رفتن به مطلب

Recommended Posts

میثراندیر

من توی کتاب هابیت اون قسمتی که با ترول ها برخورد می کنند در مورد ترول ها خوندم. اونجا تالکین می گه که این موجودات از همان چیزی که بوجود آمدند به همان یعنی سنگ تبدیل می شن

سوال: روحی که درون ترول ها دمیده شده و از سنگ بوجود اومدن رو کی درونشون دمیده آیا ارو این کار رو کرده که منطقی به نظر نمی رسه چون جایی نداریم که از ترول ها به خوبی یاد کرده باشن و بتونیم بگیم اونا هم توسط دوست ناباب به راه خلاف کشیده شدن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

من توی کتاب هابیت اون قسمتی که با ترول ها برخورد می کنند در مورد ترول ها خوندم. اونجا تالکین می گه که این موجودات از همان چیزی که بوجود آمدند به همان یعنی سنگ تبدیل می شن

سوال: روحی که درون ترول ها دمیده شده و از سنگ بوجود اومدن رو کی درونشون دمیده آیا ارو این کار رو کرده که منطقی به نظر نمی رسه چون جایی نداریم که از ترول ها به خوبی یاد کرده باشن و بتونیم بگیم اونا هم توسط دوست ناباب به راه خلاف کشیده شدن؟

سوالتون رو از اساس تالکین توی قسمتی از نامه ی شماره 153 توضیح داده ، اینکه مثلا ترول ها حرکت میکنن و حرف میزنن و موارد اینچنینی، دقیقا علتش این نیست که روحی درشون دمیده شده...

البته خودِ تالکین ذکر میکنه علت این تفاوت ها با دنیایی که بعدا ما در ارباب حلقه ها و سیلماریلیون مشاهده میکنیم، به این خاطر هست که فکر تالکین قبلا چیز کاملا متفاوتی بود و بعدها به گسترش تا این حد دست زده و...

درهرحال نظر من هم مثل اوایل مقاله ی «تناقضات هابیت با دیگر آثار تالکین» هست که خوندش رو هم توصیه میکنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
میثراندیر

سوالتون رو از اساس تالکین توی قسمتی از نامه ی شماره 153 توضیح داده ، اینکه مثلا ترول ها حرکت میکنن و حرف میزنن و موارد اینچنینی، دقیقا علتش این نیست که روحی درشون دمیده شده...

البته خودِ تالکین ذکر میکنه علت این تفاوت ها با دنیایی که بعدا ما در ارباب حلقه ها و سیلماریلیون مشاهده میکنیم، به این خاطر هست که فکر تالکین قبلا چیز کاملا متفاوتی بود و بعدها به گسترش تا این حد دست زده و...

درهرحال نظر من هم مثل اوایل مقاله ی «تناقضات هابیت با دیگر آثار تالکین» هست که خوندش رو هم توصیه میکنم

پس با توجه به اینی که شما می گید خیلی از موجودات پلید آردا (اونگولیانت، انواع و اقسام ترول ها ، اژدهایان و ...) رو می شه اینطوری تعمیم داد، به نظرم یه جای کار ناقص می یاد. هان؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

پس با توجه به اینی که شما می گید خیلی از موجودات پلید آردا (اونگولیانت، انواع و اقسام ترول ها ، اژدهایان و ...) رو می شه اینطوری تعمیم داد، به نظرم یه جای کار ناقص می یاد. هان؟

منظور من این بود که نگیم ارو این روح رو در این موجودات دمید و این موجودات پلید شدن یا پلید بودن، درهرحال نامه ی شماره 153 رو بخونید، توی آرشیو دانود سایت هست. من بخوام به صورت خلاصه بگم خیلی جاهاش از دست میره و یجورایی بد میشه مثل الان...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Oldorin of Numenor

چرا تالکین راجع به جادوگر های ابی (الاتار و پالاندو) چیز زیادی نگفته؟؟؟ من فقط میدونم اونا به شرق سرزمین میانه رفتن و دگ باز نگشتن

.

سیلماریلیون و قصه های نا تمام رو خوندم اما چیز بیشتری دستگیرم نشد کسی اطلاعات دگ ایی داره؟؟؟

ویرایش شده در توسط Oldorin of Numenor

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

چرا تالکین راجع به جادوگر های ابی (الاتار و پالاندو) چیز زیادی نگفته؟؟؟ من فقط میدونم اونا به شرق سرزمین میانه رفتن و دگ باز نگشتن

.

سیلماریلیون و قصه های نا تمام رو خوندم اما چیز بیشتری دستگیرم نشد کسی اطلاعات دگ ایی داره؟؟؟

برای اینکه از جادوگران آبی خبری به سرزمین های غربی نرسید!

