رفتن به مطلب

Recommended Posts

Vána

وانا فکر کنم منظور ایشون مرکب نازگوله یعنی فل بیسته نه خود نازگول و نه اشباح حلقه

خب من اشتباه متوجهه شدم ممنون بهم گفتید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON
ارسال شده در (ویرایش شده)

فل بیست یا همون مرکب های نزگول تا حدودی با بقیه اژدهایان متفاوت بودند به این تاپیک برو مفصل و مفید توضیح داده شده

https://arda.ir/forum...84&fromsearch=1

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

جوابها به این تاپیک منتقل شدن.

هر سوال رو فقط توی یه تاپیک بپرسید. Elentári زحمت کشید و اینجا جوابتون رو داد اما شما بدون خوندنش رفتید و یه جای دیگه پرسیدید و در نهایت باز هم به همون جواب رسیدید!

سوال تکراری حذف شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

--

1- نوشتم کجا خوندم.2-اون ها زمانی که سفر میکردند مانند مردان لباس میپوشیدند و رفتار میکردند.

فقط لباس پوشیدن و رفتار نبوده زنان دروفی مثل مردان ریش داشتن و تشخیصشون فقط کار خود دروف ها بوده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

قبول داريد سائورون،بدون جادوپيشه هيچ بود؟ نه حالا زياد اغراق نميكنم اما اگر جادوپيشه نبود،سائورون به نيمي از اهدافش نميرسيد. :|

عجب بحث عجيبي مطرح كردم:|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
*فئانور*

قبول داريد سائورون،بدون جادوپيشه هيچ بود؟ نه حالا زياد اغراق نميكنم اما اگر جادوپيشه نبود،سائورون به نيمي از اهدافش نميرسيد. :|

عجب بحث عجيبي مطرح كردم :|

اگه قبلا راجع بهش بحث نشده،میشخ یه تاپیکش کرد!

ولی یکم اغراق امیز به نظر میرسه که بگیم بدون اون هیچ بود.بالاخره سائرون یه مایا ست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard
ارسال شده در (ویرایش شده)

اگه قبلا راجع بهش بحث نشده،میشخ یه تاپیکش کرد!

ولی یکم اغراق امیز به نظر میرسه که بگیم بدون اون هیچ بود.بالاخره سائرون یه مایا ست.

يك مدير كاردان و لايق،هر چقدر هم كه توانا باشه به خادم وفادار و زيرك نياز داره

شما اگه به تاريخ ايران عزيز خودمون دقت كرده باشيد ميبينيد كه در هر دوره اي كه يك وزير لايق و كاردان وجود داشته،حكومت از اوج و ابهت خاصي برخوردار شده. مثلا در زمان ملكشاه سلجوقي وزير كارداني به نام خواجه نظام الملك توسي ظهور ميكنه كه مورخان،اون زمان رو اوج اقتدار سلجوقي ميدونن.ناصرالدين شاه با امور وطن دوستانه ي امير كبير تاحدودي خوشنام ميشه و از بحث تاريخ خودمون كه بگذريم.سائورون هم خادم زيركي مثل جادوپيشه داشته كه در پيشبرد اهدافش نقش به سزايي ايفا كرد

مثال جادوپيشه و سائورون مثل مثال مهره هاي شاه و وزير در بازي شطرنجه.درسته كه شاه قدرت داره و بالا ترين مهره محسوب ميشه اما مهره ي وزير،در پيشبرد اهداف شطرنج نقش بيشتري از شاه داره.خيلي بيشتر.

ویرایش شده در توسط The secret wizard

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

فکر کنم در هیچ تاپیکی!! فکر نمیکنم حتی خود تالکین هم چیزی درین مورد نوشته باشه!! حتی اسمهای این ها هم بر کسی روشن نیست جز رئیسشون ویچ کینگ... فقط همینقدر میدونیم که از پادشاهان قدرتمند نومه نور بودند.

