رفتن به مطلب
turambar

بحث در مورد «هابیت: برهوت اسماگ» [خطر لو رفتن داستان]

Recommended Posts

ayub_s

فکرکنم ما تالکین رو مصون از خطا میدونیم

من این بحثو گذاشتم برای یه تاپیک دیگه

ولی دوبرج رو در نظر بگیر سفرفرودو جداست و بقیه حوادث.اون نوع روایت بهتره یا روایت پیترجکسون در دوبرج

نبرد هملزدیپ کتاب باشکوهتر و بهتر در اومده یا هلمز دیپ دوبرج؟

پیترجکسون در هابیت برای هر چیزی مقدمه چینی کرده حالا بعضی جاها خوب در اومده بعضی جاها کمی نگرفته

تایید ...

مثلا تو رمان هابیت هم تالکین عزیز هیچوقت اشاره ای به سفر گندالف نکرده بود .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

گندالف : اسماگ به هیچکس دین وفاداری نداره اما اگه با دشمن هم پیمان بشه حضور اژدها در طرف مقابل عواقب هولناکی داره

سارومان : کدوم دشمن ؟! گندالف دشمن شکست خورده. سائورون مغلوب شده. دیگه هرگز نمیتونه تمام قدرتش رو بدست بیاره.

خب همین دیالوگ اتحاد نکرومانسر با ازوگ و اسماگ رو تایید میکنه چون تمام قدرتشو نداره و میخواد اسماگ و ازوگ رو تهییج کنه که جلو بیان

البته در نظر بگیر تموم اون صحبت ها گمانه زنیه چون نه میتراندیر و نه کورونیر با اسماگ ملاقات نکردن که قصدشونو بدونن

تایید ...

مثلا تو رمان هابیت هم تالکین عزیز هیچوقت اشاره ای به سفر گندالف نکرده بود .

اشاره کرده بود ولی خیلی خیلی گذرا و نه با این ابهت و هیجان فیلم.

طوری که اگه از داستان حذف میشد به داستان لطمه ای وارد نمیشد

به نظرم اون رفت وامد توی داستان برای عجیب و غریب نشون دادن شخصیت گندالفه

در صورتی که جکسون در هابیت برای این غیبت ها ماجرا رو خوب تعریف میکنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

فکرکنم ما تالکین رو مصون از خطا میدونیم

من این بحثو گذاشتم برای یه تاپیک دیگه

معنی این جمله رو نفهمیدم. یعنی تالکین که داستان رو نوشته، نفهمیده چی نوشته اما جکسونی که کتاب رو خونده بهتر از تالکین منظور تالکین رو فهمیده؟!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

معنی این جمله رو نفهمیدم. یعنی تالکین که داستان رو نوشته، نفهمیده چی نوشته اما جکسونی که کتاب رو خونده بهتر از تالکین منظور تالکین رو فهمیده؟!!

نه منظورمو نگرفتی

میگم خیلی از حوادث یا گره افکنی یا گره گشایی ها یا شخصیت های تالکین امکان داره مشکل داشته باشه یا قابلیت فیلم شدن نداشته باشه

نمونه اش تام تامبادیل ،اولین برخورد گندالف با تئودن،مرگ سارومان و قضایای شایر بعد از جریان حلقه

خیلی از جاها پیترجکسون بهتر عمل کرده

حمید هرچیزی که تالکین گفته رو اصل میدونه و هر تغییری که پیترجکسون انجام داده رو اشتباه میدونه

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

چه ربطی به مصونیت از خطا داره!؟

من می گم تالکین یه داستانی نوشته به عنوان هابیت و توش نوشته گابلین ها به انتقام شکست در نبرد مقابل دورف ها و ویرانی شهرهاشون با وارگ ها متحد شدن و یه جنگ جدید می خواستن راه بندازن این روایت چه چیز غیر منطقی توش هست که ما باید تغییرش بدیم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

