رفتن به مطلب
turambar

بحث در مورد «هابیت: برهوت اسماگ» [خطر لو رفتن داستان]

Recommended Posts

ayub_s

به نظرم بیشترین چیزی که میتونسته به فیلم ضربه بزنه پایان بدون نتیجشه که در اوج رها همیشه . نیاز بود که یه جمع بندی صورت بگیره تا مخاطب عام احساس نکنه سرکار بوده . این ماییم که میدونیم همه خوبی ها و غافلگیری ها برای قسمت بعد نگهداشته شده.

منهم دقیقا مشکلم با این قسمت همین بود . ای کاش جکسون یه پایان بندی واسه قسمت دوم میزاشت. مثلا میتونست نابود شدن اسماگ رو تو این قسمت نشون بده .

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin Oakenshield

منهم دقیقا مشکلم با این قسمت همین بود . ای کاش جکسون یه پایان بندی واسه قسمت دوم میزاشت. مثلا میتونست نابود شدن اسماگ رو تو این قسمت نشون بده .

در نوشته ای که برای تاپیک نقد مینویسم، جواب این رو خواهم داد :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

وقتی که بیلبو حلقه رو دستش میکنه صدای حرف زدن های عنکبوت ها رو میشنوه و فقط در موقعی میتونه حرفشون رو بشنوه که حلقه تو دستش باشه . ولی تو این صحنه بیلبو حلقه رو در میاره و شمشیرش رو میکوبه به صورت عنکبوته ولی در کمال تعجب ما هنوزم صدای عنکبوته رو که میگه : " استینگ " رو میشنویم !!!

بچه ها حالا این سوتیه یا نه ... چونکه جکسون اولش جوری نشون داد که وقتی حلقه رو دستت بکنی صدای حرف زدن های عنکبوت هارو میشنوی!!

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

وقتی که بیلبو حلقه رو دستش میکنه صدای حرف زدن های عنکبوت ها رو میشنوه و فقط در موقعی میتونه حرفشون رو بشنوه که حلقه تو دستش باشه . ولی تو این صحنه بیلبو حلقه رو در میاره و شمشیرش رو میکوبه به صورتش ولی در کمال تعجب ما هنوزم صدای عنکبوته رو که میگه : " استینگ " رو میشنویم !!!

بچه ها حالا این سوتیه یا نه ... چونکه جکسون اولش جوری نشون داد که وقتی حلقه رو دستت بکنی صدای حرف زدن های عنکبوت هارو میشنوی!!

حالا از اون جالبتر زیرنویس بود که استینگ رو سوراخ کن ! ترجمه کرده بود یا آندرهیل( زیر تپه) رو ته جهنم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

حالا از اون جالبتر زیرنویس بود که استینگ رو سوراخ کن ! ترجمه کرده بود یا آندرهیل( زیر تپه) رو ته جهنم!

حالا جالبیش هم اینجاست یه جا به جای نوشتن : " مرگ در مقابل شما قرار گرفته است " نوشته " مرگ بر شما " زیرش هم نوشته " مرگ بر امریکا " @-) :)) :(

در نوشته ای که برای تاپیک نقد مینویسم، جواب این رو خواهم داد :دی

داداش منتظر نوشته ات هستیم :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

حالا جالبیش هم اینجاست یه جا به جای نوشتن : " مرگ در مقابل شما قرار گرفته است " نوشته " مرگ بر شما " زیرش هم نوشته " مرگ بر امریکا " @-) :)) :(

نمردیم و معنای زیرنویس بدون غلط رو هم دونستیم!

