رفتن به مطلب

Recommended Posts

ELI.21ST
نمی دونم جاش اینجاست یا نه ولی اگه می شه یه نسخه از کل نقشه ی سرزمین میانه رو بذارید برای دانلود خوشحال می شم خیلی احتیاج دارم برای پرینت می خوام چون برای خوندن سیلیماریلیون احتیاج دارم

کتاب اطلس سرزمین میانه رو چرا نمیخری !؟ لینک دانلود نسخه ی اصلیش هم همین جا بود (ببینم میزارم).

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

کتاب اطلس سرزمین میانه انگلیسی توی آرشیو دانلود هست. عکس هم بخوای تو اینترنت فراوونه، تو گوگل سایز تصویر رو مشخص کن تا عکسهای بزرگ رو بیاره. قبلا هم توی فروم گداشتیم، بگردی پیدا میکنی. نمونه اش ایناست:

http://www.deviantart.com/download/1085 ... ectra_.jpg

http://bquick.info/wp-content/uploads/2 ... th-map.jpg

http://www.theonering.com/images/medial ... th_map.jpg

http://moodle.jonfila.com/file.php/22/M ... h-film.jpg

http://www.gamereplays.org/community/up ... 766810.jpg

http://www.tolkien-wiki.org/subory/9_Pi ... rd_age.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

دوستان من داشتم سیلماریلیون رو دوباره خوانی میکردم و و با وجود این که خیلی سعی کردم جلوی خودم رو بگیرم ولی نتونستم از رفتار والار نسبت به الف ها و انسان ها برداشت خوبی داشته باشم ، تا حالا کسی از شما با من در مورد این که والار در مواردی دست از پا خطا کردن هم عقیده بوده !؟ تیغه حرف هام مخصوصا به سمت مانوه نشانه رفته ، خیلی دلم میخواد یه دادخواست کیفری بر علیه ایشون مبنی بر عدم امانت داری و کم کاری تنظیم کنم . آیا کسی هست که پرچمدار مخالفت یا موافقت با ادعای این حقیر باشه ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ت.ت

رفيق آرون ياد دارم روزگاري بنده نيز درفش قيام را عليه والار محترم {مخصوصن جناب مانوه} برافراشته بودمي، و با رفيق سه بعديمان اندر باب اين مطلب گرت و خاكي در يكي از كوچه پس كوچه هاي اين سرزمين همي نموديم، كه متاسفانه بدليل حافظه ي در سطح جلبكمان قادر به يافتن تاپيك مذكور نيستم... اگر رفيق سه بعديمان صداي مرا ميشنود بيايد و تاپيك نامرده را از اعماق خاطرات اين تالار بيرون كشد كه بنده همرزمي يافته ام بس هلو!

ارادتمند...

ت.ت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

اسم تاپیک این بود:"نظرسنجی: دوست داشتید جای کدام والار باشید؟"

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST
رفيق آرون ياد دارم روزگاري بنده نيز درفش قيام را عليه والار محترم {مخصوصن جناب مانوه} برافراشته بودمي، و با رفيق سه بعديمان اندر باب اين مطلب گرت و خاكي در يكي از كوچه پس كوچه هاي اين سرزمين همي نموديم، كه متاسفانه بدليل حافظه ي در سطح جلبكمان قادر به يافتن تاپيك مذكور نيستم... اگر رفيق سه بعديمان صداي مرا ميشنود بيايد و تاپيك نامرده را از اعماق خاطرات اين تالار بيرون كشد كه بنده همرزمي يافته ام بس هلو!

ارادتمند...

ت.ت

من واقعا نتونستم جلوی خودم رو بگیرم و اسپم ندم :-?

ولی این دوستمون turin turambar انصافا دست توانایی در پست دادن دارند. این اصطلاح رفیق سه بعدی و همرزم هلو واقعا جالب بود :D

پی نویس .. .