من می گم تالکین یه داستانی نوشته به عنوان هابیت و توش نوشته گابلین ها به انتقام شکست در نبرد مقابل دورف ها و یرانی شهرهاشون با وارگ ها متحد شدن و یه جنگ جدید می خواستن راه بندازن این روایت چه چیز غیر منطقی توش هست که ما باید تغییرش بدیم؟

خب در این صورت اگه بخواهیم براساس کتاب پیش بریم حضور سائورون،سارومان،الروند،گالادریل و... بی معنی میشه و نصف جذابیت فیلم از دست میره و فیلم تا حد یه ماجراجویی و انتقام شخصی پایین میاد

واقعا به نظر شما اون سک سک کردن گندالف در کتاب ایا میتونست به همون صورت در فیلم دربیاد؟

انتقام شخصی ازوگ بهتر بود یا تبدیل این موضوع به چیزی که کل سرزمین میانه رو به خطر میندازه؟

بعد حمید ازانول بیزار رو در نظر نگرفتی

بعد از اون جریان در فیلم ازوگ در فکر انتقامه و این اونو به سائورون نزدیک میکنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

من می گم تالکین یه داستانی نوشته به عنوان هابیت و توش نوشته گابلین ها به انتقام شکست در نبرد مقابل دورف ها و یرانی شهرهاشون با وارگ ها متحد شدن و یه جنگ جدید می خواستن راه بندازن این روایت چه چیز غیر منطقی توش هست که ما باید تغییرش بدیم؟

دوست عزیز شاید درست باشه از نظر کسی که رمان هابیت رو خونده این روایتی که تو کتاب هابیت بود واسش منطقی باشه ...

ولی بیاییم از دید یه مخاطب عادی بنگریم ، مخاطب ممکنه بعدا بگه که : " هه اینهمه جنگ فقط واسه انتقامه ، چه مزحک . گابلین هایی که حتی به خودشون هم رحم نمیکنند و حتی یک ذره ای به هم نژادهای خودشون اهمیت نمیدن حالا واسه چی باید بیان انتقام گیری کنن ؟! "

امکان داره مخاطب عادی همچین حرفی بزنه . بنظر منهم جکسون کاملا خوب عمل کرده و اون جنگی که کمی غیرمنطقی امکان داشت رخ بده رو منطقی ترش کرده ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

اگر آزانول بیزار رو در نظر بگیریم که آزوگ باید مرده باشه!

بعدشم اینکه ماجرای گندالف و شورای سفید به تفصیل در داستانهای نا تمام شرح داده شده جناب جکسون شق القمر نکرده که اینها رو وارد قصه کرده اینها در قصه هستن!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

اگر آزانول بیزار رو در نظر بگیریم که آزوگ باید مرده باشه!

بعدشم اینکه ماجرای گندالف و شورای سفید به تفصیل در داستانهای نا تمام شرح داده شده جناب جکسون شق القمر نکرده که اینها رو وارد قصه کرده اینها در قصه هستن!!

در مورد ازانول بیزار تو متن تاکید کردم که در فیلم و در فیلم ازوگ کشته نشد.

خب فکر نکنم وارثین تالکین اجازه استفاده از بقیه داستانها رو به پیترجکسون داده باشن که روایت فیلم رو غنی تر کنه

این رو مهدی در مورد جادوگران آبی گفت بخاطر اجازه ندادن وارثین تالکین گندالف در فیلم مجبور شده بگه اسمشونو یادم نیست!

بعد این در داستانهای ناتمام هست و در کتاب نیست .ما الان داریم فیلم هابیت رو با کتابش مقایسه میکنیم نه با مجموعه آثار تالکین که در اونا به سفر دورف ها و اسماگ و شورای سپید اشاره شده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3DMahdi

این موارد شورای سفید توی ضمیمه های بازگشت شاه هم هست. جکسون از اونجا برداشته تا مشکل قانونی نداشته باشه.

