رفتن به مطلب

Recommended Posts

الوه

با توجه به نویسنده ی مطلب حتما درسته دیگه :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

چند جا ديدم روي جلد كتاب نوشته كوئنتا سيلماريليون

البته نسخه انگليسي كتاب.

اين كوئنتا يعني چي؟ quenta؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

معناش ميشه:داستان،حديث،سرگذشت و ....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

و سوالي ديگر.

منبع يا خبري از الف هاي اون ور آب در دست نيست.

الفايي كه به سرزمين ميانه نيامدند و د والينور ماندند.

از فرماندهانشان، جنگ ها يا شجره نامه ها.

مشكلاتي كه احيانا پيش اومده .

كلا خبري در دست نيست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
منبع يا خبري از الف هاي اون ور آب در دست نيست.

نه

اونا از دسترس خارج شدن

تا زمانی که نولدور اونجا بودن تقریبا کامله

اما بعدش چون کسی بیرون نرفته نه

شجره نامه هم تا حدی میشه درست کرد بر اساس اطلاعات قدیمی

اما چیز جدید نمیدونم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

فرماندهانشون که اینگوه و فینارفین بودن و چون در آمان جنگی رخ نداده احتمالا هنوز زنده هستند و دارن حکومت میکنن. اطلاعات شجره نامه هم خیلی کمه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

راستی یکی در مورد دو درخت یه کم توضیح میده ؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
راستی یکی در مورد دو درخت یه کم توضیح میده ؟!

فرهنگنامه ی سایتو گذاشتن واسه چی ؟ :D

http://encyclopedia.arda.ir/home/%D8%AF ... 9%88%D8%B1

اطلاعات تکمیلی در سیلماریلیون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz
فرهنگنامه ی سایتو گذاشتن واسه چی ؟

http://encyclopedia.arda.ir/home/%D8%AF ... 9%88%D8%B1

اطلاعات تکمیلی در سیلماریلیون

شوخی نکن .یعنی کل اطلاعات موجود همین دو خطه ؟

:D یه کم بیشتر یکی میتونه توضیح بده .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
شوخی نکن .یعنی کل اطلاعات موجود همین دو خطه ؟

~x( یه کم بیشتر یکی میتونه توضیح بده .

من که گفتم نه

گفتم اطلاعات بیشتر توی سیلماریلیون هست

اما در حر حال داشتنم می نویسم :D

دو درخت که توسط یاوانا ساخته شدند

روشنی بخش سرزمین والار

دوتا بودن

یکی طلایی

و دیگری نقره ای

وقتی هر کدومشون رو به خاموشی می رفتن یکی دیگه روشن میشد

زیباترین صحنه اش مخلوط شدن دوتا نور با هم بود

فئانور نور اونا رو توی سیلماریل ها گذاشت

خورشید یک میوه از بازمانده ی درخت طلایی بود

و ماه آخرین شکوفه ی درخت نقره ای

ملکور اونا رو به یاری اونگولیانت ( درون ردای روشنایی گریز ) درخت هارو با نیزه اش شکافت و اونگولیانت از شیرشون خورد و سمومش در درختا رفت

چیز دیگه هم زیاد هست

به خدا حال ندارم

2 روزه 8 ساعت خوابیدم دارم می ترکم :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

مرسی .ولی قضیه این که نظم آردا به هم میریزه چیه ؟(جاها عوض میشه ؟)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
مرسی .ولی قضیه این که نظم آردا به هم میریزه چیه ؟(جاها عوض میشه ؟)

دقیق نگرفتم

نظم چی ؟؟

اگه منظورت زمانه

نظم زمانی که آره

اون نظمی هم که بهم ریخت مال دو فانوس بود که وقتی شکستن کلی زلزله و سیل و.. اومد

والار کلی زور زدن تا آردا رو مهار کنن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz
دقیق نگرفتم

نظم چی ؟؟

اگه منظورت زمانه

نظم زمانی که آره

اون نظمی هم که بهم ریخت مال دو فانوس بود که وقتی شکستن کلی زلزله و سیل و.. اومد

والار کلی زور زدن تا آردا رو مهار کنن

آره .منظورم این بود .اتفاق های بعدش چی بود ؟

منظورت از مهار کردن چیه ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
آره .منظورم این بود .اتفاق های بعدش چی بود ؟

مال درختا چیز خیلی وحشتناکی نبود

فقط تا جایی که یادم میاد

تاریکی ای به وجود اومد

دهشتناک

انگار اون تاریکی از خود وجود داشت

منظورت از مهار کردن چیه ؟

مثلا زمین ها شروع کرد به شکافتن

دریاها مواج شدن

اینا رو جلوشونو گرفتن میشه مهار کردن :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

سلام به همگی .یه مدت نتم قطع بود وضعیتی داشتیم .