قابل توجه دوستان که تعداد دوباره خوانی سیلماریلیون من به عدد 5 رسیده است :D ... .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

قابل توجه دوستان که تعداد دوباره خوانی سیلماریلیون من به عدد 5 رسیده است :-? ... .

دادش الی منظورت از این حرف چی بود :D

می شه گفت:

1- شما خیلی بیکاری که برای بار پنجم گتاب رو می خونی

2- عشق به تالکینی

3- برای ادعا کردن

4-هیچ کدام از موارد

5- همه ی موارد

6- اخه به تو چه :-w :- :D :D :D

پی نوشت:

~x(( :D( :D( :D( اگه من هم چند سال پیش کتاب رو می خریدم الان برای چندمین بار بود که می خوندم ;) :- ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

ارادتمند...

ت.ت

منم طرف شمام :D

چون کاملا با تبعیض نژادی در آردا موافقم :-?

حقوق بشر داره نقض می شه تو آردا :D :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

آقا اگر پایه هستید این لینک تاپیکه:

viewtopic.php?f=17&t=703&start=0

برید از اول مطالعه کنید. البته از اواسط تاپیک این بحث شروع میشه.

یادش بخیر چه دعوا و گیس و گیس کشی داشتیم تو اون تاپیک. دلم لک زده برای یک دعوای درست و حسابی.

پی نویس: الی جان کجاشو دیدی. یه سر به وبلاگ خاک خورده این برادر تورامبار بزن تا با نثر شیوا و طنزآلودش آشنا بشی. نمیدونم چرا تازگی ها کم کار شده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

بنده تا جایی که به خاطر دارم،قیام علیه والار بر عهده من بوده و مهدی در برابر ما صف آرایی میکرده.به شخصه به یادم ندارم مهدی مخالف با والار و علی الخصوص منوه و یا مندوس باشد.

راستی:این حرفی که آرون زد و ما هم پی اش رو گرفتیم،واسه این تاپیک اسپم حساب میشه ها.

حال میکنید با این ناظر و ادمین سایت دیگه؟کلا کاری بهتون ندارن :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

آره اون موقع ما در چند جبهه میجنگیدیم. توی قیام علیه والار تولکاس و تورین تورامبار در برابر من و در تاپیک الفهای ترسو من و تورین تورامبار در برابر تولکاس.

من همچنان در این مورد طرف مانوه هستم.

بهتره بحث رو ببریم اون طرف.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

پی نویس: الی جان کجاشو دیدی. یه سر به وبلاگ خاک خورده این برادر تورامبار بزن تا با نثر شیوا و طنزآلودش آشنا بشی. نمیدونم چرا تازگی ها کم کار شده.

داداش 3D Mahdi‏ با جسارت نزد شما بزرگان يه اسپم تو همون تاپيك زديم :دي

راستي نشوني سايت داداش تورامبار چيه يا سري بزنيم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

از اینکه میای و تو بحثهای تخصصی شرکت میکنی ممنونم. همینطوری ادامه بده.

لینک وبلاگ تورین تورامبار هم توی پروفایلش و هم در کنار تمام پستهایی که زده هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

داداش 3D Mahdi مثلا ما این جا عضو شدیم برا بحث دیگه :D

حالا شاید پیش شما بزرگان ریپ بزنیم ولی تا اونجایی که بتونیم پیش میریم داداش :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

نمی دونم شاید این سوال رو قبلا پرسیده باشم ولی فکر نکن :-? :D

سوال اینه :

عقاب‌هایی که «گواهیر (Gwaihir)» و «لندرووال (Landroval)» نامیده می‌شوند، (یا در کتاب‌های قدیمی "Gwaewar" و "Lhandroval") در دست نویس جی.آر.آر تالکین یعنی The Silmarilion آورده می‌شوند. در آنجا آنها خادمان توراندور می‌باشند که کمک کردند تا برن و لوتین را از دروازه‌های آنگباند حمل کنند. این اتفاق هزاران سال پیش از نبرد حلقه رخ داد. این متن از کتاب ویرایش شده جدید یعنی Silmarilion که توسط کریستوفر تالکین ویرایش شده بود حذف گردید تا خللی در روند داستانی ارباب حلقه‌ها وارد نشود. او اظهار داشت که قادر به تفسیر نظر و نیت پدرش نیست و نمی‌داند که منظور پدرش از این کار چه بوده‌است

