رفتن به مطلب

Recommended Posts

مهمان

خوب البته مورگوت به عنوان يك والاي قدرتمند اين توانايي رو داشته كه موجودات خودش رو پرورش بده

ولي گلائرونگ به نظرم يكي از مايار بود درست ميگم؟؟

اين بحث روح هم به نظرم كه منظور تالكين اون روحي كه منشا خدايي داره نبوده. بلكه هرجا از روح صحبت ميكنه منظورش اصل و درن اون چيزه

البته در مورد فرندان ارو روح به معني همون چيزيه كه ميشناسيم.

در مورد حرف زدن هم اون چيزي كه من فكر ميكنم اينه كه مثلا هوآن و گلائرونگ طوري حرف ميزدن كه صحبت هاشون رو فقط لوتين و تورين ميفهميدن

تو اگه از دور ميديديشون به نظرت همون صداهاي معمولي بين حيواناته. منظورمو ميفهمي كه؟؟؟

منظورتون رو فهميدم؛ ولی هنوز يه سؤال دارم:

گلائرونگ قبل از پليدشدنش، بازم می‌تونسته حرف بزنه (حتی با افراد خاصی)؟ اون جمله‌ی تالكين، منو به شک انداخت كه شايد مورگوت چنين قدرتی رو به اون داده‌باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

اينو نميدونم كه مورگوت اين قدرت رو بهش داده يا خودش از قبل داشت...

ولي به نظرم كار كار خود مورگوته

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

من و سؤال‌هام دوباره اومديم! دالی موشه! :دی

جدا از شوخی، دوتا سؤال جديد برام پيش اومد:

1. چرا آينور آمان، در سرنوشت سرزمين ميانه دخالتی نمی‌كردن؟ شايد ارو به خاطر دادن آزادی به نژادها و همچنين سنجش هوش و قدرتشون، به اونا كمكی نمی‌كرد؛ ولی چرا والار و مايار خودشون رو عقب كشيدن؟ البته درمورد ايستار می‌دونم؛ ولی فقط پنج‌نفر و اونم فقط توی دوران سوم؟

2. توی فصل 19 سيلماريليون، وقتی لوتين می‌ميره، برای ماندوس ترانه می‌خونه و بازگشت برن رو درخواست می‌كنه و مانوه هم به درخواست ماندوس، با ارو رأی می‌زنه و می‌گه كه لوتين دوتا انتخاب داره: الف) به خاطر كردار و اعمال خوبش، دوباره زنده شه و بره واليمار و خوش‌گذرونی؛ ب) برن رو هم با خودش زنده كنه و با هم برگردن به سرزمين ميانه؛ اما اون‌طوری، لوتين به عنوان يه الف، مثل آدم‌ها فانی می‌شه.

چرا توی گزينه‌ی دوم (ب)، گفته بازگشت به سرزمين ميانه؟ يعنی والار از آدم‌ها بدشون ميومده كه اجازه ندادن اگه لوتين برن رو هم با خودش برگردونه به آردا، اجازه ندارن توی واليمار بمونن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

هوآن یه حیوان نبوده و مایای اورومه به شکل سگ بوده ؛ فکر کنم هم می تونسته حرف بزنه ولی خودش نمی خواسته . گلائرونگ هم می تونست با هر کس حرف بزنه ...

ولي گلائرونگ به نظرم يكي از مايار بود درست ميگم؟؟

یا توبه کن ، یا فرار کن : دی !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
agarwaen

يعنی والار از آدم‌ها بدشون ميومده كه اجازه ندادن اگه لوتين برن رو هم با خودش برگردونه به آردا، اجازه ندارن توی واليمار بمونن؟

هیچ موجود فانی اجازه ورود به آمان رو نداره و این ربطی به خوش امدن یا نیامدن والار نداره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

من و سؤال‌هام دوباره اومديم! دالی موشه! :دی

جدا از شوخی، دوتا سؤال جديد برام پيش اومد:

1. چرا آينور آمان، در سرنوشت سرزمين ميانه دخالتی نمی‌كردن؟ شايد ارو به خاطر دادن آزادی به نژادها و همچنين سنجش هوش و قدرتشون، به اونا كمكی نمی‌كرد؛ ولی چرا والار و مايار خودشون رو عقب كشيدن؟ البته درمورد ايستار می‌دونم؛ ولی فقط پنج‌نفر و اونم فقط توی دوران سوم؟

2. توی فصل 19 سيلماريليون، وقتی لوتين می‌ميره، برای ماندوس ترانه می‌خونه و بازگشت برن رو درخواست می‌كنه و مانوه هم به درخواست ماندوس، با ارو رأی می‌زنه و می‌گه كه لوتين دوتا انتخاب داره: الف) به خاطر كردار و اعمال خوبش، دوباره زنده شه و بره واليمار و خوش‌گذرونی؛ ب) برن رو هم با خودش زنده كنه و با هم برگردن به سرزمين ميانه؛ اما اون‌طوری، لوتين به عنوان يه الف، مثل آدم‌ها فانی می‌شه.

چرا توی گزينه‌ی دوم (ب)، گفته بازگشت به سرزمين ميانه؟ يعنی والار از آدم‌ها بدشون ميومده كه اجازه ندادن اگه لوتين برن رو هم با خودش برگردونه به آردا، اجازه ندارن توی واليمار بمونن؟

1 - اتفاقا والار تلاششون رو برای بهبود اوضاع سرزمین میانه انجام میدادن ، نبرد خشم خودش مثال خوبی برای نشون دادن اهمیت سرزمین میانه برای والار هستش ، نبردی که اگه به لطف والار صورت نمیگرفت تمام سرزمین میانه و مردمش به زیر یوق مورگوت میرفتن . تو دوران سوم هم والار از طریق 5 ایستاری امداد خودشون رو به مردم سرزمین میانه رسوندن ، اتفاقا این اقدام خیلی بهتر از نبرد خشم نتیجه داد ، در نبرد خشم سرزمین های زیادی نابود شد و به زیر دریا رفت و عده کثیری از مردمان غرب کشته شدن ، اما با فرستادن ایستاری ها هم تونستن جلوی سائرون رو بگیرن ، هم جلوی خسارات مشابه نبرد خشم گرفته شد .

2 - چیزی که آگارواین عزیز تو پست آخرش در مورد اجازه ورود فانیان به آمان گفت صحیحه و جالبه بودنی که این قانون بی دلیل نیست ، فانیان در سرزمین های قدسی سریعتر پژمرده میشن و در واقع نور و جلال آمان به هیچ وجه محیط مناسبی برای زندگی یه فانی نیست .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

1 - اتفاقا والار تلاششون رو برای بهبود اوضاع سرزمین میانه انجام میدادن ، نبرد خشم خودش مثال خوبی برای نشون دادن اهمیت سرزمین میانه برای والار هستش ، نبردی که اگه به لطف والار صورت نمیگرفت تمام سرزمین میانه و مردمش به زیر یوق مورگوت میرفتن . تو دوران سوم هم والار از طریق 5 ایستاری امداد خودشون رو به مردم سرزمین میانه رسوندن ، اتفاقا این اقدام خیلی بهتر از نبرد خشم نتیجه داد ، در نبرد خشم سرزمین های زیادی نابود شد و به زیر دریا رفت و عده کثیری از مردمان غرب کشته شدن ، اما با فرستادن ایستاری ها هم تونستن جلوی سائرون رو بگیرن ، هم جلوی خسارات مشابه نبرد خشم گرفته شد .

2 - چیزی که آگارواین عزیز تو پست آخرش در مورد اجازه ورود فانیان به آمان گفت صحیحه و جالبه بودنی که این قانون بی دلیل نیست ، فانیان در سرزمین های قدسی سریعتر پژمرده میشن و در واقع نور و جلال آمان به هیچ وجه محیط مناسبی برای زندگی یه فانی نیست .

