی تاج و تخت»   07/15/2017

   با توجه به شروع فصل جدید سریال بازی تاج و تخت، از آنجایی که عنصر پیشبینی ناپذیری داستان نغمه یخ و آتش از اهمیت زیادی برای بینندگان برخوردار است، با هرگونه لوث سازی (اسپویل) داستان با جدیت برخورد خواهد شد. در صورتی که مایل به بحث و گفتگو در مورد وقایع فصل 7 سریال هستید (چه قسمت های جدید و چه قسمت هایی که خواهند گذشت)، از ابزار مخفی کننده  استفاده کنید. این قانون در تمامی بخش های تالارهای شورای ماهاناکسار تا زمان وجود این اطلاعیه معتبر خواهد بود.

آخرین ارسال های تالار

در حال نمایش موضوع در اخبار,تازه واردین,حلقه سرنوشت,سوالات کتاب‌ها,کتابخانه‌های آردا,کتاب‌ها,نژادها و شخصیت‌ها,مکان‌ها,اشیاء,تالارهای دایرون,سینمای تالکین,سوالات فیلم‌ها,موسیقی,بازی‌ها و سرگرمی‌ها,نظرسنجی ها,مربوط به طرفداران,زبان‌ها,سرزمین میانه,کتاب سرخ سرحد غربی,ادبیات فانتزی,وارکرفت,هری پاتر,نغمه یخ و آتش و موجودات فانتزی ارسال شده در 365 روز گذشته.

این جریان به طور خودکار بروز می شود   

 1. امروز
 2. خب جالبه که میگی شرایط برابر نیست و شرایط تورین رو بدتر می دونی! تورین کی مثل هورین تو دل قلمروی مورگوت وسط نیروهاش بود؟ همون طور که خودت گفتی تورین اکثرا تو جاده ها بود و راه فرار داشت. احتمالش خیلی کمتر بود که وسط "بالروگ" ها محاصره بشه مثل هورین. اونوقت درک نمی کنم چرا تورین رو برتر می دونی! جنگل هر چقدر هم به خودی خود خطرناک باشه می دونی تک و تنها تو دل سپاه دشمن نموندی. یادم نمیاد تورین هم جایی گیر کرده باشه، جز اونجا که چند تا اورک گرفتن و بردنش و شکنجه ش کردن و... که از دست همونا بلگ و گویندور نجاتش دادند. راجع به آمار عددی توی کتاب نیومده اما راحت میشه فهمید هفتاد تا تعداد زیادیه. تورین که معمولا با افرادش می جنگید خیلی بعیده وسط هفتاد تا اورک یا این حدود یه دفعه گیر کنه. چون معمولا چنین گروه هایی به اورکای رهگذر یا یاغی برخورد می کنند نه یه سپاه از پیش منظم و سازمان دهی شده برای میدون نبرد، البته این برداشت منه. اما جدا از اون، این هفتاد تا فقط آخر نبرده. وقتی که هورین تنها می مونه. قبل تاز اون با افرادش و برادرش کلی جنگیده، قبل از اون هم با بقیه توی جنگ بوده. اصلا جنگش چند روز طول کشید و این اولین جنگش هم نبود. وقتی در نظر بگیری تقریبا چه کارایی کرده و چقدر انرژی گذاشته می تونم طبق حدسم بگم آمار بهتری نسبت به تورین داشته در قدرت و استقامت.