ولی خودش صاحب زیرنویس گفت که امیدوارم از هیچی بهتر باشه و باید به همین تلاش هم دست مریزاد گفت

ولی جدای از این دیالوگ ها واضح بود و تقریبا بدون زیرنویس میشد ماجرا رو حدس زد

برهوت اسماگ فیلم خوبی بود و خیلی هم بموقع و روحیه بخش بود.ان شالله بتونم فردا نقدمو میزارم تو تاپیک

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
msa_dino

کسانی که برای دیدن فیلم عجله دارند یک زیرنویس بسیار خوب اومده ...

http://subscene.ee/s..._persian/840517

دوست عزیز اگه ممکنه زیرنویس انگلیسی صحیح و خوبی هم از فیلم بدستتون رسید بگذارید... سپاس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

بفرمائین زیرنویس عربی انگلیسی همه شون هستند اینجا

http://subscene.ee/subtitles/the-hobbit-the-desolation-of-smaug

جناب مهدی گفته اند :

نمیدونم چرا پیتر میخواد عین ارباب حلقه ها بکنه فیلم رو! مثلث عشقی آرون-ائوون-آراگورن شده تائوریل-لگولاس-کیلی! صحنه درمان کردن کیلی توسط تائوریل شده صحنه رسیدن آرون به فرودو و درمانش! اسارت گندالف در اورتانک شده اسارت گندالف در دول گولدور! احتمالا باید منتظر تاکسی سرویس عقابها هم باشیم! مباشر ارباب دریاچه دقیقا مثل گریمای مار زبان هست!

در مورد تاکسی سرویس عقاب ها . تو قسمت بعدی فکر نکنم که عقاب ها بیان به کمک گندالف . تو فیلم قبل از اینکه گندالف وارد دولگدور بشه به راداگاست میگه که : " راداگاست ازت میخوام یه پیام به بانو گالادریل برسونی بهش بگو که ما باید دستشو رو کنیم " که احتمال میدم که بانو گالادریل بیاد و گندالف رو از اسارت نجات بده و احتمال هم میدم که جنگ بانو گالادریل رو هم تو قسمت بعدش شاهد باشیم. و یه حدس دیگم اینه که شایدم بئورن بیاد و گندالف رو نجات بده . چونکه تو اوایل فیلم بئورن به دورف ها در مورد به اسارت گرفته شدنش و اسیر شدنش توسط اورک ها رو بهشون توضیح میده و به خاطر همین ممکنه بئورن گندالف رو نجات بده...

جناب سعید گفته اند :

من خودم 5-6 بار نگاه کردم و باید بگم فیلمی که دفعه اول چندان خوب به نظر نمیومد کم کم منو به خودش جذب کرد ازش خوشم اومد.ویژگی لوتر و هابیت اینه که بعد از چند بار دیدن باز دلت میخواد ببینیو بیشتر بهت میچسبه.

من وقتی که اولین بار قسمت دوم هابیت رو با اون کیفیت افتضاح پرده ای دیدمش زیاد به دلم ننشت ولی وقتی که فیلمه رو با کیفیت خیلی خوب و با زیرنویس فارسی تماشایش کردم واقعا نهایت لذت رو ازش بردم ، همچنین گفته ی جناب سعید رو بسیار تایید میکنم. هر چه فیلم های سرزمین میانه رو بیشتر ببینی بیشتر به دلت میشینه. =))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

مگر اینکه به دول گولدور لشکرکشی بشه وگرنه گالادریل و لرد الروند با همم از پس سائورون بر نمیان

اینکه عقاب بیاد گندالف رو نجات بده و راداگاست هم بقیه رو خبر کنه و به دول گول دور لشکر کشی بشه میتونه خوب باشه مثل ایزنگارد در دوبرج که سارومان نیروهاشو به هلمز دیپ فرستاد و در ضد حمله روهان و گندالف سقوط کرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
amir18

با سلام

به نظر من سوالی که در مورد نکرومنسور در شورای سفید مطرح شد تا حدودی درهابیت 2 داره پاسخ داده میشه. نظر دوستان چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ویرایش شده در توسط amir18

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

سلام دوستان یه زیرنویس فارسی جدید اومده که اینبار اسم شخصیت ها رو درست بیان کرده و خیلی از اون زیرنویس قبلی بهتره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

واو...واااوووو....(چه والپیپر خوفی میشه ازش درست کرد!)

!!Behold Smaug the Stupendous

post-1262-0-30648000-1388575122_thumb.jp

واقعا چطور میتونید اینو با اژدهای دیگه ای مقایسه کنید؟؟؟؟

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Agarwaen son of Úmarth

من همون موقع هم که گفتم اسماگ دست نداره

!

