رفتن به مطلب
turambar

بحث در مورد «هابیت: برهوت اسماگ» [خطر لو رفتن داستان]

Recommended Posts

الندیل پادشاه انسان ها

سلام

بچه ها خواهشا یکم همتون کوتاه بیاین. حالا دوستمون جناب دیتا لایف تازه وارده وجدید , وهنوز راه نیفتاده ویکم عجولانه قضاوت کردند ایشون . ان شاالاه یکم مطالعاتشون رو بیشتر کنن می تونن به صورت مطلوب ومفید برای سایت فعالیت کنن.

اما در مورد فیلم من امروز توی سایت ایران فیلم بودم و این سایت نسخه پرده ای فیلم رو واسه دانلود گذاشته بود که حجمش حدود 600 یا 700 مگ بود. وسوسه شده بودم که دانلودش کنم. اما نکردم. به نظرم عاقلانه تره که صبر کنیم تا نسخه با کیفیت فیلم بیاد.

من الان هم نسخه سینمایی وهم نسخه اکستندد ادیشن قسمت اول رو دارم.که از بلوری به Mkv تبدیل شدند با کیفیت 1080 p .

ولی خودمونیم توی نسخه اکستدد فیلم چندان صحنه کلیدی وجود نداشت. ایکاش پیتر یکم بیشتر به داستان پرداخت داده بود توی این نسخه ؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

سلام

بچه ها خواهشا یکم همتون کوتاه بیاین. حالا دوستمون جناب دیتا لایف تازه وارده وجدید , وهنوز راه نیفتاده ویکم عجولانه قضاوت کردند ایشون . ان شاالاه یکم مطالعاتشون رو بیشتر کنن می تونن به صورت مطلوب ومفید برای سایت فعالیت کنن.

اما در مورد فیلم من امروز توی سایت ایران فیلم بودم و این سایت نسخه پرده ای فیلم رو واسه دانلود گذاشته بود که حجمش حدود 600 یا 700 مگ بود. وسوسه شده بودم که دانلودش کنم. اما نکردم. به نظرم عاقلانه تره که صبر کنیم تا نسخه با کیفیت فیلم بیاد.

من الان هم نسخه سینمایی وهم نسخه اکستندد ادیشن قسمت اول رو دارم.که از بلوری به Mkv تبدیل شدند با کیفیت 1080 p .

ولی خودمونیم توی نسخه اکستدد فیلم چندان صحنه کلیدی وجود نداشت. ایکاش پیتر یکم بیشتر به داستان پرداخت داده بود توی این نسخه ؟؟؟؟

در مورد نسخه اکستندد منم قبول دارم که صحنه های اضافی چیز خاصی نداشت دلیلشم این بود که پیترجکسون تموم صحنه های مفید رو برای سه گانه فیلم خرج کرده و چیزی در دست و بالش نمونده

امسال نمیدونم چطوره چندان رغبتی به دیدن نسخه TS ندارم بخصوص بعد از دیدن تبلیغات جذاب و باکیفیت برهوت اسماگ

صبر کنیم و کیفیت DVD-rip رو ببینیم شاید بهتر باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

چندتا پست اخیر پاک شد. این آخرین باریه که دارم تذکر میدم، اگر بازم در مورد مسائل قدیمی مشاجره کنید با اخطار و مسدود شدن اکانت روبرو میشید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
1212moin

تغییر دادن بخشهایی از کتاب یا اضافه کردن مطالب دیگه مشکلی نیست. من نسبت به نحوه ورود دورفها به خونه بئورن هیچ اشکالی نمیگیرم. مطابق کتاب نیست اما مشکلی ایجاد نمیکنه اما اینکه میاد اسماگ رو از طلایی میکنه سیاه و دست براش نمیذاره، شخصیت بیخیال بئورن رو به یه حکیم جدی تغییر میده، گندالف رو جلوی سائرون قرار میده و بسیاری از منطقهای داستان رو زیر پا میذاره آدم رو اذیت میکنه. مثل کشته شدن ویچ کینگ که کاملا با پیشگویی متضاده. ایناست که فیلم رو برای من اونجوری که باید دلچسب نمیکنه. منظورم از شکستن عصا هم همون آتیش گرفتن و از بین رفتن بود. مشکل من اینه که چرا پیتر جکسون به زور میخواد هابیت رو بکنه ارباب حلقه ها؟!

