رفتن به مطلب
turambar

بحث در مورد «هابیت: برهوت اسماگ» [خطر لو رفتن داستان]

Recommended Posts

3DMahdi

منم با آرون موافقم. شخصیت پردازی باید منطقی باشه. اگه تورین تو قسمت سوم بیاد عاشق تائوریل بشه و بگه بیخیال تنها کوه بیا با هم بریم توی جنگل زندگی کنیم میشه غیرمنتظره. آیا این درسته؟

تورین تو قسمت اول حاضر نیست نقشه رو به الروند بده تا براش رمز گشایی بکنه و بهش کمک بکنه، کمکی که اگه نمیکرد راه ورود رو پیدا نمیکردن اما برای چیز به اون مهمی باید بالین و گندالف به زور راضیش میکردن. بعد تو قسمت دوم صاف میاد به بئورنی که نصف روز دیده و نصف اون مدت هم میخواسته بکشدش نقشه رو میگه، بعد میاد با تراندویل که دشمنش هست درباره نقشه حرف میزنه(اصلا تراندویل از کجا فهمید قضیه رو؟!).

بئورن رو اول خیلی عصبانی و وحشی معرفی میکنه و گندالف میگه شاید بشه یه جورایی راضیش کرد اما همون بئورن شب میاد خونه و قبل از اینکه گندالف باهاش صحبت بکنه کاملا پایه است! اصلا نمیاد ببینی چندتا دورف تو خونه اش خوابیدن و انگار نه انگار که چیزی شده.

من الان نفهمیدم توی فیلم بولگ مقام بالاتر داره یا آزوگ! اولش بولگ به صورت تهدید آمیز با وارگش میاد توی صورت آزوگ و بهش دندون نشون میده و میگه احضار شدی اما صحنه بعد آزوگ بهش دستور میده!

از این موارد زیاده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

مخالفم جناب مهدی

تورین تو قسمت اول حاضر نیست نقشه رو به الروند بده تا براش رمز گشایی بکنه و بهش کمک بکنه، کمکی که اگه نمیکرد راه ورود رو پیدا نمیکردن اما برای چیز به اون مهمی باید بالین و گندالف به زور راضیش میکردن. بعد تو قسمت دوم صاف میاد به بئورنی که نصف روز دیده و نصف اون مدت هم میخواسته بکشدش نقشه رو میگه، بعد میاد با تراندویل که دشمنش هست درباره نقشه حرف میزنه(اصلا تراندویل از کجا فهمید قضیه رو؟!).

تورین به این دلیل حاضر نمیشه نقشه رو به لرد الروند بده چونکه از الف جماعت خوشش نمیاد ، اینارو که خودتون بهتر از من میدونین که !!! گندالف گفت میشه با بئورن منطقی حرف زد به خاطر همین به بئورن بیشتر از الف ها اعتقاد داره . در مورد تراندویل هم ، تراندویل میبینه که دورف ها تا اینجا اومده ان و به خاطر همین میفهمه که تورین دنبال چی میگرده ، مگه نمیگین الف ها خردمند هستند ؟! خب تراندویل هم نفهم نیست که ندونه اینا برای چه تا جنگل میرکوود اومدن !!!

بئورن رو اول خیلی عصبانی و وحشی معرفی میکنه و گندالف میگه شاید بشه یه جورایی راضیش کرد اما همون بئورن شب میاد خونه و قبل از اینکه گندالف باهاش صحبت بکنه کاملا پایه است! اصلا نمیاد ببینی چندتا دورف تو خونه اش خوابیدن و انگار نه انگار که چیزی شده.