داستان های تالکین بر اساس کتاب های موجود در کتابخانه های انسان های غرب و الف ها مانند کتاب سرخ سر حد غربی روایت می شه پس طبیعیه وقتی خبری از جادوگران آبی به نویسندگان این کتاب ها نرسیده یاد و نام اون ها هم در داستان ها نمود چندانی نداشته باشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
میثراندیر

ممنون ازحمید خان بابت جواب سوالی قبلی ولی خوب اون لینک رو قبلا دیده بودم.

یه سواله دیگه برام پیش اومد. در کتاب یاران حلقه ها مری داره در مورد علف چپق صحبت می کنه و از یکی از ساحرانی که میشناخته اسم می بره به اسم " گواین ".

من تا حالا اسمش رو هم نشنیده بودم.

اگه میشه اساتید راهنمایی کنند.

متشکرم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

ممنون ازحمید خان بابت جواب سوالی قبلی ولی خوب اون لینک رو قبلا دیده بودم.

یه سواله دیگه برام پیش اومد. در کتاب یاران حلقه ها مری داره در مورد علف چپق صحبت می کنه و از یکی از ساحرانی که میشناخته اسم می بره به اسم " گواین ".

من تا حالا اسمش رو هم نشنیده بودم.

اگه میشه اساتید راهنمایی کنند.

متشکرم.

این اشتباه منم بود یه زمانی :پی

گواین اسم کسی نیست، اگه دقیق تر بخونیدش، متوجه میشید گواین خلاصه شده ی گویا این هست :-bd

ویرایش شده در توسط الوه
=)))))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
میثراندیر

این اشتباه منم بود یه زمانی :پی

گواین اسم کسی نیست، اگه دقیق تر بخونیدش، متوجه میشید گواین خلاصه شده ی گویا این هست :-bd

والا من چندبار این جمله رو با گویا این خوندم چیزی دستگیرم نشد. (می ذاریم روی بدفهمی من )

یه سوال دیگه: اگه من درست فهمیده باشم تالار های ماندوس در سرزمین والینور هستن. که در هر صورت الف ها به اونجا می رن . چه اینکه کشته بشن و چه اینکه با کشتی به اونجا سفر کنن. این با عقل من جور در نمیاد. یعنی چی؟ اینکه مثلا شما الف باشی حالا چه بمیری یا نه در نهایت یه جا می برنت. مشکل اینجاست که زندگی الف ها به نظرم بیهوده می شه. اونا که می دونن بالاخره باید برن اونجا پس هدف زندگیشون چیه؟

امیدوارم منظورمو درست رسونده باشم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

والا من چندبار این جمله رو با گویا این خوندم چیزی دستگیرم نشد. (می ذاریم روی بدفهمی من )

یه سوال دیگه: اگه من درست فهمیده باشم تالار های ماندوس در سرزمین والینور هستن. که در هر صورت الف ها به اونجا می رن . چه اینکه کشته بشن و چه اینکه با کشتی به اونجا سفر کنن. این با عقل من جور در نمیاد. یعنی چی؟ اینکه مثلا شما الف باشی حالا چه بمیری یا نه در نهایت یه جا می برنت. مشکل اینجاست که زندگی الف ها به نظرم بیهوده می شه. اونا که می دونن بالاخره باید برن اونجا پس هدف زندگیشون چیه؟

امیدوارم منظورمو درست رسونده باشم.

خب یه تفاوتی هست، اگه من درون یک باغ یک اتاق تنگ و تاریک و بدون پنجره درست کنم و توش زندانی بشم، مگه اتاقه توی باغ نیست؟ چرا نمیتونم بگم من توی باغ هستم و دارم از باغ لذت میبرم؟ چرا میگم من توی یک اتاق با فلان خصوصیت هستم و دارم اذیت میشم مثلا؟

به همین علت، تالارهای ماندوس که تالارهای انتظار هست و الف ها باید اونجا منتظر باشن تفاوت داره با بقیه ی والینور (که تالارهای ماندوس رو اون اتاق به خصوص در نظر بگیریم)

این از بحث تفاوت

اگه بخوایم در مورد هدف بگیم چیز خیلی دقیقی در نمیاد چون هرکسی میتونه یه برداشت و حرف داشته باشه، هزار و یک چیز میتونه وجود داشته باشه، میتونه هیچی هم نباشه، مثل دنیای خودمون...

یکی از الف ها ستارگان رو دوست داره تا ابد تماشا کنه، یکی دوست داره شمشیر بسازه، یکی از گیاهان مراقبت کنه و...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

در گذشته (قبل از خواندن سیلماریلیون) برایم سوال بود که شلوب چه طور به وجود آمد (هر چند که در ارباب حلقه ها توضیح مختصری داده بود ) ولی بعد از آن متوجه شدم از تخم وترکه ای اونگولیانت بوده اما خود او را چه کسی خلق کرده.

