رفتن به مطلب

Recommended Posts

الوه

سلام دوستان

این مدتی که سایت قابلیت پست دادن نداشت می خواستم چند تا سوال بپرسم که الان مطرحشون می کنم:

1_ آیا قدرت ملیان مایا از ملکور - بزرگ ترین و قدرتمندترین آینور - بیشتر بود که حلقش در برابر اون تاب آورد ؟؟؟

2_ آیا ملکور می تونه برگرده از پس دروازه های جهان ؟؟؟

3_ آیا والار توانایی نابود کردن خویشاوندی از جنس خود ( ملکور ) را دارند ؟؟؟

4_ چرا اونگولیانت وقتی ملکور رو گرفت ملکور نتونست از دستش فرار کنه تا بالروگ هاش اومدن ؟؟؟

5_ مینویان سایه ( همونایی که ملکور برای نابودی لائوره لین فرستاد ) کیا بودن ؟؟؟

سوالی در باب تلفظ:

1- من توی ضمیمه ی بازگست شاه این اسمو دیدم « آرنور » ( منظورم آخرین شاه گوندور هست ) اما توی سیلماریلیون « ائارنور » یا در ضمیمه « آرندیل » اما در سیلماریلیون« ائارندیل » ؟؟؟

ممنون از همتون :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

1.در مورد كل قدرت هاي نميشه اينطوري نظر داد.خب در اين زمينه(اون هم به صورت محدود) مليان برتري بر ملكور داشته.

يك مايايي بود كه كشتي خورشيد رو حمل ميكنه(الان اسمش يادم نيست) و در سيل اومده كه زماني كه نقاب زميني از چهره بر ميداشت،حتي منوه نيز قادر به نگاه كردن مستقيم به اون نبود!خب ايشون درخشندگيش از همه بيشتر بود،اما اورال قدرت هاش كه خير!

2.بله! و طبق پيش بيني ها هم بر ميگرده.و البته در دوران بهار آردا هم يكبار اينكار رو كرده بود!

3.تواناييش رو بعيده كه نداشته باشن،اما نميخوان(حداقل تا اونجايي كه ما ميدونيم نخواستن كه اينكار رو بكنن)

4.به همون پاسخ 1 بر ميگرده و البته اينكه ملكور به مرور زمان هر چه بيشتر در قالب زمينيش فرو ميرفت،مقدار بيشتري از قدرتش رو از دست ميداد

5.چيزي الان ازشون در خاطرم نيست

در باب تلفظ:ترجمه بازگشت شاه داراي غلط در بعضي موارد تلفظي هست.چون قبل از دسترسي به منابع انجام شده!

ائارنديل درسته.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

Tulkas Astaldo جان خیلی ممنون از جوابات

در دوران بهار آردا هم يكبار اينكار رو كرده بود!

کی بود ؟؟؟

اون موقعی که پس از 3 دوران قرار بود آزاد بشه و پاش شورای دادرسی :دی آوردنش ؟؟

یا یه موقه دیگه ؟؟

البته اينكه ملكور به مرور زمان هر چه بيشتر در قالب زمينيش فرو ميرفت،مقدار بيشتري از قدرتش رو از دست ميداد

آره اینو می دونم

اما اون موقع هنوز می تونست بدون کالبد حرکت کنه ( وقتی از والینور فرار کرد از کالبدش خارج شد )

میدونم که هر چی از قدرتشو توی خادمانش می گذاشت از خودش کم می شد

اما ؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

با لاخره باید داستان جلو میرفت دیگه!

زمانی که قبل از آمدن فرزندان اول، مانوه برو بکس رو جمع کرد و ملکور رو فراری داد!همون موقغ که بنده خوش و خرم رو هوا میچرخیدم بهو یه صدایی شنیدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

آها

ممنون از شما

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

خب تولکاس جواب داد اما منم نظر خودمو میگم

1- خود ملیان گفت حلقه من تا زمانی دوام میاره که قدرتی بالاتر از من(ملکور) یا کسی که تقدیر بزرگی بر او سایه انداخته باشه واردش بشه. اگه خود ملکور بهش حمله میکرد میتونست واردش بشه اما ملکور هیچوقت خودش وارد جنگ نشد.

2- بله میتونه و در پیشگویی گفته شده اما قبلا این کار رو نکرده بود. تولکاس در مورد چی صحبت میکنی؟

3- ملکور قصدشو داشت اما قدرتشو نمیدونم!؟

4- چون اونگولیانت تارش رو دور ملکور پیچیده بود و ملکور نمیتونست از توش در بیاد چون حتی نور هم نمیتونست از اون خارج بشه و هیچی داخلش دیده نمیشد.

5- منم چیز زیادی نمیدونم!!

در باب تلفظ هم تولکاس کاملا درست میگه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

اوهوم

کارخاروت گرگ ملکور که برن رو کشت و همین طور هوان سگ تازی رو تونست بیاد چون ملکور قدرت خودشو توش گذاشته بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

کارخاروت گرگ ملکور که برن رو کشت و همین طور هوان سگ تازی رو تونست بیاد چون ملکور قدرت خودشو توش گذاشته بود

آره، اینو یادم نبود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

كارخاروت به خاطر جنون ناشي از قدرت سيل ماريل تونسته بود از حلقه عبور كنه و البته اون هم در زماني كه قدرت حلقه رو به افول بود.

اون چيزي هم كه مهدي عزيز من در موردش صحبت كردم،به وضوح در امضام كه نقل قول مستقيم از سيلماريليونه ديده ميشه :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

با سلام خدمت همگی!

