رفتن به مطلب

Recommended Posts

فین رود فلاگوند

با عرض اجازت

دوستان النتاری و نوبل لرد این مطلب در کتاب قصه های ناتمام نوشته شده و کاملا صحت دارد.فئانور از گالادریل درخواست یک تار مو می کند واو رد می کند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بانوی سفید روهان

خيلي وقت پيش يه مطلب خوندم درمورد گالادريل كه فئانور همون خواسته ي گيملي (گرفتن مو) رو ازش درخواست ميكنه و اون هم جواب منفي ميده...

نميدونيد اين مطلب كجا نوشته شده؟ مطمئنم خيالاتي نشدم ولي نميتونم پيداش كنم. فكر كنم يه مقاله بود.

آره تو کتاب قصه های ناتمام نوشته :

"فئانور با شعف و ناباوری گیسوان گالادریل را نظاره میکرد سه با به التماس طره ای از موهای او را خواست، اما گالادریل حتی یک تار مو را از او دریغ کرد. این دو خویشاوند که هر دو از بزرگان والینور بودند، تا به آخر رابطه ای غیر دوستانه داشتند .​{خب یه دونه مو بهش میدادی خسیس :) }

چون موهای گالادریل خیلی زیبا بوده خیلی ها فکر میکردند که روشنایی درختان در موهای گالادریل به دام افتاده که میگن این نظر بعدها باعث شد فئانور به فکر ساخت سیلماریلی بیوفته ...

ویرایش شده در توسط بانوی سفید روهان

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elentári

...فئانور از گالادریل درخواست یک تار مو می کند واو رد می کند.

........چون موهای گالادریل خیلی زیبا بوده خیلی ها فکر میکردند که روشنایی درختان در موهای گالادریل به دام افتاده که میگن این نظر بعدها باعث شد فئانور به فکر ساخت سیلماریلی بیوفته ...

ممنون از هردوي شما :)

ولي من دنبال آدرس اين مقاله هستم...

ویرایش شده در توسط Elentári

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فین رود فلاگوند

ممنون از هردوي شما :)

ولي من دنبال آدرس اين مقاله هستم...

با عرض اجازت

درکتاب قصه های ناتمام با ترجمه رضا علیزاده آمده است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
siiiavash

سلام .من تازه عضو شدم و خیلی سوال دارم.میتونم اینجا بپرسم؟؟؟؟؟ :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

سلام .من تازه عضو شدم و خیلی سوال دارم.میتونم اینجا بپرسم؟؟؟؟؟ :)

این تاپیک مخصوص سوالاتیست که تاپیک ویژه ای براشون وجود نداره

لطفا قبل از پرسیدن سوال یک جستجو در مطالب فروم بفرمایید

ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گیلدور اینگلوریون

بزرگترین لشکری که در آردا بسیج شده کدام است؟

1- از لحاظ قدرت

2- از لحاظ تعداد

نبرد خشم

بسیج لشکر ارفارازون

اخرین اتحاد الف ها و ادم ها

یا ..................

ویرایش شده در توسط الوه
تصحیح شکل نوشتار

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

بزرگترین لشکری که در آردا بسیج شده کدام است؟

1- از لحاظ قدرت

2- از لحاظ تعداد

نبرد خشم

بسیج لشکر ارفارازون

اخرین اتحاد الف ها و ادم ها

یا ..................

بعد از پایان یافتن دوران اول بزرگترین جنگ از لحاظ تعداد وقدرت نبرد آخرین اتحاد الف ها وانسان ها هست. در کتاب یاران حلقه این مسئله از زبان خود لرد الروند گفته میشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گیلدور اینگلوریون

در هر دوران کدام لشکر بزرگتر بوده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اله ماکیل

در هر دوران کدام لشکر بزرگتر بوده

سلام. سوال عجیبیه. تو دوران اول که لشکر الف ها بزرگترین سپاه بوده.

تو دوران دوم راستش اشاره نشده که کدوم لشکر بزرگتر بوده. یه لشکر بزرگ در لیندون بوده که فرمانرواشون ارینیون گیل گالاد پسر فینگون بوده و لشکر دوم هم ارتش نومه نور بودن.

تو دوران سوم هم که دیگه فرمانروایی سرزمین میانه دست انسان ها بود. الف ها ارتش به معنای خاص اون نداشتند. چون بیشترشون از سرزمین میانه رفته بودند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گیلدور اینگلوریون

فکر کنم لشکریان ارفارازون بزرگترین لشکر در دوران دوم بوده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الوه

درهر دوران فکر نکنم بشه دقیقا حساب کرد تعداد نفرات ارتش رو، اما توی ضمیمه ی بازگشت شاه، بخش شاهان نومه نوری، ذکر میشه که آر-فارازون عظیم ترین ارتشی رو که دنیا به خودش دیده بسیج میکنه و به طرف والینور حرکت میکنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گیلدور اینگلوریون

یعنی لشکریان ارفارازون از لشکریانی که در نبرد خشم هم بودند بیشتر بوده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

البته با عرض اجازت (!) سپاهی که تو جنگ خشم شرکت کرد متشکل از الدار والینور و مینوان و فرستادگان والار شاید کوچک تر بود از لحاظ تعداد اما قدرتش قابل مفایسه با سپاه آرفارازون نبود. سپاهی که نومه نوریان تشکیل دادن ..

