رفتن به مطلب

Recommended Posts

برگوند

پاسخ سوال niphrendil:وقتی کلبورن میخواست سرزمین میانه رو ترک کنه گیردان هم باهاش رفت مفصل ترشو میتونی تو زندگینامه ی گیردان بخونی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Haldir of Lorien

با سلام خدمت همه دوستان

شروع دوران چهارم مصادف بود با ترك حلقه ها از سرزمين ميانه

سرنوشت ريوندل و لورين در نبود حلقه ها به كجا كشيده شده است؟

آيا به آهستگي مسير زوال را طي كردند يا اينكه پس از خارج شدن 2 حلقه از قلمروشان تمامي قدرتي كه بواسطه وجود حلقه ها دارا بودند را كاملا از دست دادند؟؟؟

و آيا سام قبل از سفرش به غرب از لورين ديدن كرد؟؟؟(چرا كه آرزويش بود)

با تشكر از همگي

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Haldir of Lorien

با سلام خدمت همگی

بابا یه جوابی هم به این سوال های من بدبد

یه سوال دیگه:

در طی سالیان دراز آیا غیر از مایار کسی از سرزمین نامیرایان به سرزمین میانه آمده است؟؟؟

(چه می دانم مثلا ممکن است هوس مناظر جدید کرده باشد)

با تشکر از شما

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون
با سلام خدمت همگی

بابا یه جوابی هم به این سوال های من بدبد

یه سوال دیگه:

در طی سالیان دراز آیا غیر از مایار کسی از سرزمین نامیرایان به سرزمین میانه آمده است؟؟؟

(چه می دانم مثلا ممکن است هوس مناظر جدید کرده باشد)

با تشکر از شما

منظورت از چه زمانیه هالدیر جان ؟

در کل , والار بارها به سرزمین میانه اومدن در قدیم , مثلا اورومه شکارچی والار که حتی پس از ویرانی سرزمین میانه و رفتن به والینور , بارها به اونجا سر میزد و در جنگل ها میگذشت. یاوانا بانوی رویندگان هم همینطور و یا اولمو ارباب آبها. سایر والار هم در جریان های مختلف به خصوص نبرد قدرت ها (برای دستگیری ملکور) در هنگامه برخواستن الف ها , به سرزمین میانه اومدن.

اما از غیر آینور, تنها کسانی که تا بحال پس از ساخت قلمرو قدسی به سرزمین میانه اومدن الفهای نولدور بودند که در جریان دزدیده شدن سیلماریل ها در برابر امر والار ایستادند و به همراه فیانور یا فینگولفین به سرزمین میانه بازگشتند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Haldir of Lorien

منظورت از چه زمانیه هالدیر جان ؟

در کل , والار بارها به سرزمین میانه اومدن در قدیم , مثلا اورومه شکارچی والار که حتی پس از ویرانی سرزمین میانه و رفتن به والینور , بارها به اونجا سر میزد و در جنگل ها میگذشت. یاوانا بانوی رویندگان هم همینطور و یا اولمو ارباب آبها. سایر والار هم در جریان های مختلف به خصوص نبرد قدرت ها (برای دستگیری ملکور) در هنگامه برخواستن الف ها , به سرزمین میانه اومدن.

اما از غیر آینور, تنها کسانی که تا بحال پس از ساخت قلمرو قدسی به سرزمین میانه اومدن الفهای نولدور بودند که در جریان دزدیده شدن سیلماریل ها در برابر امر والار ایستادند و به همراه فیانور یا فینگولفین به سرزمین میانه بازگشتند.

آرون جان با سلام

قربان منظورم دقیقا بعد از ساخته شدن قلمرو قدسی و البته بعد از به تبعید رفتن نولدور است.

آیا غیر از مایار مثلا از الف ها کسی به سرزمین میانه رفته؟؟؟

با تشکر از شما

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ulmo

هالدير جان تا آنجا كه من اطلاع دارم فكر كنم فقط گلورفيندل به سرزمين ميانه رفته ولي خود گلورفيندل نيز از اين نظر كه در سايت ديكشنري آردا اين احتمال كه او همان گلورفيندل در سيلمارليون است .پس ميتونه بازگشت او به سرزمين ميانه باشد.(هرچند اطلاعات بانو آرون و البتهHalbarad عزيز در اين زمينه بيشتر ميباشد.)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Haldir of Lorien

