رفتن به مطلب

Recommended Posts

مهمان

کی انت ها رو مورگوت آفرید؟ اگه این جوری بود خیلی دمش گرم بود

اشتباه از من بود كه تصحيح شد. اما چندتا سؤال:

1. اگه آئوله فقط جشم دورف‌ها رو درست كرد و ارو بهشون روح داد، پس چرا قبل از روح‌بخشی می‌تونستن تفكر و تكلم كنن؟

2. ياوانا جسم انت‌ها رو هم آفريد يا فقط در اين باره از ارو پرسيد؟

3. اژدهايان و ترول‌ها دقيقاً كی‌ها هستن؟

مرسی.

(سؤال‌ها از خوندن پست‌های حميد و گنبد به فكرم رسيد. ببخشيد اگه جعل شده.)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

نکته اول اینکه سوالی رو که تو یه تاپیک دیگه پرسیده شده اینجا نپرس.

اشتباه از من بود كه تصحيح شد. اما چندتا سؤال:

1. اگه آئوله فقط جشم دورف‌ها رو درست كرد و ارو بهشون روح داد، پس چرا قبل از روح‌بخشی می‌تونستن تفكر و تكلم كنن؟

2. ياوانا جسم انت‌ها رو هم آفريد يا فقط در اين باره از ارو پرسيد؟

3. اژدهايان و ترول‌ها دقيقاً كی‌ها هستن؟

مرسی.

(سؤال‌ها از خوندن پست‌های حميد و گنبد به فكرم رسيد. ببخشيد اگه جعل شده.)

1- دورفها قبل از روح بخشی قدرت تفکر نداشتن. صرفا مثل یک اسباب بازی یودن که آئوله اونا رو با اراده خودش به حرکت و تکلم وامیداشت.

2- نه! یاوانا جسم انتها رو نیافرید. یاوانا با کار آئوله در ساختن جسم دورفها مخالف بود، حالا خودش بیاد و انتها رو بسازه؟ بعد از اینکه فهمید دورفها درختان رو قطع میکنن رفت پیش مانوه و ازش مشورت خواست و مانوه هم بعد از یه مکاشفه گفت که خیالت راحت باشه، ارو فکر اونجا رو هم کرده و شبانان درختان(انتها) رو به وجود آورده.

انتها کار خود ارو هستن.

3- این سوال یعنی چی؟ خب اژدها و ترول هستن دیگه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

اگر جسم انتها هم آفریده ارو هست چرا اونها رو همرده انسانها و الفها فرزندان ایلوواتار حساب نمی کنند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

انت ها جزء فرزندان ایلوواتار نبودند ، بلکه جز نغمه ای بودند که با اون نغمه و موسیقی تمام جهان شکل گرفت ، با این دید شما تمام مخلوقات ، شامل جاندار و بی جان که در موسیقی خلق شدن باید جزء فرزندان ارو محسوب بشن .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

اگر جسم انتها هم آفریده ارو هست چرا اونها رو همرده انسانها و الفها فرزندان ایلوواتار حساب نمی کنند

تمام حیوانات و موجودات داخل آردا آفریده ارو هستن.

الفها و انسانها به نوعی اشرف مخلوقات ارو هستن و این لقب رو دارن. وظیفه والار فراهم کردن شرایط زندگی برای الفها و انسانها در آردا بود. یعنی دلیل وجودی آردا و هر چیزی که در اونه(از جمله انتها) الفها و انسانها هستن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

راستي اگه دقت كرده باشيد ، قدرت چهار عنصر باد ، آب و خاك در دست والاره ولي قدرت آتش در دست ماياره ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Glorfindel Thalion

چی ؟ قدرت اتش در دست مایاره. من متوجه منظورتون نمی شم.

منظورت گندالفه که ذاتش از آتیش بود؟ولی گندالف در حد والار نبود. یعنی مثلا فرمانروای آتش نبود. مثل اولمو که فرمانروای آب بود.