اسماگ تنها مشکلش همون دست و رنگش بود. ابهت خیلی زیادی بود و چهره اش هم ترسناک بود و هم مکار بودنش رو نشون میداد و به هیچ وجه خنده دار نبود. طولانی کردن بیش از حد اون صحنه باعث ضربه خوردن کاراکتر شد.

tفکرنکنم جایی توفیلم گفت که ویچ کینگ مرده منظورشون طلسم بوده که روشون گزاشتن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

tفکرنکنم جایی توفیلم گفت که ویچ کینگ مرده منظورشون طلسم بوده که روشون گزاشتن

چرا در سفر غیر منتظره گالادریل مستقیم اشاره کرد که:

يادگاري از موردور،يک شمشير مورگولي براي پادشاه جادوپيشه‌ي "آنگمار" ساخته شده و همراه او دفن شده بود...زماني که "آنگمار" سقوط کرد ،انسان‌هاي شمال جسد او و تمام دارايي‌هايش را بردند و در تپه‌زارهاي مرتفع "رودائور" مهر و موم کردند و او را در اعماق صخره‌ها دفن کردند،در چنان مقبره‌ي تاريکي که هرگز نمي‌توانست به روشني بيايد،امکان نداره روي اون مقبره‌ها افسوني قوي گذاشته شده نميشه اونا رو باز کرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
1212moin

يادگاري از موردور،يک شمشير مورگولي براي پادشاه جادوپيشه‌ي "آنگمار" ساخته شده و همراه او دفن شده بود...زماني که "آنگمار" سقوط کرد ،انسان‌هاي شمال جسد او و تمام دارايي‌هايش را بردند و در تپه‌زارهاي مرتفع "رودائور" مهر و موم کردند و او را در اعماق صخره‌ها دفن کردند،در چنان مقبره‌ي تاريکي که هرگز نمي‌توانست به روشني بيايد،امکان نداره روي اون مقبره‌ها افسوني قوي گذاشته شده نميشه اونا رو باز کرد

این قسمتو من به معنی مردن پادشاه انگمارنمیدونم منظور گالادریل توفیلم این بوده که اونو جایی زنده دفن کردیم وروش طلسم گزاشتیم چون خود گالم توفیلم سوم گفته حیات اوناوابسته به حلقه هست جسد همیشه به معنی مردن یه فرد به طورکامل نیست ومنظور پیکر اون فردهم حساب میشه چه مرده چه زنده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

این قسمتو من به معنی مردن پادشاه انگمارنمیدونم منظور گالادریل توفیلم این بوده که اونو جایی زنده دفن کردیم وروش طلسم گزاشتیم چون خود گالم توفیلم سوم گفته حیات اوناوابسته به حلقه هست جسد همیشه به معنی مردن یه فرد به طورکامل نیست ومنظور پیکر اون فردهم حساب میشه چه مرده چه زنده

آخه این قسمتی که پیترجکسون اضافه کرده با پیشگویی گلورفیندل نمیخونه

در ثانی هیچ وقت در مورد یه شخص زنده اصطلاح جسد رو به کار نمیبرند و یا دفن کردن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

ولی یه سوال هم اینجا میمونه ، لرد الروند با تعجب میگه : این امکان نداره! روی اون مقبره ها افسونی قوی گذاشته شده نمیشه اونارو باز کرد .

شاید اینا (یعنی سارومان و گندالف و ...) اشتباه فکر میکردند که ویچ کینگ مرده باشه . شاید اون جسدی که اونجا گذاشته باشن اصلا جسد ویچ کینگ نباشه و یه نفر دیگه رو دفن کرده باشن !!

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

خب آدم مرده رو دفن میکنن. حتی اگه بر فرض منظورش اینه که اونها رو زنده دفن کردن بازم مشکل داره. همچین چیزی توی تاریخ اتفاق نیافتاده. توی این فیلم هم گندالف میره و مقبره ها رو میبینه که شکسته شدن.