اگه وقتی که اولین بار بئورن وارد خانه اش میشه ببینید ، اونجایی که بیلبو خوابیده و بئورن میاد داخل خونه متوجه میشید که سریع کات میخوره و اسب ها رو نشون میده . این صحنه بدون شک تو نسخه ی اکستند هست . همچنین تو فیلم هم اصلا تورین در مورد سفرشون به بئورن چیزی نگفته بود و به نظر میرسه که گندالف بوده که به بئورن گفته . چونکه ما تو فیلم میبینیم که بئورن یکسره میگه که : " باید قبل از آخرین روزهای پائیز به اون کوهستان برسین . " بعد گندالف هم جواب میده : " البته. قبل از روز دورین. بله " که بعدش تو این لحظه ی قیافه ی تورین رو نشون میده که انگار از یه چیزی ناراحت هستش.همچنین منظور گندالف این بودش که بئورن تو حالت حیوانیش عصبی و وحشی هست ولی تو حالت انسانیش منطقیه . نه اینکه منظورش تو حالت انسانی وحشی باشه :دی

من الان نفهمیدم توی فیلم بولگ مقام بالاتر داره یا آزوگ! اولش بولگ به صورت تهدید آمیز با وارگش میاد توی صورت آزوگ و بهش دندون نشون میده و میگه احضار شدی اما صحنه بعد آزوگ بهش دستور میده!

این دلیلتون هم که دیگه ... !!! بولگ پسر آزوگه این رو که خودتون میدونین ، اگه با تهدید آمیز بیاد و یا آروم بیاد فرقی نمیکنه . آزوگ ترسی از وارگ ها نداره . خب این دندون نشون دادن هم فقط واسه چاشنی بوده نه چیز دیگه ای ، به بولگ هم دستور دادن که بره و آزوگ رو بیاره و اون فقط کارش رو انجام داده .

البته آقا مهدی این چیزهایی که گفتین اصلا ربطی به بازی بازیگرها و شخصیت پردازی های اون نداشت :دی

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

در مورد آزوگ و بولگ نوع برخوردشون چه زمانی که بولگ وارگ سوار بود و چه زمانی که آزوگ صداش زد اصلا معلوم نمیکرد که پدر و پسرن!

بعضی روابط کمی متناقض شد حتی آزوگ هم سر سائورون داد میزد که تو قول سر تورین رو من دادی!

به ایوب:آقا کلا در این زمینه باهات مخالفم

واما در مورد مقایسه هایی که کردی:

در مورد تراندویل چی باعث شده اونو خاکستری بدونی؟خاکستری در صورتی که کاراکتر مخلوطی از ویژگی های مثبت و منفی رو داشته در صورتی که تراندویل کاملا منفیه.شما نکته مثبتی در تراندویل دیدی؟

در صورتی که در همین مقایسه ای که کردی الروند اینطور نیست با اینکه گوشه گرفته ولی باز در مواقع لازم مثل گرفتاری فرودو در مواجهه با نه سوارو یا در ساختن آندوریل و رسوندن اون به اراگورن و در شکل گیری یاران حلقه نقش داره

نه به نظرم تئودن خیلی بهتر و جوندارتر از حاکم شهر دریاچه دراومده بود کلا از حاکم شهر دریاچه که چیز خاصی ندیدیم

تائوریل از آرون به نظرم بهتر بود ولی از ائووین نه!

نمیدونم چطور آراگورن رو مغرور میدونی برخلاف کتاب که آراگورن تا حدودی غرور و با اعتماد به نفس بود توی فیلم خاکی و فروتن در اومده!

نمونه اش برخورد با ائومر در ابتدای دوبرج که در کتاب کلی از نسبش میگه ولی در فیلم در جواب ائومر صبوری به خرج میده

البته در مورد تورین هم این قهرمان بازیها وجود داره مثل ازانول بیزار یا از چاله به چاه که به سمت ازوگ میره یا وقتی روی مجسمه اس که این تیکه به نظرم خوب در نیومد چون اسماگ راحت میتونست با یه نفس دودش کنه

وارد بحث گریم نشیم که خودت میدونی اظهر من الشمسه !

لورتز و گوتموگ کجا واورک های رایانه ای هابیت کجا؟

به ایوب:نمیخوام از بحث خارج شیم ولی در همین بازی تاج و تخت که مثال زدی تغییرات ناگهانی کمی منطق داستان رو زیر سوال برده

هر تغییری لازمه اش مقدمه چینیه چیزی که در آثار تالکین وجود داره ولی گاهی پیترجکسون کمرنگش کرده

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s
در مورد تراندویل چی باعث شده اونو خاکستری بدونی؟خاکستری در صورتی که کاراکتر مخلوطی از ویژگی های مثبت و منفی رو داشته در صورتی که تراندویل کاملا منفیه.شما نکته مثبتی در تراندویل دیدی؟

وقتی که تراندویل به تائوریل با حالت مهربان گونه میگه : " اون بهت علاقه پیدا کرده " کاملا میشه به اون سیرت دیگه اش پی برد.