بعد از یه طرف هم به خاطر ناریا که حلقه ی آتش بود قدرت گندالف در این زمینه زیاد بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

3- این سوال یعنی چی؟ خب اژدها و ترول هستن دیگه!

يعنی نژادی كاملاً مجزان؟ ارو آفريدشون؟ مورگوت تغييرشون داده؟ همينا رو می‌خوام بدونم، ديگه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Vána

تمامی موجودات آردا،آفریده ارو هستن (چه بد و چه خوب) .

طبق گفته سیلماریلیون(بازگشت نولدور ص187) "عمر اژدهایان دراز است و گران سیر" این یعنی اینکه اژدهاها نامیرا و در نتیجه مایار نیستن.

ترولها برای مقابله با انتها بوجود آمدن .

ویرایش شده در توسط rings
غلط املایی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

چی ؟ قدرت اتش در دست مایاره. من متوجه منظورتون نمی شم.

منظورت گندالفه که ذاتش از آتیش بود؟ولی گندالف در حد والار نبود. یعنی مثلا فرمانروای آتش نبود. مثل اولمو که فرمانروای آب بود.

بعد از یه طرف هم به خاطر ناریا که حلقه ی آتش بود قدرت گندالف در این زمینه زیاد بود.

منظورم از مايا گندالف نبود ؛ منظورم از اون مايار بالروگ ها بود كه صرفا كارشون با آتش بود و نه حلقه ي آتش .

ولي به نظر خودم والاي آتش مي تونه ملكور باشه . 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

چندتا سؤال:

1. چرا تورگون می‌خواست گوندولين پنهان باشه و مهاجرين هم مخفی به اون‌جا اومدن؟

2. چه كسانی به گوندولين مهاجرت كردن؟ (كدوم اقوام الفی؟)

3. تو حديث مايگلين سيلماريليون، تورگون به آره‌دل كه قصد ترک گوندولين رو داره، می‌گه كه با عده‌ای سرباز بره پيش فين‌گون و آره‌دل هم می‌گه می‌خوام آزاد باشم؛ اما تورگون قبول نمی‌كنه. برای چی تورگون قبول نمی‌كنه؟

4. نفرين والار و تقدير ماندوس (برای نولدور) دقيقاً چيه؟ يعنی مثلاً همه‌ی نولدور می‌رن جهنم (اگه وجود داشته‌باشه!) يا قبل از رستاخيز به سرنوشت شومی دچار می‌شن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

عاقبت نژادهایی مثل یوروک-های چی می شه ؟! یعنی بعد از مرگ جزو اورک ها حساب می شن یا انسان ها ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

فکر کنم،یوروک های هم جزو اورکها باشن دیگه،البته با آپشنهای اضافی :دی

پس ذاتشون هم اورک هست،پس بعد از مرگ هر بلایی سر اورکها بیاد،سر یوروک های ها هم میاد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

احتمالا والار در این مورد هم مثل مورد ائارندیل به شور میشینن و درباره یوروک-های تصمیم گیری میکنن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
bard

سلام

میخواستم بدونم تالکین چنتا جهان ساخته بود

مثلا در هابیت تورین در حین مرگ میگه من میرم به تالار های انتظار تا زمانی که جهان تازه شود و یا فایل ضمیمه شده ای از بانو گالادریل دارم

یا مثلا تئودن موقع مرگ میگه من میرم پیش پدرانم

میخواستم بدونم تالکین کلا چنتا جهان داشت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

چندتا سؤال:

1. چرا تورگون می‌خواست گوندولين پنهان باشه و مهاجرين هم مخفی به اون‌جا اومدن؟

2. چه كسانی به گوندولين مهاجرت كردن؟ (كدوم اقوام الفی؟)

3. تو حديث مايگلين سيلماريليون، تورگون به آره‌دل كه قصد ترک گوندولين رو داره، می‌گه كه با عده‌ای سرباز بره پيش فين‌گون و آره‌دل هم می‌گه می‌خوام آزاد باشم؛ اما تورگون قبول نمی‌كنه. برای چی تورگون قبول نمی‌كنه؟

