رفتن به مطلب
پرنسس ایووین

سوالات ارباب حلقه ها

Recommended Posts

الدا
ارسال شده در (ویرایش شده)

به ائرندیل: آره اونا (اکثر الف های سیاه بیشه) فک کنم از همونایی باشن که از کوه های مه آلود نگذشتن؛ ولی تراندوئل فک کنم خودش اهل دوریات بود.

ولی منظور من از شرق، شرق دوره، نه طرف شرقی هیتا یگلیر(اون ور تر از دریاچه ی رون)

ویرایش شده در توسط الدا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

یه سئوال دیگه:

چرا الروند محل اقامت و خانه خود را در ریوندل یا همان ایملادریس درست کرده بود.؟

چون ریوندل روی کوههای مه آلود ساخته شده بود. کوهستانی که توسط ملکور ایجاد شده بود و نیروی شیطانی داشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

ایملادریس در سال 1697 دوران دوم توسط الروند برای اسکان پناهندگان اره گیون ساخته شد. دلیلش هم این بود که هم نزدیک اره گیون بود و هم دره ریوندل یه سری استحکامات طبیعی داشت که اجازه نمیداد دشمن به راحتی اونجا رو تسخیر کنه.

مورگوث کوهستان آهن رو شکل داد. دقیق یادم نیست اما تا اونجایی که یادم میاد دستی توی کوهستان مه آلود نداشت. از طرفی این کوهستان نیروهای شیطانی هم نداشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ائارندیل Eärendil

مورگوث کوهستان آهن رو شکل داد. دقیق یادم نیست اما تا اونجایی که یادم میاد دستی توی کوهستان مه آلود نداشت. از طرفی این کوهستان نیروهای شیطانی هم نداشت.

خیر دوست عزیز.این کوهستان در سالهای درختان توسط ملکور به عنوان مانعی برای اورومه که موجودات اهریمنی او را شکار می‌کرد ساخته شد. بعدها در زمان سفر بزرگ این کوهستان مانعی برای الف‌ها نیز به شمار می‌رفت و باعث شد که برخی از آنان به سمت جنوب تغییر مسیر بدهند.

و در مورد نیروهای شیطانی هم همون بالروگ دوران سوم خودش کفایت میکنه.حتما نیروهای دیگه ای هم داشت چون ملکور اونو ساخته بود و حتما یه چیزایی در اون بکار رفته بود که شیطانی بودند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الدا
ارسال شده در (ویرایش شده)
.

,ولی مهدی جون، من یادمه تو سیل خوندم ملکور خودش کوه های مه آلود(هیتا یگلیر) رو ساخت تا جلوی پیش روی ها و تاخت وتاز و شکارهای های اورومه و افرادش رو بگیره.

(فک کنم تو بخش حدیث آمدن الف ها و بندی شدن ملکور باشه "بخشی که ناندور از تلری جدا میشن" ؛ البته تو ترجمه ی آقای علیزاده)

ویرایش شده در توسط الدا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

حق با شماست. این مورد رو فراموش کرده بودم. ملکور یه مانع طبیعی برای اورومه ساخته بود و فکر کنم نیروی شیطانی ای اونجا وجود داشت. احتمالا بالروگ هم بعد از ویرانی آنگباند به اونجا فرار کرده بود. چون دشمنان مورگوث در بلریاند بودن و مورگوث هم همه نیروهاش رو اونجا متمرکز کرده بود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

حق با شماست. این مورد رو فراموش کرده بودم. ملکور یه مانع طبیعی برای اورومه ساخته بود و فکر کنم نیروی شیطانی ای اونجا وجود داشت. احتمالا بالروگ هم بعد از ویرانی آنگباند به اونجا فرار کرده بود. چون دشمنان مورگوث در بلریاند بودن و مورگوث هم همه نیروهاش رو اونجا متمرکز کرده بود.

خوب جواب سوال اصلی چی شد؟

پرسیده بود واسه چی الروند اون جا ساکن شده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

اونو که گفتم. اونجا نزدیک اره گیون بود و میشد راحت آوارگان آره گیون رو اسکان داد. دره هم یک سپر دفاعی براشون بود. باز هم میگم از نظر من کوهستان شیطانی نبود.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Khamul

چرا همه آدمای خوب توی غربن و بدا توی شرق ؟

چرا گاندالف آناگرامش میشه 12 مقدس و آراگورن نماد مسیحه ولی در حقیقت آراگورن دوم محمد دومه یعنی امام زمان ولی گاندالف نماد مسیح پیره ؟

در ضمن به مظر من تالکین مطالعات عمیق اسلامی داشته چون فیلالوجیست بوده یعنی استاد الهیات.

