رفتن به مطلب

Recommended Posts

الوه

خب توی این متن و متن اصلی پیشگویی هیچی از اون آدم وجود نداره!

تنها نگهبان کماکان ائارندیل دریانورد هست :?

اینم متن اصلی

https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=920&view=findpost&p=25259

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
baradil soldier of dale

خب توی این متن و متن اصلی پیشگویی هیچی از اون آدم وجود نداره!

تنها نگهبان کماکان ائارندیل دریانورد هست :?

اینم متن اصلی

https://arda.ir/forum...indpost&p=25259

خب از خود اله سار عزیز جریانو پرسیدم.اشتباه از کژتابی من بود. ایشون به این شکل شرح دادند:

یوروندی(Urwendi) اسم دیگه ی آری ین هست.در ضمن ایشون مسئول دروازه ها بودند و نه نگهبان اون ها.نگهبان همونطور که گفتی فقط ائارندیل هست.

راجع به کشته شدنش نپرسیدم ولی خودم حدس می زنم که نابودی خورشید و ماه به دست ملکور منجر به کشته شدن ایشون و ایضا تیلیون شده باشه.

ویرایش شده در توسط baradil soldier of dale

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

زمانی که آرین(Urwendi) و تیلیون(Ilsinor) از دروازه های صبح و شب به بیرون میرن نیروهای ملکور حمله و دروازه ها رو نابود میکنن و اون دو بیرون میمونن و گم میشن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

در مورد زنان دورف باید بگم که اولا تعدادشون یک سوم مردها بوده و خیلی کم دیده می شدن و وقتی هم سفرمی کردند با مردا فرقی نمی کردند (از نظر ظاهری) و اصولا زن ها در زندگی دورف ها اهمییت چندانی نداشته است(امید وارم سوئ تفاهم پیش نیاد این نظر خودمه)و بعضی از دورف ها اونقدر سرگرم کارشون بودند که دیگه اصلا به این جور چیزا فکر نمی کردند.برای اطلاع بیشتر میتونین به صفحه 705 ضمیمه الف مراجعه کنید.

تقریبا باهات موافقم فقط این چیزی که گفتی موقع سفر با مردا فرقی نمیکردن یعنی چی دقیقا؟از کجا خوندی؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aerandir surion

تقریبا باهات موافقم فقط این چیزی که گفتی موقع سفر با مردا فرقی نمیکردن یعنی چی دقیقا؟از کجا خوندی؟

خوب اون دوست عزیزمون راست میگه دیگه توی سیلماریلیون اومده من هم خواندم.زن کوتوله شبیه مردان بودن.اگر یادتون باشه توی فیلم ارباب حلقه های دو وقتی گیملی داشت با اسم اون دختر چی بود ایمی حرف میزد در مورد زن های کوتوله یه چیزای گفت........بعدش اسب رم کرد گیملی از اسب افتاد..وای یادش بخیر اون موقع که شوق ذوق داشتم برای دیدن فیلمش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
شوالیه سپید

دوستان ایا هیچوقت نبردی میان الف ها و انسان ها وجود داشته؟

در جنگیدن ، قدرت الف ها بیشتره یا انسان ها ؟

ویرایش شده در توسط diyako

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

دوستان ایا هیچوقت نبردی میان الف ها و انسان ها وجود داشته؟

در جنگیدن ، قدرت الف ها بیشتره یا انسان ها ؟

بله!

مثل اون خائنین، اولفانگ و اولدور که به نولدور خیانت کردن و علیه اون ها جنگیدن، یا نومه نوری های سیاه و هارادریم ها و دزدان دریایی اومبار که همه در خدمت سائورون بودن و نبردهای زیادی با الف ها، انسان ها و دورف ها داشتن

و به صورت کلی بخوایم بگیم، الف ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Edhelharen

--

1- نوشتم کجا خوندم.2-اون ها زمانی که سفر میکردند مانند مردان لباس میپوشیدند و رفتار میکردند.

ویرایش شده در توسط Edhelharen

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

با سلام.

در سیلماریلیون مواردی گفته شده که ضعف انسان ها رو در برابر خیلی از چیز ها نشون میده.مثلا انسان ها از روی کم خردی به اونها خدایان میگفتند.اما الف ها میدونستند که فقط یک یکتا وجود داره و اون هم ایلوواتار هستش.در کل فکر میکنم استاد میخواسته انسان ها رو در بعضی از جاها ضعیف جلوه بده.

نظر شما چیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

با سلام.

در سیلماریلیون مواردی گفته شده که ضعف انسان ها رو در برابر خیلی از چیز ها نشون میده.مثلا انسان ها از روی کم خردی به اونها خدایان میگفتند.اما الف ها میدونستند که فقط یک یکتا وجود داره و اون هم ایلوواتار هستش.در کل فکر میکنم استاد میخواسته انسان ها رو در بعضی از جاها ضعیف جلوه بده.

نظر شما چیه؟

اتفاقا کاملا خلاف این قضیه صادق هست.

بلکه به نظر من نژاد انسان نژاد برگزیده و منتخب داستان های تالکین و خود تالکین هست.