با سلام خدمت همگي دوستان

امروز داشتم تاريخ دوران دوم را مي خواندم و يك كلمه ديدم كه نفهميدم دقيقا چيه؟؟؟

Wainrider ها از چه قومي هستند كه اين همه براي گوندور دردسر درست كردند؟؟؟

با تشكر از شما

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
MAS
با سلام خدمت همگي دوستان

امروز داشتم تاريخ دوران دوم را مي خواندم و يك كلمه ديدم كه نفهميدم دقيقا چيه؟؟؟

Wainrider ها از چه قومي هستند كه اين همه براي گوندور دردسر درست كردند؟؟؟

با تشكر از شما

اين كلمه يبشتر به صورت جمع مي آيد و حرف تعريف The قبل از آن قرار مي گيرد. چرا كه مراد از آن، برهه و واقعه اي خاص در تاريخ پادشاهي جنوبي يعني گوندور است.

The Wainriders

به معني ارّابه رانان است و نه به دوران دوم، بلكه به دوران سوم بر مي گردد و نامي است كه به واقعه اي اطلاق مي شود كه در سال 1831 دوران سوم با يورش ارّابه رانان، كه مرماني بسيار قوي و از اقوام متّحد شدۀ شرق بوده اند،‌ به گوندور آغاز مي شود. اين اقوام با ارّابه سفر مي كردند و فرماندهانشان سوار بر ارّابه مي جنگيدند(وجه تسميۀ نامگذاريشان). اين تهاجمات كه با تحريك فرستاده هاي سارون آغاز مي شود و در سال 1835 مرگ شاه نارماكيل را در پي دارد،‌ قريب به صد سال ادامه پيدا مي كند؛ در سال 1944 د.س. اوندوهر(پسر كاليمهتار و نوۀ نارماكيل) و دو پسرش فارامير و آرتامير در نبردِ شمالِ دروازه هاي سياه بر عليه ارّابه رانان( كه اكنون با خاندي ها و هاراد- نزديكي ها متّحد شده بودند)، به خاك مي افتند؛ فرماندۀ قواي جنوبي، ابتدا به پيروزي بزرگي عليه هارادي ها دست مي يابد و سپس با يورش به اردوگاهِ ارّابه رانان، آنان را كه به خيال خود گوندور را شكست داده و سرمست از پيروزي، جشن گرفته بودند، غافلگير نموده، ارّابه هاي آنان را آتش مي زند و ايشان را به هزيمت وامي دارد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Haldir of Lorien

ا سلام

یک سوال دیگر؟؟؟

مگر نه اینکه قدیمی ترین و قدرتمند ترین الف سرزمین میانه (غیر از کردان) گالادریل است پس چرا حلقه ویلیا از آن الروند شد و حلقه ننیا به گالادریل رسید؟؟

با تشکر پیشاپیش از همگی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ققنوس آبی
ا سلام

یک سوال دیگر؟؟؟

مگر نه اینکه قدیمی ترین و قدرتمند ترین الف سرزمین میانه (غیر از کردان) گالادریل است پس چرا حلقه ویلیا از آن الروند شد و حلقه ننیا به گالادریل رسید؟؟

با تشکر پیشاپیش از همگی

آحتمالا به خاطر مرد سالاري الف هاست! و اينكه فكر ميكنند اصلا چيزي هاي خطرناك را بايد از دست زن جماعت گرفت! :evil:

حال جدا از شوخي، چه ربطي دارد؟ مگر هر كه قدرتمند تر است، بايد حلقه ي قوي تر داشته باشد؟ آخر يك ديدگاه ديگر اينست كه بالفرض اگر قدرتمند ترين هم باشد، بايد براي آنكسي كه از اين خصيصه كمتر برخوردار است، يك جايگزين پيدا شود... نه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Haldir of Lorien

با سلام

يك سوال ديگه؟؟؟

آيا پادشاه شرير كارن-دوم همان شاه فرمانرواي نزگول است؟؟؟

اگر اين 2 از هم متفاوتند پس كارن-دوم كيست؟؟

با تشكر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Haldir of Lorien

الووووووو اني بادي هي ير ......(رعايت قوانين سايت جهت نگارش فارسي)

با سلام

خوب كسي نمي خواد جواب بده؟؟؟

اين كارن-دوم دقيقا كيه؟؟؟

با تشكر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

درود هالدیر عزیز!

کارن دوم اسم کسی نیست عزیز دلم. کارن دوم اسم دژ فرمانروای جادوپیشه آنگمار یا همون نزگول عزیزمون، مورازور بوده. او کی؟ (در همون راستایی که تو گفته بودی)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Haldir of Lorien

با سلام مجدد

Scatha the Worm کیه؟؟؟؟ یا همون اسکاتای ثعبان که تو بازگشت شاه فصل جدایی های ازش نام برده شده.