واقعا ضد حال خوردم

!

نمی دونم پیتر با خودش چی فکر کرده که اینطوری طراحی کرده اسماگ رو

؟!

من نابود شدم الان

!!!

=))

در مورد اسماگ اصلا نگران نباشین، چیزی که اصلا کم نداره شکوه و جبروته. نقطه ی قوت فیله.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

دوستان من یک نکته رو متذکر بشم. همونطور که برای قسمت قبل هم گفتم خیلی از صحنه ها مخصوص تریلر درست میشن. چون تریلر هدفش به سینما آوردن مردمه و لازمه که خیلی صحنه ها تغییر کنن تا بیننده جذب بشن. مثلا اون صحنه ای که الف ها روی درختا به دنبال دورف ها در رودخانه میرن، در تریلر فکر میکنیم که دارن به دورف ها تیر میزنن چون اونجا اورکی نیست! اما در فیلم اورک ها رو هم میبینیم که مورد حمله الف ها واقع میشوند. قسمت آزوگ هم همینه. ما در تریلر آزوگ رو دیدیم در روخانه، اما احتمال میدم در فیلم به جای آزوگ، بولگ باشه چون اصلا در اون موقع آزوگ توی دولگولدور بود.

حالا که برخی صحنه ها رو از نسخه با کیفیت دیدم:

باید بگم که صدای سائورون جالب نبود. ای کاش صداش همون صدای ارباب حلقه ها بود. اما هیئتش به خاطر این که پیتر میخواست ایده چشم رو پیاده کنه مجبور بود کمی لاغر تر نشون بده. اما هیچی از خوفش کم نشده بود!

بازی اورلاندو بلوم مثل ارباب حلقه ها عالی بود اما متاسفانه گریمش خوب نبود. اون چهره پاک و معصوم یک الف در ارباب حلقه ها رو نتونسته بودن در گریم جدید حفظ کنن.

من گندالف هابیت 2 رو بیشتر دوست داشتم. گریم و بازیش خیلی بهتر بود.

گریم آزوگ هم بهتر بود. توی قسمت اول من هرموقع اورک رنگ پریده رو میدیدم یاد آواتار میفتادم! :دی

جلوه های ویژه در فرار در رودخانه گاهی تو ذوق میزد مخصوصا جاهایی که بازیگران شبیه سازی شده بودند.

اول فیلم پیتر جکسون خیلی ضایع میاد تو کادر! =))

پ.ن

چرا نسخه Complete Recording موسیقی متن ها منتشر نمیشه؟! :((

ویرایش شده در توسط تور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

دوستان من یک نکته رو متذکر بشم. همونطور که برای قسمت قبل هم گفتم خیلی از صحنه ها مخصوص تریلر درست میشن. چون تریلر هدفش به سینما آوردن مردمه و لازمه که خیلی صحنه ها تغییر کنن تا بیننده جذب بشن. مثلا اون صحنه ای که الف ها روی درختا به دنبال دورف ها در رودخانه میرن، در تریلر فکر میکنیم که دارن به دورف ها تیر میزنن چون اونجا اورکی نیست! اما در فیلم اورک ها رو هم میبینیم که مورد حمله الف ها واقع میشوند. قسمت آزوگ هم همینه. ما در تریلر آزوگ رو دیدیم در روخانه، اما احتمال میدم در فیلم به جای آزوگ، بولگ باشه چون اصلا در اون موقع آزوگ توی دولگولدور بود.

حالا که برخی صحنه ها رو از نسخه با کیفیت دیدم:

باید بگم که صدای سائورون جالب نبود. ای کاش صداش همون صدای ارباب حلقه ها بود. اما هیئتش به خاطر این که پیتر میخواست ایده چشم رو پیاده کنه مجبور بود کمی لاغر تر نشون بده. اما هیچی از خوفش کم نشده بود!