من دارم الان کتاب سیلماریلیون رو میخونم (فصل 14 ام) نقشه ها درست و حسابی نیست .کسی میتونه یه نقشه کامل که آنگباند و اوتومنو و والینور و... توش معلوم باشه ؟

بعد ارتش اولمو چی بود ؟یه چیزی برام چرت و بی معنی بود اونم این که والار تا نیت میکنن اتومنو رو بگیرن به یه حمله ساده اونجارو در هم میشکونن !ارتش ملکور چی میشه ؟

یه سوال دیگه .بلریاند و نولدور کجا هستند ؟تو همون سرزمینه میانس ؟پس چرا نقشش این قدر متفاوته ؟

ممنون .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

راستی در دوران سوم و اون جنگ ها والار کجا بودن ؟(اگه تو سیلماریلیون نوشته بگید .چون هنوز تمومش نکردم)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
سلام به همگی .یه مدت نتم قطع بود وضعیتی داشتیم .

خدا رو شکر الان وصله :D

من دارم الان کتاب سیلماریلیون رو میخونم (فصل 14 ام) نقشه ها درست و حسابی نیست .کسی میتونه یه نقشه کامل که آنگباند و اوتومنو و والینور و... توش معلوم باشه ؟

خدا رو شکر

اینم بهترین نقشه چون همه ی نقشه ها تو هم مخلوطه :D

( منبع برادر مهدی :D )

post-1215-13215415873122_thumb.jpg

بعد ارتش اولمو چی بود ؟

؟؟؟؟

ارتش ؟؟

چیزی نداریم

منظورت اورومه هست دیگه فکر کنم

ه چیزی برام چرت و بی معنی بود اونم این که والار تا نیت میکنن اتومنو رو بگیرن به یه حمله ساده اونجارو در هم میشکونن !ارتش ملکور چی میشه ؟

هر چی باشن در برابر والار کم میارن

مثلا همین تولکاس

هیچ سلاحی رو کارگر نیست

قدرت های والار رو دست کم نگیر

یه سوال دیگه .بلریاند

توی نقشه هست

و نولدور کجا هستند ؟

اسم یک قوم هست نه منطقه :D

راستی در دوران سوم و اون جنگ ها والار کجا بودن ؟

دوران سوم و جنگ والار ؟؟

مگه بازگشت شاه رو نخوندی ؟

ضمیمه

آر-فارازون لشکر کشید اونجا

اونا هم از ارو خواستن سرزمینشونو برداره از مدارات آردا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

پیروز نگران نباش منم به شدت اول گیج شده بودم ولی کم کم به کمک بچه ها قضیه دستم اومد .

بلریاند غرب سرزمین میانه رو شامل میشد که بعد از نبرد خشم به زیر آب رفت ، مقایسه نقشه دورانها با هم سردرگمت میکنه .

یه جورایی میشه گفت سرزمین میانه دوران سوم سرزمین های شرقی بلریاند در دوران اول(( بعد کوهستان )) رو شامل میشه .

تو دوران سوم والاها همونجایی اند که الف ها بهش میگن غرب یا والینور ، اون ور دریا ، جایی که دست هیچ فانی بهش نمیرسه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz
؟؟؟؟

ارتش ؟؟

چیزی نداریم

منظورت اورومه هست دیگه فکر کنم

خودت میدونی دیگه چرا میپرسی . :D

خدا رو شکر

اینم بهترین نقشه چون همه ی نقشه ها تو هم مخلوطه

( منبع برادر مهدی

این ماله دوران سومه .نقشه دوران سومو حفظم :D نقشه دوران لول رو میخوام .میخوام بدونم این اوتومنو و آنگباند کجا هستن آخه تو نقشه کتاب نداره .