نمیدونم چطور آراگورن رو مغرور میدونی برخلاف کتاب که آراگورن تا حدودی غرور و با اعتماد به نفس توی فیلم خاکی و فروتن در اومده!

من آراگورن رو مغرور ندونستم داداش ، منظورم تورین بود .

لورتز و گوتموگ کجا واورک های رایانه ای هابیت کجا؟

من در مورد گریم و سی جی ای صحبت نکردم داداش . بحثم در مورد نوع گویششون بود .

به ایوب:نمیخوام از بحث خارج شیم ولی در همین بازی تاج و تخت که مثال زدی تغییرات ناگهانی کمی منطق داستان رو زیر سوال برده

کجا غیرمنطقی میشد داداش :دی ... مثلا تا حالا برای خودتون پیش نیومده که مثلا یه روز دوست دارین یه چیزی رو بخرین ولی روز بعدش از خریدن اون منصرف بشین. مثلا شما یه روز دوست دارین بستنی بخرین . بستنی رو میخرین و میخورین و خیلی دوستش دارین ولی فردا میگین بستی واسه آدم مضره و یا اینکه میگین امروز دلم نمیخواد بخورمشون . شخصیت های این سریال و هابیت هم اینگونه هستش دیگه :دی همینکه بازی تاج و تخت به خاطر داشتن چنین شخصیت هایی کلی طرفدار واسه خودش جمع کرده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

ایوب:

من فیلمی رو که دیدم دارم در موردش صحبت میکنم. فیلم تو خونه بئورن مشکل داره. اینکه بگیم نصفش توی اکستندد هست میشه دلیل؟ فیلمی که توی سینما نمایش داده میشه ملاک هست. منتقدها اونو میبینن، داوران اسکار اونو میبینن. نسخه اکستندد ربطی به این نداره، توی فیلمی که نشون مردم میده باید همه چی منطقی باشه. اینکه میگید "من توی چهره اش اینو دیدم و نتیجه گرفتم نمیدونه" دلیل موجهی نیست.

من میدونم توی کتاب بولگ پسر آزوگ هست اما توی فیلم چی؟ کجای فیلم اینو گفته؟ بیننده ای که کتاب رو نخونده از کجا بدونه؟ اینهمه تغییر در داستان داده شده، اگه مثل کتاب بود آزوگ 7 کفن پوسونده بود!

یه چیز دیگه: آثار تالکین رو نمیتونی با بازی تاج و تخت مقایسه بکنی. توی کتاب بازی تاج و تخت همه شخصیتها خاکستری هستن و همه کاری ازشون برمیاد اما توی آثار تالکین اینجوری نیست. ما یه سری اشخاص ثابت داریم که یا خیر هستن یا شر. شخصیت خاکستری خیلی کم توش پیدا میشه. کسی هم که فیلمی از روی کتاب هابیت میسازه باید اینو قبول کنه نه اینکه بگه من تورینی که تالکین گفته میسازم اما اونو تبدیل میکنم به یه شخصیت غیر قابل پیشنینی چون ملت الان این چیزا رو بیشتر دوست دارن!

واقعا جمله "اون بهت علاقه پیدا کرده" رو مهربانانه میدونی؟!!! اون جملات از نظر من خلاصه اش اینه: "یه بار دیگه ببینم طرف پسر من میپلکی حسابت با منه!"

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

عجب حالت مهربانانه ای!