در سیلماریلیون روی یکی از خطبه های نهج البلاغه اسکی رفته ! (تو بخش داستان خلقت فقط اسم جبرئیل و میکائیل و ... عوض کرده و الا اگه اون خطبه رو بخونید انگار سیلماریلیون خوندید )

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان

دوستان عزيز عاشق تالكين... كجايين؟! من حريفش نمی‌شم!

آقا؛ شما خيلی مسائلو بزرگ می‌كنی! من كه تالكينو كافر و داستاناشو كفرآميز می‌دونم، يه اشكال ازش گرفتم؛ ولی شما... .

راستی، يه سؤال... تو تاپيک سيلماريليون بهش جواب بدين. (خواستم پستم اسپم نباشه!)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Khamul

امان از گور پشته ها !

توی بازی جنگ در شمال بیچارم کردن !

در ضمن آینور به معنی

والار +مایار + ارواح متفرقه مثل بالروگ ها و ... هستتن .

چون بالرگ ها هم توی سرود آینور بودن !

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

چرا همه آدمای خوب توی غربن و بدا توی شرق ؟

چرا گاندالف آناگرامش میشه 12 مقدس و آراگورن نماد مسیحه ولی در حقیقت آراگورن دوم محمد دومه یعنی امام زمان ولی گاندالف نماد مسیح پیره ؟

در ضمن به مظر من تالکین مطالعات عمیق اسلامی داشته چون فیلالوجیست بوده یعنی استاد الهیات.

در سیلماریلیون روی یکی از خطبه های نهج البلاغه اسکی رفته ! (تو بخش داستان خلقت فقط اسم جبرئیل و میکائیل و ... عوض کرده و الا اگه اون خطبه رو بخونید انگار سیلماریلیون خوندید )

اولا که تالکین philologist بوده یعنی زبان شناس! نه استاد الهیات! تالکین 35 سال استاد زبان شناسی آکسفورد بوده و هیچ مطالعه ای در مورد اسلام نداشته. قبل از اینکه چیزی رو بگی در موردش مطمئن شو.

میشه توضیح بدی که چه جوری آناگرام گندالف میشه 12 مقدس؟! و کی گفته که این نمادهایی که میگی هست که حالا میخوای دلیلش رو بپرسی؟

کجای نهج البلاغه گفته شده که خدا جهان رو با موسیقی که به آینور داده بود ساخته؟ میشه بگی خطبه چنده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Khamul

گفته هر کدام از فرشته در آفرینش یک چیز توسط خدا به کار گرفته شدن و بعد نقش هر کدوم رو گفته .

در ضمن وایسین مقاله تحلیلم رو بنویسم تا بعد بهتون ثابت بشه .

من کل امسال رو با این مسائل ور رفتم .

زبان شناس هم میشه linguist فیلالوجیست میشه استاد الهیات

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

عزیز من دیکشنری داری؟ بزن ببین برای philologist چه معنی ای میاره!

اینم چندتا نمونه:

http://www.merriam-w...onary/philology

http://dictionary.re...rowse/philology

http://www.thefreedictionary.com/philologist

http://en.wikipedia.org/wiki/Philology

اینم ویکی پدیای فارسی:

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%88%D9%84%D9%88%DA%98%DB%8C

شما زحمت یه سرچ ساده رو به خودت نمیدی!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

بعد از یه سری بحث بی فایده برگردیم به سوالات اصلی

در صحنه ای از فیلم (الان یادم نمیاد تو کتابم بود یا نه ) گندالف بالروگ خزد دوم رو شعله اودون (flame of udun) خطاب می کنه در حالی که می دونیم بالروگ ها مایا بودند و خلقتشون به قبل از آردا بر می گرده و بعد از اینکه به خدمت ملکور در اومدن در استحکامات او در تانگودریم وآنگباند زندگی می کردند بعد از چنگ خشم هم اکثرا کشته شدند و این یه دونه هم به اعماق موریا رفت و تا اواخر دوران سوم که دورف ها بیدارش کردند همونجا بود ولی اودون بخشی از سرزمین موردوره میخواستم بدونم این هم جزء عدم تطابق های فیلمه یا قضیه دیگه ای داره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

نه توی کتاب هم همینه. اودون اسم اوتومنو در زبان سیندارین هست. اوتونو اولین دژ مورگوث و سائرون و بالروگها بود. برای همین گندالف بالروگ رو به این اسم صدا میکنه و سائرون هم به یاد اون اسم بخشی از موردور رو اودون میذاره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

در ادامه سوال قبلیم (لبته اینبار کتابو نگاه کردم که مطمئن باشم ) این قضیه آتش مخفی که گندالف می گه چیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

اشاره به شعله فنا ناپذیر داره که ایلوواتار با استفاده از اون دست به خلقت زد ، همون شعله ای که مورگوت همواره به دنبالش بود تا با استفاده از اون بتونه موجودات باب میلش رو خلق کنه .