الان کلا جنگ 5 سپاه تغییر کرده. اصلا سپاه وارگ دیگه نداریم. سپاه گابلین و وارگ ادغام شده و شده سپاه اورکهای دول-گولدور به فرماندهی سائرون. الفها، دورفها و انسانهای شهر دریاچه هم توی جنگ هستن. یعنی جنگ 4 سپاه داریم نه 5 سپاه! از اون که بگذریم انگیزه جنگ هم عوض شده. گابلینها به خاطر انتقام کشته شدن گابلین بزرگ میان و وارگها هم که کلا حذف شدن. انگیزه تراندویل هم که کلا عوض شده. امیدوارم تغییری توی سپاه داین و مردم دریاچه نده!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

این موارد شورای سفید توی ضمیمه های بازگشت شاه هم هست. جکسون از اونجا برداشته تا مشکل قانونی نداشته باشه.

الان کلا جنگ 5 سپاه تغییر کرده. اصلا سپاه وارگ دیگه نداریم. سپاه گابلین و وارگ ادغام شده و شده سپاه اورکهای دول-گولدور به فرماندهی سائرون. الفها، دورفها و انسانهای شهر دریاچه هم توی جنگ هستن. یعنی جنگ 4 سپاه داریم نه 5 سپاه! از اون که بگذریم انگیزه جنگ هم عوض شده. گابلینها به خاطر انتقام کشته شدن گابلین بزرگ میان و وارگها هم که کلا حذف شدن. انگیزه تراندویل هم که کلا عوض شده. امیدوارم تغییری توی سپاه داین و مردم دریاچه نده!

خب به نظرم همین تغییر که پیترجکسون وارگ ها رو از حالت سخنگو در آورده خیلی خوبه .بخصوص در دوبرج بیننده پیش فرضی هم در مورد وارگ ها داره و اینکه یه دفعه در هابیت دارای قدرت حرف زدن و نیروی مستقل باشند شاید جالب ازآب درنیاد

امیدوارم که این نبرد پرشکوه باشه حالا میخواد 5 سپاه باشه یا 4 سپاه یا 3 سپاه

در مورد انگیزه تراندویل کمی بیشتر توضیح بده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

بیایین فرض کنیم جکسون عین رمان هابیت فیلمشو میساخت مثلا

گالادریل - سارومان - آزوگ - فرودو - لگولاس - راداگاست- سائورون - دالگلدور - سفر گندالف و... تو فیلم نبودند . و روایت فیلم درست شبیه کتابش میبود. فکر میکردید فیلم چی از آب در میمومد : فیلمی شبیه به بنجلی فیلم اوز 2013 و فوق العاده بچه گانه با یک داستان بسیار آبکی که از کارگردان نامداری مثل جکسون بعید بود ، این رو من نخواهم گفت . کسایی که فیلم رو دیده ان خواهند گفت.

پیتر جکسون اگر کمی خلاقیت نشون نمیداد تو این فیلم اعتبار کوچیکی که الان هابیت هم داره به کل فنا میرفت . شاید اگه هابیت تبدیل به انیمیشن میشد و مو به مو از رمانش برداشت میشد ، میشد کمی این اتفاقات غیرمنطقی اش رو قبول کرد . ولی بحث فیلم فرق میکنه .مثلا یه مخاطب معمولی نگاهش میکنه و میگه : " اه چقدر بچه گانه بود " (بماند که به قست اول هابیت هم تو نقد فارسی با اینکه مو به مو از روی رمانش ساخته شده بود کلی ایراد گرفته اند و حتی گفته اند که این فیلم واسه بچه کوچولو هاست) مخاطب فیلم بزرگساله و نیاز داره که تمام اتفاقات فیلم منطقی باشه . شاید ماجرای انتقام گیری تو جنگ پنج سپاه منطقی باشه ولی وقتی که تبدیل به فیلم قضیه فرق میکنه و تبدیل به منطقی میشه که ضعیفه و فیلمه نیازمند اینه که منطقش قوی تر باشه .