اون اینو میگه منظورش اینه تویی که از نژاد پایین تری پسرم چطور بهت علاقه پیدا کرده

اینو تائوریل در دیالوگ بعدی میگه

تائوریل: فکر نميکنم تو به پسرت اجازه ميدي که دل در گروي يه الف "سيلوان" ساده بذاره

تراندویل:نه، درست ميگي ،چنين کاري نميکنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

واو واو واو آقا مهدی یکم آرومتر . دلیل عصبانیتون رو من درک نمیکنم خدائیش

من فیلمی رو که دیدم دارم در موردش صحبت میکنم. فیلم تو خونه بئورن مشکل داره. اینکه بگیم نصفش توی اکستندد هست میشه دلیل؟ فیلمی که توی سینما نمایش داده میشه ملاک هست. منتقدها اونو میبینن، داوران اسکار اونو میبینن. نسخه اکستندد ربطی به این نداره، توی فیلمی که نشون مردم میده باید همه چی منطقی باشه. اینکه میگید "من توی چهره اش اینو دیدم و نتیجه گرفتم نمیدونه" دلیل موجهی نیست.

شما تو حرف اولتون میگین که تورین بی چون و چرا دلیل سفرشون رو به بئورن میگه در حالی که اصلا اونطور که من میبینم نیست . چونکه بئورن خودش این جمله رو میگه :

" باید قبل از آخرین روزهای پائیز به اون کوهستان برسین . " و کاملا معلومه که هدفشون رو گندالف گفته به بئورن.

من میدونم توی کتاب بولگ پسر آزوگ هست اما توی فیلم چی؟ کجای فیلم اینو گفته؟ بیننده ای که کتاب رو نخونده از کجا بدونه؟ اینهمه تغییر در داستان داده شده، اگه مثل کتاب بود آزوگ 7 کفن پوسونده بود!

شما تو حرف اولتون میگین که ملاک مخاطبان و منتقدان هستش نه طرفداران ولی اینجا میگین که پدر و پسر رو درست معرفی نمیکنه . خب اگه نظرتون این باشه پس واسه منتقدا و مخاطبان هم فرقی نمیکنه که این دو پدر و پسر باشن یا نباشن.

یه چیز دیگه: آثار تالکین رو نمیتونی با بازی تاج و تخت مقایسه بکنی. توی کتاب بازی تاج و تخت همه شخصیتها خاکستری هستن و همه کاری ازشون برمیاد اما توی آثار تالکین اینجوری نیست. ما یه سری اشخاص ثابت داریم که یا خیر هستن یا شر. شخصیت خاکستری خیلی کم توش پیدا میشه. کسی هم که فیلمی از روی کتاب هابیت میسازه باید اینو قبول کنه نه اینکه بگه من تورینی که تالکین گفته میسازم اما اونو تبدیل میکنم به یه شخصیت غیر قابل پیشنینی چون ملت الان این چیزا رو بیشتر دوست دارن!

شخصیت تورین هم تو رمانش کاملا غیر قابل پیش بینی هستش. وقتی که تو رمان تورین بقیه ی بیلبو رو میگیره و از فرط عصبانیت رو سرش داد میزنه و حتی تو رمانش میخواد حتی شرکاش رو هم بکشتن بده کاملا معلومه که شخصیتی غیر قابل پیش بینی رو داره. در ضمن من آثار تالکین رو با آثار مارتین به هیچ عنوان مقایسه نکردم.

واقعا جمله "اون بهت علاقه پیدا کرده" رو مهربانانه میدونی؟!!! اون جملات از نظر من خلاصه اش اینه: "یه بار دیگه ببینم طرف پسر من میپلکی حسابت با منه!"

این جمله رو که وقتی که تراندویل داره میزنه و شما دارین انکارش میکنین . دیگه من باید چی بگم آخه .

فکر میکنم دلیل ناراحتی بچه ها این باشه که من گفتم شخصیت پردازی هابیت بهتر از ارباب حلقه ها هستش باشه . بخدا من قصد ناراحت کردن دوستان رو نداشتم .

عجب حالت مهربانانه ای!