حالا به نظرتون تالکین می خواسته چی کار کنه ؟ :D

نمی خوام بگم که بحث را بندازیم ولی خوب حتما یه منظوری از این کار باید داشته باشه :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

کریستوفر حذفش کرده چون نمیخواسته بگه که گوایهیر همونیه که تو دوران اول بوده. اینکه تالکین میخواسته چیکار کنه معلوم نیست. شاید در نظرش عقابهای مانوه نامیرا بودن و همون گوایهیر به کمک گندالف میاد. یا اینکه یه تشابه اسمی بوده. یا اینکه مثل قضیه اینگلور میخواسته عوضش کنه اما فرصت نکرده یا هواسش نبوده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

1-کریستوفر حذفش کرده چون نمیخواسته بگه که گوایهیر همونیه که تو دوران اول بوده.

2- اینکه تالکین میخواسته چیکار کنه معلوم نیست. شاید در نظرش عقابهای مانوه نامیرا بودن و همون گوایهیر به کمک گندالف میاد.

3- یا اینکه یه تشابه اسمی بوده. یا اینکه مثل قضیه اینگلور میخواسته عوضش کنه اما فرصت نکرده یا هواسش نبوده.

1- مگه یه گواهیر دیگه هم تو دوران اول بوده اگه باشه خوب می تونسته بگه گواهیر دوم

2- در مورد کار تالکین که معلوم نیست درست اما در مورد عقاب ها فکر نکم حرفت درست باشه

3- مسلما تالکین نمی تونسته اشتباه کنه اونم در رابطه با اسم ها

اگه گواهیر در اون دوران باشه شاید به احتمال چند درصد خیلی کم بشه بعضی از اتفاقاتی که بدون دلیل رو توجیح کرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

من به استناد نوشته تو گفتم تو دوران اول بوده وگرنه چیزی یادم نمیاد. مگه نمیگی تو دست نوشته های تالکین در مورد سیلماریلیون اسمش اومده؟ اصلا اینی که گفتی منبعش کجاست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

با استناد به این منبع که اصلان بهم داد:

http://en.wikipedia.org/wiki/Eagle_%28M ... 29#Gwaihir

این دو همون عقابهایی هستن که توی دوران اول به برن و لوتین در فرار از آنگباند کمک کردن اما کریستوفر تالکین اسم اونا رو از سیلماریلیون حذف کرده.

منبعش هم کتابه راه گمشده جلد پنجم از سری تاریخ سرزمین میانه است.

احتمالا اینا همون دو عقاب هستن. پس میشه نتیجه گرفت که تالکین میخواسته بگه که عقابها نامیرا هستن. چندان هم دور از ذهن نیست چون بعضیها عقابها رو مایار میدونن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ت.ت

دوستان لطف داريد، كاربر نوازي ميفرماييد... اون وبلاگ صاحب مرده رو هم ترجيحن بهش سر نزنيد، ايدز داره...

مهدي جان بنده اصولن دم دماي امتحانات فعاليتم شروع ميشه {تورامبار سعي ميكند خود را متفاوت جلوه دهد} حالا به اميد ارو ميخوام اندكي بيشتر اين حوالي آفتابي بشم و در جوار دوستان در ميادين مختلف پستي دست و پنجه نرم كنم {تورامبار خود را شخصيت مهمي ميپندارد}

و اين بود اسپم خالص و بي استخوان...

ت.ت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan
دوستان لطف داريد، كاربر نوازي ميفرماييد... اون وبلاگ صاحب مرده رو هم ترجيحن بهش سر نزنيد، ايدز داره...