البته ویچ کینگ که بانو لوبلیا اشاره کردند اسم نیست.یعنی اسم خاص نیست.حتی نام واقعی فرمانده نزگول بر ما تاریکه.ویچ کینگ لقب پادشاه نزگول هست به معنی شاه جادوپیشه. تالکین تنها اسم یکی از نزگول ها رو آورده واونهم خامول هست که بعد از ویچ کینگ دومین نزگول قدرتمند هست .خامول همون کسی هست که توی فیلم یاران حلقه از ماگوت کشاورز اسم شایر وبگینز رو می پرسه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Heaven

البته ویچ کینگ که بانو لوبلیا اشاره کردند اسم نیست.یعنی اسم خاص نیست.حتی نام واقعی فرمانده نزگول بر ما تاریکه.ویچ کینگ لقب پادشاه نزگول هست به معنی شاه جادوپیشه. تالکین تنها اسم یکی از نزگول ها رو آورده واونهم خامول هست که بعد از ویچ کینگ دومین نزگول قدرتمند هست .خامول همون کسی هست که توی فیلم یاران حلقه از ماگوت کشاورز اسم شایر وبگینز رو می پرسه.

در تكميل توضيحات جناب النديل يه دوستي ( اگه اشتباه نكنم جناب the lord of the rings )در تاپيك "نزگول " توي كتابخانه اين معاني رو هم براي اسم خامول اضافه كردند . خامول: "ایسترلینگ سیاه" یا "سایه‌ شرق"

ببخشید در کدام تایپیک میتونم درباره سواران سیاه زندگی هرکدومشون اطلاعات کسب کنم ؟

و راستي اينو يادم رفت:دي

همونطور كه بانو گفتن تقريبا چيز كاملي نمي دونيم ولي اگه به تاپيك زندگي نامه ي شخصيت هاي ارباب حلقه ها رجوع كنيد يه پست مفصل در مورد شاه جادوپيشه هست كه خوندنش خالي از لطف نيست.

ویرایش شده در توسط Heaven

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

آیا دورف ها بعد از مرگ به تالار های ماندوس و پیش آئوله باز خواهند گشت؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

حالا تو بگو به من که angband در کجای سرزمین میانه است ؟ من فک کنم شماله

با عرض اجازت

درست می فرمایید در شمال قرار گرفته است:https://arda.ir/hells-of-iron/

ویرایش شده در توسط فین رود فلاگوند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

با عرض اجازت

آیا دورف ها بعد از مرگ به تالار های ماندوس و پیش آئوله باز خواهند گشت؟

چیزی رو با اطمینان نمیشه گفت

درهرحال این پست رو بخواید میتونید مطالعه کنید: https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=1431&view=findpost&p=47017

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

ببخشید دستم خط خورد :((من یه کوچولو جو دارم آخه اینگلیسیم خوبه و اینکه چند وقت تو آردام اما هنوز اسامی سیلیماریل ها رو حفظ نیستم (درست نوتنشمبد نیستم :)))اگه میشه بیا دوست باشیم وبه من یاد بده چه طور پست خوب بزارم

خب دانشمند کجای شماله ؟

دوست گرانمایه اولین اصل یک گفتمان دو طرفه اینه که طرف های گفتگو از صحبت با هم لذت ببرن. این مستلزم درک متقابل، مبادله ی اطلاعات و صد البته "حفظ احترام" هست.

با ذکر این مقدمه راجع به سوالتون باید بگم که آنگباند به دژ ملکور گفته میشد که در شمال بلریاند واقع شده بود. تمام اون سرزمین ها و بخش عمده ای از بلریاند در انتهای دوران دوم در اثر طغیان نومه نور دچار سیل عظیم شدن و به زیر آب رفتن. این جواب منه، اگه اساتید ایرادی میبینن رفع کنن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

ببخشید دستم خط خورد :((من یه کوچولو جو دارم آخه اینگلیسیم خوبه و اینکه چند وقت تو آردام اما هنوز اسامی سیلیماریل ها رو حفظ نیستم (درست نوتنشمبد نیستم :|)اگه میشه بیا دوست باشیم وبه من یاد بده چه طور پست خوب بزارم

خب دانشمند کجای شماله ؟

دوست عزیز لحن حرفاتون هیچ در شان آردا و تالار ها نیست :))

اسامی سیلماریل ها!؟!!؟ سیلماریل ها اسم ها داشتند!؟!