شاید جای این سوال این جا نباشه ولی با توجه به بحثی که الان توی این تاپیک هست سوالم رو این جا می پرسم

پس چطور فرودو و بیلبو که فانی بودن به والینور رفتن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

پس چطور فرودو و بیلبو که فانی بودن به والینور رفتن؟

شايد همون‌طور كه خودت اين‌جا گفتی، به خاطر كارهای خوبشون بود. البته خيلی از فانی‌های ديگه هم بودن كه كارهای خوب می‌كردن و لايق اين سفر بودن؛ ولی شايد اين به خاطر دوستی اونا با گندالف بود.

ویرایش شده در توسط گندالف خ.س

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

من جواب این چندتا سوال اخیر رو بدم. سوالهای قبلی چون طولانی هستن بعدا سر فرصت جواب میدم.

1- فرودو و بیلبو به خاطر کمکهایی که برای نابودی سائرون کردن اجازه سفر به غرب رو پیدا کردن اما وارد والینور نشدن. تالکین توی یکی از نامه هاش میگه که اونا تا زمان مرگشون در تول اره سئا موندن.

2- گلائرونگ و سایر اژدهایان جزو مایار نیستن. دلایلش رو هم توی همین یکی دو صفحه قبلی در جواب الروند گفتم(از لحنش هم مشخصه! :)

3- تو سیلماریلیون میگه که هوان اجازه داشت که سه بار با کلام صحبت کنه. یعنی هر کس صداش رو میشنید متوجه میشد. گلائرونگ هم همینجوری بود. همه میتونستن صدای گلائرونگ رو بشنون و متوجه منظورش بشن، نمونه اش نیه نور و براندیر.

4- اینکه گلائرونگ قبل از دستکاری مورگوت میتونست حرف بزنه یا نه مشخص نیست. چون قبل از اون دیده نشده بود.

5- گندالف مایای نیه نا و لورین بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

علاوه بر خدماتی که فرودو و بیلبو انجام دادن ، میشه زخم فرودو رو هم مطرح کرد ، زخمی که فرودو از تیغ ویچ کینگ برداشت هرگز تا زمانی که تو سرزمین میانه بودن خوب نشد و امیدوار بودن در غرب بتونن درمانش کنن ، از طرفی حلقه یگانه به خاطر مدت زمانی که فرودو و بیلبو اون رو حمل میکردن روشون تاثیر گذاشته بود و همین حامل حلقه بودن هم از دلایل هجرت اونها به غربه ، اگه اشتباه نکنم سام وایز هم به خاطر این که زمانی حلقه رو حمل میکرده ( هرچند کوتاه ) اواخر عمرش به غرب بادبان میکشه .

ولی اگه بخوایم بین کسایی که به غرب رفتن استثنا قائل بشیم باید از گیملی یاد کنیم ، که بیشتر به خاطر پارتی بازی گالادریل ( یگانه وارث شاهنشاه نولدور ؛ فینارفین ، در آمان ) احتمالا میتونه وارد سرزمین قدسی بشه .

ویرایش : الان که پستم رو ارسال کردم ، پست مهدی عزیز رو دیدم ، امیده اضافه گویی نکرده باشم . :)

ویرایش شده در توسط arven

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

شايد همون‌طور كه خودت اين‌جا گفتی، به خاطر كارهای خوبشون بود. البته خيلی از فانی‌های ديگه هم بودن كه كارهای خوب می‌كردن و لايق اين سفر بودن؛ ولی شايد اين به خاطر دوستی اونا با گندالف بود.

چیزی که توی اون تاپیک گفتم دلیل رفتنشون بود ولی سوالی که این جا پرسیدم مضمونش چیزه دیگه ای بود که مهدی جوابش رو داد

به مهدی :

یعنی توی تول اره سئا از عمرشون کاسته نمیشه؟

اون وضعیتشون به چه شکل هست؟جاودان اند یا فانی؟

ویرایش شده در توسط Legoolas

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

5- گندالف مایای نیه نا و لورین بود.

منم می دونم ؛ ولی تالکین گیت وی رو دیدی ؟ چون علاوه بر اون متن حتی تو لیست مایار هم همین رو نوشته ...

ولی اگه بخوایم بین کسایی که به غرب رفتن استثنا قائل بشیم باید از گیملی یاد کنیم ، که بیشتر به خاطر پارتی بازی گالادریل ( یگانه وارث شاهنشاه نولدور ؛ فینارفین ، در آمان ) احتمالا میتونه وارد سرزمین قدسی بشه .

