رفتن به مطلب

Recommended Posts

hamid stormcrow
ارسال شده در (ویرایش شده)

يه سؤال:

چرا تالكين الف‌ها رو موجودات برتری معرفی كرده؟ شما با اين كارش كه نژاددوستی و مقام انسان‌ها رو زير پا گذاشته، مخالف نيستين؟ تالكين منظور خاصی نداشته؟

الف ها نخستین فرزندان ایلوواتار بودند و چون پیش والا زندگی کرده بودند از حکمت ودانش بهره بیشتری برده بودند شبیه فرشته ها که دانششون از ما بیشتره اما می بینیم یواش یواش آدمها میان جای اونها رو می گیرن و دوران چهارم دوره تسلط آدمیان می شه تازه ارو بزرگترین هدیه اش یعنی مرگ رو فقط به آدمها داده بود و روح اونها رو هم بعد از مرگ به جایی می برد که فقط خودش میدونست به نظر من آدمها برای ارو عزیز تر بودند

ویرایش شده در توسط hamid stormcrow

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
S.A.F_K.O.L

درود دوستان

ببخشید کسی این کتابو خونده؟

اگر کسی خونده میشه بگه کتاب خوبی هست یا نه؟

http://www.adinehbook.com/gp/product/9642739011/ref=sr_1_1000_1/572-1685991-1087206

---------------------------------------------

راستی چندتا پست بالاتر در مورد نژادپرستی تالکین حرف بود میخواستم بپرسم مگه مردم هاراد سیاهپوست بودن؟ من فکر میکردم از سفید تیره ترن!! یعنی سبزه! مثلا مثل برخی مردم جنوب اروپا. اما وقتی میگید سیاهپوست فکر کنم منظورتون نژادهای افریقایی باشه درسته؟

کلا در مورد راج و هاراد و... که جنوب میدل ارث هستن تو کتابها اطلاعت چقدره؟(شرق دور چی؟) در موردشون توضیح کافی داده شده؟ من هنوز سیلماریلیون رو نخوندم

ویرایش شده در توسط S.A.F_K.O.L

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

kn6a5cp7ousucnxn9mx.jpg

سلام دوستان عزیز، دوستان کسی میدونه این شبح سیاه تو اره بور چیکار میکنه؟! کی هست؟! من واقعا اینجاشو نفهمیدم که شبح اینجا چیکار میکنه؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

الان دسترسی به خود کتاب ندارم ولی فکر میکنم منظور خفاش بود. چند خط جلوتر فکر میکنم توضیح میده که جز خفاش چیزی در اون محل نمی بینه تا برسه به اسماگ.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

دوست عزیزم اونجارو بیلبو بگینز فکر میکنه یه خفاشه وگرنه تالکین اینجا گفت یه شبح سیاه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

متأسفانه الساعه دسترسی ندارم به جلد اولین نسخه ی هابیت ولی میدونم که این جلد طراحی خود تالکین بود و روی اون، به خط رون نوشته که این کتاب گردآوری یادداشت های ماجرای بیل بو هست. گردآوری، نه رونویسی از خاطرات او. کما این که در یاران حلقه هم وقتی صحبت هست بین گندالف و فرودو به این مسأله اشاره میکنن که اونچه بیل بو در کتاب خاطرات خودش آورده با اونچه در اصل اتفاق افتاده و ما به عنوان خواننده در کتاب هابیت می بینیم یکی نیست. روایت پیدا شدن حلقه رو عرض میکنم.

اینه که به عقیده ی بنده میشه با خیال راحت گفت اینجا نویسنده داشته از فنون ادبی استفاده میکرده برای نشون دادن حال و هوای ترس عظیم بیل بو. مضاف بر این اژدها جماعت آستانه ی تحمل اجتماعی پایینی دارن :D نه گمانم اگر موجود اهریمنی دیگه ای در اون حوالی زندگی میکرد اسماگ کبیر بی کار می موند. علاوه بر اینها میدونیم که بعد از مرگ اسماگ و ختم به خیر شدن نبرد پنج سپاه دورف ها به منزل آبا و اجدادی خودشون برمیگردن و تا زمانی که سائورون، قاصدش رو به اون حوالی نفرستاده زندگی خوبی دارن.

با توجه به اینها من فکر نمیکنم اون شبح سیاه چیزی بیش از خفاش بوده باشه :-?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فرمانروای تاریکی

منم یه سوال داشتم.