چون هبه و هدیه ای به اون ها داده شده که به الف ها داده نشده...مرگ.

شاید به الف ها خرد بیشتر، زیبایی بیشتر، و یا غیره داده شده باشه اما این چیزی نیست که انسان ها از اون محروم باشن. همه انسان ها کم خرد نیستن. همه انسان ها زشت نیستن. باز مثلا صفاتی مثل ازجان گذشتگی، شجاعت و وفاداری در انسان ها وجود داره که الف ها حتی از دیدن این پدیده اظهار شگفتی میکنن! (یادم میاد جایی از سیل گفته شده بود که الف ها از این که برخی انسان ها حاضر به از دست دادن جونشون برای نجات سرزمین و یا مرز و بومشون و شرافتشون هستند و باز اگر در جنگ کشته نشن بزودی در اثر کهولت سن از دنیا میرن اظهار شگفتی و بعضا رشک و حسادت کرده بودند.)

این هدیه ارزشمندی است که انسان ها دارند و الف ها از اون بی بهره هستند...

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانوی سفید روهان

و در اون پیش گویی دوم ماندوس که توی سیلماریلیون چاپ نشده گفته میشه که پس از کشته شدن ملکور آهنگ جدیدی توسط آینور نواخته میشه که بسیار بزرگ تر و با شکوه تر از آهنگ اوله و از فرزندان ایلوواتار فقط انسان ها در اون شرکت دارن این نشونه برتری انسان ها نسبت به بقیه نژاد هاست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

انسان توی داستانهای تالکین همین انسان دنیای خودمونه. همین ضعفهایی که بشر زمینی داره انسانهای تالکین هم دارن.

به نظر من انسانها توی آردا نسبت به الفها برتری ندارن. در کل الفها و انسانها با هم برابرن. هر کدوم در زمینه هایی از دیگری برتر هستن اما به صورت مطلق هیچ کدوم از دیگری بالاتر نیستن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

در دنیای آردا شاید با هم برابر باشن...

اما شکی ندارم که انسان نژاد برگزیده و برتر تالکین در داستان بوده...نه مطلق. تنها این که انسان رو نژاد برتر میدونه...و این عقیده در داستانش قابل درک هست.

هدیه ی ارو به انسان ها، این که سرانجام اون ها بر الدار پوشیده هست، این که بندی این دنیا نیستند و جونشون رو میتونن فدا کنن، ارزش هایی که خیلی مهم تر از خرد و شجاعت و حکمت و زیبایی هست. نمیشه از زیبا تر بودن یا شجاع تر بودن این نتیجه رو گرفت...اما با دلایلی که بالا گفتم میتونید اهمیت دادن تالکین به نژاد انسان و به نوعی برتر دونستن اون ها ببینید. این قضیه در دوران چهارم با خروج الف ها از سرزمین میانه و استمرار پادشاهی انسان ها بر اونجا کامل و تمام میشه.

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

به غیر از اینکه بندی دنیا نیستن .. برتری دیگری به ذهنم نمیرسه! الفها تو زیبایی.دانایی قدرت بدنی . هوش و ذکاوتشون بالاتر از انسان ها بودن

به نظرم اینکه بگیم کدوم بالاتره چیز درستی نیس . با آقا مهدی بیشتر موافقم . انسان ها و الفا با همه تفاوتاشون و برتری یکی بر دیگری تو موضوعات مختلف بازم اونا از یک پایه اند و برتری مطلقی برایکیشون نیست

درباره حرف جناب تور .درسته که ترک کردن سرزمین میانرو .. اما کجا رفتن!؟ چرا رفتن؟! این دلیلی هست بر برتری انسان ها؟! به نظرم اگه برعکس نباشه اینجوری نیس! و همینطور هبه مرگ براشون دلیلی نمیشه که بگیم نژاد برترند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گاندولف سپید

درود

سوالی داشتم بس عمیق

قدرت مطلق کیست؟

بلی سوالم کلیست ولی پاسخش را با مطالعه نیافتم پس شمایان که دانایید پاسخ گویید مرا.

آردا یاورتان باد

=)) :(( :(( :) :|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

درود

سوالی داشتم بس عمیق

قدرت مطلق کیست؟

بلی سوالم کلیست ولی پاسخش را با مطالعه نیافتم پس شمایان که دانایید پاسخ گویید مرا.

آردا یاورتان باد

=)) :(( :(( :) :|

قدرت مطلق در دنیای آردا خدای یگانه است که با نام "ارو" یا "ایلوواتار" شناخته می شود.

جای بسی تعجب است که می گویید با مطالعه به پاسخ این پرسش دست نیافتید چون این اولین جمله در کتاب سیلماریلیون است!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گاندولف سپید

قدرت مطلق در دنیای آردا خدای یگانه است که با نام "ارو" یا "ایلوواتار" شناخته می شود.

جای بسی تعجب است که می گویید با مطالعه به پاسخ این پرسش دست نیافتید چون این اولین جمله در کتاب سیلماریلیون است!