بازی اورلاندو بلوم مثل ارباب حلقه ها عالی بود اما متاسفانه گریمش خوب نبود. اون چهره پاک و معصوم یک الف در ارباب حلقه ها رو نتونسته بودن در گریم جدید حفظ کنن.

من گندالف هابیت 2 رو بیشتر دوست داشتم. گریم و بازیش خیلی بهتر بود.

گریم آزوگ هم بهتر بود. توی قسمت اول من هرموقع اورک رنگ پریده رو میدیدم یاد آواتار میفتادم! :دی

جلوه های ویژه در فرار در رودخانه گاهی تو ذوق میزد مخصوصا جاهایی که بازیگران شبیه سازی شده بودند.

اول فیلم پیتر جکسون خیلی ضایع میاد تو کادر! =))

پ.ن

چرا نسخه Complete Recording موسیقی متن ها منتشر نمیشه؟! :((

در مورد سائورون موافقم .در موقع صحبتش با آزوگ کلامش اون هیبت رو نداشت ولی در تقابل با گندالف دوباره اون زمزمه های ترسناک ارباب حلقه ها زنده شد

بله گندالف برهوت اسماگ سرحال تر بود در قسما اول خیلی لب و لوچه اش آویزون بود

لگولاس که در اینجا قرار بود که سرد و مغرور به تصویر کشیده بشه مثل پدرش .اصلا قرار نبود که معصوم باشه اینجا

اتفاقا این کار جکسون خیلی موفق در اومد

خب کلا فضای هابیت مثل آواتاره

نه بابا خیلی باحال جکسون اومد تو کادر

کلا برهوت اسماگ خاطره یاران حلقه رو زنده کرد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

به نظر من مشکل اصلی همینه. پیتر مدام به لوتر رفرنس میده و سعی داره هابیت رو همتراز و مشابه لوتر بکنه اما با اینکارش هابیت رو زیر سایه لوتر میبره. اگه هابیت رو به صورت مستقل میساخت خیلی بهتر بود. الان هابیت همش با لوتر مقایسه میشه و هیچ شانسی در برابرش نداره اما اگه مستقل بود قضیه خیلی فرق میکرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

به نظر من مشکل اصلی همینه. پیتر مدام به لوتر رفرنس میده و سعی داره هابیت رو همتراز و مشابه لوتر بکنه اما با اینکارش هابیت رو زیر سایه لوتر میبره. اگه هابیت رو به صورت مستقل میساخت خیلی بهتر بود. الان هابیت همش با لوتر مقایسه میشه و هیچ شانسی در برابرش نداره اما اگه مستقل بود قضیه خیلی فرق میکرد.

در مورد یک سفر غیر منتظره صحبت شما درسته ولی در برهوت اسماگ نه

چون در قسمت دوم هابیت تا حدی از زیر سایه ارباب حلقه ها در اومد

گذشته از اون خب این دو سه گانه اشتراکاتی هم با هم دارن و نمیشه کاملا جدا از هم باشن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

در مورد یک سفر غیر منتظره صحبت شما درسته ولی در برهوت اسماگ نه

چون در قسمت دوم هابیت تا حدی از زیر سایه ارباب حلقه ها در اومد

گذشته از اون خب این دو سه گانه اشتراکاتی هم با هم دارن و نمیشه کاملا جدا از هم باشن

نظر من برعکسه. توی قسمت دوم خیلی بیشتر به لوتر وابسته شد. نشون دادن سائرون در دول-گولدور. صحبتهای بئورن و از همه مهمتر اسماگ که تبدیل شد به یکی از خدمتکاران سائرون که از نقشه های اربابش با خبره! ماهیت مستقل بودن اسماگ توی این قسمت زیر سوال رفت و همه چیز متصل شد به سائرون و لوتر.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

نظر من برعکسه. توی قسمت دوم خیلی بیشتر به لوتر وابسته شد. نشون دادن سائرون در دول-گولدور. صحبتهای بئورن و از همه مهمتر اسماگ که تبدیل شد به یکی از خدمتکاران سائرون که از نقشه های اربابش با خبره! ماهیت مستقل بودن اسماگ توی این قسمت زیر سوال رفت و همه چیز متصل شد به سائرون و لوتر.

