رفتن به مطلب

Recommended Posts

R-FAARAZON

الف ها و دورف ها نابود نمیشن

الف ها بعد از عصیان و رفتن از والینور و بعد از سالیان دراز زندگی در سرزمین میانی به اصل خود بر میگردند

دورف ها هم نابود نمیشن کلا دورف ها میل شدیدی به غارنشینی و کوه نشینی داشتند و کم کم ازجوامع انسانی فاصله میگیرند

بگونه ای که سالیان بعد تصور میشه که انگار اصلا الف و دورفی وجود نداشته

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sаuron

دوستان پس با این حساب برای دوران چهارم هیچ کتابی نوشته نشده دیگه؟درسته؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

دوستان پس با این حساب برای دوران چهارم هیچ کتابی نوشته نشده دیگه؟درسته؟

البته عمر مرحوم تالکین قد نداد وگرنه ایده هایی داشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

البته عمر مرحوم تالکین قد نداد وگرنه ایده هایی داشت

به طور کلی استاد زیاد ایده داشت!منتها کار و مشغله کاری و تدریس در دانشگاه و اینها نمیگذاشت مثل یک نویسنده حرفه ای رو داستان هاش کار کنه.حتی در جاهایی گفته بود که هدف اصلیش از خلق آردا استفاده زبان هایی که اختراع کرده بوده در اونه!خیلی از نوشته های تالکین به همت پسر کوچیکش کریستفر بازنویسی ،جمع بندی و منتشر شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sаuron

کل سیلماریون مربوط به دوران اوله؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

نه سیلماریلیون از سرود آفرینش تا پایان قضایای حلقه و دوران سوم رو در بر میگیره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sаuron

تو سری کتاب های تالکین ملکور بالاخره میمیره و سائرون جاشو میگیره یا نه؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

اگه کتابها رو تهیه کنید و بخونید مطمئنا جواب سوالاتتون رو می گیرید. اگر کتاب ها رو هم نخوندید (که بهتره بخونید)، توی دانشنامه های مختلف فکر کنم جواب این سوالات باشه...

ملکور در جنگ خشم توسط والار زندانی میشه تا روز بازپسین، سائورون هم یه جورایی بعد از اون جانشینش شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Sаuron

یکی میشه به صورت مختصر واسم مکان هایی که در سیلماریون گفته شده رو روی اطلس نشون بده؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

مکانهایی که توی سیلماریلیون هستن توی اطلس نشون داده نشدن. اطلس مربوط به دوران سومه. مکانهایی که داستان سیلماریلیون توش اتفاق میافته یا از دایره آردا جدا شدن یا رفتن زیر آب. بهتره به تاپیک "سوالات مربوط به جاها و مکانها" مراجعه کنید. نقشه های خوبی اونجا هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
I AM AWESOME

آیا این درسته که خیلیا داستان هابیت رو یک رمان فانتزی کودکانه میدونن؟‌ یا میگن که فانتزی برای کودکان.

این کلمه کودکان از ارزش کتاب کم نمکینه؟ اگه واقعا برای کودکانه چرا اینقدر رمانش فروش داشته از اون مهمتر چرا فیلماش در ردیف فیلم های بالای 1 ملیارد فروش قرار دارن؟!؟!؟!؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

مگه کودکان چشونه!؟

اتفاقا خیلی از زیبا ترین داستان ها ، شعر ها و حتی فیلم هایی که تا به حال منتشر شدند برای کودکان ساخته شدند نمونه اش داستان های هانس کریستین اندرسن یا شازده کوچولو یا شعر های شل سیلور استاین و...

حالا چرا باید اطلاق لفظ کودکانه به یک اثر از ارزش اون کم کنه!؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
I AM AWESOME

منظورم اینه که مثلا من میخوام هابیت رو به یکی معرفی کنم خب اون میره خودش تو نت سرچ میکنه به کلمه کودکانه ک میرسه میاد منو مسخره میکنه (یه این چنین دوستایی داریم ما) .

اینجور آدما رو گفتم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
LORD LOSS

شما کتابو بهش بدید بره بخونه بعد نظرشو درباره کودکانه بودن یا نبودن داستان ازش بپرسین!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
I AM AWESOME

من خودم الان فقط سیل رو دارم ،هابیت رو نوروز یا تابستون سفارش میدم.

