رفتن به مطلب

Recommended Posts

Mo.Mirnoruzy

یه سری از ستاره هارو واردا از شبنم تلپریون گرفت. بین این ها و اونایی که از قبل اون جا بودن فرقی وجود داره؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

وقتی ماندوس اعلام کرد که تقدیر الفها اینه که در تاریکی بیدار بشن و اولین چیزی که میبینن ستاره ها باشه، واردا میاد و ستارهای جدیدی میسازه. این ستاره ها تعدادشون از قبلی ها خیلی بیشتره و نور بیشتری هم دارن. همچنین این ستاره ها مهمترین ستاره ها هستن(مثل منل ماکار و والاکیریا)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy

میشه در مورد موسیقی ارو که سه بار پا میشه توضیح بدین. هر کدوم مربوط به آفرینش چی بودن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

والا خودم خیلی روش فکر کردم تا براش متناظر پیدا کنم. سه تا موسیقی داریم اما تعداد دورانها حداقل چهارتاست پس نمیتونه منظور دورانها باشه. اما میشه اینجوری حساب کرد که یکی مال قبل از دو درخته و دومی زمان دو درخت و سومی هم دوران ماه و خورشید. اما بازهم بعضی چیزا با هم نمیخونه. خندیدن ارو میتونه نشانگر شکست ملکور در برابر والار باشه و متوقف شدن آهنگ توسط ارو میتونه به قضیه نومه نور اشاره کنه. البته همه اینا حدسه و خودم هنوز به نتیجه قطعی نرسیدم. دوستان اگه نظری دارن خوشحال میشم بشنوم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy

اگه بخوایم بیداری انسان ها و الفها و (دورف ها یحتمل) رو با این ها مطابقت بدیم چی؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

در اعماق مغزم که نفوذ میکنم به خاطر میارم که بیدار شدن الفها و انسانها در آهنگ دوم بود.(البته زیاد نمیشه روی اعماق ذهن اعتماد کرد دوستان کمک کنن) با فرض اینکه حافظه ام درست یاری بکنه فرضیه دوم قوت میگیره. یعنی آهنگ اول مربوط به قبل از دو درخت و بیدار شدن الفها و انسانهاست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy

به نظر من بهتره که بیخیال قبل از دوران دو درخت بشیم. چون هرچی اتفاق افتاده بین آینور روی زمین بوده. بنابراین بر میگرده به اوایل موسیقی آینور. و نغمه اول ارو درش آینور هیچ نقشی نداشتند. به نظر من سومین صدای ارو مربوط به قیامته که موسیقی آینور و کشمکش ها تموم میشه. موسیقی دوم یه خاصیت داره. زیبا نرم و دلنشین و گسترده و ژرف و بسیار غم انگیز. این احتمالا مربوط به همون آفرینش انسان و الف باید باشه. چون سرنوشتشون پر از سختی هست و غمناکه اما زیباست. فقط نغمه اول میمونه."بی شباهت و باز شبیه به نغمه پیشین" کودوم نغمه؟ :ymsmug: نغمه ی اولیه آینور که هنوز ملکور توش دست نبرده بود؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

انسانها و الف ها در نغمه سوم که منحصر به ایلوواتار بوده خلق شدند ، از این رو مورد علاقه آینور قرار گرفتند ، زیرا خودشون در خلقت آنها هیچ نقشی نداشتند .

من فکر میکنم موسیقی اول مربوط به خلقت آینور از شعله فنا ناپذیره ( میدونم که در زمان سرودن این نغمه آینور خلق شده اند اما میتونیم این رو نوعی مکاشفه یا نوعی رویداد موازی در نظر بگیریم . ) موسیقی دوم رو مقابله ملکور و نا فرمانی ایشان میشه در نظر گرفت که به همراه اون تمام بدی ها و نقص ها زاده میشه و در موسیقی سوم فرزندان ایلوواتار به همراه سرنوشتشون و رویداد های آردا خلق میشه ! :ymsmug:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

تو سومی بود؟! پس زیاد هم نمیشه به اعماق ذهن اعتماد کرد! :ymsmug: حالا کجا اینو نوشته، من یادم نمیاد کجا خوندم.