همین طور لگولاس که البته کاره ای نبود ...

یکی دو تا سوال : اولا که حلقهای انسان ها و دورف ها خاصیتی داشتن ؟ بعدشم چرا کسانی که حلقه های الفی داشتن و می تونستن ذهن رو بخونن ، از اقدامات کسی مثل سارومان جلوگیری نکردند ؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

منم می دونم ؛ ولی تالکین گیت وی رو دیدی ؟ چون علاوه بر اون متن حتی تو لیست مایار هم همین رو نوشته ...

کدوم مدخل رو میگی؟ لینک بده.

ویرایش:

پست لگولاس رو ندیده بودم.

یادم نمیاد جایی خونده باشم که عمرشون کم میشده یا نه اما مطمئنا فانی بودن و میمردن.

ویرایش شده در توسط 3DMahdi

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

يعنی هنوز منتظر جواب اين سؤالی؟:

برادر من ، خودم این چیزیو که گفتی می دونستم ؛ ولی تو تالکین گیت وی نوشته : سارومان مایای آئوله ، گندالف مایای مانوه و واردا ، رادگاست مایای یاوانا و آلاتار و پالاندو مایار اورومه هستن ...

خوب؛ من كه جواب دادم!:

منظور اون یه چیز دیگه‌ست. هرکدوم از ایستاری، توسط یه والا برگزیده‌شده به درخواست اون والا به سرزمین میانه فرستاده‌شدن؛ مانوه (و احتمالاً واردا) هم اولورین رو برگزید و درخواست کرد بره به شرق. توضیحات بیشتر، توی مدخل گندالف دانشنامه‌ی والیمار هست.

اگه هنوز ابهامی هست، بپرس. اگرم سؤالت يه چيز ديگه‌ست، به بزرگواری خودت ببخش.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

...

یکی دو تا سوال : اولا که حلقهای انسان ها و دورف ها خاصیتی داشتن ؟ بعدشم چرا کسانی که حلقه های الفی داشتن و می تونستن ذهن رو بخونن ، از اقدامات کسی مثل سارومان جلوگیری نکردند ؟!

الروند عزیز، در اصل حلقه های قدرت رو به تناسب بزرگی شخصیت فرد می ساختند و در سرزمین میانه کم بودند کسانی که در قدرت همپایه ی خود فرمانروای تاریکی باشن. کسی مثل فرودو به هیچ عنوان نمی تونست از این حربه استفاده کنه ولی باز هم حواسش تیزتر از بقیه بود. شخصیت بزرگی مثل گالادریل تا حدی می تونست ضمیر سائورون رو درک بکنه ولی فقط تا حدی. فکر می کنم اگر میخواست که آشکارا با او وارد مبارزه بشه معلوم میشد که یکی از سه حلقه ی الفی پیش اونه و قرار نبود کسی دارندگان حلقه های الفی رو بشناسه.

حلقه های نه گانه بیشتر نوعی ابزار به دام انداختن انسان ها بودن و در نهایت هم اونها رو اسیر کرد. معلوم شد که دورف ها به اندازه ی انسان ها راحت گرفتار نمیشن اما حلقه های دورفی، در دل های اونها نوعی اشتیاق خطرناک نسبت به طلا و جواهرات و امثالهم بیدار کرد که در نهایت به بیدار کردن بلای جان دورین -بالروگ موریا- منتهی شد و الخ. :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

کدوم مدخل رو میگی؟ لینک بده.

http://tolkiengateway.net/wiki/Wizards و {{ainur}} که ته صفحه ست !

يعنی هنوز منتظر جواب اين سؤالی؟:

خوب؛ من كه جواب دادم!:

اگه هنوز ابهامی هست، بپرس. اگرم سؤالت يه چيز ديگه‌ست، به بزرگواری خودت ببخش.

حالا واقعا اونو خوندی ؟!