البته یه بحث خاک خورده قدیمی بوده که میگفتن این حرف گندالف به حلقه اش که یکی از حلقه های قدرت الفی بوده اشاره میکنه . اما اگه اشتباه نکنم بیشتر اون قسمتی که میگه (( شعله آنور )) به حلقه اش میتونه مربوط باشه و منظور از شعله پنهان ، همون آتش فنا ناپذیر خلقت هستش .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الدا

در ضمن آینور به معنی

والار +مایار + ارواح متفرقه مثل بالروگ ها و ... هستتن .

چون بالرگ ها هم توی سرود آینور بودن !

دوست عزیز بالروگ ها جزو مایار اند و قبل از آهنگ آینور وجود داشتن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

آیا در سرزمین میانه مفهومی به نام پول وجود داشته؟ اگه جواب مثبته واحدش چی بوده؟ یا اینکه مردم به صورت پایاپای معامله می کردند؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تضاد

آیا در سرزمین میانه مفهومی به نام پول وجود داشته؟ اگه جواب مثبته واحدش چی بوده؟ یا اینکه مردم به صورت پایاپای معامله می کردند؟

بله، مفهوم پول و معاملاتی مشابه اونچه ما امروز می شناسیم کاملاً جا افتاده بوده اما این که همه جا واحد مشخصی به کار میرفت یا نه من جواب خاصی ندارم. مثلاً نگاه کنید به کتاب یاران حلقه، فصل دشنه ای در تاریکی و ماجرای خرید اسبچه از بیل فرنی. باتربار دوازده سکه ی نقره پرداخت میکنه و هجده سکه هم به جبران خسارت به مری میده. یا نگاه کنین به کتاب بازگشت شاه و فصل پاکسازی شایر، از اینجا می بینیم که صادرات و فروش علف چپق مطرحه و ابتدای کار، وقتی که حرامی ها خرابکاری می کردن «آبله رو پول جنس ها و خرابی ها را می داد» ;)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

تضاد توضیحات خوبی داد. به تاپیک اقتصاد آردا هم یه نگاهی بندازی بد نیست:

https://arda.ir/forum...p?showtopic=915

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

من کتاب لوتر رو به صورت ای بوک خوندم ومتاسفانه اون فایلی که من داشتم فصل شورای الروندش ناقص بود و قسمتی که گندالف ماجرای اسارتش در اورتانک رو تعریف میکنه نداشت به این دلیل منبع من در این مرد فقط فیلمه

توی فیلم وقتی سارومان گندالف رو اسیر کرد عصاش رو ازش گرفت و وقتی گواهیر گندالف رو نجات داد عصا دستش نبود اما تو شورا یهو می بینیم گندالف همون عصا دستشه می خواستم بدونم اصل ماجرا چی بود؟ آیا اینم یکی دیگه از شاهکارای پیتر جکسون در خراب کردنه کتابه یا داستان چیز دیگه ایه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الدا

من کتاب لوتر رو به صورت ای بوک خوندم ومتاسفانه اون فایلی که من داشتم فصل شورای الروندش ناقص بود و قسمتی که گندالف ماجرای اسارتش در اورتانک رو تعریف میکنه نداشت به این دلیل منبع من در این مرد فقط فیلمه

توی فیلم وقتی سارومان گندالف رو اسیر کرد عصاش رو ازش گرفت و وقتی گواهیر گندالف رو نجات داد عصا دستش نبود اما تو شورا یهو می بینیم گندالف همون عصا دستشه می خواستم بدونم اصل ماجرا چی بود؟ آیا اینم یکی دیگه از شاهکارای پیتر جکسون در خراب کردنه کتابه یا داستان چیز دیگه ایه؟

من الان رفتم و چک کردم ولی چیزی دستگیرم نشد؛ کسی نیس جوابش رو بدونه!!؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
فنگورن

این موضوع رو درست به خاطر نمیارم ، اما چون این ماجرا دوباره بعد از زمان نبرد با بالروگ اتفاق می افته ، میشه چیزی مشابه اون رو براش در نظر گرفت .

پس از زنده شدن مجدد گندالف ، عقاب ها گندالف رو به لورین میبرند و اونجا عصا و جامه جدید اختیار میکنه . بعدی نیست که گندالف چوبدستی جدیدش رو در ریوندل تهیه کرده باشه . ( البته این فقط در حد یه حدسه ) .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع از هم اکنون بسته می گردد.

• جدید...