اولی مال خلقت آینور بوده؟! یعنی خودشون نغمه آفرینش خودشون رو نواختن؟ نه اینجوری نیست. آینور مدت زیادی قبل از اینکه آهنگ رو بنوازن خلق شدن و مدتها مشغول یادگیری نواختن بودن. این زمانها به قدری زیاده که تو مقیاسهای انسانی نمیگنجه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

آینو لینداله صفحه 14 .

منظورم از نغمه اول ، آوایی هستش که ارو با لبخند و دست چپ شروع به نواختنش کرد ! یکم رسوندم منظورم سخته ، میخوام بگم که ارو در اون آهنگ ، آینور رو آفریده در حالی که موازی با این جریان قضیه شکل گیری جهان و کج روی مورگوت شکل میگیره .

مگه نه این که هیچ آهنگی شکل نمیگیره مگر این که در اندیشه ارو وجود داشته باشه ؟

تونستم جان کلامم رو برسونم ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Tar-Isilmo

معذرت میخوام اما یه چیز گنده رو فراموش کردم :ymsmug: :موقع حمله ی نومه نور به والینور کی دقیقا اون طوفان ها رو ایجاد کرد؟والار بودن یا ایلوواتار بود؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

والار در اون موقع دست از کار کشیدن و همه چی رو به ایلوواتار سپردن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

قبل حمله نومه نور به والینور در ابتدا ابرها به شکل عقاب هایی که آذرخش داشتند به سمت نومه نور در حرکت بودند ، در زمان حمله ، شرح داده میشه صفی از عقاب ها به سمت ناوگان پیش می آمدند و انتهایشان معلوم نبوده ( اینجا حرفی از ابر و صاعقه زده نمیشه ) ، و با پیشرویشون آسمان را دربر می گرفتند ، اینجا یه سوال پیش میاد : اگه اینها واقعا عقاب بودند پس چرا هیچ درگیری بین اینها و ناوگان صورت نمیگیره ، واگر ابر بودند که از سمت غرب می اومدند ، آسمان را سیاه می کردند و انتهایشان ناپیدا بود ، پس چطور نور خورشید درحال غروب صورت مردان ناوگان رو روشن میکرده ؟

در دنیای آردا ابرها بالاتر از خورشد نیستند که ! :ymsmug:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

شاید سوال تار-ایسیلمو رو درست متوجه نشدم. طوفانهایی که قبل از حمله و در حال حمله رخ داد کار والار بود. طوفان نهایی و شکافتن دریا و گرد شدن آردا کار ارو بود!

من فکر میکنم اونها هم ابر بودن چون در ادامه در اره سئا میگه که ابرهای نومه نوری غروب رو از جلوه انداخته بودن. حتی اگه عقاب واقعی هم باشن بازم ایرادی که میگی وارد نیست. اونا صرفا برای تهدید و منصرف کردن انسانها بودن. والار نمیخواستن اونا رو بکشن.

فکر کنم ابرها فقط روی دریا بودن، دلیلی وجود نداره که آسمان والینور هم ابری باشه. نور خورشید در حال غروب از کالاکیریا بهشون میرسیده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

یه سوال :D

یکی از سیلماریل ها افتاد توی ژرفای دریا درسته :ymsmug:

خوب یه سوال :

مگه اولمو ارباب دریاها نیست اگه این جوری باشه اولمو نمی تونه اون سیلماریل رو از ته دریا به والینور بیاره :-o

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

به نظرم اگه میخواست ، این کار رو می تونست انجام بده ،اما نیازی نبوده که سیلماریل به والینور برگرده .

اگه والار به سیلماریل نیاز داشتند ، سیلماریل ائارندیل رو نمی فرستادند آسمون !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

والار بعد از نابود شدن درختان سیلماریلها رو خواستن تا با نور درونش دوباره روشنایی رو بدست بیارن اما وقتی که سیلماریلها به دست مورگوت افتاد و یاوانا(یا نیه نا دقیق یادم نیست) بالاسر درختا گریه زاری کرد و دو قطره از اونا بدست آورد و والار باهاش ماه و خورشید رو درست کردن دیگه نیازی به سیلماریلها نداشتن.