اون اینو میگه منظورش اینه تویی که از نژاد پایین تری پسرم چطور بهت علاقه پیدا کرده

اینو تائوریل در دیالوگ بعدی میگه

تائوریل: فکر نميکنم تو به پسرت اجازه ميدي که دل در گروي يه الف "سيلوان" ساده بذاره

تراندویل:نه، درست ميگي ،چنين کاري نميکنم

تراندویل هم یک بخشش مهربان خواهد بود همونطور که تو خوده رمانش شخصیت بسیار مهربانی را داشت . البته من منظورم اونجایی هست که یه لبخند میزنه و از اونجا معلوم میشه که بخشی از وجودش نشون میده که خوش قلبی هم توش هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

من عصبانیتی ندیدم ایوب

ببین وقتی تماشاگر وارد سینما میشه باید فرض بگیریم که هیچ کدوم داستان رو نخوندن و باید براشون همه چیو بازتعریف کنیم

در مورد بئورن یک جا میخواد گروه رو تکه پاره کنه و شب یهو بدون مقدمه میاد و صبح هم مشاور میشه و تازه از تاریکی میگه

من نمیدونم چطور در قسمت دوم همه پیشگو شدن؟

این به نظرم بر میگرده به تفاوت روایت پیترجکسون با کتاب

کاملا مشخصه که تراندویل اون جمله رو از باب تحقیر میگه مثلا اگه به جای تائوریل ،آرون وجود داشت این طور صحبت نمیکرد

همین نیش و تحقیر تراندویله که باعث میشه مخاطب با تائوریل همذات پنداری کنه

والا ایوب اون لبخندی که شما میگی بیشتر به نظرم پوزخنده و اثری از خوش قلبی توش نیست

شاید این ذهنیت شما از مهربانی و خوش قلبی در مورد داستان باشه که به فیلم هم سرایت کرده .وگرنه من اثری از خوش قلبی و مهربانی در تراندویل نمیبینم با توجه به ادبیات گفتاری

اصلا مسئله ناراحت کردن نیست..اینجا همه طرفدار تالکین و جکسون هستند

در مور بیلبو و اسماگ نظراتمون یکیه ولی در مورد بقیه اختلاف نظر داریم

دوطرف هم دلایلشون رو ارائه میدن این که دیگه رنجش نداره اتفاقا بحث خیلی خوب و پخته و در مسیر خودشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

من فکر میکنم جناب مهدی از حرفهام بد برداشت کرده باشن R-FAARAZON جان ... چونکه جوری حرف زدن که انگار واقعا ناراحت شدن ... والا من هم قبول دارم که ارباب خیلی خیلی سرتر از هابیت هستش ولی فقط نظرم این بود که تو شخصیت پردازی ها هابیت بسیار موفق بوده تا ارباب حلقه ها ... این رو هم منتقدا هم گفته ان ... مثلا حتما شنیدی که " داستان بسیار منسجم ارباب حلقه ها چنان قوی است که زمانی برای درخشش بازیگرها نمیدهد ". ولی حتما برای هابیت این رو هم شنیده ای که " بازی بازیگران بسیار عالی بوده است خصوصا بازی مارتین فریمن و ریچارد آرمیتاژ کهی که قهرمان ساده را به نمایش نگذاشته اند یا مثلا گفته اند صدای بندیکت کامبریج واقعا فوق العاده هست " نقدهای منتقدان هم گویای این است . درست شاید بعضی ها با خانه ی بئورن مشکل داشته باشند ولی اولش گندالف میگه اون یا کمکمون میکنه یا ما رو میکشه ... که وقتی که بئورن میفهمه اورک ها میخوان اونارو بکشن و دلیل تنفر بسیار شدیدش از اورک ها که حتی خیلی بیشتر از دورف ها ازشون متنفره بهشون کمک میکنه و اونارو نمیکشه ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

مهدی معمولا جدی هست ولی اثری از عصبانیت در کلامش ندیدم .نمیشه که پشت هر کلاممون دی بزاریم که

تو دلایلی که میگی خیلی هاشون منطقیه و احساسی نیست پس از منتقدین دیگه نگو .چون خودت دیگه یه پا منتقدی و احتیاجی به ارجاع به اونا نداری

البته در مورد تورین و بیلبو انصافا شخصیت هردو در کتاب درخشانه و برگردان پیترجکسون هم عالی بوده

در مورد بندیکت کامبربچ بخش اسماگشو کاملا موافقم که عالی بوده ولی در مورد نکرومانسر راستش در اون حد نبود

نه دشمنی با ارک ها دلیل نمیشه که از حالت بی طرف یهو تبدیل به متحد و پیشگو بشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

