رفتن به مطلب

Recommended Posts

3DMahdi

دقیقا. یادمه که روهیریم در زبان خودشون، اجداد خودشون رو "بئورینگ" می نامیدند. با توجه به ریشه های زبان شناختی و خصلت هایی که تو داستان های هابیت و ارباب حلقه ها، از بئورن و سواران روهان سراغ داریم (علاقه ی خاص اونها به حیواناتی که نگهداری میکنن) فکر میکنم این موضوع محتمل باشه. نظرتون چیه؟

تا اونجا که یادم میاد روهیریم اجداد جودشون رو "ائورلینگ" مینامیدن که به معنی پیروان ائورل هست. یادم نمیاد اسم "بئورینگ" رو در این مورد دیده باشم. خاندان بئور به همراه دو خاندان دیگه اداین به نومه نور رفتن اما اجداد روهیریم از نومه نوری ها نبودن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

درسته. من ائورلینگ رو با بئورینگ اشتباه کردم. ممنون.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

در مورد سوالاتی که در خصوص بئورن مطرح کردم چه نظری دارید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

در مورد پیشینه بئورن تقریبا هیچی نمیدونیم به جز همون نقل قول گندالف که گفتید. اما چیزی که مشخصه و تالکین توی نامه هاش هم گفته اینه که بئورن از نژاد انسان ها بوده. بئورنینگ(مردمان بئور) که پس از ماجرای هابیت دور بئورن جمع شدن و تشکیل اجتماع دادن همه انسان بودن و بئورن هم احتمالا با یکی از اونها وصلت کرده. پسرش هم توانایی تبدیل شدن به خرس رو داشت و گفته میشه این توانایی تا چندین نسل در نوادگان بئورن باقی مونده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تینلور

ببخشید در کدام تایپیک میتونم درباره سواران سیاه زندگی هرکدومشون اطلاعات کسب کنم ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

ببخشید در کدام تایپیک میتونم درباره سواران سیاه زندگی هرکدومشون اطلاعات کسب کنم ؟

فکر کنم در هیچ تاپیکی!! فکر نمیکنم حتی خود تالکین هم چیزی درین مورد نوشته باشه!! حتی اسمهای این ها هم بر کسی روشن نیست جز رئیسشون ویچ کینگ... فقط همینقدر میدونیم که از پادشاهان قدرتمند نومه نور بودند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تینلور
ارسال شده در (ویرایش شده)

ببخشید درباره حلقه هوا یا باد کمی توضیح دهید

ویرایش شده در توسط پی پین توک

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

ببخشید درباره حلقه هوا یا باد کمی توضیح دهید

انگشتر هوا ویلیا ، یکی از سه انگشتر الفی بود {دوتای دیگه ننیا: آب/ ناریا: آتش} که کله بریمبور نوه ی فئانور به تنهایی اونها رو ساخته بود. این انگشتر در اول مال شاه گیل گالـاد و بعدها به لرد الروند سپرده شد. لرد الروند پس از گم شدن حلقه ی یگانه اون رو با خیالت راحت به انگشت داشت و اون انگشتر به الروند نیروی شفابخشی و درمان زخمها رو میداد. هم چنین از جنس یاقوتِ کبود بود. که به انگشتر صفیر هم معروفه. بعد از نابودی حلقه ی یگانه این حلقه نیز قدرت خودشو از دست داد.

- - - - -- - -- - - - - -- - - - - - - - - - - - -

تور و ورونوه در راه گوندولین که بودند به مردی سیاه پوش با یه شمشیر سیاه برخوردند که به سرعت از کنارشون رد شد. اون کی بود؟؟ پسر عموش تورین تورامبار نکنه؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

تور و ورونوه در راه گوندولین که بودند به مردی سیاه پوش با یه شمشیر سیاه برخوردند که به سرعت از کنارشون رد شد. اون کی بود؟؟ پسر عموش تورین تورامبار نکنه؟؟

بله دیگه تنها ملاقات تور و تورین همونجا بود!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تینلور

قوی ترین شخصیت سرزمین میانه چه کسی هست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

قوی ترین شخصیت سرزمین میانه چه کسی هست

قوی ترین و والاترین شخصیت توی کل آردا و سرزمین میانه که ارو (ایلوواتار) خالق و خداوندگار آرداست! اما اگه بخوایم از بین فرزندان ارو کسی رو انتخاب کنیم قاعدتا چنین چیزی ممکن نیست و نظرات هر کس مختلقه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

لگو راس میگه. هر دوره برای خودش قدرتمند و قهرمانی داره اما شاید بشه از تام بامبادیل نام ببریم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

کجا میتونم اطلاعات جامع درباره نبرد خشم پیدا کنم ؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

کجا میتونم اطلاعات جامع درباره نبرد خشم پیدا کنم ؟؟؟

جامع ترین اطلاعات توی کتاب سیلماریلیون هست که میتونید بخونیدش. البته توی تاپیک درباره جنگ ها و این پست هم اطلاعات کوتاهی در مورد این نبرد هست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mil endor

سوالی به ذهنم رسید

الف ها در چه آب و هایی زندگی میکنند

خخخخخخخخخخ (اصول دین پنج بود)

اگه کسی میدونه بگه

ویرایش شده در توسط الوه
حذف بخش های نامرتبط

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

سوالی به ذهنم رسید

الف ها در چه آب و هایی زندگی میکنند

خخخخخخخخخخ (اصول دین پنج بود)

اگه کسی میدونه بگه

اگر توجه کنی همه الفها توی جاهای جنگلی زندگی میکنن یا حداقل محیط زندگیشون دارای زیبایی های طبیعی گیاهی میباشند. برای همین فکر کنم محل زندگیشون نه خیلی سرد و نه خیلی گرم هستش.