 3. دیروز
 4. سلام! این اولین پست من بعد غیبت طولانیمه. خوشحال باشید گلبارون کنید تاپیکو خوب.... من کلا با این تئوری ها مخالفم !! چنتا دلیل به ذهنم میرسه که امیدوارم قانعتون کنه اولا اینکه گفتی این صدا صرفا توی تخیلات تورین بوده کاملا مردوده. چون که میدونیم سیلماریلیون روایتی narrative از زبان یه دانای کل داره. ینی این ماجرا ها از زبان کسی تعریف نمیشه که بگیم خیالاتش بوده و وقتی نوشته شده حرف زد/ازش صدا اومد ینی واقعا این اتفاق افتاده و اصلا نمیتونه خیالات تورین باشه دوم اینکه تو کل سیلماریلیون ما میبینیم که به شدت روی موضوعاتی مثل تقدیر و پیش گویی تاکید شده. بزرگترین نمونش هم پیشگویی/نفرین ماندوس هست یکیش هم همین پیشگویی ها که از زبان ملیان فقید که در مورد گورتانگ نوشته شد! ولی هیچ جا نگفته شده شمشیر از خودش اراده داشته همه جا تحت سلطه ی اراده ی بقیه بوده، از همون اول که سازنده خود رو ترک میکنه تا لحظه ای که خون تورین رو میریزه همه جا بقیه براش تصمیم گرفتن!!! به نظرم حرفای ملیان خبر از تقدیر شوم بزرگتری میداد و یه پیش گویی بود مثل پیش گویی های ماندوس که با اراده هیچ کس نمیجنگید اما محقق میشد چون اسمش روشه! پیش گویی یکی از این ها نفرین مورگوث بود که دامن گیر هورین، خانواده ش، و همه افراد و ابزار در ارتباط با خانواده ش شد! و شمشیر تورین هم از این قاعده مستثنی نبوده! به نظرم هر شمشیر دیگری هم بود همون اتفاق ها میفتاد و ملیان هم میتونست باز هم درباره ش پیش گویی هایی بکنه! این شمشیر یه شمشیر معمولی نبود. اینو مطمعن هستیم. اما اینکه بگیم واقعا از خودش اراده داشت اصلا با روال داستان جور نمیاد! بهترین دلیلی که میتونم براتون بیارم حرفای خود شمشیره ما تو آخر داستان مبینیم که تورین رو به خاطر مرگ اربابش به‌لگ سرزنش میکنه اگه شمشیر خودش اراده داشت هیچ وقت کاری رو نمیکرد که خودش مورد سرزنش قرارش میده گفته شده اون به مالکش وفادار نبوده. خون اول به لگ رو میریزه بعدش هم تورین.. این اتفاقا نشون دهنده ی نبود اراده عرضی خودشه اما یه جوری براش روح و قلب و احساس و هوش در نظر گرفته شده که توی متن کتاب دیده میشه و لازم به توضیح نیس اما اینا دلیل نمیشه بگیم از خودش اراده داشت وجود این چنین پیشینه شوم ینی داشتن سازنده ای مثل این الف تاریک و همه ی اتفاقات بعدش به نوعی بعد تاریک و شوم تورین رو تقویت میکرد.. و به نظرم استاد این پیشینه رو براش قرار داده که در عین زیبایی به ما بگه این شمشیر، مثل خود تورین، معمولی نبود و در پایان خون خود مورگوث که مصبب همه ی این اتفاقات شوم هست (به گفته ی کتاب!) رو خواهد ریخت باز به اراده ی صاحبش!! نه خودش
 5. کلنمون از سال 93 تا الان بود، اما من 1 سال قایب بدم.
 6. هفته گذشته
 7. انت بانو بلاخره پیدا کردن و فکر میکنم در اعضای جنگ با بالروگ باهاشون متحد بشه که توانایی تبدیل به وارگ و ترول و اژدها را داره توی تریلر یه اژدها درختی میبینم که با بالروگ گلاویز شده ولی شایدم بعد از شکست بالروگ بالروگ به ارتش اضافه کنیم یا بکشیمش اینجوری شاید انت بانو از دست بدیم میناس ایتیل که ساخته شده در زمان حمله ویچ کینگ به شهره البته کله بریمبور تالیون فرستاده تا پلانتیر پیدا کنن که در گیر جنگ میشن و تالیون حس گاندور دوستیش به سرش میزنه و نزگول ها درگیر جنگ میشه در زیر شهر یا تالار های شهر و یه زن قاتل الف از لورین همون موقعه سر میرسه با هدیه ای از طرف گلادریل انگار تالیون میکشه تا بفهمه دوباره زنده میشه یا نه نزگول ها شهر میگیرند و پلانتیر و انگار درست نفهمیدم فکر کنم حلقه کله بریمبور بردن وقتی تالیون زنده میشه زن الف بهش میگه شهر سقوط کرده و کله بریمبور متوجه هدیه گلادریل به اون الف میشه و میفهمه از لورین اومده و انگار بازگشت سائرون نزگول ها تقصیر حلقه جدیده در آخر باهم دیگه رفتن سراغ نزگول ها در مورد سیستم بازی هم انگار جهان بازه و سایه موردور بهش وصل کردن فرمانده های اونجا را توی سایه جنگ هم داری و باید فرمانده های برای سرباز گیری های مختلف بر اساس استعدادشون تعیین کنیم و اونها ارتقا بدیم انگار سیستم شورش در