4. نفرين والار و تقدير ماندوس (برای نولدور) دقيقاً چيه؟ يعنی مثلاً همه‌ی نولدور می‌رن جهنم (اگه وجود داشته‌باشه!) يا قبل از رستاخيز به سرنوشت شومی دچار می‌شن؟

1- تا مورگوت نتونه پیداشون بکنه و در امان بمونن. مهاجرین هم پنهانی به گوندولین رفتن

2- نولدوری که در نرواست زندگی میکردن و احتمالا بخشی از سیندار که تو اون منطقه بودن

3- چون نمیخواد دستگیر بشه و جای گوندولین رو به کسی بگه

4- منظور از نفرین والار یا تقدیر ماندوس همون حرفهایی بود که ماندوس بعد از خویشاوندکشی در آلکوئالونده، به نولدوری که قصد ترک آمان رو داشتن، زد. حرف جهنم یا چیزی مشابه اون نیست. گفت اگر برید به سرزمین میانه دچار یک سری بدبختی میشید. همه این بدبختی ها هم تا زمان قبل از مرگشون بود. یعنی تا زمانی که زنده هستن و از طرف والار بخشیده نشدن(که تا پایان دوران اول و نبرد خشم بود)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

سرنوشت فينوه ( و خاندان هاي به غير از نولدور بعد از مرگ ) چی می شه ؟ اونا هم به تالار هاي ماندوس مي رن ؟!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

همه الفها، دورفها و انسانها بعد از مرگ به تالارهای ماندوس میرن. دورفها در تالارهای مجزا قرار دارن. انسانها هم همینطور اما پس از یه مدت کوتاه اونجا رو ترک میکنن و به جایی میرن که فقط ارو میدونه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

منظورم قضیه ی نفرین والاره که به نولدور گفتند که اگه بمیرید روحتان تا ابد در تالار های ماندوس می ماند ؛ پس اونایی که این قاعده برای آنان نیست چی می شن ؟ ( حالا درست نفهمیدم جواب منو دادی یا لگولاسو ؟! )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

جواب من به هردوتون بود. حالا به تفکیک میگم:

به لگولاس:

تالکین سه جهان داره. یکی جاییه که ارو قرار داره. یکی ائا است و تمام چیزهای داخلش(آردا، سرزمین میانه، والینور و ستارگان و...) و یکی هم جاییه که انسانها پس از مرگ میرن و هیچ چیزی ازش نمیدونیم. منظور تورین همون تالارهای ماندوسه و منظور از تازه شدن جهان موسیقی دوم آینور بعد از نبرد روز بازپسین و ساخته شدن مجدد آرداست که قراره دورفها در این کار به آئوله کمک بکنن.

تئودن هم میگه میرم پیش پدرانم. منظورش همونجاییه که همه انسانها میرن

به الروند:

الفها پس از اینکه مدتی در تالارهای ماندوس میمونن اجازه پیدا میکنن که دوباره بین الفها برگردن. مثل گلورفیندل که به سرزمین میانه رفت یا فینرود که به والینور وارد شد و تالکین میگه همراه با پدرش در جنگلهای والینور قدم میزنه. اما برخی از الفها به سبب کرده های نادرستشون این اجازه رو پیدا نمیکنن و باید توی تالارهای ماندوس بمونن. نمونه اینها فئانوره که تا بعد از نبرد روز بازپسین توی تالارها میمونه و وقتی که سیلماریلها از اعماق زمین و دریا و اوج آسمان گرد آوری میشن فراخوانده میشه تا اونا رو به واردا و یاوانا تقدیم کنه تا بتونن درختها رو دوباره زنده کنن و اون زمانه که جنس ماده ای که سیلماریلها رو ازش ساخته بیان میکنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