در ضمن من اصلا ناراحت نشدم دوست عزیز

ویرایش شده در توسط توروندور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Mil endor

اگر توجه کنی همه الفها توی جاهای جنگلی زندگی میکنن یا حداقل محیط زندگیشون دارای زیبایی های طبیعی گیاهی میباشند. برای همین فکر کنم محل زندگیشون نه خیلی سرد و نه خیلی گرم هستش.

در ضمن من اصلا ناراحت نشدم دوست عزیز

خوشحالم

پس فکر کنم بشه گفت سرد و مرطوب، درسته؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

گرم و مرطوب بهتره تا سرد و مرطوب. بهتره بگیم هوای بهاری اما توی لوتر می خونیم که لگولاس توی برف کوهستان در حالی که همه توی برف فرو رفتن بدون هیچ مشکلی روی برف ها با همون لباس سبکش راه میره و هیچ مشکلی نداره.

من فکر میکنم کلا مقاوم هستن جلوی هر چیز ناگواری.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

دو تا سوال داشتم:

1- هر دوران توی رشته افسانۀ تالکین چند سال می شه و عمر کامل سرزمین میانه تا به امروز چند ساله؟

2- راجع به تواریخ دورف ها کجا می تونم بیش تر بخونم؟ مثلا ما در مورد انسان ها و الف ها داستان های خیلی زیادی داریم اما در مورد دورف ها عمدتا توی هابیت و ضمایم لوتر نوشته شده. می خواستم بدونم بازم داستان هایی در این زمینه هست؟

ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mahan

سلام دوستان اگه دقت کرده باشید توی کتاب تالکین نوشته بود هیچ اژدهای نمونده ولی تو نرکومانسر ها 9 تانزگول داشتند اون نه تا از کجا اومدن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elentári

اونا اژدها نیستن، درواقع تالکین اطلاعات زیادی ازشون نداده. تاپیک مرکب های نزگول میتونه کمکتون کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

دو تا سوال داشتم:

1- هر دوران توی رشته افسانۀ تالکین چند سال می شه و عمر کامل سرزمین میانه تا به امروز چند ساله؟

2- راجع به تواریخ دورف ها کجا می تونم بیش تر بخونم؟ مثلا ما در مورد انسان ها و الف ها داستان های خیلی زیادی داریم اما در مورد دورف ها عمدتا توی هابیت و ضمایم لوتر نوشته شده. می خواستم بدونم بازم داستان هایی در این زمینه هست؟

ممنون

برای اولین سوالتون:

مقاله ی «تاریخچه آردا» برای سه دوران دارای اطلاعات کامل هست و خب با یکم جستجو اطلاعات بیشتری رو از اینجا و صفحات مرتبط پیدا کردم که خلاصه اش این میشه (در مورد بند اول و دوم اطلاعاتم شخصا جستجو نکردم و ممکنه درست نباشه کاملا، ولی بقیه درست هست):

از ورود اولینِ والار به ائا تا پایان بهار آردا حدودا 33058 سال خورشیدی

از تولد دو درخت تا به وجود آمدن ماه و خورشید که شمارش از روی خورشید آغاز شد 14373 سال خورشیدی

دوران اول 590 سال

دوران دوم 3441 سال

دوران سوم 3021 سال

دوران چهارم رو هم اگه واقعه ی سایه ی جدید حساب کنیم، تقریبا 220 سال طول کشیده و بعد از این دیگه چیزی وجود نداره

اگه همه ی اینهارو با هم جمع کنیم، به عدد تقریبی 54703 سال خواهیم رسید که عمر نوشته ی شده ی آردا به حساب میتونیم بیاریمش.

البته در مورد اون قسمت سوال که حساب کنیم تا به امروز به این خاطر که هیچ همپوشانی تاریخی با تقویم های ما وجود نداره (نه حداقل تا جایی که من مطلع هستم) نمیتونیم بگیم عمر سرزمین میانه از ابتدا تا روزگار ما چقدر بوده

اما سوال دوم؛ من توی سرک کشیدن به تاریخ سرزمین میانه بعضی موارد و داستان های مختلف به چشمم خورده که خب یحتمل خیلی بیشتر در کتاب ها وجود داره...

ویرایش:

این پست رو هم الان پیدا کردم: https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=810&view=findpost&p=14175

ویرایش شده در توسط الوه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Vána

میگم مگه تالکین نگفت حلق با آتش اژدها از بین میره،ولی دیگه اژدهایی نمونده ،خوب اون نه تا نزگول از کجا اومده،آیا؟

نه تا نزگول در واقع نه فرمانروای حلقه های انسانی هستند که بدلیل غلبه حلقه ها بر اونها به نزگول تبدیل شدن و از بین رفتن

قسمت اولشم من تا حالا چنین چیزی نشنیدم باز نمیدونم دوستان مطلع تر پاسخ بدن اما حلقه در کوه نابودی نابود شد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

نه تا نزگول در واقع نه فرمانروای حلقه های انسانی هستند که بدلیل غلبه حلقه ها بر اونها به نزگول تبدیل شدن و از بین رفتن

قسمت اولشم من تا حالا چنین چیزی نشنیدم باز نمیدونم دوستان مطلع تر پاسخ بدن اما حلقه در کوه نابودی نابود شد

وانا فکر کنم منظور ایشون مرکب نازگوله یعنی فل بیسته نه خود نازگول و نه اشباح حلقه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mahan

خوب منظورم اژدهاشونه :)) :((

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...