اما یک سوال دیگر هابیت ها چه طور به وجود آمدند.

لطفا پاسخ دهید که ذهنم را پر کرده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

با عرض اجازت

در گذشته (قبل از خواندن سیلماریلیون) برایم سوال بود که شلوب چه طور به وجود آمد (هر چند که در ارباب حلقه ها توضیح مختصری داده بود ) ولی بعد از آن متوجه شدم از تخم وترکه ای اونگولیانت بوده اما خود او را چه کسی خلق کرده.

اما یک سوال دیگر هابیت ها چه طور به وجود آمدند.

لطفا پاسخ دهید که ذهنم را پر کرده.

خب برای سوالتون در مورد اونگولیانت جز همون چیزی که در سیلماریلیون ذکر شده چیز زیادی پیدا نمیشه، البته میتونید به تاپیک «اونگولیانت» سر بزنید و توضیحات بیشتری رو بخونید

در مورد ریشه ی هابیت ها هم متاسفانه اطلاعاتی وجود نداره، فقط میدونیم از خویشان انسان ها هستن، حالا چطور و چرا و چگونه اش مشخص نیست...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

اين كتاب ها واقعا هستن؟!منظورنم اينه كه...تا حالا اينا رو خونديد؟

post-2487-0-26983000-1395398934_thumb.jp post-2487-0-27749300-1395398951_thumb.jp

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

اینا درواقع کتاب نیستن

این ها کتابچه های راهنمای بازی استراتژیک مینیاتوری ارباب حلقه ها / هابیت هستن. توی این کتابچه ها در مورد قواعد و جزئیات بازی توضیح داده میشه همچنین در مورد بعضی مشخصات و خصوصیات در مورد نیروهای به کار رفته در اون و موارد اینچنینی که برای بازی به کار میاد

در اینجا میتونید در موردشون بیشتر بخونید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Vána

میشه هی توضیح کلی در مورد ارواح در دنیا آردا داده بشه مثلا انسانها پس از مرگ به تالارها ماندوس میرند دورفها پس از مرگ چی میشدن ؟الفها چطورن هرچند با عمر طولانیش ان مورد درشون کمه و انتها چطور؟ ترولها ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

میشه هی توضیح کلی در مورد ارواح در دنیا آردا داده بشه مثلا انسانها پس از مرگ به تالارها ماندوس میرند دورفها پس از مرگ چی میشدن ؟الفها چطورن هرچند با عمر طولانیش ان مورد درشون کمه و انتها چطور؟ ترولها ؟

در مورد دورف ها فکر کنم اطلاعاتی در دسترس نیست.

انسان ها هم بعد از مرگ به طور موقت به تالار های ماندوس میرن و بعد به صورت دائمی جایی میرن که فقط ایلوواتار از اون خبر داره. اما الف ها بعد از مرگشون کلا توی تالارهای ماندوس مستقر میشن.

در مورد بقیه نژادها نمی دونم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
The secret wizard

جالبه...

به نظرم چون تالكين واقعا نميدونسته كه انسان ها بعد از مرگ كجا ميرن،سرنوشت انسان ها رو مبهم و راز مانند بيان كرده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

تا اونجا که من میدونم هیچ کس به قطع از پایان انسان ها خبر نداره و فقط ایلوواتار سرنوشتشونو میدونه .. همینطور هیچ کس از انسان ها پس از مرگ به آردا بر نگشته .. جز برن که اونم تا آخر عمر با هیچ فانی صحبت نکرد و در اون باره هم چیزی از برن شنیده نشده .. و تا روز بازپسین کسی نخواهد دونست که واقعا روح انسان ها بعد مرگ کجا میرن

دورف ها هم چنین حالتی هست .. بعضیا میگن به خواست آئوله در تالار های ماندوس قسمتی جدا براشون تدارک دیده شده و روحشون اونجا میرن

البته تو حدیث آئوله و یاوانا میخونیم که ایلوواتار کار آئولرو متبرک میی کنه و اعتقاد بر اینه که ایلوواتار جایی کنار فرزندان ایلوواتار واسه دورف ها تدارک می بینه و پس از نبرد روز بازپسین کنار اونا جای می گیرند

البته فککنم اطلاعات زیادی ندارم! @};- و اونایی که بیشتر مطالعه کردن باید نظر بدن

این سوال واسه منم ایجاد شد! ترول ها روح دارن؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
میثراندیر

این سوال واسه منم ایجاد شد! ترول ها روح دارن؟!

سلام

پست 283 همین تاپیک.

من هم همین سوالو پرسیدم. شاید بتونی اونجا جوابتو پیدا کنی. جناب الوه زحمت کشیدن و پاسخ دادن.