اسم یک قوم هست نه منطق

ما بیشتر به اسم قلمرو بلریاند و نولدور میشناسیم .

مگه بازگشت شاه رو نخوندی ؟

نههههههههههههههههه .

پیروز نگران نباش منم به شدت اول گیج شده بودم ولی کم کم به کمک بچه ها قضیه دستم اومد .

...

تو دوران سوم والاها همونجایی اند که الف ها بهش میگن غرب یا والینور ، اون ور دریا ، جایی که دست هیچ فانی بهش نمیرسه .

ممنون .فکر نکنم کسی به اندازه من گیج شده باشه :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

پیروز جان این سوالایی که میپرسی چه ربطی به فیلم داره که تو این بحث آوردیش؟ ببو توی تاپیک سوالات سیلماریلیون بپرس اونجا جواب خیلی از این سوالات هست. نظم تاپیکها رو داری به هم میزنی!

اون نقشه رو اصلا نگاه کردی؟ این نقشه یه نقشه خیالی و مال همه دورانهاست. در هر دوران بخشی از این نقشه وجود داشته. اوتومنو در منتهی الیه شمال شرقی و آنگباند در شمال قرار داره(نقشه رو ببین) قاره سمت چپ والینور و محل سکونت والار و قاره سمت راست سرزمین میانه است. بلریاند هم در شمال غرب سرزمین میانه واقعه.

والینور بعد از قضیه نومه نور از آردا جدا شد(بخش چهارم سیلماریلیون(آکالابت) رو بخونی متوجه میشی)

نولدور هم اسمه قومه منظور از قلمروهای نولدور یعنی جایی که نولدور توش حکومت میکردن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
pirooz

آره نقشه رو دیدم فهمیدم . :D

عنوان تاپیک رو یه نگا بنداز : یه چند تا سوال از فیلم و ... .این غیره نمیتونه کتاب باشه ؟ :D ok اگه سوالی بود تو بخش سیل مینویسم .

ممنون .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi
آره نقشه رو دیدم فهمیدم . :D

عنوان تاپیک رو یه نگا بنداز : یه چند تا سوال از فیلم و ... .این غیره نمیتونه کتاب باشه ؟ :D ok اگه سوالی بود تو بخش سیل مینویسم .

ممنون .

تو اصل رو ول کردی "..." رو چسبیدی؟! چندین مبحث کاملا مرتبط با این سوالها وجود داره. این پستها رو به اینجا منتقل کردم. لطفا توی تاپیکهای مطالب غیر مرتبط نپرسید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

سلام, خوب بعد از وقفه ی نسبتا طولانی 2باره شروع کردم به خوندن !! الان تا فصل 21 کتاب " حدیث تورین تورامبار " اومدم .. .

سوال !؟ .. .

1. تا اینجا 5 نبرد بزرگ رو تو بلریاند مطالعه کردم ولی موردی که کنجکاوم می کنه اینه که همیشه الدار / ادم ها / دورف ها / سایرین !! یا همه ی اینها با هم جلوی انگباند تنهان !! چرا !؟ والار و والیر کجان !؟ تو غرب خوش میگذرونن !؟

2 . " به فرموده ی تورگون, گیردان هفت کشتی تیزرو ساخت . و کشتی ها به سوی غرب بادبان برکشیدند اما هیچ خبری از انان به بالار باز نیامد .. ." سیلماریلیون - صفحه ی 323 . !؟ خوب, معنی این قایم موشک بازی که والار در اوردن چیه !؟ الف ها کم برای دفاع از سرزمینشون خون دادن !؟

3 . " انجا هورین به نیروی مورگوت در بند شد, و مورگوت بار دیگر در کنارش ایستاد و نفرینش کرد .. . " سیلماریلیون - صفحه ی 324 . !؟ جریان نفرین چیه !؟ مگه نفرین کاراکتری مثل ملکور هم میگیره !؟ و مثل اینکه گرفته چون خوندم که نفرین ملکور خاندان هورین رو در به در میکنه !؟

پی نویس : تور همون تورین " سوال عجیبی ولی برای من مهم چون هنوز فرزندان هورین رو مطالعه نکردم !! "