با تشکر از شما

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مَنوه سلیمو
با سلام مجدد

Scatha the Worm کیه؟؟؟؟ یا همون اسکاتای ثعبان که تو بازگشت شاه فصل جدایی های ازش نام برده شده.

با تشکر از شما

سلام هالدیر جان !

این Scatha یکی از اژده های بزرگی بوده که به کوهستان های خاکستری شمال حمله کردند!

اطلاعات زیادی راجع به زندگیش در دست نیست ؛ فقط اینکه چیزی در حدود سال 2000 از دوره سوم به دست فرام پسر فرومگار که یکی از نوادگان اِرول جوان بوده کشته میشه....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

هالدیر جان سلام. در تکمیل (و اصلاح) گفته های منوه باید بگم که بله، اسکاثا که معنی اسمش یه چیزی تو مایه های دشمن، یا مضر هست، یکی از بزرگترین اژدها ها بوده (از زیرشاخه کرمهای بزرگ Long Worms) که در شمال، در کوهستان خاکستری زندگی میکرده. فرام، پسر فرومگار که یکی از اجداد (نه نوادگان) ائورل جوان بود اسکاثا رو کشت.

گنجینه ای که از اسکاثا بعد از مرگش گرفته شد موجب دردسر شد. دورفها که با حمله اسکاثا کوهستان خاکستری رو تخلیه کرده بودند ادعای مالکیت گنجینه رو داشتند و فرام با زخم زبان حسابی از کوره به درشون برد. فرام دندانهای اژدها رو براشون فرستاد و به همراهش پیغامی که گفته بود: چنین گنجینه هایی در خزائن شما نیز یافت نمیشوند چرا که بسیار سخت به دست می آیند.

در نتیجه این حرکت جنگ بین دورفها و مردان ائوثئود Eotheod رخ داد که خود فرام در این جنگ کشته شد.

به هر حال این جنگ تمام شد و مردمان ائوثئود قسمتی از این گنجینه رو برای خودشون نگه داشتند و در سفرشون به سمت جنوب و ساکن شدن در روهان همراه خودشون آوردن.

گفته شده که شاخی که ائووین به مری بخشید احتمالا از همون گنجینه بوده است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Haldir of Lorien

با سلام

سوالات من تمامي ندارد.

در جايي از سايت خواندم ( ازم محلشو نخوايد اصلا) كه سارون حلقه هاي نزگول را نزد خودش نگه داشته تا آنها بدون چشم داشتي حلقه يگانه را برايش بياورند.

خوب 2 سوال؟

اولي اينكه گر نزگول ها بدون حمل كردن حلقه شان توانايي تحرك و ادامه حيات اشباح گونه خود را دارند؟؟/

دوم اينكه نگه داري 9 حلقه دردست سارون چه تضميني به او ميدهد كه مثلا شاه فرمانرواي نزگول حلقه را خودش بر انگشتش نكند؟؟؟(چون مثل اينكه سارون از اين موضوع ميترسيده)

با تشكر از شما

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانو گالادريل

سلام من دو تا سوال داشتم:

1.كاراس گالادريم درسته يا كاراس گالادون؟؟راستش من هر جا اسم شهرش رو خوندم اينجوري نوشته شده بود (Caras Galadhon) كاراس گالادون.ولي باز وقتي صحبت از مردمش ميشه مينويسند: الف هاي گالادريم.يا بانوي گالادريم.(the lady of Galadrhim) فرقش چيه ميشه بگين؟!

و2.من هنوز سيلماريليون رو نخوندم چون يه خورده برام مشكل بود.نثرش خيلي سخته.ترجمه اش هم كه جديدا اومده اينجا ها نتونستم گيرش بيارم.ميخواستم بدونم توي هيچ كدوم از كتابهاي تالكين والار توصيف نشده اند؟منظورم شكل و قيافشونه. هر چقدر هم توي گوگل گشتم نتونستم عكس يا نقاشي خاصي ازشون پيدا كنم.توي مبحث هاي آردا هم همين طور.

با تشكر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Halbarad

خوب گالادریل عزیز منظورت چیه؟؟؟

این که کاملا واضح و شفافه، سوالی توش نیست: به شهرشون میگن کاراس گالادون، به مردمش میگن کاراس گالادریم!

همون طور که به اینجا میگن ایران به ما که مردمشیم میگن ایرانی!