الف ها در اونجا با يه جسم جديدن يا جسم قبليشون ؟! و اين چطور امكان پذيره ؟

پ.ن: اوووووف !! چقدر سوال پرسيدم ! ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
bard

جواب من به هردوتون بود. حالا به تفکیک میگم:

به لگولاس:

تالکین سه جهان داره. یکی جاییه که ارو قرار داره. یکی ائا است و تمام چیزهای داخلش(آردا، سرزمین میانه، والینور و ستارگان و...) و یکی هم جاییه که انسانها پس از مرگ میرن و هیچ چیزی ازش نمیدونیم. منظور تورین همون تالارهای ماندوسه و منظور از تازه شدن جهان موسیقی دوم آینور بعد از نبرد روز بازپسین و ساخته شدن مجدد آرداست که قراره دورفها در این کار به آئوله کمک بکنن.

تئودن هم میگه میرم پیش پدرانم. منظورش همونجاییه که همه انسانها میرن

مثبت استاد

فقط شرمنده میدونی چرا من تاپیک جداگانه میزنم بخاطر اینکه سیلماریلیون رو نخوندم حالا با توضیحاتی که شما دادید من زیاد حالیم نشد منظور کلا نفهمیدم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

مثبت استاد

فقط شرمنده میدونی چرا من تاپیک جداگانه میزنم بخاطر اینکه سیلماریلیون رو نخوندم حالا با توضیحاتی که شما دادید من زیاد حالیم نشد منظور کلا نفهمیدم

اگه بخوام ساده بگم اینه:

یه عرش برای ایلوواتار(خدای دنیای تالکین) وجود داره. بیرون از اون "ائا" است که در داخلش آردا وجود داره. آردا متناظر با زمین هست. تمام موجودات اونجا زندگی میکنن. والینور و سرزمین میانه مثل قاره های آردا هستن. تالارهای ماندوس در والینور قرار داره و ارواح تمام کسانی که میمیرن به اونجا میره. در واقع ماندوس نگه دارنده ارواح مردگانه. ارواح انسانها بعد از مدت کوتاهی که تو تالارهای ماندوس موندن از آردا خارج میشن و به جایی میرن که کسی ازش خبر نداره.

الف ها در اونجا با يه جسم جديدن يا جسم قبليشون ؟! و اين چطور امكان پذيره ؟

پ.ن: اوووووف !! چقدر سوال پرسيدم ! ...

کجا رو میگی؟ توی تالارها که جسم ندارن. خود ماندوس توی نفرین میگه که "روح بی کالبدتان به ماندوس می آید". اما وقتی از تالارها خارج میشن حتما جسم دارن. یادم نمیاد جایی اشاره شده باشه که همون جسمه و یا جسم جدید دارن. اینو باید ببینم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elrond

کجا رو میگی؟ توی تالارها که جسم ندارن. خود ماندوس توی نفرین میگه که "روح بی کالبدتان به ماندوس می آید". اما وقتی از تالارها خارج میشن حتما جسم دارن. یادم نمیاد جایی اشاره شده باشه که همون جسمه و یا جسم جدید دارن. اینو باید ببینم.

ای بابا ! من مشکلم اینه که وقتی اونا جسم ندارن ، چطوری بعد اینکه از تالارها بیرون میان دارای جسم می شن . ( یعنی این جسم توسط والار درست میشه ؟! )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

1. تمام تله‌ری‌ها شامل الدار می‌شن يا فقط اونايی كه در روزگار دودرخت به آمان رسيدن؟

2. می‌شه يه توضيحات كامل و جامع و مفصلی درباب آدميان و تقسيم‌بندی‌ها و نژادها و خاندان‌های مختلفشون و نيز كوچ‌هايی كه كردن و رابطه‌شون با الف‌ها و دانسته‌هاشون از ارو و والار و ملكور بدين؟ يعنی می‌شه گفت كل فصل 17 سيلماريليون رو؟ ممنون.

(فكر كنم تو سؤال‌پرسيدن، ركورد شكستم! :) )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...