پی پی نویس : حکایت فرزندان هورین به طور کلی داستان تورین !؟

پی پی پی نویس : ضمیمه ی تور و امدن او به گوندولین از کجا اومده !؟

پی پی پی پی نویس : پس اینطور که کریستوفر تو مقدمه ی فرزندان هورین گفته . تالکین قصد داشته 3 داستان برن و لوتین / فرزندان هورین و سقوط گوندولین رو بسط بده !؟ این 3 داستان مهم ترین در سیلماریلیون و داستان های ناتمام هستند !؟

پی پی پی پی پی نویس : درخت و برگ از کجا اومده !؟ " منظورم کتابی که ازش تو ایران هست !؟

-- -- --

سیلماریلیون رو با نمایه ی ضمیمش خوندن !! کل انرژی من رو در طول روز و الان دیگه شبا میگیره !! باز خوب فعلا اطلس رو نگاه نمیکنم !! اطلس رو گذاشتم برای هابیت و ارباب حلقه ها !! برای مطالعه ی دوم سیلماریلیون میرم سراغ اطلس :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

سلام الی جان :D

( و همینطور سلام به خودم بعد از یه غیبت کبری :D )

1. تا اینجا 5 نبرد بزرگ رو تو بلریاند مطالعه کردم ولی موردی که کنجکاوم می کنه اینه که همیشه الدار / ادم ها / دورف ها / سایرین !! یا همه ی اینها با هم جلوی انگباند تنهان !! چرا !؟ والار و والیر کجان !؟ تو غرب خوش میگذرونن !؟

دقیقا همینطوره که میگی ! در این مورد خیلی بحث شده بود . و این تنها جنگیدن در برابر مورگوت ستایش انگیزه !

مخصوصا انسان ها :D

2 . " به فرموده ی تورگون, گیردان هفت کشتی تیزرو ساخت . و کشتی ها به سوی غرب بادبان برکشیدند اما هیچ خبری از انان به بالار باز نیامد .. ." سیلماریلیون - صفحه ی 323 . !؟ خوب, معنی این قایم موشک بازی که والار در اوردن چیه !؟ الف ها کم برای دفاع از سرزمینشون خون دادن !؟

صفحه ی 159 انتهای صفحه «حدیث پنهان گشتن والینور» یه بار دیگه بخون

دلیلش هم باز بر میگرده به مورد بالایی و ...

3 . " انجا هورین به نیروی مورگوت در بند شد, و مورگوت بار دیگر در کنارش ایستاد و نفرینش کرد .. . " سیلماریلیون - صفحه ی 324 . !؟ جریان نفرین چیه !؟ مگه نفرین کاراکتری مثل ملکور هم میگیره !؟ و مثل اینکه گرفته چون خوندم که نفرین ملکور خاندان هورین رو در به در میکنه !؟

ملکور هم کم کسی نیست !

به قول خودش : تو ارباب قدرت های آردا رو به چالش کشیدی ...

پی نویس : تور همون تورین " سوال عجیبی ولی برای من مهم چون هنوز فرزندان هورین رو مطالعه نکردم !! "

نه ! تور پسر هور بود و تورین پسر هورین . در واقع پسر عمو بودند

پی پی نویس : حکایت فرزندان هورین به طور کلی داستان تورین !؟

تورین شخصیت اصلیشه دیگه ! هورین کلا" سه تا فرزند داشت : لالایت ، تورین و نیه نور . سرنوشت اینها یه جورایی به هم وابسته هست

پی پی پی نویس : ضمیمه ی تور و امدن او به گوندولین از کجا اومده !؟

در داستان های ناتمام ! و خلاصه ای از آن در سیلماریلیون

پی پی پی پی نویس : پس اینطور که کریستوفر تو مقدمه ی فرزندان هورین گفته . تالکین قصد داشته 3 داستان برن و لوتین / فرزندان هورین و سقوط گوندولین رو بسط بده !؟ این 3 داستان مهم ترین در سیلماریلیون و داستان های ناتمام هستند !؟

بلی !

پی پی پی پی پی نویس : درخت و برگ از کجا اومده !؟ " منظورم کتابی که ازش تو ایران هست !؟

سه تا داستان کوتاه از تالکین که ارتباطی با دنیای آردا نداره . و از انتشاراتش اومده :D)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...