بازی وجود داره که یک سری از قلعه ها مون علیه همون شورش میکنن و وفاداری در بازی داریم اورک های شورش گر به رنگ سفید انگار در میان و یه سری از اورک هام با قدرت سیاه سائرون جادو شدن که انگار کشتنشون سخته در مورد حمله ها به شهر ها قلعه ها تا ویدیوی از حمله دشمن ندیدم که قلعه اش پس بگیره فعلا همون شورش بوده ولی حمله به قلعه انگار اول نفوذ میکنه و چنتا از فرمانده های دشمن را طرف خودمون باید کنیم و با این کار سرباز هاشون طرف ما میشند و در داخل هر قلعه باید منطقه های تصرف کنی و به منطقه دیگه از قلعه بری تا آخر لرد فرمانده اون قلعه بجنگی اونم تنهایی از قابلیت های جدید کله بریمبور هم یخ زدن دشمنه خنجر های یخی پرت کردن پرت کردن پتکش مثل تور کوبیدنش به زمین و ایجاد آتش یا پرت کردن همه به اطراف مثل گندالف جدا جنگیدن کله بریمبور و تالیون هم زمان تله پورت هوایی به روی اژدها تسخیر اورک های سرباز از نزدیک دیگه نیازی نیست حتما سرباز ها شکست بده بعد تسخیرشون کنه سیستم به اسم ترساندن اورک ها که برای تسخیر روح اورک های فرمانده است وقتی میزنه اورک ترسیده یعنی آماده است که شامل مشت زدن پی در پیه و کلی فن جنگی دیگه که خیلی زیاده
 8. به نظرم به جای مسابقات که انرژی و وقت زیادی می گیره ( و فعالیت هایی دیگه ای که غالبا مقطعی اند و طیف کمی رو در بر می گیرن)، اون موتور محرکه ای که می تونه فضایی که بعضی دوستان دغدغه اش دارن رو ایجاد کنه نمایه اس. شاید از اونجایی نمایه اون کارکردشو از دست داد که با امتیاز و توانایی پیوست فایل در اونجا همراه شد. ولی میشه با بازگشت شرایطش به وضعیت قبلش یا مثلا اضافه کردن تبصره هایی به اون ( مثلا هر کاربر روزی تنها اجازه ایجاد 1-3 نمایه داشته باشه که هرکدوم نهایتا مثلا ظرفیت 100 پیام رو داشته باشن+ میشه موضوعشو محدود کرد مثلا به ادبیات گمانه زن و..) اونو هدفمند کرد.
 9. خب خب این مشکل لعنتی دهن خود بنده رو هم سرویسیده ! شما اصلا به هیچ عنوان از تو خود بازی هیچ کاری نکنین . برنامه game ranger رو نصب کنین و اونجا ثبت نام کنین و بعد هم دردسرای خودشو داره . آخه نمیدونم چرا همه مشکل دارن با این آنلاین بازی کردن . همون که بالا گفتم . خب دوستان ثبت نام گیم رنجر رو که همتون باید بلد باشین ! فقط آنلاین بازی کردنش یکم باید سخت باشه که اونم اگه بدونین چیکار میکنین کار ساده ایه . اول اینکه هر دوتاتون بازیو از اول پاک و نصب کنین و اینبار دست کاریش نکنین ( چون تو بازی آنلاین مشکلات خودشو داره که جاش نیست بگم ) دوم اینکه برید تو بازی و قسمت skirmish ( اگه تلفظشو درست گفته باشم ) اونجا پروفایل بسازین و مپ های باکلند و روهان و رون ( buckland - rohan - rhun ) رو امتحان کنین و همینطور همه ی نژادای بازی رو یکی یبار باش بازی کنین که یه وقت ایرادی نداشته باشه ( معمولا وقتی دستکاری میکنین نژاد men قلعش غیب میشه ) سوم اینکه برید تو قسمت setting بازی پایین صفحه ببینین ورژن بازیتون چنده . قاعدتا باید 1.00 باشه . به نظر من پچ های ورژنای دیگه رو نصب نکنین یکی به این دلیل که : بعضی سایتا بازیشون خرابه و با نصب ورژنای دیگه بازی واسه آنلاین خراب میشه . دقیقا من همین مشکل رو دارم مثل شما . و دوم اینکه به نظرم ورژن 1.00 بهترین ورژنه و بقیه ورژنا زیاد حال نمیده . چهارمین کاری که باید بکنین اینه که وقتی از بازی خارج شدین و وارد گیم رنجر شدین ، فقط و فقط وارد room هایی که روشون نوشته 1.00 وارد شین چون نمیتونین با ورژنای دیگه بازی کنین . من خودم یه هفته دستکاری کردم تا تونستم آنلاین بازی کنم چون بلد نبودم همین ورژنو . ( دوستان باور کنین کلمه ای بهتر از room پیدا نکردم ) فک نکنم نیاز باشه ثبت نام تو گیم رنجر رو آموزش بدم چون تو سایتا با یه سرچ پره . حواستون باشه وارد پرو رووم ها نشید چون بلد نیستین و همه بلاکتون میکنن . ترجیها وارد روم ها نوب شین . همینجا اعلام میکنم به دوتاتون که تو مسابقاتی که قراره تو این سایت برگذار شه شرکت کنین . تعداد کمه ایها الناس نمیخواین اعلام حضور کنین D:;:; مشکلی داشتین بیاین بگین شاید کمکی از دستمان براید .