بعدش ک تمومش کردم حتما بهشون قرض میدم....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

استاد اصولا هابیت رو برای کودکان نوشته بود اما با این وجود فروش خوبی داشت چون داستان زیبایی شد(مثل پلنگ صورتی! :دی)

درسته که واسه کودکان نوشته شده اما داستان قدرتمندی داره که اون قدر فروش داشته(دپو ناشر از استاد حواست که ادامه بده که ادامش شد ارباب حلقه ها پرفروش ترین رمان تاریخ!)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
I AM AWESOME

یه سوال الان ذهنمو مشغول نکرده (اهمیتش پایینه گفتم بپرسم) :

طرفداران نوجوان و جوان هری پاتر که به خاطر جوان پسند بودن هری پاتر جذب فیلم ها و کتاباش شدن وقتی به سن مثلا 40 یا 50 برسن بازم طرفدارش میمونن یا میگن بچه بازیه ؟

چون در مورد لوتر اینجوری نیست و دقیقا بر عکسه هر چی سن بیشتر میشه بیشتر بهش علاقه پیدا میکنند.(چون به هر حال بهش انجیل دوم میگن)...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

سلام گالوم پلیر عزیز

راستش من نظر شخصی خودم رو می گم. وامیدوارم به طرفدار های هری پاتر برنخوره .من دو جلد اول هری پاتر خوندم ولی دیگه نتونستم ادامه بدم. البته نمی گم بد بود .برای کسی که دنبال یه داستان فانتزی وتخیلی هست خیلی خوبه.

اما من اصلا نتونستم با هری پاتر به اندازه ارباب حلقه ها ارتباط برقرار کنم . درجهان داستانی هری پاتر ما شاهد یکجور بی نظمی هستیم که با هیچ چیزی قابل توجیه نیست. بسیاری از خرده داستانها وشخصیت های هری پاتر منشا مشخص وقابل قبولی ندارند.

یکی از دلایل دیگه هم می تونه عدم اعتقاد به وجود یک خالق یگانه در داستان های هری پاتر هست. در دنیای هری پاتر در واقع خدایی وجود نداره .بلکه این اعمال و رفتار های شخصیت های مختلف داستان هست که به عالم مادی دنیای هری پاتر شکل وتغییر میده.

اما در داستان های تالکین همه چیز منشا و تاریخچه مشخصی داره. وقتی آثار تالکین رو می خونم .فکر می کنم که تالکین تاریخ ناگفته دنیای خود مارو تعریف می کنه. یه چیز دیگه هم که هست اینه که در هری پاتر نقش جادو وجادوگری زیاده از حد شده . طوری که حتی به خاطر یک عمل کوچک فورا با چوب دستی یه جادویی رو انجام میده.

باید ابهت جادو وجادوگری حفظ بشه. البته باید بگم که جادو وجادوگری حقیقت داره. این علم جادوگری هم مثل دیگر علوم در عهد باستان رواج داشته . ولی اونطوری که ما در هری پاتر می بینیم مسئله جادو به بیان عامیانه تر خیلی بچه گانه شده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
I AM AWESOME

آره موافقم منم از هری پاتر هم فیلم هم کتاب بدم میاد.

به نظرم طرفدارای فیلماش فقط برا بازیگران جذابش (از نظر اونا) دوستش دارن..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
میثراندیر

یه سوالی داشتم

می خاستم در مورد نبرد واپسین اطلاعاتی داشتم

کمک!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

یه سوالی داشتم

می خاستم در مورد نبرد واپسین اطلاعاتی داشتم

کمک!

داگور داگورات، نبرد نبردها که معروف به نبرد روز بازپسین هم هست و گفته میشه در اون ملکور موفق میشه خودشو آزاد کنه از زنجیر آنگاینور در پشت دروازه های شب و آخرین نبرد رو شکل میده که یک سری وقایع دیگه به دنبال داره...

اطلاعات کاملش رو میتونید توی تاپیک «نبرد روز بازپسین» بخونید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
میثراندیر

داگور داگورات، نبرد نبردها که معروف به نبرد روز بازپسین هم هست و گفته میشه در اون ملکور موفق میشه خودشو آزاد کنه از زنجیر آنگاینور در پشت دروازه های شب و آخرین نبرد رو شکل میده که یک سری وقایع دیگه به دنبال داره...

اطلاعات کاملش رو میتونید توی تاپیک «نبرد روز بازپسین» بخونید

تشکر فراوان منو بپذیر الوه جان

پس میشه یه موضوع خوب واسه یه داستان عالی (البته می دونم که جاش اینجا نیست)

ویرایش شده در توسط میثراندیر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
میثراندیر

سلام به اساتید

سوال دیگه به ذهنم اومد

در مورد منشا غول های سنگی چیزی گفته شده ؟

آیا به جز کتاب هابیت جای دیگه ای هم از این غول های سنگی اسم برده شده؟ اگه نه فکر می کنید چرا؟

با تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

سلام به اساتید

سوال دیگه به ذهنم اومد

در مورد منشا غول های سنگی چیزی گفته شده ؟

آیا به جز کتاب هابیت جای دیگه ای هم از این غول های سنگی اسم برده شده؟ اگه نه فکر می کنید چرا؟

با تشکر

توی تاپیک زیر اطلاعات خوبی وجود داره و اگه بخوام چیزی رو بنویسم اینجا دوباره کاری میشه، اگه سوالی دیگه ای هم بود بعد از خوندن اون تاپیک، میتونید همونجا بپرسیدش دوست عزیز تا جواب بدن دوستان دیگه :))

غول های سنگی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
gildor

یه سوال الان ذهنمو مشغول نکرده (اهمیتش پایینه گفتم بپرسم) :

طرفداران نوجوان و جوان هری پاتر که به خاطر جوان پسند بودن هری پاتر جذب فیلم ها و کتاباش شدن وقتی به سن مثلا 40 یا 50 برسن بازم طرفدارش میمونن یا میگن بچه بازیه ؟

چون در مورد لوتر اینجوری نیست و دقیقا بر عکسه هر چی سن بیشتر میشه بیشتر بهش علاقه پیدا میکنند.(چون به هر حال بهش انجیل دوم میگن)...