فکر کنم (در مورد سوال پنج ) اونگولیانت به خاطر این که دوتا درخت رو نوش جان کرده بود و به اضافه تمام جواهرات نولدور قدرتش از ملکور بیشتر شد و ملکور نتونست از دستش در بره تا این که فریاد کشید و بالروگ ها اومدند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

اون چيزي هم كه مهدي عزيز من در موردش صحبت كردم،به وضوح در امضام كه نقل قول مستقيم از سيلماريليونه ديده ميشه :D

بله نوشته ملکور آردا رو ترک کرد. اما نگفته ائا رو ترک کرد! اون موقع خودش از آردا رفت بیرون ولی به عدم نرفت(حتی اگر هم رفته بوده باشه با میل خودش رفته بوده و میتونسته برگرده همونطور که توی سیلماریلیون گفته که ملکور توی عدم دنبال آتش فناناپذیر میگشت). اما الان توی عدم زندانیه. این دوتا با هم فرق میکنه

الان باید از دست اینا فرار کنه ببین :D

http://angel.cs.msu.su/~salnikov/gilrond/Images/John_Howe/the_door_of_night.jpg

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه
با سلام خدمت همگی!

فکر کنم (در مورد سوال پنج ) اونگولیانت به خاطر این که دوتا درخت رو نوش جان کرده بود و به اضافه تمام جواهرات نولدور قدرتش از ملکور بیشتر شد و ملکور نتونست از دستش در بره تا این که فریاد کشید و بالروگ ها اومدند

فکر خوبیه اما امکان نداره

یک مایا از یک والار قدرتش بیشتر باشه

به قول تولکاس جان داستان باید یه جوری جلو میرفت دیگه :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

یک مایا از یک والار قدرتش بیشتر باشه

توی یه زمینه قدرتش بیشتره نه کلا"

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

در مورد قدرت مايا ها و اورال قدرتشون كه اول پست ها توضيح دادم الوه جان.

خب من چه كار كنم مهدي جان؟گفته شده كه ملكور ائارنديل رو ميكشه و خورشيد و ماه رو از بين ميبره و به آردا بر ميگرده!حالا من چه كاره ام!

زماني كه نوشته ان ،حتما ميتونه كه نوشته ان :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

آره می دونم.

اما خواستم بگم اونگولیانت قدرتش رو درختا بیشتر نکردن.فقط بزرگ شد :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

بزرگ شد و تونست تار به دور ملکور بتنه اگه بزرگ نمی شد که نمی تونست ملکور رو نگه داره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

چرا.اون ردایی از تار رو از اول ساخت تا والار نتونن اونا رو ببینن

با اون به آمان اومد

خرقه ای از تاریکی و روشنایی گریز که چیز های اندرونش نابود می نمود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

خب من چه كار كنم مهدي جان؟گفته شده كه ملكور ائارنديل رو ميكشه و خورشيد و ماه رو از بين ميبره و به آردا بر ميگرده!حالا من چه كاره ام!

زماني كه نوشته ان ،حتما ميتونه كه نوشته ان :D

من قویا" میگم که میتونه برگرده و توی پیشگویی هم گفته شده. توی پست اولم هم گفتم که میتونه با این مشکلی ندارم.

مشکل من با اینه که تو میگی قبلا از عدم فرار کرده و من میگم فرار نکرده با پای خودش رفته، با پای خودش هم برگشته با نگهبانها هم بای بای کرده کسی هم جلوشو نگرفت. اما الان زندانیه و نگهبانها نمیزارن فرار کنه اما وقتی که موعدش برسه فرار میکنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

البته بار اول نگهبان این شکلی نداشت. توی تالار های ماندوس با زنجیر آنگاینور ساخت آئوله بستنش تا سه دوران سپری بشه. چون مانوه فکر می کرد عوض میشه.

:D

اما به نظر من وقت موعدش برسه نگهبانا هم توانایی مقابله با اونو ندارن.هر چی باشه اون تکه ای از آینور رو داشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

در جنگي كه قبل از بهار آردا انجام شد،ملكور فرار كرد ديگه!

اونا هم تعقيبش نكردن!اينكه نميشه ترك كردن به ميل خود!ميشه فرار كردن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi
در جنگي كه قبل از بهار آردا انجام شد،ملكور فرار كرد ديگه!

اونا هم تعقيبش نكردن!اينكه نميشه ترك كردن به ميل خود!ميشه فرار كردن

آره ولی زندانی نبوده که بخواد فرار کنه. کسی مانع برگشتنش نشد. اونم مثل آقاها دوباره اومد تو آردا.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tulkas Astaldo

ايشون زماني برگشت،كه تولكاس و ارومه از بس شاد بودن!!!!! نفهميدن اومده!

وگرنه خفت گرامي اين آقا رو ميچسبيدن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

فکر کنم بگی دزدکی اومد بهتر باشه ملکور اولش زندانی نبود ولی همچین آزاد هم نبود چونکه به قولا یه بار مجبور شد فرار کنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

البته ایشون منتظر خواب شماها بوده :D

خیلی از این لحاظ قدرتمنده :D\

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ELI.21ST

i115995_11.jpg

از اونجایی که رفته رفته علاقه ی من به صورت تصاعدی نسبت به این کتاب بالا و بالاتر میره و البته نقص در معلومات من با یه تابع نزولی هر دقیقه پایین و پایینتر این بود که فکر کردم اشکالی نداره که یک تاپیک مشابه " سوالات ارباب حلقه ها " هم برای سیلماریلیون داشته باشیم تا موارد و سوالات اینجا مطرح بشه .. .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...