 10. 1. تورین تورامبار و فیندویلاس: خیلی جالب میشد و راستش از مورد علاقه هامه .چون اگه تورین با فین دویلاس ازدواج میکرد شاید هرگز نادانسته با نیه نور ازدواج نمیکرد و تقدیر شوم خانواده ی هورین طور دیگری رقم میخورد،همونطور که گویندور قبل از مرگ پیش بینی کرد.اما دامنه ی تاثیر گذاریش به همون خانواده ی هورین محدود میشد.شاید اگه اوضاع تورین و نیه نور تا اون حد وخیم نمیشد هورین هم پس از آزاد شدن حوالی گوندولین نمیگشت یا با بردن نائوگلامیر به دوریات جرقه های نابودی الوه رو بوجود نمی آورد.اما این احتمالات ضعیف تر از اون هستند که این پیوند رو "تاثیر گذار ترین" بنامیم . 2. براندیر و نیه نور:نه این هم واقعا زیاد تاثیر گذار نمیبود . 3. گویندور و فیندویلاس:تفاوت چندانی نداشت با زمانی که ازدواج نکردن .در هر صورت هر دو کشته میشدند و اگه فرزندی هم میداشتند فکر نمیکنم تاثیر خاصی در داستان میگذاشت. 4. مایگلین و ایدریل:خب این از گزینه های قابل تامله .ایدریل و تور دومین پیوند الدار و آتانی بودند و ثمره ی ازدواجشون ائارندیلی بود که به نمایندگی از این دو نژاد سرزمین میانه رو نجات داد.اگه ائارندیلی نبود ای بسا والار هیچ وقت اقدامی علیه ملکور نمیکردند تا زمانی که سرزمین میانه رو کاملا نابود کنه.اما ائارندیل فقط نصف قضیه بود:دی از طرفی با ازدواج مایگلین و ایدریل ممکن بود گوندولین از خظر نابودی حفظ بشه یا حداقل دیر تر نابود بشه .اما پایداری قلمرو الدار بدون وجود ناجی چه سودی داره؟ 5. فین رود و آماریه:اینجا فرزندانشون میتونستن تاثیر گذار باشن .فینرود از خردمندترین الفها بود و فرزندانش میتونستن کار های مهمی انجام بدن برای سرزمین میانه 6. آیگنور و آندرت:ازدواج الف و انسان چیز غیر معمولی هست در داستان و هر وقت اتفاق میوفته و معمولا شخصیت های خیلی مهم و تاثیر گذار شاملش میشن .اگه آیگنور و آندرث با هم ازدواج میکردن اتفاق مهمی نمیوفتاد و فرزندانشون هم کار مهمی {به اندازه ی وارثین لوتین} انجام نمیدادن . 7. لوتین و دایرون:کلا گزینه هایی که لوتین داره خیلی مهم هستند.چون وقایع سیلماریلیون و بعد از اون یه جورایی در ادامه ی داستان برن و لوتین اتفاق میوفتن و انگار یه جورایی طرح استاد این بوده که این داستان در تمام داستان های مهم بعد از خودش همچنان جاری باشه.همونطور که یه جا سم به فردو میگه که نور ائارندیل باعث میشه که ما همچنان در ادامه ی داستان لوتین باشیم .حالا اگه به هر دلیلی لوتین با برن ازدواج نکنه طرح داستان به خاطر اثر پروانه ای این پیوند بهم میریزه .نیمه ی مهم ائارندیل الوینگ و سیلماریلش هست .نسل نومه نور از الوینگ و ائارندیله و شاهان گاندور و آرنور هم در ادامه شون قرار دارن .بدون برن و لوتین عملا ما داستانی نداریم :دی 8. آراگورن و ائووین:واقعا اون قدر ها مهم نبود.ازدواج آراگورن و آرون یه جورایی سمبولیک بود برای زنده شدن داستان برن و لوتین در دوران سوم و رسیدن دوباره ی این دو نسل به هم .اگه تعداد زیادی الف بواسطه ی این ازدواج با آراگورن متحد میشدن شاید یه کم جنبه ی استراتژیک پیدا میکرد اما به طور کلی واقعا تفاوت چندانی در داستان بوجود نمیومد . تنها مسئله ش این بود که ائووین بدون دلشکستگی دیگه به میدان جنگ نمیرفت و ویچ کینگ رو شکست نمیداد. 9. لوتین و کله گورم:اینم دوباره جز گزینه های لوتین داره با این تفاوت که اگه لوتین با کله گورم ازدواج میکرد تازه فاجعه رخ میداد.الوه و پسران فئانور وارد جنگ میشدن و جدای از اینکه کدوم برنده میشه با جنگ داخلی و ضعیف شدن ملکور خیلی راحت الف های سرزمین میانه رو نابود میکرد. با اینحال اگه لوتین با دایرون ازدواج میکرد اصلا داستان تینوویل شروع نمیشد پس اون تاثیر گذار تر از همه ست به نظر من
 11. برای کسانی این مجموعه رو تا اخر نخوندن متاسفانه انتشارات افق این مجموعه رو فقط در 10 کتاب تمام کرد اما در واقعیت این مجموعه 13 کتاب هست که حتی بعد این 13 کتاب هم سه کتاب دیگم مربوط به محافظ بودن تام منتشر میشه و در واقع مجموعه با 16 کتاب تموم میشه تو این 3 کتاب اتفاقات خیلی زیادی می افته و اینم بگم که در آخر تام و آلیس دوباره به هم برمیگردن و زندگی میکنن آخرین کتاب این مجموعه اوایل 2017 منتشر شد اگه بخواین میتونین pdf اینگیلیسی این 3 کتاب و بقیشون که افق زحمت کشید منتشر نکردو بخونید