آیا تالکین واحد پول خاصی رو هم برای نژادهای مختلف در نظر گرفته؟یا همه از سکه ی طلا استفاده میکنند؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

همه از سکه طلا استفاده میکردن. البته این حرف من نیست:

https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=915&view=findpost&p=8514

{نیم ساعت توی لیست تاپیک های مهدی دنبالش گشتم، آخر هم پیدا نشد :) باز مجبور شدم یه ساعت توی شورای خردمندان رو بگردم :دی}

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فرمانروای تاریکی

ممنون از زحمتی که برای جواب دادن به سوال من کشیدی :)

راستی یه سوال دیگه،چرا به ارباب حلقه ها لوتر میگید؟(خوب تازه واردم دیگه)

ویرایش شده در توسط فرمانروای تاریکی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

ممنون از زحمتی که برای جواب دادن به سوال من کشیدی :)

راستی یه سوال دیگه،چرا به ارباب حلقه ها لوتر میگید؟(خوب تازه واردم دیگه)

لوتر در واقع مخفف Lord Of The Rings هست حروف اول هر کلمه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MORGOMIR

دوستان در قسمت تماس ها چند گزینه هست که من معنیشون رو نمیدونم ممنون میشم یک توضیح کوچیک بدید

aim

msn

jabber

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فرمانروای تاریکی

یه سوال دیگه،اژدهایان توسط ملکور آفریده شدند یا از همون اول وجود داشتند؟

آیا اسماگ آخرین اژدها بود و با مرگ اون نسل اژدها ها منقرض شد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

ملکور توانایی آفریدن نداشت. به دلیل تباهی و سیاهی درونش، توانایی آفریدن رو از دست داده بود و تنها می تونست موجوداتی رو که ارو آفریده بود تغییر بده و به تباهی بکشونه.

«خزندگان قدرتمندی که در میان وحشت زا ترین خدمتکاران ارباب سیاهی طبقه بندی می شوند. سخنی درباره خاستگاه آنان گفته نشده است. اولین اژدهایی که دیده شده «گلارونگ» بوده، جد اژدهایان، که اول بار در دوره اول از «آنگ بند» به بیرون سرزمین میانه آمد. در دوران بعد پس از گلارونگ، از اژدهایان، اِلف ها و آدمیان صدمات زیادی دیدند، از میان آن اژدهایان می توان از «آنکالاگون»، اولین اژدهای بالدار؛ «اسکاتا» که در آبهای شمالی زندگی می کرد؛ و «اسماگ»، آخرین اژدهای قدرتمند، نام برد.

اژدهایان قدرت سخن گفتن دارند و بسیار باهوشند، و بسیاری از آنان جادوی «افسون-اژدها» را بلدند، افسونی که هرکه را که به چشمانشان نگاه کند خواب آلوده و گیج می کند.

اژدهایان در آخر دوران سوم نابود نشدند؛ می گویند برخی حتی تا دوران ما نیز زنده اند، اما از خزندگان بزرگ و اژدهایان روزگاران پیشین اثری باقی نمانده است.» منبع

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فرمانروای تاریکی

خیلی ممنون از جوابتون.راستی من تو منبعی که معرفی کردید خوندم که اورک ها اول الف بودن و با شکنجه اینطوری شدن ولی تو یکی از مباحث گفته شده بود که اورک ها از ترکیب با آدمیان به وجود امدند.بالاخره کدوم درسته؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

راستی من تو منبعی که معرفی کردید خوندم که اورک ها اول الف بودن و با شکنجه اینطوری شدن ولی تو یکی از مباحث گفته شده بود که اورک ها از ترکیب با آدمیان به وجود امدند.بالاخره کدوم درسته؟!

اورک ها الف های شکنجه شده توسط ملکور بودند. بعد ها در دوران سوم سائورون با ترکیب کردن نژاد اورک و انسان نژاد جدیدی به نام اوروک-های پدید اورد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LObeLia

خیلی ممنون از جوابتون.راستی من تو منبعی که معرفی کردید خوندم که اورک ها اول الف بودن و با شکنجه اینطوری شدن ولی تو یکی از مباحث گفته شده بود که اورک ها از ترکیب با آدمیان به وجود امدند.بالاخره کدوم درسته؟!

برو تاپیک "اورک=گابلین, پستای آخرشو بخون. اونی که من نوشتم.

ویرایش شده در توسط shirin

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
torambar

ملکور توانایی آفریدن نداشت. به دلیل تباهی و سیاهی درونش، توانایی آفریدن رو از دست داده بود و تنها می تونست موجوداتی رو که ارو آفریده بود تغییر بده و به تباهی بکشونه.

«خزندگان قدرتمندی که در میان وحشت زا ترین خدمتکاران ارباب سیاهی طبقه بندی می شوند. سخنی درباره خاستگاه آنان گفته نشده است. اولین اژدهایی که دیده شده «گلارونگ» بوده، جد اژدهایان، که اول بار در دوره اول از «آنگ بند» به بیرون سرزمین میانه آمد. در دوران بعد پس از گلارونگ، از اژدهایان، اِلف ها و آدمیان صدمات زیادی دیدند، از میان آن اژدهایان می توان از «آنکالاگون»، اولین اژدهای بالدار؛ «اسکاتا» که در آبهای شمالی زندگی می کرد؛ و «اسماگ»، آخرین اژدهای قدرتمند، نام برد.

اژدهایان قدرت سخن گفتن دارند و بسیار باهوشند، و بسیاری از آنان جادوی «افسون-اژدها» را بلدند، افسونی که هرکه را که به چشمانشان نگاه کند خواب آلوده و گیج می کند.