خب ما نباید زیاد اینقدر گیر بدیم که چرا بئورن اول میخواست اونارو بکشه ولی بعد به اونا کمک کرد ؟!! بئورن تو حالت خرسی اش موجود خطرناکیه ولی تو حالت انسانیش منطقی هستش . و نباید بگیم که چرا پیشگو در اومد چونکه برای مخاطب عادی فرقی نداره که چی باشه !! :دی

اینجور اشکالات تو فیلم ارباب حلقه ها هم بود مثلا اونجایی گالوم نون فرودو و سم رو ریخت و گردن سم انداخت و سم هم بی هیچ دلیلی از اونها جدا میشه . اینجا هم خدائیش اصلا منطقی نیست . پس بنظرم نباید زیاد به هابیت سخت گرفت . تو فیلم هم بئورن دلایلشو میگه که چرا اینقدر از اورک ها متنفره و هم اینکه منطقیه که به اونها کمک میکنه و نیازی به بیشتر منطقی نشون دادن نیست .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

چرا فرقی نداره؟

اسماگ و بئورن و همه از تاریکی میگن در صورتی که سارومان خردمند از این تاریکی خبر نداره!

در مورد بئورن اتفاقا در حالت خرسیش کارایی رو در نبرد پنج سپاه انجام میده که درک میکنیم حتی در حالت خرسی هم قدرت تمایز داره

ببین اونجا سم میگه فرودو بهتره حلقه رو بده من حمل کنم و فرودو هم با توجه به ماجرای نان و این خواسته سم و القا اسمیگل بهش سوظن داره و میگه که باید برگردی

این اجبار فرودوه و حتی سم گریه میکنه و وقتی پایین میفته و نونارو میبینه برمیگرده به کمک فرودو

خب دوست عزیز همین مقدمه چینی در سینماست که باعث تفاوت بین تیپ و شخصیت میشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

در مورد بئورن الان خودم به اشتباه کوچیکم پی بردم :دی چونکه فکر میکردم بئورن تو حالت خرسیش یه موجود نفهمه ولی در اصل اینطور نیست اون تو فیلم به این دلیل دورف ها رو دنبال میکنه که بشدت از دورف ها بدش میاد و تو حال حیوانیش کاملا میفهمه که داره چیکار میکنه ولی وقتی که حالت انسانی پیدا میکنه به علت اینکه اورک ها در سرزمین زیاد شده ان حاضر میشه به دورف ها کمک کنه ، که بعدا میبینیم که بئورن تو حالت خرسیش گندالف و دورف ها رو تا جنگل میرکوود همراهی کرده بود. من اولش فکر میکردم که بئورن تو حالت خرسی اش هیچی نمیفهمه و فقط یک حیوون وحشیه.

در مورد سارومان هم بگم که اگه به قسمت اولش نگاه بندازیم پیتر جکسون سارومان رو یکجورایی فردی بی خیال معرفی میکنه (البته لرد الروند هم یکجورایی با سارومان هم عقیده بود) . فکر کنم شاید به همین خاطر باشه که بقیه ی افراد از حضور تاریکی آگاه شدن ولی سارومان هنوز نشده ، همچنین لرد الروند:دی البته اتفاقات برهوت اسماگ یک سال بعد از یک سفرغیرمنتظره میوفته و امکان داره که خردمندان تازه الان متوجه ی حضور تاریکی شده باشند. شاید هم سارومان تو همون قسمت هم آدم پلیدی شده باشه و تسلیم سائورون شده باشه و میخواد یکجورایی بر کارهایی که سائورون داره انجام میده سرپوش بزاره و گندالف رو منحرف کنه !!

در مورد شخصیت پردازی و اینا من هنوزم سر حرفم هستم :دی

(واقعیتش هم الان واقعا سردرد گرفتم :دی)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

درسته که سارومان اتفاقی بوسیله پلانتیر توسط سائورون اغوا میشه ولی سارومان خردمند که رییس شورای سپید و ایستاری ها هست دیگه اینقدر حواس پرت نیست

لرد الروند هم شک داشت ولی به نظر میاد با دیدن تیغ مورگول قانع شد ولی سارومان نه

اتفاقا این بحث رو که میکنی من در پستهای قبلی همین تاپیک گفتم https://arda.ir/forum/index.php?showtopic=1706&view=findpost&p=43364