وقتی میگه "زماني که "آنگمار" سقوط کرد ،انسان‌هاي شمال جسد او و تمام دارايي‌هايش را بردند" چه معنی ای جز مردنش داره؟

به ایوب: پس چرا توی این فیلم مقبره ها شکسته و جسدی توش نیست؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

ولی یه سوال هم اینجا میمونه ، لرد الروند با تعجب میگه : این امکان نداره! روی اون مقبره ها افسونی قوی گذاشته شده نمیشه اونارو باز کرد .

شاید اینا (یعنی سارومان و گندالف و ...) اشتباه فکر میکردند که ویچ کینگ مرده باشه . شاید اون جسدی که اونجا گذاشته باشن مال یه نفر دیگه باشه !!

البته ایوب باید در نظر بگیری شاید تعجب لرد الروند از این بوده که کدوم جادوگر قدرتمندی پیدا شده که تونسته همچین طلسمی رو باز کنه.نظرت چیه؟

آخه فکرکنم اشاره کردن که اون قبرا نه تاست به تعداد 9 پادشاه

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
1212moin

آخه این قسمتی که پیترجکسون اضافه کرده با پیشگویی گلورفیندل نمیخونه

در ثانی هیچ وقت در مورد یه شخص زنده اصطلاح جسد رو به کار نمیبرند و یا دفن کردن

احتمالا اون اقایی که ترجمه کرده پیکرو به جسد ترجمه کرده چون ازاین اشکالات زیاده تودوبله فیلم ثانیا جسد معنی اصیلش مرده نیست من چون یه دستی تو لغت شناسی دارم میگم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

احتمالا اون اقایی که ترجمه کرده پیکرو به جسد ترجمه کرده چون ازاین اشکالات زیاده تودوبله فیلم ثانیا جسد معنی اصیلش مرده نیست من چون یه دستی تو لغت شناسی دارم میگم

والا معین جان من از نظر زیست شناسی گفتم:دی

چون معمولا corpse به بدن بیجان(جسد) میگن ولی اگه میخواستن، میتونستن بجاش body بنویسن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

به نظر من این ماجرا رو میشه اینطوری تفسیر کرد: خوب گالادریل میگه که اون مرد و مردان شمال جسدش رو دفن کردند. این یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟ به نظر من منظور لیدی گالادریل تو این بخش این بود که جسم ویچ کینگ مرده ولی روح پلیدش که نابود نشده ؟؟؟؟ اما در مورد باز کردن ودر واقع(نبش قبر کردن) نمی تونم دقیقا اظهار نظر کنم. چون فرض های متعددی جلو میاد؟؟؟؟؟

* آیا روح ویچ کینگ دوباره به جسمش بازگشته؟؟؟ فکر نمی کنم قضیه تناسخ در دنیای تالکین وجود داشته باشه .

* آیا موجودات وارواح شریر ناشناخته جسد رو برداشتند؟؟

* آیا اصلا باز کردن قبر این معنا رو می رسونه که جسمش زنده شده ویا نه فقط جسد مرده اش رو از اونجا بردند؟؟؟؟؟

و آیا های دیگه .......... ؟؟؟؟.

نظرتون چیه ؟؟؟؟؟ به نظر من این قضیه یکم پیچیدس .چطوری می تونیم حلش کنیم .

به معین: منم میگم که شاید فقط به جسدش اشاره داره ولی اون بخش دیگه خیلی ابهام داره.

ویرایش شده در توسط الندیل پادشاه انسان ها

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
1212moin

باید حتمایکی ازخود پیتر بپرسه منظورش چی بوده @-)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

من تاحالا نسخه ی اکستند رو ندیده بودم و این صحنه ی جدیدی که توش بود تازه باهاش برخورد کرده بودم (مظورم سکانس شورای سپید بود که گندالف و سارومان یه جر و بحثی دارن) که به نظرم خیلی جالب میومد :دی ، بچه هایی که میگفتن که نسخه ی اسکتند چیز خاصی نداشت (که البته حقم داشتن) ولی خب به نظر میاد یه چیزهای خوبی هم توش باشه :دی

گندالف بهش میگه که : " این تورو نگران نمی کنه که هفتمین حلقه ی دورف ها یه دفعه با صاحبش گم میشه ؟! از هفت حلقه ی دورف ها چهارتا توسط اژدهایان از بین رفت. دوتا توسط سائرون قبل از اینکه در موردور سقوط کنه گرفته شد سرنوشت هفتمین حلقه نامشخص باقی میمونه . " و...