برام هم عجیبه که میگی نتونستی عکس و نقاشی از والار پیدا کنی. خیلی زیاده. اسمهاشون رو جدا جدا سرچ کن حتما جواب میده:

Manwe,Ulmo, Orome, Mandos (Namo) Lorien, Tulkas, Aule, Varda, Yavana, Nienna, Nessa, Vanna, Este, Vaire

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانو گالادريل

ببخشيد سوال مسخره اي پرسيدم!آخه نميدونستم اسم جداگانه داره.باخودم گفتم چرا نميشه بگيم مردم كاراس گالادون .(مثل: مردم ايران).حالا فهميدم درواقع گالادريم صفت نسبيشه.از راهنماييتون ممنون.

بابت اسمها هم خيلي ممنون.بالاخره يه چيزايي تونستم پيدا كنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Nienna
سلام من دو تا سوال داشتم:

1.كاراس گالادريم درسته يا كاراس گالادون؟؟راستش من هر جا اسم شهرش رو خوندم اينجوري نوشته شده بود (Caras Galadhon) كاراس گالادون.ولي باز وقتي صحبت از مردمش ميشه مينويسند: الف هاي گالادريم.يا بانوي گالادريم.(the lady of Galadrhim) فرقش چيه ميشه بگين؟!

و2.من هنوز سيلماريليون رو نخوندم چون يه خورده برام مشكل بود.نثرش خيلي سخته.ترجمه اش هم كه جديدا اومده اينجا ها نتونستم گيرش بيارم.ميخواستم بدونم توي هيچ كدوم از كتابهاي تالكين والار توصيف نشده اند؟منظورم شكل و قيافشونه. هر چقدر هم توي گوگل گشتم نتونستم عكس يا نقاشي خاصي ازشون پيدا كنم.توي مبحث هاي آردا هم همين طور.

با تشكر

بانوی عزیز! :smile: اگر برین به سایت http://www.councilofelrond.com/ و در بخش art بگردین نقاشیهای خیلی زیادی پیدا میکنین. البته توی خیلیهاشون برداشت شخصی دخالت داشته که خوب اجتناب ناپذیره، ولی اکثرا قشنگ هستن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانو گالادريل

خيلي خيلي از بابت عكسها ممنونم نيناي عزيز!

و اما من هنوز در مورد سوال اولم قانع نشدم.ميدونين كه ايراني بودن يك صفت نسبيه مگه نه؟و حتما اينم ميدونين كه صفت ها در زبان انگليسي قبل از اسم ميان؟و هيچ وقت هم با حرف اضافه ي of نميان.به نظر شما اين جمله درسته: people of Iranian>?!!

پس اينجا هم اگر از مردم گالادريم منظور مردم گالادوني بود ، بايد اينطور نوشته ميشد:Galadrhim People .ولي اينطور نيست.چرا نميگيم people of Gladhon ??همون طور كه مينويسيم People of Iran.

سوال من اينه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ققنوس آبی

میشود این را موقعی توجیه کرد که گالادریم ، علاوه بر اسمی مردمان گالادون بودن، نام یک جور فرهنگ،یا یک نوع خط و مشی تمییز از انواع دیگر باشد. متوجهی؟ آنوقت دیگر نمیشود آن را صفت نسبی دانست. مجازا اسم میشود.

البته این نظر من بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Haldir of Lorien

به نام عشق

هالباراد جان اخیرا خیلی اکتیو شدید حالا اگر بشه و اور اکتیو بشید و جواب منو بدید ممنون میشم خدایی خیلی بهم بر خورد جواب باند گالادریل را دادید و منو نه.

با تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
آرون

من نمی فهمم شما اصلا چی میگین یا مشکلتون چیه ! مساله خیلی ساده اس! بابا , کاراس گالاتهون معنیش به الفی میشه قلعه درخت ها - کاراس یعنی قلعه و گالاتهون یعنی درختها-

خب , حالا به مردم اونجا هم میگن گالاتریم گالاتریم یعنی مردم درختی. این دو تا هم ربطی به هم ندارن! یه وقتی میای تو مردم اونجا رو به اسم شهرشون صدا میزنی :مردم گالاتهون, people of Galadhon

یه وقتی هم میای مثلا میگی گالاتریم سالیان سال در آن خطه زندگی می کردند , که داری مردم اونجا رو میگی بدون این که جمع ببندی, مثل کلمات و اسامی والار و سیندار و غیره.

یه جاهایی هم میای و مثلا به گالادریل میگی «ملکه گالاتریم», Queen of the Galadhrim , دقت کنی اینجا داره به مردم میگه , ملکه مردمان درختی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...