 12. @Lord Thranduil @به لگ به هر دوتون بعد از سالها بودن در آردا خوش آمد میگم عزیزان. اینجا دیگه خونه ی شما شده و امیدوارم لحظات خوب و خوشی در سایت داشته باشید و به فعالیتتون به خوبی ادامه بدید از اونجایی که تجربتون هم بیشتر شده به بقیه هم در این زمینه راهنمایی برسونید پ.ن: به @تینگول و @Eruyeganeh عزیز هم خوش آمد میگم. امیدوارم لحظات خوبی رو در اینجا تجربه کنید
 13. سلام کسی کد نصب بازی ارباب حلقه های 2 دارینوس رو نداره؟
 14. چه جالب این تایپک اسم : واردا فامیل : والا زاده مکان: والیمار شخصیت : ویچ کینگ یا وایره یا وانا حیوان :.......... وال غذا : وانیل شی : والاروما «شیپور اورومه» یا ویلیا نژاد : وانیار ها گیاه :وشا «واقعا اسم یه نوع گیاه ها » بعدی با هر حرفی که دلش میخواد بگه
 15. بله این موضوع مال قبل از موسقی آینور هست اما من بازم قبول ندارم که ملکور عاشق کسی شده باشه ، عشق نمیتونه در هر موردی نماد پاکی باشه . درضمن به نظر من تالکین قصد نداشته با این جمله که واردا دست رد به سینه ملکور میزنه عشق بین این دو رو نشون بده از کجا معلوم منظورش این نبوده که ملکور از واردا میخواد که بیاد و متحدش بشه اما واردا قبول نمیکنه و بهش جواب رد میده اینطور که پیداست ملکور از قبل از زمان موسقی آینور طرح ها و نقشه هایی داشته و درحال جمع کردن متحد واسه خودش بوده . مثل اغوا کردن بالروگ ها که در زمان پیش از موسقی آینور اتفاق افتاده . احتمالا همون زمان هم داشته سعی میکرده واردا رو به سمت خودش بکشه ، ولی خب واردا قبول نکرده که جزو متحدانش باشه . البته ملکور حق داشته سعی کنه واردا رو اغوا کنه شما فکر کن اگه واردا جزو متحدان ملکور میشد چقدر به نفعش میشد .
 16. از قدیم ک ندیم ایلیدن و در آینده هم ایلیدن...ایشون در حقش بسیار بدی شده! باوجود مشکلات باز هم به کارش ادامه میداد.دیگه اسپویل نشه:)))
 17. اقا حال کردم با این جواب با اینکه قدیمیه:دی جالبه منم همیشه میگم ظاهر خشنی داره کلا خودم بشخصه که گوش میدم یکم روحیاتم خشن میشه !:دی اقا حیفه چرا دیگه کسی بند های تالکینی رو معرفی نمیکنه اینجا؟؟ بندی مثل thnagorodrim یا بند های دیگه چرا ما ایموجی پوکر نداریم؟:دی چرا اینجا تار عنکبوت بسته؟هالباراد عزیز کجاست:))) @Einar Dunadan اقا شما چهارتا بند اینجا معرفی کن😑 یعنی دیگه هیچ بندی نیست یا جدید نیومده؟بنده دیر سر زدم به این تاپیک؟:|
 18. همین پریشب بود خواب دیدم من یه بچه ی کوچیکم(وات؟) و تو خونه بودم که فرودو اومد و دیدم حلقه دستشه خیلیم پریشون بود گقتم چخبره؟گفت سائرون دنبالمه یهو دیدم اقامون سائرون بیرون خونه وایساده...حلقرو داد به من و گفت فرار کن از هم جدا میشیم بنده دویدم رفتم سمت پنجره و از پنجره رفتم بیرون و از میله ی کنار پنجره آویزون شدم(بچه و اینکارا؟؟/:) خلاصه یهو دیدم اونطرف یه سریا داد میزنن اهای بچه اویزون شده و فلان اینا نجاتش بدین😂 منم داد زدم من خوبم ولم کنین (خداروشکر حرف گوش کن بودن و بیخیال شدن همسایه های فضول) سعی کردم از میله های کناری کمک بگیرم تا پام برسه به زمین چند دقیقه ای همین طوری پیش رفت دیدم سائرون بیخیال شده با خیال راحت داشتم میرفتم که دست بزرگ میاد سمتم خوب سائرون بود اومد منو گرفت کشید سمت خودشسریع تیریپ مظلوما ورداشتم گفتم با من کاری نداشته باش اصلا چطور پیدام کردی؟ دستشو اورد جلو و یک صفحه ظاهر شد که معلوم شد سائرون از سیستم لیزری برای شناسایی استفاده میکنه :دی خلاصه باهم دوست شدیم لیموزین و راننده ی شخصیش اومد و رفتیم بستنی خوردیم(/: من و سائرون بستنی خوردیم باهم) و بعدشم بیداری بعد این خواب عجیب غریب :دی ولی بستنیه چسبید حس شاخس داشتم مخصوصا تو لیموزین سائرون :))))
 19. بله من امروز پچ 1.09 کردم! و دورف ها جدا باگ هستند! خیلی قوی هستند! ولی خب تغییرات به وجود اومده کلا خوب بود. 1.08 هم خوب بودا!
