رفتن به مطلب
turambar

بحث در مورد «هابیت: برهوت اسماگ» [خطر لو رفتن داستان]

Recommended Posts

R-FAARAZON

کلا بازیگر نقش تائوریل نمیتونه مثل بقیه بازیگرا حس و حال دنیای آردا به بیننده برسونه

خیلی سطحی و امروزی داره برخورد میکنه

مثلث عشقی؟

خدایی این دیگه اخرشه

دنیای آردا ئ مثل عشقی؟

هر چرت و پرتی تو دنیای امروز وجود داره و فیلمای امروزی رو واسه بیننده هاش جذاب میکنه که نباید ببری داخل فیلمای بزرگ

به نظر من تائوریل کل داستانو نابود کرد

با وجود زحمتای زیادی که برای قسمتای دیگه کشیده بودن این دختر جوان حس و حال و هیجان فیلمای پیتر جکسون رو خنثی کرد

به نطر من پایین ترین سطح فیلم همین تائوریل بود

البته یه نکته بگم

داستان هابیت جزئیات بیشتری داره نسبت به ارباب حلقه ها

نمیشه این همه جزئیات رو ببری داخل یه فیلم 166 دقیقه ای

چون انقد پچیده میشه که شما بعد از تماشای فیلم حس و حال خاصی ندارید دقیقا مثل تماشای فیلمای هری پاتر یا مثلا ترنسفورمرز میمونه انقد جزئیات زیاد و پیچیده هست که شما هر 3 دقیقه یک بار یه چیز جدید میبنی

ارباب حلقه ها اینجوری نبود و داستانش ادمو مجذوب میکرد

حالا جالبه این اوانجلین لیلی که شما برای تائوریل زیر سوال میبرید کارایشون رو، نامزد جایزه بهترین بازیگر زن از انجمن منتقدین شده این یعنی اینکه کاراکتر رو خوب تونسته در بیاره

البته برهوت اسماگ زمانش 161 دقیقه است

ارباب حلقه ها که دیگه به جزییات فراوانش معروفه!

ویرایش شده در توسط R-FAARAZON

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

منم پس میبینم! اول بگو به فیلم چند میدی از 10 و بعد بگو به نظر تو آیا ازون فیلمای ماندگار شاهکار بود یا مثل هابیت 1 یه فیلم خیلی خوب و استاندارد بود یا چی؟

نقطه ی اوج فیلم به نظرت کجا بود، بدون اسپویل بگو، فقط اشاره :دی

دوستانی که انتظار نبرد لشگری دارن اشتباه فکر میکنن! خوب اگه اونجوره جکسون بیاد همون ارباب حلقه ها رو بازسازی کنه به جای اینکه "هابیت" بسازه :)) فیلم مهم اینه نقطه ی اوج و فرودش درست و به جا باشه... نه دیگه اینکه واسه اوج حتما از جنگ استفاده کنه... نظر هر کسی محترمه ولی این حرفا به نظرم غیر حرفه ای و از سر احساساته...

از 10 بهش 11 میدم @-) به نظر من شاهکار

نقطه اوج فرار بشکه ها - ملاقات بیلبو و اسماگ - و تمام اتفاقات دالگولدور البته اینو بگم تمام قسمت ها نقطه اوج بود!! اما اینها واقعا نفس گیر بود

در مورد تاوریل هم با دوستان مخالفم شخصیتش خیلی خوب بود و من واقعا دوسش داشتم مثلث عشقی را هم دوست داشتم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elvenking

البته این صحنه از کشته شدن ، جداشدن و پرت کردن سر ترور پادشاه زیرکوه به دست آزوگ(در قسمت اول ) که ترسناک تر نیست!:دی

!

اصلا صحنه اشکال بنیادی داره :|اونم این هست که عوض اینکه صورت حالت سوختگی داشته باشه و کج وکوله بشه وپوست وگوشتش چین بخوره( @-) :)) :()انگار صورتشو برش زدن تمام عضلات وماهیچه های یه طرف صورتش معلومه! :| :|لپش پایینش کنده!!!!چرا پس خونریزی نداره؟؟؟؟؟؟اصلا این چطوری زنده هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟////:دی

ویرایش شده در توسط Elvenking

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Thorin Oakenshield

از 10 بهش 11 میدم @-) به نظر من شاهکار

نقطه اوج فرار بشکه ها - ملاقات بیلبو و اسماگ - و تمام اتفاقات دالگولدور البته اینو بگم تمام قسمت ها نقطه اوج بود!! اما اینها واقعا نفس گیر بود

در مورد تاوریل هم با دوستان مخالفم شخصیتش خیلی خوب بود و من واقعا دوسش داشتم مثلث عشقی را هم دوست داشتم

واااای قلبم گرفت!میدونستم میترکونه مرررسییی :))

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

!