به آقا مهدی : جکسون تو یه مصاحبه ای گفته بود که جنگ پنج سپاه امکان داره تبدیل به جنگ 6 یا هفت سپاه هم بشه . پس نه تنها تعداد لشکر ها کم نمیشه بلکه بیشتر هم میشه :دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

گالادریل - سارومان - آزوگ - فرودو - لگولاس - راداگاست- سائورون - دالگلدور - سفر گندالف و... تو فیلم نبودند . و روایت فیلم درست شبیه کتابش میبود. فکر میکردید فیلم چی از آب در میمومد : فیلمی شبیه به بنجلی فیلم اوز 2013 و فوق العاده بچه گانه با یک داستان بسیار آبکی که از کارگردان نامداری مثل جکسون بعید بود ، این رو من نخواهم گفت . کسایی که فیلم رو دیده ان خواهند گفت.

اینو قبول ندارم حتی اگه اونا هم حذف میشدن بازم کتاب پتانسیل کاری درخور رو داشت ولی همون طور که اشاره کردم شاید 50% هیجانش از بین میرفت

جدای از این این شخصیت ها واقعا برای طرفداران دوست داشتنی اند و پیترجکسون اونا رو با تلاش فراوان به روایت اضافه کرده

این روایت گسترده و سه گانه شاید از نظر سینمایی کارو سخت کرده باشه ولی برای طرفداران سرزمین میانی یه هدیه اس که روایت کامل تری از سرزمین میانی ببینن

همین فرودو به نظرم چه فرودو و چه بیلبوی پیر خیلی هوشمندانه به یک سفر غیر منتظره اضافه شدن و کارکترشون دست و پاگیر و زیادی به نظر نمیاد

یا اشاره پیترجکسون به بری که یاد اور یاران حلقه اس و اتفاقا دیدار تورین و گندالف هم زمان خوبی در داره در قسمت دوم

یا واقعا به نظر دوستان به تصویر کشیدن شورای سپید با سارومان و گالادریل جالب تر بود یا اینکه گندالف تو یه جمله بگه رفتم شورای سپید و کارو نکرومانسر رو ساختیم و از سبز بیشه فراری اش دادیم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

آقایون گیریم همه بگن مخاطب فیلم بچه هان چه اشکالی داره؟

مگه بچه ها نمی تونن داستان خوب داشته باشن!؟

با این استدلال هر کی خواست از قصه های هانس کریستین آندسن فیلم بسازه یه M4 یا اره برقی هم بده دست هر کاراکتری که مخاطبش بزرگسال هم بشه!

اطلاق لفظ بنجل به داستان هابیت یا حتی جادو گر شهر اوز(فارغ از سطح کیفی فیلمش) نشان از عدم درک صحیح از این گونه داستان ها (fairytale) داره!

یا واقعا به نظر دوستان به تصویر کشیدن شورای سپید با سارومان و گالادریل جالب تر بود یا اینکه گندالف تو یه جمله بگه رفتم شورای سپید و کارو نکرومانسر رو ساختیم و از سبز بیشه فراری اش دادیم؟
یادم نمیاد جایی گفه باشم اینا باید حذف می شدن اتفاقا خیلی هم خوب بود حضورشون کسی با شورای سفید کاری نداره اینجا چون شورای سفید در متن کارهای تالکین هست ما مشکلمون با اون چیزاییه که نیست!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

بچه ها اره ولی حمید تمام مخاطبان فیلم که بچه ها نیستن .

خیلی ها ارباب حلقه ها رو دیدن و انتظار کاری جدی و تیره از هابیت دارن

برای اینکه پیترجکسون بخواد یک سه گانه جدی و کامل از اب دربیاره لازم بودن لحن فیلم کمی نسبت به داستان تیره تر و جدی تر باشه

این باعث شده فیلم هابیت تا حدودی شبیه به لوتر باشه و نمیدونم این جز خصوصیات مثبت فیلم هست یا منفی (به نظر من مثبت ولی میدونم حتی در این زمینه هم بین علما اختلافه:دی)

ولی نمیدونم من وقتی کتاب هابیت رومی خوندم جو کتاب تا حدودی با کتاب ارباب حلقه ها فرق داشت و ساده تر و شوخ و شنگ تر بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

همین دیگه هابیت فدای سود جویی شد!