به نظرم سارومان در هابیت هنوز شخصیتی مثبته ولی چیزی که من دیدم دقیقا همون سارومان لوتر بود

غیر از احوالپرسی حتی رفتارش با گندالف هم مثل لوتر بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

درسته که سارومان اتفاقی بوسیله پلانتیر توسط سائورون اغوا میشه ولی سارومان خردمند که رییس شورای سپید و ایستاری ها هست دیگه اینقدر حواس پرت نیست

لرد الروند هم شک داشت ولی به نظر میاد با دیدن تیغ مورگول قانع شد ولی سارومان نه

اتفاقا این بحث رو که میکنی من در پستهای قبلی همین تاپیک گفتم https://arda.ir/forum...indpost&p=43364

به نظرم سارومان در هابیت هنوز شخصیتی مثبته ولی چیزی که من دیدم دقیقا همون سارومان لوتر بود

غیر از احوالپرسی حتی رفتارش با گندالف هم مثل لوتر بود

بنظر من سارومان هابیت مثل سارومان ارباب حلقه ها بود. مثل گفته ی خودت مغروره و حرفهای راداگاست و گندالف رو قبول نداره. بیشتر شبیه یه آدم سمج میومد که هر طور شده میخواد حرف خودشو ثابت کنه .

میخوام بدونم چون در هابیت قضایای نکرومانسر رو تقریبا سریع ازش گذشته،بالاخره سارومان در هابیت مثبته یا منفی؟

منم دقیقا همین سوال برام پیش اومده ؟! ولی حدس میزنم که سارومان هابیت هم پلیده و نیت بدی تو وجودش داره و یکجورایی آگاهه و فقط میخواد سرپوش بزاره . و با توجه به اینکه رئیس شورای سفید هست میخواد این قضیه ی نکرومانسر رو سریع تموم بکنه . البته این فقط یک حدسه و پیتر باید تو قسمت سوم به این سوال پاسخ بده .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

بله موافقم به نظرم صحبت های سارومان مبنی بر خل و چل بودن راداگاست بیشتر بهانه و لجبازی بود

این ماهیت سارومان میتونه بحث خوبی باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

تو شورای سفید سارومان به گندالف می گه که : " اما مسئله ی این گروه دورف ها خیلی منو آزار میده "

اگه تو قسمت دومش یادمون باشه سائورون ارتشش رو داره به اره بور میفرسته و واسه جنگ پنج سپاه داره آمادشون میکنه . فکر کنم سارومان نمیخواد تورین به اره بور بره ... چونکه از قرار معلوم سائورون میخواد اره بور رو تصرف کنه و همچنین اسماگ رو هم به طرف خودش بیاره ... به خاطر همین فکر کنم سارومان سعی داره گندالف و تورین رو از این سفرشون منصرف کنه. چونکه اگه تورین بره تو اره بور و گوهر آرکن رو بدست بیاره میتونه ارتش دورف ها رو هدایت کنه .

اینا حدس هایی بود که من دارم امیدوارم که حدس هام درست از آب در بیاد :دی و امیدوارم که جکسون فیلم خودش رو با یه اشتباه بزرگ تمومش نکنه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

اینا فرضیه هاست البته بر مبنای فیلم

اون قسمتی که شما گفتی به نظرم سارومان خواست برای گندالف رییس بازی کنه

چون رییس ایستاری هاست دلش نمیخواست گندالف پنهونی و بدون اجازه اش کاری انجام بده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بیلبو

دوستان به نظر شما یکم غیر طبیعی نیست که سوتی هایی که توی فیلم هستش رو کسی از عوامل و حتی خود بازیگر متوجه نشده باشه؟! مثلا همین شمشیر گاندلف در دولگولدور

دوستان به نظر شما یکم غیر طبیعی نیست که سوتی هایی که توی فیلم هستش رو کسی از عوامل و حتی خود بازیگر متوجه نشده باشه؟! مثلا همین شمشیر گاندلف در دولگولدور

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Legolas

منظورتون دقیقا کدوم بخشش هست؟ میشه بیشتر توضیح بدین؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
بیورن

بنظر من سارومان هابیت مثل سارومان ارباب حلقه ها بود. مثل گفته ی خودت مغروره و حرفهای راداگاست و گندالف رو قبول نداره. بیشتر شبیه یه آدم سمج میومد که هر طور شده میخواد حرف خودشو ثابت کنه .