 20. برای من مهم ماهیت جادو و روایت شاه و پریانی فانتزیه و المان های مختلفش که به تفضیل در این تاپیک و .. توضیح دادم و روایت باید طوری باشه که انسانو برای چند لحظه از زندگی عادی بکنه و غرق در رویاهایی بکنه که در بیداری و واقعیت نمی تونه. هنوزم در خاطرم سقوط گندالف در موریا یا تقابل شاه جادوپیشه انگمار در میناس تیریث یا لذت سفرخیال انگیز اسکامبل ، کراستابرد، گاملوتی و گلاکن در زمزمه گلاکن باقیه و این بخاطر نحوه استفاده خیال انگیز و پر رمز و راز از عنصر جادو و بقول شما جادوی برگرفته از متافیزیکه. ولی هری پاتر بخصوص در استفاده از عنصر جادو و حوادث خارق العاده فاقد این شکوه، خیال انگیز و اسرار آمیز بودنه و زیادی در دسترس و معمولیه و تکنیکیه و نحوه استفاده اش لوث شده است به خاطر همینه که نمی تونه رنگی از ماندگاری داشته باشه. در پایان صحبتم یه سخن رو از استنلی کوبریک استاد بزرگ سینما به رسم یادگار تقدیم دوستان می کنم که می تونه خاص ترین نکته فانتزی رو در بر داشته باشه: چگونه می‌توانستیم برای تابلو مونالیزا ارزشی قائل باشیم اگر داوینچی پایین آن می‌نوشت: می‌خندد به این دلیل که رازی را از معشوق آش پنهان کرده، پیچیده گویی کامل‌ترین شکل بیان است. اینو بی زحمت اونور توضیح بده. اگه وقت شد و بعدا منبع مناسبی پیدا کردم خدمتتون معرفی می کنم.
 21. اولا تشکر بسیار بابت این تاپیک فوق العاده من از همون لحظه خوندن یاران حلقه میدونستم این شخصیت اونی که در ظاهر نشون میده نیست اما هیچوقت به نتیجه قطعی نرسیدم که تام بامبادیل دقیقا کی یا چی هست متاسفانه پارادوکس های خیلی زیادی در وصفش هست! برای مثال توی دو برج گاندلف یک جا میگه چوب ریش کهنسال ترین موجود زنده سرزمین میانه هست و این رو به صراحت میگه! جالب تر اینکه این دقیقا در تضاد با حرف خود تام بامبادیل هست. یک مشکل دیگه هم وجود داره اگه تام واقعا میتونست یک تهدید واقعی برای سرزمین میانه باشه گاندلف هیچوقت تا این حد بی توجه نمیبود نسبت بهش در طی یک سال اتفاقات نبرد حلقه گاندلف تمام توجهش به خنثی کردن تهدید سارومان و ویچ کینگ و بالروگ و ساعرون بود در حالی که اگه تام حتی پتانسیل تهدید بودن رو داشت قطعا توجه گاندلف رو بیشتر به خودش جالب میکرد! با فرض بر اینکه حتی گاندلف هم واقعا از هویت واقعی (منظور هویت رمزالود و شاید شیطانی که در این مقاله ذکر شده) خبر نداشته پس قطعا هیچ کس از چنین موضوعی خبر نداره با توجه به اینکه اولورین خردمند ترین مایار هست. نظریه ارو بودن تام هم کاملا بی پایه و اساسه میشه یک لیست صد خطی اورد که تام به هیچ عنوان نمیتونه ارو باشه. والار بودن تام هم که کاملا منتفی هست اما خب پس در نهایت تام کی هست؟ انسان؟مایار؟نژادی کاملا متفاوت که نمیشناسیم؟ روح طبیعت؟ اگر انسان باشه که قطعا با توجه به حلقه منتفی میشه این قضیه و البته عمر طولانیش و دلایل بسیار دیگه. اگر مایار باشه هم باز سوالهای زیادی ایجاد میشه میدونیم در اواخر دوران سوم هفت مایار در سرزمین میانه وجود داشتند جز پالاندوو آلاتار و راداگاست و گاندلف و سارومان و صد البته بالروگ موریا و ساعرون که البته از محل و سرگذشت دقیق دو جادوگر ابی هم خبر نداریم! پس تام بامبادیل تنها در صورتی میتونه یک مایار باشه که با یک ماموریت مخفی از طرف یکی از والار و شاید مستقیما از طرف خود ارو بوده باشه!؟ اما این هم باز منتفیه چرا که هیچ دلیلی برای این مساله نیست تا جایی که میدونیم! از یک طرف هم که حلقه به شکل وصف ناپذیری هرچیز و هرکسی رو به خودش وسوسه میکنه از گالادریل تا سارومان و حتی گاندلف که چندین بار از فوایدی که استفاده از حلقه براشون داشت صحبت میکنه علارغم اینکه در نهایت مقاومت میکنه اما به وضوح از قدرت وسوسه حلقه صحبت میکنه و از اینکه صاحب حلقه میتونه واقعا جنگ رو به سمت خودش تغییر بده اما تام هیچ واکنشی نسبت به حلقه نداره. این نظریه که تام صبر میکنه تا ایستاری ها و صاحبان حلقه برن سارومان و ساعرون شکست بخورن تا خودش به قدرت برسه هم به نظرم اشتباهه اگر تام قصد شیطانی داشت همون زمان که فرودو رو دید حلقه رو برای خودش تصاحب میکرد و با توجه به قدرتش و اوضاع اشفته اون زمان سرزمین میانه میتونست راحت به ارباب میدل ارث تبدیل بشه اما تام انگار به معنای واقعی کلمه حلقه رو پست به حساب میاره! در نهایت تام کی هست؟ شاید خود تالکین هم واقعا نمیدونسته!؟ شاید تام یک راز حل نشدنی در سرزمین میانه هست که هرچی بیشتر راجع بهش تحقیق کنیم سوالهای بیشتری راجع بهش ایجاد بشه. اما به نظر من شاید تام خود تالکین هست که در دنیای خودش سیاحت میکنه!؟ به بقیه اتفاقات تا حد زیادی بی تفاوته و از یک طرف میگه قبل از ملکور در اردا بوده شاید این بزرگترین سرنخ باشه که تام فقط جلوه ای رمزالود و بامزه از تالکین در دنیای خودش هست !؟ ممنون
 22. پچ سوییچر برای bfme 2 نداریم البته ورژن 1.9 و 1.8 خودشون سوییچر دارن مود قوی هم برای این بازی نیست هرچی مود هست برای rise of the witch king هست که بهترینش هم در تاپیک زیر میتونید پیگیری کنید!
 23. بالاخره فصل هفتم هم از راه رسید! دانلود قسمت اول با کیفیت 480p http://ir61.uploadboy.com/d/qnnjqysqjdfx3pohy4sghf6y447yomkb5drci4hcybadysbazbtgxp7i5nydfpk5ai23ixfr/Game.of.Thrones.S07E01.480p.WEB.x264.mkv و همچنین با کیفیت 720p http://ir61.uploadboy.com/d/qnnfgykqjdfx3pohy4sdnqwjwrcuusofrezy4amiqrqbcm23xn2g6zyarljwqw6gysme2gck/Game.of.Thrones.S07E01.720p.WEBRip.mkv
 24. قدیمی‌تر
 25. والله چهار سال پیش اولین بار عضو شدم سایت:))) اونموقع طفلی بیش نبودم از محیط های تاریک و نمناک میترسیدم :دی بنده با نام کاربری فارامیر اومدم توی سایت فعالی نکردم و بعو چند وقت رمزم هم یادم رفت!🤣 دیگه ولش کردم برنگشتم به این مکان ترسناک و نفرین شده!🙄 تا دوسال پیش که عضو شدم میخواستم اسم بورومیر رو بزارم اما دیدم یجورای شاید تکراری باشه:] برای همین سرباز گاندور رو انتخاب کردم و حتی از بعضی دوستان خواستم اگه دیدن بنده خیلی بچه ی خوب و ساکتیم و شبا زود میخوابم بهم بگن که تغییرش بدم به بورومیر یا کاپیتان برج سفید :دی(چون من برای این اسامی یا القاب احترام خاصی قائلم مثلا کاپیتان برج سفید یک مقام بالاییه میدونی که چی میگم :دی)و اینکه اره میدونم نمک زیادی ضرر داره😅.