الروند عزیز، در اصل حلقه های قدرت رو به تناسب بزرگی شخصیت فرد می ساختند و در سرزمین میانه کم بودند کسانی که در قدرت همپایه ی خود فرمانروای تاریکی باشن. کسی مثل فرودو به هیچ عنوان نمی تونست از این حربه استفاده کنه ولی باز هم حواسش تیزتر از بقیه بود. شخصیت بزرگی مثل گالادریل تا حدی می تونست ضمیر سائورون رو درک بکنه ولی فقط تا حدی. فکر می کنم اگر میخواست که آشکارا با او وارد مبارزه بشه معلوم میشد که یکی از سه حلقه ی الفی پیش اونه و قرار نبود کسی دارندگان حلقه های الفی رو بشناسه.

حلقه های نه گانه بیشتر نوعی ابزار به دام انداختن انسان ها بودن و در نهایت هم اونها رو اسیر کرد. معلوم شد که دورف ها به اندازه ی انسان ها راحت گرفتار نمیشن اما حلقه های دورفی، در دل های اونها نوعی اشتیاق خطرناک نسبت به طلا و جواهرات و امثالهم بیدار کرد که در نهایت به بیدار کردن بلای جان دورین -بالروگ موریا- منتهی شد و الخ. :)

ممنون ؛ ولی منظورم سارومان که ریاست شورای سفید رو بر عهده داشت بود و همین طور هم اگه شخص بزرگی حلقه های دورف ها یا انسان ها رو دست می کرد این قدرت ها رو داشت ؟

ویرایش شده در توسط Elrond

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

حالا واقعا اونو خوندی ؟!

من مدخلی رو كه تو دادی رو نخوندم؛ ولی مدخل گندالف دانشنامه‌ی واليمار رو خوندم و جوابت رو دادم. نمی‌دونم چرا قانع نمی‌شی و می‌خوای بقيه بيان و جوابتو بدن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

http://tolkiengateway.net/wiki/Wizards و {{ainur}} که ته صفحه ست !

دیدم. واقعیتش اینه که جایی درست و به یقین در این مورد چیزی گفته نشده. تالکین میگه اولورین در لورین اقامت میکرد و زیاد به دیدن نیه نا میرفت اما نمیگه که تحت فرمان اونا بود. اما میبینیم که مانوه به گندالف ماموریت میده و گندالف هم که تازه از ماموریت برگشته و خسته است، اطاعت میکنه. اینه که احتمال میدن اولورین تحت فرمان مانوه و واردا بوده.

چون شک داشتم رفتن و دوباره بررسی کردم، بیشتر جاها هم نوشتن که احتمال اینکه گندالف از مایاهای مانوه و واردا بوده باشه بیشتره. مثلا همین دانشنامه ای که داریم ترجمه میکنیم:

http://www.glyphweb.com/arda/g/gandalf.html

توی ستون سمت چپ نوشته که از مایاهای مانوه و واردا بوده و در یادداشت شماره 1 هم دلایلش رو میگه(اشاره به همین انتخاب شدن گندالف از طرف مانوه داره) در ادامه اش هم میگه که اشاراتی هست که از مایهای لورین باشه اما احتمال اونو کمتر میدونه.

حق با شماست و من باید صحبت قبلیم رو تصحیح کنم. احتمال اینکه گندالف مایای تحت فرمان مانوه و واردا باشه بیشتره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

1. چرا مورگوت بعد از نبردی كه پس از شعله‌های غافل رخ داد، الف‌ها و دورف‌ها و آدم‌ها رو به طور كامل زير سلطه‌ی خودش نياورد و اجازه داد اونا نبرد نيرنايت آرنويدياد رو به انجام برسونن؟ و در نبرد اشک‌های بی‌شمار، چه قبيله‌ها و اقوامی شركت كردن و نتيجه‌ش چی شد؟ البته تورگون رو می‌دونم؛ به گوندولين برگشت؛ ولی بقيه چی شدن؟ و بعد از مرگ فين‌گون، چه كسی پادشاه برين نولدور شد؟

2. آيا آدم‌ها مطيع نولدور و سيندار بودن؟

3. سرنوشت الف‌های آواری و ناندور و لايكوئندی و اونايی كه تو آمان بودن، چی شد؟ همچنين آدم‌های غير اداين كه به غرب كوچ نكردن؟

4. چرا الف‌ها و آدم‌ها از شرق می‌ترسيدن و به غرب ميومدن؟ مورگوت كه تو شمال بود... .