داستانی که فضای کودکانه داره چون آقایون رویای درآمدی نجومی مشابه لوتر رو داشتند تیره شد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
turambar

پیتر جکسون اگر کمی خلاقیت نشون نمیداد تو این فیلم اعتبار کوچیکی که الان هابیت هم داره به کل فنا میرفت . شاید اگه هابیت تبدیل به انیمیشن میشد و مو به مو از رمانش برداشت میشد ، میشد کمی این اتفاقات غیرمنطقی اش رو قبول کرد . ولی بحث فیلم فرق میکنه .مثلا یه مخاطب معمولی نگاهش میکنه و میگه : " اه چقدر بچه گانه بود " (بماند که به قست اول هابیت هم تو نقد فارسی با اینکه مو به مو از روی رمانش ساخته شده بود کلی ایراد گرفته اند و حتی گفته اند که این فیلم واسه بچه کوچولو هاست) مخاطب فیلم بزرگساله و نیاز داره که تمام اتفاقات فیلم منطقی باشه . شاید ماجرای انتقام گیری تو جنگ پنج سپاه منطقی باشه ولی وقتی که تبدیل به فیلم قضیه فرق میکنه و تبدیل به منطقی میشه که ضعیفه و فیلمه نیازمند اینه که منطقش قوی تر باشه .

به آقا مهدی : جکسون تو یه مصاحبه ای گفته بود که جنگ پنج سپاه امکان داره تبدیل به جنگ 6 یا هفت سپاه هم بشه . پس نه تنها تعداد لشکر ها کم نمیشه بلکه بیشتر هم میشه :دی

پیتر جکسون باید یا سعی می کرد طرفداران تالکین رو راضی کنه یا مخاطبان عادی رو. اما به جاش خواسته هر دوتا رو داشته باشه، و نتیجه اش هم این شده که هیچ کی اون طور که باید راضی نیست، نه طرفداران و نه مخاطبان عامه!

ببخشید چی گفتید؟! اعتبار کوچیکی که الان هابیت داره؟! هابیت کم اعتباره؟!!!

به 6مین کتاب پرفروش تاریخ میگی کم اعتبار؟!

http://en.wikipedia....t-selling_books

بچه ها اره ولی حمید تمام مخاطبان فیلم که بچه ها نیستن .

خیلی ها ارباب حلقه ها رو دیدن و انتظار کاری جدی و تیره از هابیت دارن

خب مگه میشه به زور کتابی رو که این طوری نیست جدی و تیره کرد؟! نتیجه اش همین میشه دیگه!

بلاخره تکلیفتون رو معلوم کنید، هابیت باید شبیه ارباب حلقه ها باشه یا نباشه؟

ویرایش شده در توسط turambar

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

همین دیگه هابیت فدای سود جویی شد!

داستانی که فضای کودکانه داره چون آقایون رویای درآمدی نجومی مشابه لوتر رو داشتند تیره شد!

حمید اینارو برای من نگو که میشناسمت !:دی

میدونم که کتاب هابیت رو از کتاب ارباب حلقه ها هم حتی بیشتر دوس داری

ولی قبول کن که روی جزییات کتاب خیلی حساسی

وقتی در اون مورد میگی پیترجکسون شق القمر نکرده حتما در مورد گفتگوی بیلبو و اسماگ هم میگی از دستش در رفت!:دی

خب نوش جونش .کسی که روزی 21 ساعت کار کنه و حتی کارش به مشکل معده و بیمارستان بکشه باید نتیجه زحمتشو ببینه

تازه این موفقیت هابیت که بخاطر ریسک پیترجکسون بود کار رو برای اقنباس های آینده از کتاب های تالکین آسون تر میکنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

با این استدلال هر کی خواست از قصه های هانس کریستین آندسن فیل بسازه یه M4 یا اره برقی هم بده دست هر کاراکتری که مخاطبش بزرگسال هم بشه!

اطلاق لفظ بنجل به داستان هابیت یا حتی جادو گر شهر اوز(فارغ از سطح کیفی فیلمش) نشان از عدم درک صحیح از این گونه داستان ها (fairytale) داره

در مورد مخاطبان که مخالفم . بیشتر مخاطبها که بچه نیستن که .