 26. به نظرم فقط یک چون ملکور از سیلماریل ها نفرت نداشت خیلی اونها دوست داشت و در داشتن اونها میسوخت حتی موقعه ای که دستش میسوزندن حاضر نبود رهاشون کنه و جون خودش از دست انگولیانت نجات بده و با وجود سنگینی تاجش همیشه ،تا اون آخر از سرش به ندرت بر میداشت و از اومدن لوتین و برن خبر نداشت تا شروع به نقشه کشیدن بکنه پس فناپذیر بودنش به وسیله اونها لو رفت نه این که خودش قصدش داشته باشه و از جنگ اشک های بی شمار تازه جاسوس هاش براش خبر آوردن و اون یه جور در واقعه تقدیر نولدور بود که شرط تینگول و فناپذیر بودن مورگوت تقریبشون کرد به حمله و این نتیجه گیری که بهتره اون سیلماریل در دسترس خودش نباشه بعد ها با خیشاوند کشی الف ها در دوریات متوجه شد
 27. صحبتتون در مورد راوی ای که از همه ی ماجرا خبر نداره و دانای کل نیست، درسته. ولی درباره ی راوی نامطمئن(غیرقابل اعتماد) اینطور گمان نمی کنم. مثلا توی هابیت، راوی ای که داستان رو برامون تعریف می کنه همون اول راجع به دروغ بیلبو درباره ی گرفتن حلقه از گالم میگه و به این شیوه مشخص می کنه که تغییر در داستان رو اعتراف بیلبو بدونیم. می تونست این قسمت رو از زبون راوی نیاره و فقط به عنوان اصلاحیه ای بر چاپ قبلی بذاره، ولی اینکار رو نکرده تا راوی رو امانت دار نشون بده.(علاوه بر پیوند بهتر به بقیه ی داستان) نوشته های لوتر هم چیزایی بوده که فرودو از همراهانش پرسیده و نوشته(به جز آخرش که کار سم بود.) و خب هرجا رو کامل نگفتن اونم کامل ننوشته. توی بخش تام بامبادیل هم فرودو بخشی از چیزهایی که فهمیده رو مسکوت گذاشته. وگرنه تام خیلی درباره ی خاطرات خودش صحبت می کنه و درباره ی بیدبن هم خیلی چیزها میگه که فرودو برامون تعریف نمی کنه. ما بی خبریم، ولی تام به نظر می یاد کاملا اعتماد و علاقه شون رو جلب می کنه با تعریف هاش. اینجا هم ابهام و اطلاعات ناقص داریم، ولی نمی تونیم درباره ی درست یا غلط بودن چیزی که تعریف کردن تصمیم بگیریم. در سیلماریلیون، آینولینداله از زبان الدار نیست ظاهرا. همون حالت کتاب مقدس رو داره که باید بهش اعتماد کنیم. توی والاکوئنتا می یاد بخشی از آینولینداله رو از زبان الدار تعریف می کنه مجدد. یا صحنه ی مرگ تورین و هورین رو کسی ندیده که بخواد تعریف کنه. مستقیم از زبون راوی بود به نظرم. جاهایی توی سیل هست که راوی نشون میده اطلاع کامل نداره، با : گفته اند که... ، روایت کرده اند که...، الف ها براین باورند که...، چنین است نظر خردمندان....، و عباراتی از این دست، مرز اطلاعات خودش رو نشون میده. و بعضی جاها مثل ریشه ی اسم گالادریل یا سرنوشت دورف ها پس از مرگ، تالکین می یاد تغییر عقیده ی خودش رو در قالب باورهای اشتباه یک گروه از مردم یا باور های متعدد برای مقایسه در اختیار خواننده قرار میده. برای همین به نظر می رسه راوی امانت دار بوده و اونجاهایی که بدون تردید حرف زده باید حرفش رو قبول کنیم.:) نسبت به مانوه شما شک داری من تقریبا چشم دیدنشو ندارم:دی ولی ماندوس نولدور رو به خاطر مخالفت با والار یا حتی ترک والینور نفرین نکردا... بعد از خویشاوندکشی آلکوئالونده(درست نوشتم؟:/) بود. به خاطر خون ریختن در سرزمین قدسی نفرین شدن.
 28. سلام کسی درباره بازی guild war 2 میدونه؟ من همینطوری توی اینترنت بهش برخوردم و شخصیت تینگول رو توش دیدم .اگه کسی این بازی رو کرده اطلاع بده مرسی
 29. قولش رو داده بوده و قرار بود نمایشیگاه کتاب امسال منتشر بشه اما عقب افتاد شاید امسال بیاد شاید سال دیگه .
 1. نشان دادن مطالب بیشتر