برادر دانا و عزیزتر از جان باور کنید که اینچنین جمله ای در هیچ کجای کتابی که بنده در کف دارم نیامده و به چشم نمی خورد

سپاس از تو برادر بزرگوار

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

خوب احتمالا شما سیلماریلیون رو نخوندید .به خاطر همینه . بله درسته در هیچ جای ارباب حلقه ها از (ارو) یا همان ایلوواتار یاد نشده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sаuron

برادر دانا و عزیزتر از جان باور کنید که اینچنین جمله ای در هیچ کجای کتابی که بنده در کف دارم نیامده و به چشم نمی خورد

سپاس از تو برادر بزرگوار

حتما سیلماریون رو بخون.اولین جملش هم در مورد الوواتاره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گاندولف سپید

بلی

احسنت حق با شماست

همین الان کتاب گران بهای سیلماریلیون را خواندم خط اول چنین نبشته بود:

ارو بود آن یکتا که در آردا او را ایلوواتار می خواندند!

بسی سپاس عزیزانم =)) :(( :(( :) :|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

به غیر از اینکه بندی دنیا نیستن .. برتری دیگری به ذهنم نمیرسه! الفها تو زیبایی.دانایی قدرت بدنی . هوش و ذکاوتشون بالاتر از انسان ها بودن

به نظرم اینکه بگیم کدوم بالاتره چیز درستی نیس . با آقا مهدی بیشتر موافقم . انسان ها و الفا با همه تفاوتاشون و برتری یکی بر دیگری تو موضوعات مختلف بازم اونا از یک پایه اند و برتری مطلقی برایکیشون نیست

درباره حرف جناب تور .درسته که ترک کردن سرزمین میانرو .. اما کجا رفتن!؟ چرا رفتن؟! این دلیلی هست بر برتری انسان ها؟! به نظرم اگه برعکس نباشه اینجوری نیس! و همینطور هبه مرگ براشون دلیلی نمیشه که بگیم نژاد برترند

نه نژاد برتر در آردا. ببینید من تفکر و اعتقاد تالکین در متن کتابش رو جستجو میکنم و میبینم در کنار زیبایی و خرد و دوربینی الف ها، به انسان ها از جان گذشگی، خطر کردن، حاکمیت سرزمین میانه (در دوران چهارم) و مرگ رو داده. ضمن این که خرد و زیبایی هم نسبی هست و کلی. اما مرگ مخصوص انسان هاست. از جان گذشتگی جز معدودی بین الف ها در الف ها دیگه دیده نشده. من رو حساب این مفاهیم این برداشت رو کردم. اما شاید در آردا بله الف و انسان که هر دو فرزندان ایلوواتار و مخلوق اویند و در کل با هم برابر باشند...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sаuron

سلام دوستان.2 سوال:دوران سوم پایان دوران آردا هست یا بازم ادامه داره .کتابی چیزی برای دوران چهارم هست یا نه؟بیلبو بگینز اخر ارباب حلقه ها و فرودو کجا میرن؟؟

2:به ترتیب کدوم کتاب های تالکین رو بخونیم؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

سلام دوستان.2 سوال:دوران سوم پایان دوران آردا هست یا بازم ادامه داره .کتابی چیزی برای دوران چهارم هست یا نه؟بیلبو بگینز اخر ارباب حلقه ها و فرودو کجا میرن؟؟

2:به ترتیب کدوم کتاب های تالکین رو بخونیم؟؟

دوران سوم پایان داستان های تالکین هست. تالکین برای بعد از دوران سوم دست نوشت هایی داشت، ولی نتونست کامل شون کنه.

بیلبو و فرودو در پایان کتاب، به آمان میرن. آمان سرزمینی هست در غرب سرزمین میانه. اگه سیلماریلیون رو نخوندین، در مورد این سرزمین و اتفاقات اون هم اطلاعی ندارین. پیشنهاد می کنم سیلماریلیون رو از اول بخونین تا بفهمین آمان کجاست و چرا الف ها ( و بیلیو و فرودو که استثنا بودن) به اونجا میرن

در مورد ترتیب خوندن کتاب ها، چند تا تاپیک توی فروم بود. یادم نمیاد کجا بودن وگرنه لینک میدادم. توی تاپیک زیر هم یه اطلاعاتی پیدا می کنید

https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=1037

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

دنیای تالکین هم مثل دنیای واقعیه و تمومی نداره حتی پس از مرگ هم انواع زندگی وجود داره

ولی سه دوره ای که تالکین در کتابهاش آورده هم کدوم ویژگی ای دارند:در دوره ای اثر پررنگ والار مشهود بود و یا اتحاد الف ها و در دوره ای دیگر خیزش انسان ها و اتحاد اونها با نژادهای دیگه و در نهایت غالب شدن اونها

شاید غالب شدن انسانها اشاره و تلنگر زیرکانه تالکین به دنیای واقعی بود که گذشته و افسانه ها کم کم رنگ میبازند

در کتابهایی از تالکین که خوندم نظیر ارباب حلقه ها،هابیت و درخت و برگ این فراموشی گدشته رو دیدم که شاید از نظر تالکین تا حدودی ناخوشایند باشه

دوران چهارمی هم در آردا هست ولی بدون الف ها و دورف ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sаuron

چرا الف ها و دورف ها نابود میشن؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...