ویرایش شده در توسط میثراندیر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

اون زمان ها که من جوون بودم این سوالو پرسیده بودم... { اسمایل روشن کردن چپق و خیره شدن به افق } :دی

هرچند دوستان لطف کردن و جواب های نسبتا کاملی دادن ولی گفتم بد نیست به جواب هایی که اون زمان گرفتم هم نگاهی کنین. :پی

https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=897&view=findpost&p=24147

هرکی به لحن نگارش پست هام بخنده انشاالله رمز عبورشو یادش بره! :دی

ویرایش: یادم رفت اینو بگم؛ به پست های بعد از این پستی که لینک دادم حتما دقیقتر نگاه کنید. اونا مهمترن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
توروندور

من جایی تو همن سایت خوندم که دروف ها به صخره و یا سنگی که ازش ساخته شدن بر میگردن و یه احتمال دیگه استقرار اونها در تالار های ماندوس هست البته ناحیه دوروف نشینش :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elentári

بعد از دیدن دو فیلم هابیت سوال واسم پیش اومد که نتونستم جوابشونو بدم.

1.واژه نکرومنسر دقیقا به چه معناست و چرا برای سائرون استفاده شده؟ آیا این واژه برای موجودات دیگه ای هم استفاده میشه؟

2. شاه تراندویل هم جز کسانی بود که به سرزمین میانه مهاجرت کرد؟ منظور دقیقم اینه که متولد کجاست؟

3. طبق نوشته ها لگولاس و گیملی سرزمین میانه رو ترک میکنن و به غرب میرن. سرنوشت پادشاه سیاه بیشه چی میشه؟ چیزی در این مورد گفته نشده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

بعد از دیدن دو فیلم هابیت سوال واسم پیش اومد که نتونستم جوابشونو بدم.

1.واژه نکرومنسر دقیقا به چه معناست و چرا برای سائرون استفاده شده؟ آیا این واژه برای موجودات دیگه ای هم استفاده میشه؟

2. شاه تراندویل هم جز کسانی بود که به سرزمین میانه مهاجرت کرد؟ منظور دقیقم اینه که متولد کجاست؟

3. طبق نوشته ها لگولاس و گیملی سرزمین میانه رو ترک میکنن و به غرب میرن. سرنوشت پادشاه سیاه بیشه چی میشه؟ چیزی در این مورد گفته نشده؟

1- واژه نکرومانسر به سادگی میشه جادوگر اما اصولا برای جادوگرانی به کار میره که عناصر مرتبط به مرگ، زنده کردن و مثلا احضار ارواح مردگان برای خدمت کردن توجه خاصی دارن + در مورد علت این اسم گذاری زیاد مطمئن نیستم اما به نظرم به این خاطر بوده که به نظر میرسیده اون شخص موجودات پلید رو به وجود میاره یا به خدمت خودش میگیره (بنا به باور نابود شدن اکثر پلیدی ها و سقوط سائورون) + در دنیای تالکین خیر

2- پدر تراندویل، اوروفر، یکی از الف های قوم سیندار (الف های تله ری که در بلریاند باقی موندن و آمان نرفتن) هست. فقط قوم نولدور بودن که به سرزمین میانه سفر کردن + در مورد تولد هم میشه بلریاند رو گفت و دقیق تر دوریات چون اوروفر یکی از الف های قملرو تین گول بود (البته بدون تایید رسمی چون چیزی ذکر نشده)

3- اطلاعاتی در مورد بعد از سفر کردن لگولاس به والینور مشخص نیست، همچنین در مورد سرنوشت اون سرزمین و الف های درون اون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
mahan

دوستان ببخشید میدونم سؤالم بی ربطه ولی سائرون ماده است یا غیر ماده

(نه از نظر جنسیت)

‏‎:$:$‎

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aslan

دوستان ببخشید میدونم سؤالم بی ربطه ولی سائرون ماده است یا غیر ماده

(نه از نظر جنسیت)

‏‎:$:$‎

سوال خوبیه

تا جایی که حافظه ی من قد می ده بعد از سقوط سائرون در اواخر دوران دوم جسم مادی خودش رو از دست می ده و تنها به صورت یه روح بوده در واقع قبل از اون تا سقوطش به صورت ماده بود جسمش و بعضا در جاهای قدرت تغییر کل هم داشته ام بعد از سقوطش در دران دوم به صورت روح می شه

متن سیلماریلون :

" نارسیل حلقه ی حاکم را به همراه انگشت از دست سائرون جدا کرد و آن را برای خود برداشت. آنگاه سائرون در ان دم مغلوب شد و روح و کالبدش را رها کرد و گریخت و در جاهای متروک پنهان گشت و او سالهای دراز بسیار هیچ کالبد مرئی نداشت "

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...