بیشترین انتقاد هایی که به هابیت از نگاه مخاطبان وارد شد رو من عرض میکنم :

1) فیلم اصلا جدی نیست و جدیت ارباب حلقه ها رو نداره

2)سکانس های اضافی زیادی رو داره و روند فیلم غیر منطقیست

الان هم کاملا میشه از فروش قسمت دوم فیلم حدس که بیشتر مخاطبان از قسمت اول اون ناراضی بودند. مثلا من یه دوست دارم تو نقد فارسی به اسم م.اف که تو نیوزلند زندگی میکنه ایشون با اصرار ما رفتن فیلم هابیت رو تو سینما دیدن ولی وقتی که نظرشو خواستیم فقط گفتن که فیلم خوبی بود ولی صحنه های اضافی زیادی رو داشت و همچنین اینکه بیشتر کسایی که تو سالن سینما حضور داشتند از بس که خسته شده بودند اینور و اونور میرفتن !!!!

در ضمن دوست عزیز گفتین که اطلاق لفظ بنجل به داستان هابیت یا جادوگر شهر اوز نشان از عدم درک صحیح از اینگونه داستان هارو داره !! ببینید من اصلا نگفتم که داستان رمان هابیت بنجله . من منظورم این بود که اگه قرار بود فیلمه مو به مو از روی رمان ساخته میشد . فیلمی بنجل از آب در میمود. یک رمان با یک فیلم میلیون ها باهمدیگه اختلاف دارند.

به تورامبار : دوست عزیز . شما از کجا میدونین که قسمت دوم هابیت مخاطبین عام رو راضی نکرده والا ما که تو نقد فارسی هستیم همه اون کسایی از قسمت اول راضی نبودند با دیدن این قسمت کاملا ازش خوششون اومده بود. و گفته بودن که بهتر از قسمت اولشه .

رمان هابیت هم کم کم تیره و تاریک میشه . خصوصا تو جنگ پنج سپاه هم اوجشه .

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

خب مگه میشه به زور کتابی رو که این طوری نیست جدی و تیره کرد؟! نتیجه اش همین میشه دیگه!

بلاخره تکلیفتون رو معلوم کنید، هابیت باید شبیه ارباب حلقه ها باشه یا نباشه؟

آره میشه و همین اتفاقا به نظرم برهوت اسماگ خیلی روان تر و بهتر از یک سفر غیر منتظره در اومده

این تاریکی خیلی بهتر ازآواز چند دقیقه ای گابلین کبیر و چنگ زدن الف ها در اومده

تازه در کنار این تاریکی زبان طنزفیلم هم حفظ شده

خب این میتونه بحث خوبی باشه .لزومی نداره که هابیت شبیه ارباب حلقه ها نباشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

اینو قبول ندارم حتی اگه اونا هم حذف میشدن بازم کتاب پتانسیل کاری درخور رو داشت ولی همون طور که اشاره کردم شاید 50% هیجانش از بین میرفت

جدای از این این شخصیت ها واقعا برای طرفداران دوست داشتنی اند و پیترجکسون اونا رو با تلاش فراوان به روایت اضافه کرده

این روایت گسترده و سه گانه شاید از نظر سینمایی کارو سخت کرده باشه ولی برای طرفداران سرزمین میانی یه هدیه اس که روایت کامل تری از سرزمین میانی ببینن

همین فرودو به نظرم چه فرودو و چه بیلبوی پیر خیلی هوشمندانه به یک سفر غیر منتظره اضافه شدن و کارکترشون دست و پاگیر و زیادی به نظر نمیاد

یا اشاره پیترجکسون به بری که یاد اور یاران حلقه اس و اتفاقا دیدار تورین و گندالف هم زمان خوبی در داره در قسمت دوم

خب درسته که کتاب بدون اون ها پتانسیلش رو داره ولی همانطور که خودتون هم گفتید 50 درصد از هیجانش افت میکرده ...