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

راستش تناسخ رو گمون نکنم

اگه ویچ کینگ مایا بود میتونستم توجیه کنیم که روحش بدون جسمش بمونه ولی چون ویچ کینگ انسانه پس با مرگ جسمش روحشم نمیتونه در سرزمین میانی بمونه

شایدم احظار اموات و جان بخشی فرض محتملیه بشرطی پیشگویی گلورفیندل رو نادیده بگیریم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
1212moin

من تاحالا نسخه ی اکستند رو ندیده بودم و این صحنه ی جدیدی که توش بود تازه باهاش برخورد کرده بودم (مظورم سکانس شورای سپید بود که گندالف و سارومان یه جر و بحثی دارن) که به نظرم خیلی جالب میومد :دی ، بچه هایی که میگفتن که نسخه ی اسکتند چیز خاصی نداشت (که البته حقم داشتن) ولی خب به نظر میاد یه چیزهای خوبی هم توش باشه :دی

گندالف بهش میگه که : " این تورو نگران نمی کنه که هفتمین حلقه ی دورف ها یه دفعه با صاحبش گم میشه ؟! از هفت حلقه ی دورف ها چهارتا توسط اژدهایان از بین رفت. دوتا توسط سائرون قبل از اینکه در موردور سقوط کنه گرفته شد سرنوشت هفتمین حلقه نامشخص باقی میمونه . " من اطلاعات خاصی از این حلقه ها ندارم منظورش "

همون حلقه ها ی قدرتومیگه که سائرون باکمک الف ها ساخت وهفتاشم به دورفا داد

راستش تناسخ رو گمون نکنم

اگه ویچ کینگ مایا بود میتونستم توجیه کنیم که روحش بدون جسمش بمونه ولی چون ویچ کینگ انسانه پس با مرگ جسمش روحشم نمیتونه در سرزمین میانی بمونه

شایدم احظار اموات و جان بخشی فرض محتملیه بشرطی پیشگویی گلورفیندل رو نادیده بگیریم

یه شوال دارم ازت اگه اینطوره پس چرا نزگولا بعدازسیلی که بغل ریوندل به دستور الروند اتفاق افتاد زنده موندند اونا وجودشون وابسته به حلقه هست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

خوب من فکر میکنم احتمالا باید فلش بکی چیزی توی اکستندد هابیت 2 یا خود فیلم هابیت 3 نشان بدن که کی و چطوری باز کرده قبرها را!! اما در کل تحریف بزرگی انجام داده پیتر توی این زمینه!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

به ایوب: خوب این مطالب دقیقا همون دیالوگ هایی هست که در کتاب یاران حلقه گاندولف میگه . 20 تا حلقه وجود داره. 3تا از حلقه ها رو کلبریمبور صنعتگر الف دوران دوم ساخته . هفت حلقه رو کوتوله ها ساختند اما سائورون تونست در قدرت اون حلقه ها نفوذ کنه وبه دستش بیاره که چهارتاش رو اژدها یان نابود کردند. ونه حلقه هم برای انسان ها ساخته شد که سه تن از آنان گفته میشه که از اربابان نومه نوری بودند. با این حال زیاد شناخته شده نیستند. حلقه های انسان ها با نظارت وکمک سائورون که در دوران دوم قیافه وتیپ خوشگلی به خودش زده بود درست شده بود .به خاطر همین به راحتی به دستش آورد. و بیستمین حلقه هم حلقه ی یگانه بود که سائورون برای تحت اختیار در آوردن بقیه حلقه ها ساخت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
1212moin

خوب من فکر میکنم احتمالا باید فلش بکی چیزی توی اکستندد هابیت 2 یا خود فیلم هابیت 3 نشان بدن که کی و چطوری باز کرده قبرها را!! اما در کل تحریف بزرگی انجام داده پیتر توی این زمینه!!