کجای شمال،!؟ انگباند دژی بود که در دوران اول دوباره توسط مورگوث بازسازی شد. در شمال بلریاند قرار داشت برا همینم چند جا از لفظ قدرت شمال در کتاب استفاده شده. در دوران سوم یعنی زمانی که جنک حلقه به وقوع می پیونده این سرزمین ها زیر آب بودند.

چیز بیشتری به ذهنم نمیرسه برا گفتن :|

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

دوستان مگر الف ها ریش داشتند؟ پس ماجرای گیردان چیست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

دوست عزیز در این تاپیک به طور خیلی مفصلی در این مورد صحبت شده:

https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=1612&hl=%D8%B3%DB%8C%D9%85%D8%A7%DB%8C+%D8%B8%D8%A7%D9%87%D8%B1%DB%8C+%D8%A7%D9%84%D9%81+%D9%87%D8%A7&fromsearch=1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Esmaeel

سلام خدمت دوستان عزیز

این قسمت از فیلم که boromir به حلقه نزدیک میشه و گندولف بلند میشه یک صدایی به زبان black speech میاد این صدا ،صدای کدوم کاراکتر هستش و چی گفته میشه؟

http://8pic.ir/images/vqtent5ec081iwvt5nfc.png

ویرایش شده در توسط الوه
قرار دادن تصویر پرحجم در تگ کد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

سلام خدمت دوستان عزیز

این قسمت از فیلم که boromir به حلقه نزدیک میشه و گندولف بلند میشه یک صدایی به زبان black speech میاد این صدا ،صدای کدوم کاراکتر هستش و چی گفته میشه؟

http://8pic.ir/images/vqtent5ec081iwvt5nfc.png

دقیق نمیدونم آیا اونجا واقعا صدا میاد یا نه نمیدونم تو کتاب هست یا نیس

ولی توی فیلم یحتملن صدای سارونه :)

بله همونطور که گفتید به زبان بلک اسپیچ ینی موردور ه و کلماتی که میگه نوشته های روی حلقه هست

ینی :

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

که معنیش میشه

یک حلقه برای فرمانروایی همگیشان

یک حلقه برای پیداکردنشان

یک حلقه برا آوردن همگیشان و در تاریکی اسیر کردنشا

البته این ترجمه من با جملاتی که عموما هست کمی متفاوت از آب دراومد کوچولو اگه اشتباه ترجمه کردم دوستان یاری رسانند :D

ویرایش شده در توسط الوه
ویرایش نقل قول

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

بله در کتاب هم هست البته نه با این کیفیت اما گندالف نوشته های روی حلقه رو به زبان سیاه و با طرزی وحشتناک و عظیم و پژواک مانند میخونه.

البته صدای دومی که در فیلم شنیده میشه همونطور که نوبل هم گفت احتمالا مربوط به سائورونه؛ و این که اون صدا در ریوندل شنیده شده؛ نه چنین چیزی در کتاب بهش اشاره نشده.

پ.ن

لطفا تصاویر بزرگ رو در پیوست قرار بدید و در نقل قول هم نیارید. ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Esmaeel

تو كتاب اومده اوك ها دقيق از چي به وجود ميان تو فيلم كه زياد مشخص نبود؟

Sent from my iPod touch using Tapatalk

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

تو كتاب اومده اوك ها دقيق از چي به وجود ميان تو فيلم كه زياد مشخص نبود؟

برای جواب دادن به این سوال باید برگردیم به قبل دوران اول ...

زیاد توضیح نمیدم (مسلما بسی کنجکاوتون خواهد کرد :))

در این حد بگم که اورک ها در ابتدا الف بودن ..