مثلا بیائین به امتیازات منتقدین بندازیم : جکسون با اون داستان های دیگه که واسه هابیت گذاشت امتیازش شد : 58 از 100 ... ولی اگه جکسون اونارو هم نمیزاشت و فیلمشو مو به مو از روی رمان میساخت امتیازش فکر میکردین چند میشد ؟!! گفتیم 50 درصدش کم میشد پس امکان داشت فیلمه امتیازش 28 از 100 هم بشه ...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
hamid stormcrow

خب کی گفته از رو کتابی که برای مخاطب کودک و نوجوان نوشته شده باید فیلمی ساخت که بزرگسالان بپسندند!؟

کی گفته که هابیت رو باید لوتر مقایسه کرد با این استدلال باید گفت شازده کوچولو داستان چرندیه چون جدیت شرلوک هلمز رو نداره!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

خب درسته که کتاب بدون اون ها پتانسیلش رو داره ولی همانطور که خودتون هم گفتید 50 درصد از هیجانش افت میکرده ...

مثلا بیائین به امتیازات منتقدین بندازیم : جکسون با اون داستان های دیگه که واسه هابیت گذاشت امتیازش شد : 58 از 100 ... ولی اگه جکسون اونارو هم نمیزاشت و فیلمشو مو به مو از روی رمان میساخت امتیازش فکر میکردین چند میشد ؟!! گفتیم 50 درصدش کم میشد پس امکان داشت فیلمه امتیازش 28 از 100 هم بشه ...

آره 50% جذابیت کم میشد ولی هیچ وقت بنجل یا بسیار آبکی که گفتی نمیشد

نمیخوای توبه کنی که اینقدر صحبتتو به منتقدین ارجاع ندی؟:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
turambar

الان هم کاملا میشه از فروش فیلم حدس که بیشتر مخاطبان از قسمت اول اون ناراضی بودند. مثلا من یه دوست دارم تو نقد فارسی به اسم م.اف که تو نیوزلند زندگی میکنه ایشون با اصرار ما رفتن فیلم هابیت رو تو سینما دیدن ولی وقتی که نظرشو خواستیم فقط گفتن که فیلم خوبی بود ولی صحنه های اضافی زیادی رو داشت و همچنین اینکه بیشتر کسایی که تو سالن سینما حضور داشتند از بس که خسته شده بودند اینور و اونور میرفتن !!!!

به تورامبار : دوست عزیز . شما از کجا میدونین که قسمت دوم هابیت مخاطبین عام رو راضی نکرده والا ما که تو نقد فارسی هستیم همه اون کسایی از قسمت اول راضی نبودند با دیدن این قسمت کاملا ازش خوششون اومده بود. و گفته بودن که بهتر از قسمت اولشه .

رمان هابیت هم کم کم تیره و تاریک میشه . خصوصا تو جنگ پنج سپاه هم اوجشه .

برید تک تک نقدای بینندگان تو آردا و نقد فارسی و سایت های مشابه رو بخونید. همشون بلا استثنا گفتن: فیلم خوبی بود، اما به ارباب حلقه ها نمی رسید! این یعنی چی؟! یعنی توقع داشتن ارباب حلقه ها رو ببینن و حالا که دیدن این مثل اون نیست ناراضی هستن! این مثل این میمونه که من بگم مثلا از فیلم مرد آهنی 3 راضی بودم و خوب بود، اما آیا منظورم از این راضی بودن اینه که این فیلم به خوبی پدرخوانده بوده؟!! یا منظورم اینه که صرفا سرگرم شدم و برای یه بار دیدن بد نبوده؟!

آره میشه و همین اتفاقا به نظرم برهوت اسماگ خیلی روان تر و بهتر از یک سفر غیر منتظره در اومده

این تاریکی خیلی بهتر ازآواز چند دقیقه ای گابلین کبیر و چنگ زدن الف ها در اومده

تازه در کنار این تاریکی زبان طنزفیلم هم حفظ شده

خب این میتونه بحث خوبی باشه .لزومی نداره که هابیت شبیه ارباب حلقه ها نباشه

من هنوز برهوت اسماگ رو ندیدم. وقتی ببینم میام جدی درباره اش بحث می کنم.