5. والار و مايار چه قدرت‌هايی داشتن؟ فرمان دادن به عناصر طبيعت؟ خلق بعضی از چيزا؟ چه سلاح‌هايی داشتن؟ جادو می‌كردن يا با شمشيرهای معمولی می‌جنگيدن؟

ممنون.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Vána

میخواستم بگم خوب من سیل خوندم ولی یکی از مشکلهای اساسی من با نقشه ی

میشه دوستان کمی کمک کنن مثلا من والینورو نمیدونم کجای نقشه قرار میگیره البته یکی دوتا نقشه از سرزمین میانه دارم که از همونه استفاده میکنم

کلا توی این قسمت مشکل دارم

بالاخره سیل تموم شد :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
bard

میخواستم بگم خوب من سیل خوندم ولی یکی از مشکلهای اساسی من با نقشه ی

میشه دوستان کمی کمک کنن مثلا من والینورو نمیدونم کجای نقشه قرار میگیره البته یکی دوتا نقشه از سرزمین میانه دارم که از همونه استفاده میکنم

کلا توی این قسمت مشکل دارم

بالاخره سیل تموم شد :)

این تاپیک رو ببین

https://arda.ir/forum...?showtopic=1058

و این نقشه

ویرایش شده در توسط bard

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

- سرزمین سایه ها چیه ؟!

- جایی از انداره و شکل و شمایل بالروگ ها چیزی گفته شده ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

- سرزمین سایه ها چیه ؟!

فكر كنم همون موردوره: (معنی تحت‌الفظی اسم "موردور" هم می‌شه "سرزمين تاريک" يا "سياه".)

http://wiki.valimar.ir/index.php/%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%88%D8%B1

http://galaraf.net/movies/LOTR/anigifs/Mordor.gif

http://spc.fotolog.com/photo/28/55/21/nosferes/1289390634612_f.jpg

توی فيلم كه هست!:

http://images.wikia.com/lotr/images/1/11/Morgoth%27s_Balrog.jpg

http://2.zol-img.com.cn/product/50_450x337/756/ce1JMSGxqP95E.jpg

http://cdn.planetminecraft.com/files/resource_media/screenshot/1147/balrog2aPJ_880545.jpg

http://balrog.one-ring.info/albums/balrog/balrog1bw4.jpg

احتمالاً پيتر جكسون، اينا رو از روی اسناد معتبر ساخته و تالكين هم چنين چيزی در نظر داشته.

مدخل بالروگ در دانشنامه‌ی واليمار

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Glorfindel Thalion

یه سوال. در مورد این رابطه ی فینرود و تورگون.

من یه همچین چیزایی در مورد گلورفیندل و اکثالیون شنیدم. می خوام بدونم تالکین خودش در این باره چیزی گفته یا بعدها این مطالب به داستانها چسبیده شده. واقعا یه سوال پیچیده است برا من.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

- سرزمین سایه ها چیه ؟!

اینو کجا دیدی؟ این اسم خیلی عامه. میتونه موردور باشه، میتونه قاره ای باشه که زیر سرزمین میانه است و بهش Dark Land میگن. میتونه آواتار باشه(جایی که اونگولیانت ازش اومد) و خیلی جاهای دیگه.

در مورد بالروگ توصیفاتی گفته شده اما این توصیفات کامل نیست

یه سوال. در مورد این رابطه ی فینرود و تورگون.

من یه همچین چیزایی در مورد گلورفیندل و اکثالیون شنیدم. می خوام بدونم تالکین خودش در این باره چیزی گفته یا بعدها این مطالب به داستانها چسبیده شده. واقعا یه سوال پیچیده است برا من.

من تا حالا همچین چیزی ندیدم. فینرود و تورگون توی دو قلمروی مخفی بودن و هیچ کدوم(حداقل تورگون) تا زمان مرگش از قلمروی خودشون بیرون نیومدن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...