نفرماييد استاد نثر شيواي شما در اون سايت اصلا يه سبك خيلي جديد تو دستان هاي فانتزيه :D) :-? :D) ;)

مخصوصا اونجايي كه بعد از اين كه ايلوواتار اخرين اهنگ رو به اجرا در مي ره و مي گ come on بهترين قسمت نوشتهاته :D :D :D

اصلا شما يه سايت درست كن بيايم در مورد نوشتهات بحث و گفتگو كنيم :-

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

برای تغییر فضای سایت :|

سوال: اگه ملکور قدرت نفرین تورین رو داشت و اونو بدبخت کرد.

پس ملکور می تونست هر کی رو که دلش می خواد نفرین و بدبخت کنه. پس چرا تمام پادشاهان بلریاند رو نفرین نکرد؟ :-?\ :-\

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

قبلا چندجا به صورت پراکنده درباره اش صحبت کردیم مثل تاپیک ماندوس شناسی.

نظر من اینه: تالکین میگه ملکور از قدرت تمام والار سهمی داشت اما نه به کمال. بقیه والار قدرتشون تو یه زمینه خاص بود اما ملکور توی تمام زمینه ها قدرت داشت اما توی هر زمینه از والایی که تخصص اصلیش بود کمتر بود. مثلا قدرت زور و بازو داشت اما جلوی تولکاس کم میاورد یا میتونست چیزایی بسازه اما نه به خوبی آئوله و ... . پس میشه قدرت نفرین کردنش رو هم به صورت نسخه ضعیف تر ماندوس در نظر گرفت اما نفرین هاش مثل ماندوس حتمی نبود و نمیتونست مثل اون حکم صادر کنه. ملکور قدرتش رو در تمام خاک بلریاند گسترده کرده بود و همین کارش باعث شده بود که خود ضعیف و ضعیفتر بشه. (یعنی میخواست مثل اولمو که بر آبها کنترل داره بر خشکی حکمرانی کنه اما موفقیتش کم بود). نفرین ملکور بیشتر یه توطئه بر علیه تورین بود یا نفرین یعنی خودش به واسطه قدرتی که داشت این بلایا رو سر تورین میاورد و میبینیم وقتی که تورین مخفی میشه این مصائب برای مدتی ازش دور میشه و تالکین هم اشاره میکنه که فیندویلاس میتونست بین تورین و نفرین برای همیشه فاصله بندازه و بر نفرین ملکور غلبه کنه.

ملکور به تدریج قدرتش رو در بلریاند گسترش داد و اون اوایل نمیتونست همچین نفرینی بکنه اما وقتی پادشاهان نولدور شکست خوردند و قدرتش بیشتر شد تونست اراده اش رو در بلریاند گسترش بده. میبینیم که وقتی در اوج قدرتش نفرینش رو روی یک نفر متمرکز میکنه بازم موفق نیست و مجبوره گلائرونگ رو پیش بفرسته تا کارش رو تکمیل کنه، اگه گلائرونگ نبود این مسائل بوجود نمیومد. پس عملا نمیتونسته همه پادشاهان نولدور رو نفرین کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
narich

قضیه پیچیده ایه :-?

فک نمی کردم انقد پیچیده باشه :-

راستی قبلا می گفتی کاری که ماندوس می کنه نفرین نیست پیش بینیه. حالا چطور دوباره می گی نفرین؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

الان هم میگم نفرین نیست(چون شما با این واژه راحت تر هستین استفاده کردم)! نفرین کاریه که ملکور میکنه، ملکور چیزی از آینده نمیدونه و نمیتونه پیشبینی بکنه.

پیشگویی حتمیه و ربطی به نیت پیشگو نداره و پیشگو صرفا اونو روایت میکنه و نظر و آرزوهای شخصیش به هیچ وجه وارد پیشگویی نمیشه.

نفرین حتمی نیست و نفرین کننده صرفا از ته دل میخواد که این اتفاقات بیافته اما خودش هم از اتفاق افتادنش مطمئن نیست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...