در خیلی وقت ها پیش در دوران باستان به قولی. مورگوت که بزرگترینِ آینور بود (و سارون یکی از بزرگ ترین خادمانش بوده!) چنتا از نخست زادگان ینی اولین الف هایی که در زمین قدم گذاشتند رو اسیر میکنه و با نیروی تاریکیش و شکنجه و جادوش کاری میکنه که به کلی ماهیتشون اینجور میشه که میبینیم!! موجوداتی که خود میتونستن زاد و ولد کنن .. و از اون زمان تا دوران سوم خادم تاریکی (اول مورگوث بعدشم که سارون!) بودن و تقریبا بیشتر سپاه سترون رو در جنگ تشکیل دادن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Esmaeel

كتاب هاي تالكين از اول ترجمه شده ؟وبه ترتيب از كدوم شروع كنم تا با همه اين كاركتر ها آشنا شم لطفا بهترين ترجمه ها رو هم معرفي كنيد

ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

كتاب هاي تالكين از اول ترجمه شده ؟وبه ترتيب از كدوم شروع كنم تا با همه اين كاركتر ها آشنا شم لطفا بهترين ترجمه ها رو هم معرفي كنيد

ممنون

کتاب های تالکین که ترجمه شوه عبارتن از

سیلماریلیون

فرزندان هورین

داستان های ناتمام نومه نور و سرزمین میانه (دوران دوم)

هابیت

ارباب حلقه ها - هر سه تاش!

اطلس سرزمین میانه

اینکه اول ارباب حلقه ها رو بخونی یا سیلماریلیون رو مسله ای هست که توافقی نرسیدیم خودمون!

سیلماریلیون داستان خلقت اردا .. سرگزشت آردا از ابتدا رو میگه و میاد میرسه به ساخته شدن حلقه ها(به تلخیص)

پر از ماجرا ها داستان های زیبا و تراژدی ها و جنگ ها و سرگذشت زمین ها و داستان عشق و ...

شاید بگیم زیبا ترین و عظیم ترین شاهکار تالکین باشه!

در این حد که خود بنده بعد خوندن سیلماریلیون نه تنها از ارباب حلقه ها حتی نتونستم از رمان های فانتزی دیگه مثل قبل لذت ببرم ! واقعا زیبایی سیلماریلیون همرو تحت شعاع قرار میده!

برای همین اگه از خود من بپرسی میگم اول ارباب حلقه هارو بخون بعد سیل رو!

از این دو تا بگذریم

سیل رو چه بعد ارباب بخونی چه قبلش... اصولا بهتره بعد سیل غرزندان رو بخونی بعدش داستان های نا تمام رو

همه اینا که گفتم به دست اقای رضا علیزاده ترجمه و توسط انتشارات روزنه به فروش می رسه میتونین تهیه کنین (البته کم یابه :D )

امیدوارم مفید بوده باشه حرفام :)

در ضمن به این تاپیک سر بزنین شاید براتون کمکی بکنه

https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=1003&hl=%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8+%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%DB%8C+%D9%87%D8%A7&fromsearch=1

و ...

اطلس هم که کلا درباره جاها و مکان های آردا در سه دوران حرف میزنه .. (التکبته تا اونجا که میدونم خود تالکین ننوشتتش) .. و فصل بندیش هم بر اساس زمان میره جلو برا همین میتونی موازی با بقیه کتاب ها بخونیش

ویرایش شده در توسط NobleLord

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elentári

خيلي وقت پيش يه مطلب خوندم درمورد گالادريل كه فئانور همون خواسته ي گيملي (گرفتن مو) رو ازش درخواست ميكنه و اون هم جواب منفي ميده...

نميدونيد اين مطلب كجا نوشته شده؟ مطمئنم خيالاتي نشدم ولي نميتونم پيداش كنم. فكر كنم يه مقاله بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

خيلي وقت پيش يه مطلب خوندم درمورد گالادريل كه فئانور همون خواسته ي گيملي (گرفتن مو) رو ازش درخواست ميكنه و اون هم جواب منفي ميده...

نميدونيد اين مطلب كجا نوشته شده؟ مطمئنم خيالاتي نشدم ولي نميتونم پيداش كنم. فكر كنم يه مقاله بود.

والا اگه باشه که .. قضیه خیلی جالبی میشه ینی!!!

ولی فک نکنم ها همچین چیزی بشه .. ینی ممکنه فئانور با اون همه غرور تار موی گالادریل رو بخواد!؟!؟!؟ Oo

خیل مشتاق شدم .. دوستان کسی چیزی میدونه!؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...