توی پیشگویی دوم ماندوس که از سیلماریلیون حذف شده گفته میشه که بعد از داگور داگورات وقتی آردا دگرگون میشه سه سیلماریل از اعماق دریا و اعماق زمین و اوج آسمان گرداوری میشه و به فئانور داده میشه تا اونا رو به والار تقدیم بکنه. یعنی قرار نیست تا اون موقع به دست والار برسه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

نه . بعد زخمی شدن دو درخت ، یاوانا سیلماریل ها رو میخواست تا بتونه قبل از اینکه ریشه هاشون خشک بشه ، درخت ها رو به زندگی برگردونه ، ولی بعد مرگ درخت ها دیگه نیازی به سیلماریل ها نداشتند . گریه ها و اشک های نیه نا بر روی زخم ها ، بی ثمر بود ، سرود دوباره یاوانا بود که باعث شد درخت ها خورشید و ماه رو هدیه بدن . تلپریون ، گل ماه رو داد و لائوره لین میوه خورشید رو .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy

یه مسئله ای برای من به وجود اومد

اون مکاشفه ای که ارو به آینور نشون میده تمامی اتفاقات آردا را شامل می شه درست اما اونا چیز زیادی ازش به یاد نمیارن. می تونیم بگیم که مندوس اونارو فراموش نکرده و در واقع پیشگویی نمی کنه و در حقیقت وی چیزهایی که از مکاشفه به یاد داره رو میگه؟ بعد کلا چرا ارو اون مکاشفه رو به همه آینور نشون داد؟ که چی بشه؟ حالا اگه جواب سوال قبل مثبت باشه چرا فقط به مندوس نشونش نداد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

منم این نظر رو دارم. تو تاپیک ماندوس شناسی هم مطرحش کردم.

اون مکاشفه به همه نشون داده شد تا بفهمن که چیزی که مینواختن چی بود و تو آردا چیکار بکنن. قبلش فکر میکردن فقط دارن آهنگ میزنن. برای همین نشون دادن به همه لازم بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mo.Mirnoruzy

الان یه سوال دیگه برام پیش اومد. خوب مندوس مبهم حرف می زنه. می خواستم بدونم چیز هایی که می دونسته مبهم بوده یا خودش از عمد اینجوری حرف میزده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

خودش که کامل میدونسته. تو والاکوئنتا هم اشاره میشه که همه چیز رو میدونه.

کلا ذاتش اینجوریه که مبهم حرف میزنه. مثلا به فئانور میگه تو اولین الفی نخواهی بود که کشته میشی در حالی که میتونست بگه فینوه الان کشته شده.

بقیه چیزهایی که میگه زیاد مبهم نیست، وقتی میگه انسانها تو این دوران بیدار میشن، ابهامی تو جمله اش وجود نداره. اما باز هم زمان و مکان دقیق رو نمیگه! :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Turin+

گفته می‌شود پس از داگور داگورات(نبرد نبرد ها-آخرین نبرد)و ویرانی آردا و فرو افتادن ماه و خورشید فرزندان ایلوواتار در برابر آینور با هم ترانه‌ای خواهند خواند حتی بزرگ تر از ترانه آینور و سپس با کمک ارو به بازسازی آردا خواهند پرداخت.

آیا ملکور به دیت تورین نابود میشه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

بله اینی که میگی به پیشگویی دوم ماندوس معروفه. متن کاملش رو قبلا تو فروم گذاشتم. ملکور به دست تورین تورامبار کشته میشه.

البته این متنی که از ویکی پدیا تو امضات گذاشتی مشکل داره. سائرون تو داگور داگورات نیست. نمیدونم کی این متن رو تو ویکی پدیا گذاشته اما نه تو پیشگویی ماندوس و نه هیچ جای دیگه گفته نشده که سائرون هم اونجا حضور داره.

راستی این متنی که تو امضات به تنگوار گذاشتی چیه؟ انقدر ریزه که نمیشه خوند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...