البته اینم بگم درباره حرف اله ماکیل .. تو دوران اول اگر سپاه والار در جنگ خشم رو حساب نکنیم خوب سپاه مورگوت عظیم ترین سپاه میشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گیلدور اینگلوریون

اما در نبرد خشم هر کس از افراد ملکور بود امدند و لشکری بزرگ گرد امده بود البته من مطمئن نیستم حرفم درست باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

و اینم بگم تو سیل گفته شده سپاهی که در نبرد اشک های بیشمار برا جنگ با مورگوت بسیج شد عظیم تر از سپاهیه که برای نبرد با سارون در جنگ اخرین اتحاد بسیج شد .. و تو خود سیل هم به این موضوع اشاره کرده که عظیم ترین اتحاد الف ها و انسان ها بوده انگار!

با ایم حساب فککنم از نظر تعداد (تعداد نفراتی که در یک جنگ باهم متحد بودن . بسیج شدن ینی!) بتونیم اینجوری بگیم در سه دوران :

سپاه مورگوث در جنگ خشم (تگه اینجا جنگ خشم رو حساب نکنیم میشه فککنم سپاه متحد در نبرد اشک های بیشمار)

سپاه آرفارازون

تو دوران سوم فککنم سپاهیان مورگوت که به گوندور یورش برد

از لحاظ قدرت هم

سپاه والار در جنگ خشم (اگه اینو حساب نکنیم (تقریبا پایان دوران اوله :D) میشه سپاه مورگوث)

بازم سپاه آرفارازون

باطم سپاه موردور

این نظر من بود :|

اما در نبرد خشم هر کس از افراد ملکور بود امدند و لشکری بزرگ گرد امده بود البته من مطمئن نیستم حرفم درست باشه

درسته اما خوب سپاه والار بر مورگوث میچربید دیگه که پیروز شد! (از لحاظ قدرت نه تعداد)

ویرایش شده در توسط NobleLord

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
KHAMUL THE SHADOW OF EAST

سر انجام فارامیر چه شد؟

آیا هابیت 2 فارسیش اومد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گیلدور اینگلوریون

سر انجام فارامیر چه شد؟

اراگورن اون رو کارگزار خودش میکنه و اونو به ایتیلین می فرسته و با ایووین ازدواج می کنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
K I N G

اراگورن اون رو کارگزار خودش میکنه و اونو به ایتیلین می فرسته و با ایووین ازدواج می کنه

اینارو تو کدوم کتاب نوشته؟

منظورم اتفاقات بعد از نابودی حلقه است.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گیلدور اینگلوریون

در کتاب ارباب حلقه ها (بازگشت شاه)

در ضمایمش هم کمی از اتفاقات بعد از نابودی حلقه رو بازگویی می کنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لرد محمد

سلام کدام پادشاهی الف ها قویتر بود لورین یا ریوندل یا سیاه بیشه؟؟؟ ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الروس

سلام کدام پادشاهی الف ها قویتر بود لورین یا ریوندل یا سیاه بیشه؟؟؟ ممنون

همینطوری نمیشه گفت که کدام یک از قلمرو الف ها قدرت مند تر بودند ، اگر بخوایم کل الف ها در آردا رو مقایسه کنیم قطعا انتخاب الف های غرب هستن ولی در سر زمین میانه این قدرتمندی معیار دقیقی نداره ، برای روشن تر شدن قضیه بهتون توصیه میکنم سیلماریلیون رو مطالعه بفرمایید [-( جواب به طور گسترده در کتاب هست

ویرایش شده در توسط الروس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
لرد محمد

دوست عزیز مگه الف ها در غرب هم دارای حکومت هستند؟؟؟؟ وبین این سه تا کدامیک قدرتمند تر بود؟؟؟ متاسفانه نمی توانم سیلمازیلیون را بخوانم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
گیلدور اینگلوریون

بله در غرب گروهی از الف ها در تول ارسیا (الف های تله ری) و درامان (الف های وانیار) و (نولدور) که فئانور نولدور رو بعد ها به سرزمین میانه میاره نولدور در زمینه صناعت و جنگ اوری از سایر الف ها برتر بودند وانیار محبوب مانوه و واردا در تانیکوئتیل ساکن بودند و تله ری در کشتی رانی مهارت داشتند.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
نولوفینوه

به نظرم از لحاظ قدرت نظامی نولدور سرزمین میانه از همه قویتر بودند

الدار آمان در هنر و دانش و اینا برترینن اما از لحاظ نظامی بدون والار فککنم خیل نولدور در سرزمین میانه از همه قدرتمند تر بود

در بین این سه تا هم هیچ کدوم به اون صورت پادشاهی بزرگی نداشتند . فکر میکنم سیاه بیشه از بقیه از لحاظ جمعیت خیلی بزرگ تر باشن اما دانش و اصلحه ریوندل از بقیه سرتره! (حالا کدوم میتونه قدرتمند تر باشه نیدونم!)

اما خوب .. زیاد نمیشه جواب درستی داد چون در دوران سوم عملا پادشاهی آنچنانی از الف ها وجود نداشت بعد گیل گالاد بعد پایان ماجرای حلقه هم که کلا دیگه الف زیادی فککنم باقی نموند!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...