خب قضیه شورای سفید و دول گول دور کاملا مرتبط با لوتره

در مورد اسماگ موافقم اون پیشگوییش اصلا محلی از اعراب نداشت مگر اینکه سائورون یه سر مهمون اسماگ بوده باشه

ولی آزوگ حالا موجه تر بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

لگولاس که در اینجا قرار بود که سرد و مغرور به تصویر کشیده بشه مثل پدرش .اصلا قرار نبود که معصوم باشه اینجا

اتفاقا این کار جکسون خیلی موفق در اومد

خب کلا فضای هابیت مثل آواتاره

نه بابا خیلی باحال جکسون اومد تو کادر

قرار بود چیه؟! الف الفه دیگه تغییر که نمیکنه! یعنی لگولاس تو هابیت قراره فرق داشته باشه با لگولاس تو لوتر؟! من زیاد موافق نیستم...

منظورم از آواتار ظاهرشون بود. اون چهره آبی و رنگ پریده و صاف آواتار ها منظورم بود!

موقع اومدن جکسون یه لحشه فکر کردم اومده جلو پرده سینما! تو لوتر گریم میشد و با برنامه میومد اینجا انگار یهو اومد تو کادر بعد فهمید اشتباه کرده ازونور دررفت! :دی

آره برهوت اسماگ تاریک تر بود و از این بابت بیشتر به لوتر نزدیک شد.

مهدی اون چیزی که شما منظورته به نظرم تو سفری غیرمنتظره بیشتر بود. چقدر شباهت پیدا کرده بودن بین سفری غیر منتظره و یاران حلقه! پلان هایی کاملا منطبقه بر هم! اما برهوت اسماگ به نظر من مستقل تر شد مخصوصا با ورود بارد و شهر دریاچه به فیلم.

اما به صورت کلی به نظر من باید یکی که هابیتو میبینه یاد لوتر بیفته و لوتر رو میبینه یاد هابیت! هر دو در سرزمین میانه هستند و نباید تصویر سازی ها فرق کنه که فرق هم نکرده. همین تک و توک گریم ها که فرق کرده چقدر طرفداران واکنش منفی نشون دادن! چه برسه به این که هابیتو کلا مستقل و متفاوت با لوتر بسازه...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

قرار بود چیه؟! الف الفه دیگه تغییر که نمیکنه! یعنی لگولاس تو هابیت قراره فرق داشته باشه با لگولاس تو لوتر؟! من زیاد موافق نیستم...

منظورم از آواتار ظاهرشون بود. اون چهره آبی و رنگ پریده و صاف آواتار ها منظورم بود!

موقع اومدن جکسون یه لحشه فکر کردم اومده جلو پرده سینما! تو لوتر گریم میشد و با برنامه میومد اینجا انگار یهو اومد تو کادر بعد فهمید اشتباه کرده ازونور دررفت! :دی

الف ها که مجسمه نیستن که از نظر رفتار ثابت باشن.مگه اختیار و فکر و قدرت تصمیم ندارن؟تائوریل و احتمالا مرگ اون باعث تغییر در نگرش لگولاس میشه

کلا صورت رنگ پریده آزوگ خوب در اومده بود

کلا این اومدن پسترجکسون خیلی باحال بود به نوعی شوخی با هواداران و تجدید خاطره ای بود

خاطره ای به نام یاران حلقه که هیچ وقت نظیرش تکرار نمیشه!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
تور

آزوگ برهوت اسماگ بهتر بود! =))

بازی این تائوریل زیاد جالب نبود به نظرم...وقار و سنگینی یک الف بانو رو نداشت. شما مثلا آرون رو مقایسه کنید با تائوریل؟! خیلی این تائوریل میشنگید با خودش و ورجه وورجه زیاد میکرد!

خاطره ای به نام یاران حلقه که هیچ وقت نظیرش تکرار نمیشه!

100 درصد موافقم. هیچوقت نظیرش تکرار نخواهد شد...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...