اژدهایان در آخر دوران سوم نابود نشدند؛ می گویند برخی حتی تا دوران ما نیز زنده اند، اما از خزندگان بزرگ و اژدهایان روزگاران پیشین اثری باقی نمانده است.» منبع

1.

آبهای شمالی کجاست ؟

2.

کسی میدونه تالکین از اژدهای دیگری هم اسم برده یا نه ؟ یا فقط آنگالاگون-گلائرونگ-اسماگ-اسکاتا اژدها های موجود در داستان هستن ؟ یا کلا هر اطلاعات باارزش دیگه ای اگه کسی در مورد اژدهایان میدونه ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فرمانروای تاریکی

گرگ ها در سرزمین میانه به چند نژاد تقسیم می شدتد؟

کدوم نژاد ها گرگ های اهریمنی بودند؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

خب ما انواع گرگ ها داشتیم

یکیشون گرگ های معمولی که هممون هم شاهدیم، یکیشون گرگ های سفید که طرفای شمال شایر بودن، یکیشون گرگ های اطراف گونداباد که در وقایع هابیت شاهدشونیم (علت اینکه واسشون تفاوت قائل میشم، تفاوت شکلشون بین هابیت و لوتر هست) و یکی دیگه هم وارگ های ایزنگارد

البته سائورون یکبار به شکل گرگ در میاد هنگام مبارزه به هوآن

کارخاروت گرگ آنگباند هم یک نمونه ی خاص بود

در کل میشه گفت گرگ ها از دیرباز خادمان مورگوت بودن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Which-King

منم یه سوال داشتم . مورگوت و سایرون باهم برادر بودن یا نه ؟ و چه بلایی سر مورگوت اومد > ؟

ببخشید یه سوال دیگه ایا میلکور همون موگوته یا باز یکی دیگه هست ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

با سلام و خوشامد به شما به سبب ورودتون به جمع صمیمی آردایی

ابتدا سوال دومتون رو جواب میدم :)

خیر. مورگوت لقبی از ملکور است که فیانور به او نسبت داد. به معنای خصم سیاه. و از اون پس استفاده از لفظ ملکور در سرزمین میانه کم شد.

ملکور از نژاد آینو یا والا هست. والا با توجه به متن سیلماریلیون یعنی "ثمره اندیشه ارو" (ارو خدای یگانه آرداست). و جالبه که ملکور قدرتمندترین آینور بود.

سائورون از نژاد مایار است...قدرت کمتری از نژاد والار دارن و به نوعی خادمان اون ها به حساب میان. سائورون ابتدا خادم و مایای آئوله (یکی از والار) بود. بعد توسط ملکور خام شد و به خدمت او در آمد. خیر با هم دیگه نسبت فامیلی نداشتن. بلکه سائورون از خدمتگذاران ملکور بود. همچنین بالروگ ها از مایار و خادمان سهمگین دیگر ملکور هستند. اژدهایان و اورک ها هم تقلید ملکور است از خلقت الف ها و عقاب ها...

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Which-King

ممنون بابت توضیخ دقیقتون خیلی استفاده کردیم

یه سوال دیگه آیا Manwe البته نمی دونم می شناسید یا نه ؟ می خواستم بدونم چه ویژگی ها آیا چه قدرت هایی داشته و آیا والار بوده یا نیمه الف ؟

Eol چگونه تبدیل به Dark Elf شد ایا زاتی بوده یا خودش ترجیح دادن به مورگوت بپیونده ؟

چطور شد که Minas Anor تبدیل به Minas Morgul شد ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

مانوه از والار است. و قدرت دیگر والار رو داره...البته مسئول بادهاست، به قولی "فرمانروای دم و باز دم آردا"...

الف های تاریک الف هایی هستند که از دریای بزرگ عبور نکردن. و ربطی به خدمت به مورگوت نداره. ائول هم به خدمت مورگوت در نیومد.

میناس ایتیل به معنای برج ماه، شهر ایسیلدور، به میناس مورگول تبدیل شد. اون هم به سبب این بود که به تصرف ارتش موردور و تاریکی در اومد. میناس آنور همان میناس تی ریت است.

پیشنهادم اینه که با مطالعه کتاب های تالکین، با مرور بحث های گذشته در تاپیک ها، با سر زدن به صفحه اصلی سایت و فرهنگنامه آردا به خیلی از این دست سوال هاتون برسید. در فروم و تاپیک ها و در خود سایت اصلی اطلاعات تکمیلی ارزشمندی وجود داره...

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Which-King

بازم ممنون

آخه من کتاب های تالکین رو به زبان فارسی ندارم اگه باشه انگلیسیه و من بعضی چیزاشو متوجه نمی شم به نظر شما فارسیشو از کجا بیارم ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

چند انتشارات اقدام به چاپ کتابهای تالکین کردند که "انتشارات روزنه" از جمله اون هاست که به ترجمه مقبول و معقولی دست زدند، اغلب بچه ها از این چاپ استفاده میکنن و نویسنده اطلاعات وسیعی از تفکرات و دنیای تالکین دارد.

ضمن این که من در کنار کتاب، تاپیک های فروم و فرهنگنامه سایت آردا رو هم نام بردم :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...