مشکا سر ترسناکی وغیر ترسناکی نیست اصلا صحنه اشکال بنیادی داره :|اونم این هست که عوض اینکه صورت حالت سوختگی داشته باشه و کج وکوله بشه وپوست وگوشتش چین بخوره( @-) :)) :()انگار صورتشو برش زدن تمام عضلات وماهیچه های یه طرف صورتش معلومه! :| :|

به نظر اشاره خوبی خوبیه به ماهیت پلید تراندویل

بانو آتش اژدهاست دیگه که سوختگی از نوع درجه سوم میده

انتظار که نداشتید صورتش نسوزه؟ :|

خودمون این لی پایس هم عجب محبوبیتی داره همه 13 دورف و بیلبو رو ول کردن و تراندویل رو چسبیدن!:دی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Elvenking

به نظر اشاره خوبی خوبیه به ماهیت پلید تراندویل

بانو آتش اژدهاست دیگه که سوختگی از نوع درجه سوم میده

انتظار که نداشتید صورتش نسوزه؟ @-)

خودمون این لی پایس هم عجب محبوبیتی داره همه 13 دورف و بیلبو رو ول کردن و تراندویل رو چسبیدن!:دی

ای بابا من میگم اصلا شبیه سوختگی نیست آخه!کجاش سوخته بیشتر میخوره یکی بغل صورتشو بریده باشه!!!!!!!!!!!!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

ای بابا من میگم اصلا شبیه سوختگی نیست آخه!کجاش سوخته بیشتر میخوره یکی بغل صورتشو بریده باشه!!!!!!!!!!!!!!

نه بابا شبیه سوختگی شدیده

کار رو پیتر خوب در آورده البته سعی کرده حواشی سوختگی صاف باشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

!

اصلا صحنه اشکال بنیادی داره :|اونم این هست که عوض اینکه صورت حالت سوختگی داشته باشه و کج وکوله بشه وپوست وگوشتش چین بخوره( @-) :)) :()انگار صورتشو برش زدن تمام عضلات وماهیچه های یه طرف صورتش معلومه! :| :|لپش پایینش کنده!!!!چرا پس خونریزی نداره؟؟؟؟؟؟اصلا این چطوری زنده هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟////:دی

خونریزی نداره چون با طلسم جلوش را گرفته!! آتش پوستی نذاشته واسش که بخواد چروک یا جمع بشه!! گوشت صورتش هم کمی سوخته بعضی جاها گوشت داره بعضی قسمتهای صورتش نداره!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Farshid2d

من امروز فیلم رو دیدم و فیلم در یک کلام عالی بود

!!!

ولی یه سوال من با کیفیت بد فیلمو دیدم نتونستم رنگ اسماگ رو درست تشخیص بدم

به نظر می رسید قرمز نباشه

نظر شما چی بود

؟؟؟؟

قسمت دول گولدور خیلی باحال بود

سائورون هم ظاهرا به زبون سیاه حرف می زد

ولی من توی فیلم اول فکر می کردم که آزوگ داره به زبون اورکی حرف می زنه

!!!!

ویرایش شده در توسط NiNe

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
1212moin

من امروز فیلم رو دیدم و فیلم در یک کلام عالی یود

!!!

ولی یه سوال من با کیفیت بد فیلمو دیدم نتونستم رنگ اسماگ رو درست تشخیص بدم

به نظر می رسید قرمز نباشه

نظر شما چی بود

؟؟؟؟

قسمت دول گولدور خیلی باحال بود

سائورون هم ظاهرا به زبون سیاه حرف می زد

ولی من توی فیلم اول فکر می کردم که آزوگ داره به زبون اورکی حرف می زنه

!!!!

بله کاملاقرمز نبود

به ایرادم دول گولدورداره کوچک هست نمیدونم سایرون چرااون جارو مقرخودش کرده بود ضمنا قسمت تراندویلم خوب دراومده بود ماهیت کثیف وطماع تراندویلو خوب نشون داد

بچه هایه سوال کسی میدونه چجوری گاندالف ازدست سایرون ازاد میشه؟

ویرایش شده در توسط 1212moin

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
R-FAARAZON

بله کاملاقرمز نبود

به ایرادم دول گولدورداره کوچک هست نمیدونم سایرون چرااون جارو مقرخودش کرده بود ضمنا قسمت تراندویلم خوب دراومده بود ماهیت کثیف وطماع تراندویلو خوب نشون داد

اگه اشتباه نکنم از اونجا فرار میکنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
1212moin

اگه اشتباه نکنم از اونجا فرار میکنه

چجوری اخه توقفس بود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Farshid2d

بله کاملاقرمز نبود

پیتر دست اسماگ رو حذف کرد ما بی خیال این دست شدیم

دیگه چیکار رنگ اسماگ داشت که رفته تغییرش داده

؟؟؟؟

ویرایش شده در توسط NiNe

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
ayub_s

پیتر دست اسماگ رو حذف کرد ما بی خیال این دست شدیم

دیگه چیکار رنگ اسماگ داشت که رفته تغییرش داده

؟؟؟؟

داداش فیلمه رو که ندیده خودت نابود کردی که !!! @-)

باو اینقدر سختگیر نباش ...