راستش این الان درباره خود منم صدق می کنه ، وقتی هری پاترو برا بار اول خوندم 12 سالم بود ، الانا که دیگه بزرگ شدم ، خانوم شدم :| یه خورده خنده داره که دربارش گپ و گفت کنم .

البت از میون دوستام دیگه هیشکی ذوق اینارو نداره که این به شدت رواعصابمه :)) اَ ه احساس خودم این وسط تک افتاده ... هی باید قورت بدم ... :| این شکلی بشم :(

به خاطر همین هر چی دوس دارم به وبلاگم میگم ! تو وبم وی نویسم ...

درباره آردا نمی دونم خب یعنی وختی پیر شدم سوتی نیست با ذوق و جیغ بشینم پای فیلماش یا وقع خوندن کتاباش بالاپایین بپرم عینهو نمایش خخخ ( خودم خندم گرفت ) تو تابستون شبا تو اتاقمون واسه خواهرم موقع خواب ارباب حلقه هامی خوندم ... خیلی حال می داد :D :D

الندیل و گالوم عزیز درباره کتابای رولینگ ( هری پاتر اینا ... )

شما گمونم طبق گفته خودتون نخوندینشون ملی من همشونو اونم چندین بار خوندم ( اصلا من با هری بزرگ شدم ، نوجوونیم باهاش گذشت ...) ، دنیای رولینگ یه دنیای هوشمندانه و جذابه که آدمو غرق هیجان و لذت میکنه ... همه چیزی توش پیوشته و هوشمندانست ...

البته درباره خالق و خدا ، بله خدایی در جهان رولینگ نیست ... که صد البت یک عدد ضعفه ...

و درباره فیلمشم من خودم عاشششق کتاباشم ، فیلما تقریبا ضعیف عمل کردن و متاسفانه بازیگراییم که انتخاب شدن اکثریت باوجود سنین پایین رفتارای ناخوشایند اخلافی دارن که برای فیلم خوب نیست .

درباره جهان آردا ( با تاکید بالا ) یک جهان بی نظیر و خارق العادست که فوق العاده دوست داشتنی و لذت بخشه ، و به نظر خودمن یکی از نکات قوتش هم اینه که :

انسان در اعصار ابتدایی رو نشون میده ، زمانی بشر سوار اسب می شد ، شمشیر به دست می گرفت ، در دل طبیعت زندگی می کرد ، دروغ بد بود و ریا نفی شده

انسان و همه موجودات چهره پنهان و حیله گر مخلوق امروزی رو ندارن و خوب خوبه و بد هم بد .

اصلا به یه چیزی دقت کردید ؟ این که فیلما و کتابا و کلا چیزایی که مربوط به عهد باستانه محبوب تر از دوره معاصر و حتی عصر پیشرفته؟

من یه نظری دارم : پیشرفت علم خیلی خوبه ... اما انسانو به ریا و تزویر بیشتری کشوند ، درواقع انسان از اصل خودش دور کرد ...

به خیابونا نیگا کنین ، حرکت اتومبیلا ، صدای بوق ، ساختمونای بلند ، آسمونی که دیگه مثل گذشته آبی نیست ... و انسان هایی که لباسای نازیبا می پوشن و جملات کوتاه و خلاصه به کار می برن

به جای دیدار رو در رو به زنگ می زنن و پیام هایی میدن که حتی صدای هم دیگه رو هم نمیشنون ...

اما عصر باستان بشر درستکار تر بود ، خوب و بد از هم سوا بودن ، کسی نقاب نمیزد ، زشت زشت بود و زیبا زیبای واقعی بود ...

بشر با طبیعت رفاقت داشت ، به حیوانات محبت می کرد و کنارشون زندگی.

بشر برای همه چیزش زحمت میکشید ، کار مفت و بی تلاشی معنایی نداشت ،

جهان با طلوع خورشید از خواب خوشی که بعد از کوشش روزمره داشت بیدار میش د تا یه روز زیبای دیگه رو در دل دنیای اصیل شروع کنه ...

اما انسان امروز حقیقتا معنی زندگی و کوشش رو نمیفهمه . این دنیای زیبا و محشر رو تالکین با ظرافت و دقت به تصویر کشیده ...

کاش من توی عهد باستان میومدم دنیا ...

ویرایش شده در توسط gildor

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...