اما با این حرفتون مخالفم. کی گفته فیلم هر چی تیره تر باشه قشنگ تره؟! به نظر من (نظره دیگه، سلیقه ایه!) آواز خوندن دورف ها و گابلین بزرگ و حرف ترول ها خیلی خوب بود، چون منطبق بر داستان تالکین بود و همون چیزی بود که من توقع داشتم! ما یا طرفدار تالکین هستیم یا نیستیم، اگه طرفدار تالکینیم که اصولا باید اینو قبول داشته باشیم که تالکین خودش بهتر می دونسته چجوری داستانشو بنویسه!

منم نظرم همینه که هابیت نباید شبیه به ارباب حلقه ها ساخته بشه. اما شما گفتی کسانی که ارباب حلقه ها رو دیدن توقع دارن هابیت هم مثل اون تیره باشه و کار پیتر تو تیره کردن هابیت درست بوده! من بلاخره نفهمیدم فارازون به نظر شما هابیت شبیه ارباب حلقه ها باشه یا نباشه؟!

ویرایش شده در توسط turambar

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

یادم نمیاد جایی گفته باشم اینا باید حذف می شدن اتفاقا خیلی هم خوب بود حضورشون کسی با شورای سفید کاری نداره اینجا چون شورای سفید در متن کارهای تالکین هست ما مشکلمون با اون چیزاییه که نیست!

نه .ولی من این بسط قضایای شورای سپید و دور گولدور رو از امتیازات فیلم نسبت به کتاب هابیت(و نه تمام آثار تالکین) میدونم

این حالت سوالی بود نه نقل قول از شما

پس قبول داری اینجا تشخیص پیترجکسون درست بوده؟

من هنوز برهوت اسماگ رو ندیدم. وقتی ببینم میام جدی درباره اش بحث می کنم.

اما با این حرفتون مخالفم. کی گفته فیلم هر چی تیره تر باشه قشنگ تره؟! به نظر من (نظره دیگه، سلیقه ایه!) آواز خوندن دورف ها و گابلین بزرگ و حرف ترول ها خیلی خوب بود، چون منطبق بر داستان تالکین بود و همون چیزی بود که من توقع داشتم! ما یا طرفدار تالکین هستیم یا نیستیم، اگه طرفدار تالکینیم که اصولا باید اینو قبول داشته باشیم که تالکین خودش بهتر می دونسته چجوری داستانشو بنویسه!

منم نظرم همینه که هابیت نباید شبیه به ارباب حلقه ها ساخته بشه. اما شما گفتی کسانی که ارباب حلقه ها رو دیدن توقع دارن هابیت هم مثل اون تیره باشه و کار پیتر تو تیره کردن هابیت درست بوده! من بلاخره نفهمیدم فارازون به نظر شما هابیت شبیه ارباب حلقه ها باشه یا نباشه؟!

جناب حمید پریم من واضح در پست 490 این تاپیک گفتم که اینو از امتیازهای قسمت دوم هابیت میدونم

قسمت دوم رو ندیدی؟پس چطور تو بحث شرکت کردی ؟:دی

اول برو ببین تابیای ما بحثو گرم نگه میداریم

نه به نظر من آواز خوانی گابلین کبیر و الف ها و دروف ها در ریوندل خوب نبود

بعد مگه نمیدونی قسمت اول بیشتر پتانسیل طنز داشت و حتی در داستان هم کم کم فضا تیره میشه و حتی در اخر داستان فضا غمباره

یعنی انتظار داشتی این فضای قسمت اول هابیت در قسمت های بعدی اون هم تکرار بشه؟در این مورد به نظرم پیترجکسون سیر منطقی فضای داستان رو ادامه داده

فکرنکنم کسی از تیره و تار بودن ارباب حلقه ها شکایتی کرده باشه حالا نمیدونم چی شده که در مورد هابیت اینقدر رو این مورد دوستان کلید کردن؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...