خب معلومه کی باز کرده خودجناب سائرون این که نیازبه فیلم نداره به نظرم چیزای مهم تری براگزاشتن توفیلم هست ویرایش شده در توسط 1212moin

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

همون حلقه ها ی قدرتومیگه که سائرون باکمک الف ها ساخت وهفتاشم به دورفا داد

یه شوال دارم ازت اگه اینطوره پس چرا نزگولا بعدازسیلی که بغل ریوندل به دستور الروند اتفاق افتاد زنده موندند اونا وجودشون وابسته به حلقه هست

والا ما بحثمون سر کتاب هست و پیشگویی گلور فیندل.فیلم یاران حلقه نمیتونه منبع باشه چون اینجا بحث مقایسه و کتابه

حقیقتش وقتی من اون سیل رو دیدم تو فکرم بود که این سیل یه انسان عادی رو غرق نمیکنه چه برسه ویچ کینگ و ...

شاید فقط اونا دور کرده باشه

یه چیز دیگه چون امکان داره مری و ائووین ویچ کینگ رو با تیغ مورگول کشته باشن که از جنس خودشونه و از دنیای خودشون

شاید گلور فیندل منظورش این بوده که شما با امکانتتون نمیتونی ویچ کینگ رو بکشی مگر با سلاح خودشون مثل سائورون که حلقه اش بغل گوشش با اتش خودش نابود شد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

خب معلومه کی باز کرده خودجناب سائرون این که نیازبه فیلم نداره به نظرم چیزای مهم تری براگزاشتن توفیلم هست

نه اصلا مشخص نیست!! امکان داره کاره سارومان باشه و تو شورا عمدا انکار میکرده که همچین چیزی امکان نداره!! شاید میخوان فاسد شدن سارومان را نشان بدن مشخص نیست!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

این قسمت رو من ترجمه کردم توی زیرنویس. اصل کلمه body هست. اما از معناش میشه نتیجه گرفت که جسد هست. شما جمله رو اینجوری بخون: "زماني که "آنگمار" سقوط کرد ،انسان‌هاي شمال پیکر او و تمام دارايي‌هايش را بردند و در مقبره ای دفن کردند" از این جمله چه نتیجه ای میشه گرفت؟ آنگمار سقوط کرده، پیکر ویچ کینگ دست انسانهای شماله و اونو با همه داراییهاش دفن کردن! چرا وقتی میخوان یه نفر زنده رو محبوس کنن شمشیرش رو میذارن کنارش؟ که وقتی اومد بیرون بتونه باهاش بجنگه؟ آدم مرده رو با شمشیر و داراییهاش دفن میکنن. من از این جمله چیزی جز کشته شدن ویچ کینگ برداشت نمیکنم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

به معین: نه دوست من فکر نکنم اینجوری باشه باید سند ومدرک داشته باشیم برای این حرف . در اون زمان سائورون هنوز قدرت چندانی نداشت . و روح پلید و تاریکش پس از نابودی جسمش در نبرد آخرین اتحاد از موردور گریخت . وبعد ها هیئت تاریکش در دول گالدور در حال شکل گیری و قدرتمند شدن بود. پس در اون زمان سائورون چندان قدرتی نداشته که بخواد به آنگمار بره .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
1212moin

والا ما بحثمون سر کتاب هست و پیشگویی گلور فیندل.فیلم یاران حلقه نمیتونه منبع باشه چون اینجا بحث مقایسه و کتابه

حقیقتش وقتی من اون سیل رو دیدم تو فکرم بود که این سیل یه انسان عادی رو غرق نمیکنه چه برسه ویچ کینگ و ...

شاید فقط اونا دور کرده باشه

یه چیز دیگه چون امکان داره مری و ائووین ویچ کینگ رو با تیغ مورگول کشته باشن که از جنس خودشونه و از دنیای خودشون

شاید گلور فیندل منظورش این بوده که شما با امکانتتون نمیتونی ویچ کینگ رو بکشی مگر با سلاح خودشون مثل سائورون که حلقه اش بغل گوشش با اتش خودش نابود شد

ولی توکتابم نوشته سیل اونارو غرق میکنه اگه اشتباه نکنم من منظورم این نبود که حتماباید حلقه نابود شه بعد اونا خب مسلمه یه والار یامایار قوی تر ازسایرون وارد سرزمین میانه میشد مسلما اشباح حلقه کارشون تموم بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...