اینم چهره ی اسماگ ... خدائیش خیلی باحال و خوفه ...

ویرایش شده در توسط ayub_s

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Farshid2d

نه دیشب فیلم رو دیدم

و به نظرم اومد رنگ اسماگ قرمز نیست

چون کیفیت فیلم خوب نبود درست نتونستم تشخیص بدم

ولی در کل برهوت اسماگ عالی بود

!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
الندیل پادشاه انسان ها

در مورد تراندویل باید بگم که توی نسخه اکستندد ادیشن هابیت:سفری غیر منتظره هم آز وطمع تراندویل مشخص بود .اونجا که دستشو به اون جعبه دراز می کنه ولی تراین در جعبه رو می بنده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
elf_

فروش روز دوشنبه هابيت 6,202,204 دلار در آمريكاي شمالي

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
Aragorn elessar

عاجزانه تفاضا می کنم آدم را به خواندن اسپویلر ها وسوسه نکنید....

اینم چهره ی اسماگ ... خدائیش خیلی باحال و خوفه ...

قیافه اش شبیه معلم عربی سال دوم دبیرستان ماست....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
datalife

اسماگ خیلی بچگانه بوووووووووووووود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
datalife

ایول مدیر

با 80 درصد نقد و بررسی شما موافقم

بدون تعصب نظرتون رو دادید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
strayder

من هم با 100% نظرات جناب 3dmahdi موافقم این فیلم برای طرفداران ساخته نشده و من موقع دیدن فیلم خودم را یک غیرطرفدار گرفته بودم و از دیدنش کاملا لذت بردم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
1212moin

منم فیلم رو دیدم. به طور خلاصه بخوام بگم از چیزی که انتظارش رو داشتم پایینتر بود. هرچی پیتر توی قسمت اول به کتاب وفادار بود توی قسمت دوم برعکسشه.

نقاط قوت:

1. بخش عنکبوتها خیلی خوب بود. فکر نمیکردم صحبت کردنشون رو نشون بدن
  2. بخش فرار از تالار تراندویل خوب بود، نزدیک کتاب
  3. نبرد روی رودخانه خیلی اکشن و خوب بود. از نقاط خوب داستان به حساب میاد
  4. صورت اسماگ عالی بود
  5. شهر دریاچه و بارد خیلی خوب بود
  6. قسمت ملاقات در بری خوب بود. مخصوصا اون جاسوس(که فکر کنم همون Squinted-eye توی کتاب قصه های ناتمام بود)
  7. حضور تائوریل خوب بود و خوب بازی کرده بود

نقاط ضعف:

1. بئورن خیلی کم حضور داشت و اونجایی هم که حضور داشت اصلا مثل کتاب نبود. کلا خوشم نیومد
  2. به زور میخواستن فضای فیلم رو تاریک کنن، انگار همه یهو فهمیدن که سائورون برگشته! بئورن رو چه به سائرون، اسماگ رو چه به سائرون!!!!
  3. نمیدونم چرا پیتر میخواد عین ارباب حلقه ها بکنه فیلم رو! مثلث عشقی آرون-ائوون-آراگورن شده تائوریل-لگولاس-کیلی! صحنه درمان کردن کیلی توسط تائوریل شده صحنه رسیدن آرون به فرودو و درمانش! اسارت گندالف در اورتانک شده اسارت گندالف در دول گولدور! احتمالا باید منتظر تاکسی سرویس عقابها هم باشیم! مباشر ارباب دریاچه دقیقا مثل گریمای مار زبان هست!
  4. قضیه اون قبرهای نزگول هنوز مثل تیری توی قلبمه!
  5. اسماگ بدون دست؟!! من کاری با اژدهاهای افسانه ها و داستانهای دیگه ندارم. من اژدهای تالکین میخوام. اژدهاهایی که جدشون گلائرونگه که چهار دست و پا روی زمین راه میرفت و بعدا ملکور بال بهشون اضافه کرد. من اژدهایی رو میخوام که خود تالکین نقاشی کرده نه این اژدهای بی دست رو!
  6. صحنه تعقیب و گریز دورفها و اسماگ خیلی طولانی و کشداره و دور از منطق. از دور که اونها رو میبینه آتیش میفرسته اما به 1 متری که میرسه یادش میافته صحبت کنه و همه رو زنده میذاره که شاهد مرگ بقیه باشن!!!!!!! بیلبو و تورین 10 بار باید میمردن!
  7. خبری از اسماگ زرین نیست، یه جا خیلی ناشیانه طلا روش ریخته میشه اما سریع ازش جدا میشه. میخواد بگه اسماگ زرین رو ببینید تا بهونه نداشته باشید اما اسماگ من این شکلیه چه دلتون بخواد و چه دلتون نخواد!
  8. اون چه تیر و دستگاهیه که بارد میخواد باهاش اسماگ رو بکشه؟!!! یکی از صحنه های مورد علاقه من کشتن اسماگ با تیر کامن هست نه با اون دستگاهی که گیریون تیر میزنه!
  9. مبارزه گندالف و سائرون! شکسته شدن دوباره عصای گندالف(توی لوتر کم بود اینجا هم تکرار شد!). توی کتاب به وضوح و بارها گفته میشه که ایستاری اجازه نداشتن مستقیم سائرون رو به چالش بکشن اما اینجا اصلا به این قضیه توجه نمیشه.
  10. آزوگ از سائرون طلبکاره! کسی مگه جرئت داره به سائرون بگه تو فلان چیز رو به من قول دادی و حالی زدی زیرش؟!!
  11. این داستان مسخره ای که واسه گوهر آرکن درست کردن! کجای داستان اومده که هرکی اینو داشته باشه حق داره بر بقیه حکومت بکنه؟!!!

در مورد جلوه های ویژه نمیتونم نظری بدم چون این نسخه خیلی داغون بود. قسمت مبارزه گندالف و سائرون کاملا تاره. در کل این فیلم برای طرفداران ساخته نشده. اگه یه مخاطب عادی فیلم رو ببینه میتونه ازش لذت ببره اما برای ما اون تناقضات خیلی اذیت کننده است. البته تمام این نظرات بدون دیدن صحنه ها دل انگیز و جلوه های ویژه گفته شده. نظرات فقط در مورد داستان هستن و احتمالا اگه فیلم با کیفیت بهتر دیده بشه بخشی از این ضعفها پوشیده میشه.

بااکثرنظرات موافقم ولی خب یه نکتم بگم به هرحال باید پیتربه فکرفروش فیلمم باشه اگه اکثرکتابهایی که ازروش فیلم ساختندروببینی میبینی که خیلی کم به متن کتاب وفادارموندن یه نکتم بگم درباره اون صحنه ی نبردگاندالفو وسایرون که عصای گاندالف شکشته نشد واتیش گرفت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
datalife

من با این حرف مدیر درباره اسموگ شدید موافقم

صحنه تعقیب و گریز دورفها و اسماگ خیلی طولانی و کشداره و دور از منطق. از دور که اونها رو میبینه آتیش میفرسته اما به 1 متری که میرسه یادش میافته صحبت کنه و همه رو زنده میذاره که شاهد مرگ بقیه باشن!!!!!!! بیلبو و تورین 10 بار باید میمردن!

همین صحنه مسخره اسموگ بود که خیلی رو من تاثیر گذاشت

حتی اگه اسموگ یه موجود غریبه و زودگذر بود بازم تو ذهن میزد چه برسه به اینکه اسم فیلم برهوت اسموگ هست

این اسموگ بیشتر به اژدهاهای خنده دار و دیوونه میخورد تا یه اژدهای خوفناک

شخصیتهای خوفناک ارباب حلقه ها به نظر من:

سوار سیاه

اژدها های که جیغ میکشیدن

سایرون

بالروگ

و اون شخصیتی که دقیقا نمیدونم اسمش چیه

ولی تو یکی از صحنه ها سوار بر یه گرگ با یه سپاه از اورکها رفته بود تا اون شهر رو محاصره کنه

یه سنگ با منجنیق براش پرت شد که جاخالی داد و سنگ یه 100 نفری از اورکها رو له کرد

بعد نگاهی به قایقهای که داشتن به ساحل میرسیدن انداخت و گفت هنوز کلی سلاخی مونده چرا انقد دیر اومدین

که یهو آراگون (اگه اسموش درس گفته باشم) از قایق پیاده شده با جنها رفتن سراغ اورکها و تو یه چشم به هم زدن همشونو نابود کردن

اینا جذبه داشتن

اینا داستانشون آدمو به وللللللللللللللللللللللع میاورد نه این اسموگ مسخره

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• جدید...