منم دقیقا همین سوال برام پیش اومده ؟! ولی حدس میزنم که سارومان هابیت هم پلیده و نیت بدی تو وجودش داره و یکجورایی آگاهه و فقط میخواد سرپوش بزاره . و با توجه به اینکه رئیس شورای سفید هست میخواد این قضیه ی نکرومانسر رو سریع تموم بکنه . البته این فقط یک حدسه و پیتر باید تو قسمت سوم به این سوال پاسخ بده .

تو سیلماریلیون میگه که سارومان از همون اولین مرتبه تشکیل شورایسفید همه چیو میدونه حتی اینکه حلقه کجاس و اینکه با قیا م سایرون دو باره قد علم میکنه و پید ا میشه واسه همین شورا رو از حمله به دول

گالدور منصرف میکنه تا حلقه پیدا شه و با کمک جاسوساش پیداش کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
BANOO

بنظر منکه خیلی قشنگه فقط تهش زیاد جالب نبود حالگیری بود

در ضمن درمورد اسماگ هم اژدها بی دست اصن مگه وجود داره خیلی خنده داره بدون دست و ضایه واقعا واسه کارگردان متاسفم با این اژدها ساختنش =)) :((

ویرایش شده در توسط BANOO

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
رضائی.استل

تو سیلماریلیون میگه که سارومان از همون اولین مرتبه تشکیل شورایسفید همه چیو میدونه حتی اینکه حلقه کجاس و اینکه با قیا م سایرون دو باره قد علم میکنه و پید ا میشه واسه همین شورا رو از حمله به دول

گالدور منصرف میکنه تا حلقه پیدا شه و با کمک جاسوساش پیداش کنه.

سلام

دقیقا اینا کجای سیلم نقل شدن؟

ممنون

چن تا سوال دارم که هم به فیلم ربط دارن و هم به کتاب:

(شرمنده از این سوال الآن شک میکنین که من طرفدار تالکین هستم یانه؟:دی)

1-ثراندویل از کدوم الفهاست؟ من همه ش فکر میکردم که سیلوانه. چجوری شده شاه الفهای جنگلی؟

2-راجع به پوست اندازها کجا میتونم بیشتر بخونم؟ واقعا در گذشته تعدادشون زیاد بوده یا اینم یه تحریفی توی فیلمه؟

3-تائوریه ل میگه که الفهای سیلوان عاشق ستارگان هستن؟ واقعا همینطوره؟ من فکر میکردم که الدار بیشتر به آسمان عشق میورزن و الفهایی که آمان رو ندیدن بیشتر به خود طبیعت زمینی روی میارن مثل دانش گیاهان و پرندگان و سایر جانداران.

4-منظور کیلی از ماه سرخ چیه؟ خود ماه رو به رنگ سرخ دیده یا یه چیز دیگه ست؟ مثلا یه اعتقاد دورفیه؟

5-راجع به زیرنویس:بعضی از صحبتهای بیلبو ترجمه نشدن.قبل اینکه بیلبو با اسماوگ روبرو بشه، حرف میزنه اما ترجمه نشدن.

ممنون

ویرایش شده در توسط رضائی.استل

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
1212moin

بله موافقم به نظرم صحبت های سارومان مبنی بر خل و چل بودن راداگاست بیشتر بهانه و لجبازی بود

این ماهیت سارومان میتونه بحث خوبی باشه

سارومان توهابیت دنبال اینه که قدرت سایرون به طورموقت افزایش پیدا کنه تاحلقه خودشو نشون بده وگرنه خودشم میدونه که سایرون بازگشته واین طورنیس که حالیش نباشه

منظورتون دقیقا کدوم بخشش هست؟ میشه بیشتر توضیح بدین؟

منظورش اینه که وقتی ازوگ گاندالفو پرت میکنه شمشیرشم پرت میشه اماوقتی ازعصاش استفاده میکنه شمشیرش توغلافه واین امکان نداره ویه سوتیه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...